Setari Cookie-uri

cum rezisti cand cumnata se amesteca in relatia ta si creeaza disensiuni in familie

sunt impreuna cu logodnicul meu de 2 ani si 7 luni.Stam impreuna cu parintii mei, cu fratele meu si iubita lui.Aceasta din urma acum vreo 3 luni si-a bagat nasu unde nu-i fierbe oala si a facut comentarii pe seama relatiei mele, fapt ce a generat mai multe discutii chiar certuri si o saptamana de plans pt mine. Povestea pe scurt am postat-o pe sectiune blog.Problema e ca nu o mai suport...nu mai pot sta in aceeasi camera cu ea
KMY8677
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:37
Poate este invidioasa pe relatia ta cu logodnicul tau. Poate e geloasa. Uita-te la ea cu mai multa atentie. Intreab-o ce are cu tine. Mie imi cam da de banuit comportamentul ei. Nu inteleg ce are de comentat.
Daca are comentarii despre relatia ta cu logodnicul tau, banuiesc ca nu prea mai are divertisment in relatia ei cu fratele tau.
Eu zic sa stai de vorba cu ea si sa o intrebi ce o "roade".
lonely_soul
Postat pe 5 Noiembrie 2008 23:43
ei bine cand am intrebat-o de ce nu a venit sa rezolvam problema intre noi doua, ea mi-a spus ca nu imi vrea decat binele si ca nu s-a gandit ca vorbele rele ne vor face rau...dar mi-e greu sa cred ca la 33 de ani nu te gandesti ca atunci cand spui ceva de rau despre o persoana ceilalti nu sunt chiar incantati!!! .
KMY8677
Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:05
Daca chiar iti vroia binele, astepta sa fiti singure sau te lua deoparte si iti spunea, nu?
Eu mai am inca 3 surori. Le spun parerea mea, despre ce as face in locul lor, mai mult un schimb de experienta (eu sunt cea mai mare).
Dar asta nu inseamna ca trebuie sa bat toba despre problemele lor. Tocmai pentru ca le vreau binele si nu vreau sa isc discutii nu spun nici macar parintilor mei ce vorbesc cu ele.
Poezia asta cu >iti vreau binele< este o scuza lamentabila, pe care am auzit-o de n ori. este doar fatarnicie, nimic altceva.
Studiaza-i comportamentul-fara sa observe- si o sa afli mult mai multe decat spune.
Nu te lasa! Nu lasa niciodata un al treilea sa se bage intre voi doi. Niciodata, pe nimeni. Fii ferma.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:13
Este foarte bine cunoscuta aceasta situatie...Dupa o despartire grea, gasesti o persoana care tine la tine. Imprejurarile te apropie mai mult decat te asteptai de el si timpul trece in favoarea relatieinoastre. Ne mutam impreuna dar din motive financiare trebuie sa stam cu parintii.Totul este frumos pana cand apare ea...Cine e "Ea"...Iubita fratelui mai mare, un frate ok de 25 de ani dar cam naiv....Probabil prima lui iubire trupeasca. Ea e cu 8 ani mai mare decat el si l-a pus cu botu pe labe. E indragostit pana peste urechi...Nici o problema din partea mea daca si-ar vedea de relatia lor. Dar ea, tipa versata trecuta prin mai multe relatii stie cum stau lucrurile si de fata cu el si cu parintii lui adopta o alta imagine...aceea de fata cuminte care vorbeste frumos si se comporta mai mult decat civilizat si e in stare sa faca orice pentru a-i impresiona pe parintii lui (si ai mei , evident).Dar nu e in nici un caz vreo zana...Este fata babei cea lenesa si puturoasa care nu stie sa spele nici cu masina de spalat rufe chiar daca are cartea in fata,de mancare nici nu se pune problema ca in afara de cartofi prajiti e pe langa total...ea e tot timpul epuizata de atata munca, are tot timpul ceva de zis chiar daca nu e intrebata, ea este cea mai buna femeie si D-ne fereste sa zica cineva de vreo tipa de pe la tv ca arata bine ca nu e adevarat, cu putine ajustari ea ar arata mai bine decat oricine (asa crede ea)Nici nu stiu ce si cum sa vorbesc sa nu interpreteze ea ceva...O sa zica lumea ca sunt rea si ca am ceva cu ea dar...am fost one big happy family pana intr-o zi cand d-soara "Ea" ii trimite un mail mamei mele prin care ii spune ca logodnicul fiicei ei este un dezastru ca ea nu mai poate trai cu el sub acelasi acoperis, ca sta ca o putoare acasa si nu face nimic toata ziua si ca pe deasupra mai are si pretentia sa-i pun de mancare in farfurie...Dupa acest mail primesc tel de la mama care ne face pe amandoi sa ne simtim niste intrusi care ne-am permis sa ii invadam ei spatiul de locuit (ea locuieste in casa noastra). Am reusit sa-l fac pe logodnicul meu sa accepte faptul ca iesirea mamei a fost o chestie pe motiv de stres dar pe d-soara Ea n-o putem suporta! Nici nu pot sa mai stau in aceeasi camera cu ea...pur si simplu mi-e sila de ea. Si ca sa puna capac la toate ne ducem in septembrie la cules la vie eu, logodnicul meu, fratele meu si iubita lui...ne trezim duminica dimineata la 8 si plecam la camp. Ea ramane acasa sa doarma ca e obosita...Pe la 15 ne intoarcem toti rupti de oboseala de dureri de spate...ea statea si citea reviste si manca struguri si....mormanu de vase in chiuveta.Fratele meu se duce sa se odhneasca vreo 2 ore ca trebuia sa ne intoarce seara acasa si el conducea si ea dupa ce se trezise la 12 se duce si acum sa mai doarma cu el...ca e obosita saraca fata.Eu si logodnicul meu ii ajutam in continuare pe bunici ca la 75-80 ani...vasele de seara si de dimineata si de la pranz sunt tot in chiuveta si ea doarme sa nu-si strice unghiile de 100 roni.


Asta-i blogul tau ....ok , inteleg ca fratele e dus cu pluta desi chiar daca e la prima femeie nu inseamna ca e orb si ca aia nu misca un deget in casa ....dar mama ta ce are de ia in considerare vorbele unei straine ?
Si nu vad cum ati putea rezolva problemele intre voi doua ....asa cum sustine ea ca iubitul tau nu face nimic toata ziua ii poti spune acelasi lucru si ei si mamei tale....
Adica....mama ta nu a observat ca respectiva freaca menta si a luat in considerare ,,mailul'' ei desi ...pana mea , locuiti impreuna , la ce bun sa-i trimita un mail cand pot sta de vorba face to face ?
iris_4_ever
Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:17
Nu te supara dar ce lucrati voi [tu si fratele tau si iubitul/a), de mai locuiti toti cu parintii? Cat de mare este casa, de stati toti impreuna?
Imi inchipui situatia foarte stresanta.
Full_Metal_Jacket
Postat pe 6 Noiembrie 2008 00:19
Parintii sunt plecati din tara, tre' sa se intoarca sapt asta, de aceea i-a trimis mail...cat despre joburile noastre...eu si logodnicul meu avem un sal de aprox 1000lei fiecare, fratele meu nu lucreaza ci doar ibita lui, iar casa nu e asa mare cum s-ar crede doar ca ei doi si-au facut intrare separata in camera lor direct din curte. Celelalte doua camere le impart cu parintii.Asta e am cautat dar nu am gasit ceva sa inchiriem astfel incat sa ne incadram in venitul nostru.
KMY8677
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:38
m-am hotarat sa nu-i mai dau atentie...e greu pt ca sunt genul care vreau ca toata lumea sa fie prietena cu toata lumea, dar ma stradui.Si in nici un caz nu o voi lasa sa se mai amestece. Astept sa vina mama mea sa clarificam situatia.Mersi de incurajare!
KMY8677
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:44
FERESTE_TE DE CUMNATA!!!!!!!!!!!!!!!
Este cel mai bun sfat pe care ti-l dau. Cumnatei mele i-am spus tot ce aveam pe suflet, cu lux de amanunte, stii, ca un copil prost ce eram, si cand, intr-un moment de nesiguranta pentru ea, m-a parat mamei mele. De atunci eu nu mai vorbisem cu fratele meu vreo 10 luni de zile, desi stateam in aceeasi casa. Tot de atunci relatia cu mama mea devenise din ce in ce mai puternica, eram, suntem mult mai apropiate, m-a inteles, poate nu mi-a dat dreptate, dar mi-a pus: "eu iti sunt singurul tau prieten, nu te mai increde in nimeni, doar eu iti vreau binele!" De atunci relatia cu fratele meu....ca o concluzie, noi nu avem ce sa ne spunem, nu discutam, nu ne intereseaza unul de altul...ceea ce nu e normal. Ai mare grija!
Calinutza
Postat pe 6 Noiembrie 2008 16:47
De la: KMY8677, la data 2008-11-05 23:37:21sunt impreuna cu logodnicul meu de 2 ani si 7 luni.Stam impreuna cu parintii mei, cu fratele meu si iubita lui.Aceasta din urma acum vreo 3 luni si-a bagat nasu unde nu-i fierbe oala si a facut comentarii pe seama relatiei mele, fapt ce a generat mai multe discutii chiar certuri si o saptamana de plans pt mine. Povestea pe scurt am postat-o pe sectiune blog.Problema e ca nu o mai suport...nu mai pot sta in aceeasi camera cu ea


doua cupluri locuiti in aceeasi camera? mmm ... nebunilor ...

Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:45
De la: Un_Domn, la data 2008-11-06 20:45:40

doua cupluri locuiti in aceeasi camera? mmm ... nebunilor ...

Stimate domn...
Nu-s normala.
lonely_soul
Postat pe 6 Noiembrie 2008 20:48
ma refeream ca in general nu pot sa stau in aceeasi incapere cu ea ca poate daca steteam doua cupluri in aceeasi camera ar avea si ei diversitate in cuplu lor.
KMY8677
Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:44
De la: KMY8677, la data 2008-11-06 00:05:00ei bine cand am intrebat-o de ce nu a venit sa rezolvam problema intre noi doua, ea mi-a spus ca nu imi vrea decat binele si ca nu s-a gandit ca vorbele rele ne vor face rau...dar mi-e greu sa cred ca la 33 de ani nu te gandesti ca atunci cand spui ceva de rau despre o persoana ceilalti nu sunt chiar incantati!!! .


Pleaca de acolo,dar nu inainte de ai da una peste ochi.
Soacra mea a facut la fel in primi ani dde casnicie,am batut-o bine,ne-am mutat si avem acum 28 ani de casnicie fara probleme.
Alexandra09
Postat pe 7 Noiembrie 2008 22:56
/>
Pleaca de acolo,dar nu inainte de ai da una peste ochi.
Soacra mea a facut la fel in primi ani dde casnicie,am batut-o bine,ne-am mutat si avem acum 28 ani de casnicie fara probleme.[/quote]

Bravo !!! Asa merita toate soacrele bagarete!!
Si acum sa revenim la cumnata lui KMY8677.Imi este mai mult decat evident ca nu mai are loc de tine in propria ta casa.Poate ca o paruiala mica i-ar aminti de locul ei in casa parintilor tai??!!
diana1981
Postat pe 23 Noiembrie 2008 19:58
De la: diana1981, la data 2008-11-23 19:58:36/>
Pleaca de acolo,dar nu inainte de ai da una peste ochi.
Soacra mea a facut la fel in primi ani dde casnicie,am batut-o bine,ne-am mutat si avem acum 28 ani de casnicie fara probleme.


Bravo !!! Asa merita toate soacrele bagarete!!
Si acum sa revenim la cumnata lui KMY8677.Imi este mai mult decat evident ca nu mai are loc de tine in propria ta casa.Poate ca o paruiala mica i-ar aminti de locul ei in casa parintilor tai??!!
[/quote]


EXACT ASA AS FACE SI EU!
lonely_soul
Postat pe 24 Noiembrie 2008 17:04
am citit mesajele voastre si ma regasesc oarecum intr-o situatie similiara...adica nu o suport pe sotia cumnatului meu...de ce? simplu! ea orice face si orice zice este atenta doar la sotul meu! cand vorbeste cu mine se uita la el, cand vorbesc cu ea se uita tot la el. de fiecare data cand ne intalnim rosteste numele sotului meu de cel putin 10-15 ori, in schimb mie daca imi spune o data pe nume e mult.
cauta orice prilej pt a-l atinge sau pupa pe obraz...il complimenteaza mereu...intr-o zi i s-a aruncat in brate, de am ramas amandoi masca, nu am mai putut zice nimic...asta nu e o atitudine de cumnata, orice ati zice!
eu o evit pe cat posibil, si si-a dat si el seama ca nu e ceva in regula, dar nu am zis/facut nimic pana acum deoarece nu vreau sa fie scandal in familie...plus ca ea nu ar recunoaste nimic si m-ar spune si la soacra, pe care o pupa in fund si e mai apropiata de ea. daca as putea nu m-as intalni deloc cu ea, dar mi-e groaza de sotul meu, care vrea sa se intalneasca cu frate-su, si normal, nu? nu mai stiu ce sa fac...vreau sa pun capat situatiei dar pe cat posibil fara sa bag zanzanie in familia sotului meu.
tinkerbelle
Postat pe 28 Noiembrie 2008 08:36
Eu nu inteleg un lucru ,d c fetele nu pot fi ca baieti.....noi(fetele) ii criticam mereu ca sunt porci ,ticalosi si nesimtiti ,dar cand vine vb de familiile lor sunt foarte ...(nici nu stiu cum sa spun ) poate mamosi - dar nu in sensul ca ii pupa in fund- ci pur si simplu ieste vb de iubire parinteasca sau iubire frateasca.....prietenul mau are un frate care este insurat dar se inteleg foarte bine se ajuta unul pe altul ,ne petrecem aproape fiecare duminica la gretar etc.dar nu mi se pare normal ca NIMENI absolut nimeni sa nu se bage intre ei, mah refer la cumnate,pentru ca si un singur comentariu spus aiurea poate distruge o relatie perfecta dintre frati/surori.
Cu soacra ,nu stiu ce sa spun eu sunt cu prietenul meu de 3 anu si ceva dar vreau sa spun ca am o soacra de nota 10.Inca nu mi-a facut nimik ,dar contradictii dupa ce ma voi muta acolo o sa imi zica cate ceva, dar o sa trec cu vederea pana ma voi muta la casa mea, dar nici cu mama nu as sta.PT ca 1 la mana o sa mah invat puturoasa si 2 la mana o sa mah cert mai mult cu mama .Asta este cred legea firi, sper din toata inima ca eu sa nu fiu asa ,dar pana sa avem noi nurori sau ginerii timpurile se mai schimba si nu vom stii ce sa facem decat la momentul de fata,Eu doar sper sa nu am vreo reactie mai ciudata.
Asa ca dati-va mai bine pe langa soacra si mama si nu mai asteptati sa fiti servite(nici de catre mama nici de catre soacra)Gata cu copilariile ati ajuns sa fiti sotii si mama la randul vostru sa aveti propriile familii.
simona_marinela1987
Postat pe 28 Noiembrie 2008 09:42
Of, cumnatele astea, eu nici macar nu stau cu ea in casa, insa cand imi vizitez socrii apare si ea ca o toapa lingusitoare, se citeste invidia in ochii ei, nu suport oamenii fatarnici. Asa ca evit sa ma intalnesc cu ea pentru ca imi strica ziua.
lover_woman
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:07
Si eu am probleme cu cumnata pt ca e tare invidioasa dar n-o bag in seama si ma feresc cat pot de ea mai ales ca mi-am seama ce fel de fiinta e: fara scrupule numai pt ea,plus e si hoata fura din magazinul de unde lucreaza.
PS: e casa ta scoate-o afara daca nu-i convine de tine sa mearga la maica-sa si taica-sau
deedee10
Postat pe 28 Noiembrie 2008 13:52
auzi fata ia pujne-i niste laxative in ciorba
zgabeatza
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:21
buna fetelor....si eu am aceeasi prb k si voi .....si la mine dureaza d un an de zile..si am ajuns la capatul puterilor la craciun se face un an d knd imi mananca nevrii "iubita"mea cumnata doar pentru ca e invidioasa k pe ea nu o baga nimeni in seamna si eu ma inteleg cu toti ...nu ma suporta nu ma saluta nici mkr nu se uita la mine sa nu zic de altceva ...de ziua mea mi-a facut cadou un suport de sticle de vin (fara sticla in el) si o super gigantica bluza cred k marimea cea mai mare kre exista in vreun magazin doar k sa rada de mine...dar nu m-am uitat la cadou si nu i-am dat satisfactie, si km va spuneam nici nu ma saluta ..era intr-o zi in statia d la faculta si m-a vazut dar nu ma salutat dupa un timp am vazut-o si eu dar dc ea nicii mkr knd suntem acasa nu ma saluta nu am salutat-o nici eu ....si ce credeti k a facut i-a zis mamei iubitului meu k eu nu o salut si k nu o bag in seama ......am crezut k mor...aveam o lacrima in barba dar nu vroiam sa-i dau drumu sa nu se vada kt sufar din cauza minciunilor ei si k raspuns a zis k eu trebuie sa o salut pe ea k ea este mai in varsta(mentionez k e "mai invarsta cu 2 ani" si asa k sa se umple paharul d ziua lui "socru" i-a zis aceeasi minciuna si k eu as avea cedva cu ea...si in momentul in care am ajuns eu ,ea s-a ridicat si a plecat ..la kre "socru" a inceput sa-mi reproseze k eu as avea ceva cu ea si nu invers....incerc sa nu o bag in seeama..pt k e foarte invidioasa si geloasa p mine ..dar am ajuns sa nu mai suport...si deja imi vine sa plang din orice...
roxxy_2226
Postat pe 28 Noiembrie 2008 23:36
am trecut si eu prin asta, mai corect spus si noi...am facut un efort financiar si ne-am mutata separat...cel mai ok lucru...si nu are curajul sa ma viziteze prea des,niciodata singura...o ignor total, indiferent ce face sau ce spune, chiar si atunci cand se lauda cu noua ei locuinta ultimul racnet etc...viata voastra,banii vostrii,treaba voastra, sse albeste la asemenea replici...
ce sa-ti spun? sa mergeti la casuta voastra, chiar daca asta inseamna chirie, nu as sta sa vad cum cineva imi otraveste relatia, am stabilit de la bun inceput asta cu sotul meu, suntem o familie si nu permitem nimaniu sa ne deranjeze,sa ne tulbure...trebuie sa fiti ft puternici ca cei din jur sa nu va afecteze cu pareri, invidii etc...

Postat pe 29 Noiembrie 2008 11:56
De la: irina_teodora, la data 2008-11-05 23:43:11Poate este invidioasa pe relatia ta cu logodnicul tau. Poate e geloasa. Uita-te la ea cu mai multa atentie. Intreab-o ce are cu tine. Mie imi cam da de banuit comportamentul ei. Nu inteleg ce are de comentat.
Daca are comentarii despre relatia ta cu logodnicul tau, banuiesc ca nu prea mai are divertisment in relatia ei cu fratele tau.
Eu zic sa stai de vorba cu ea si sa o intrebi ce o "roade".
narghitasilvia
Postat pe 30 Noiembrie 2008 11:51
EU i-as gasi niste puncte slabe si as face-o sa inteleaga ca eu sunt stapana la mine si nu ea si ca daca se mai amesteca in relatia mea o sa aiba mult de pierdut
nor_pufos
Postat pe 6 Decembrie 2008 17:21
De la: editie_limitata, la data 2008-12-06 17:21:48EU i-as gasi niste puncte slabe si as face-o sa inteleaga ca eu sunt stapana la mine si nu ea si ca daca se mai amesteca in relatia mea o sa aiba mult de pierdut
........exact si spune-i de la obraz,direct,chiar dk adevarul zbarleste parul...pt. k singur are de ce te invidia,simtindu-se inferioara in fata ta....Ai 2 sanse :1)sa-ti revi r/d si bine la ganduri mai bune,nu cu vorbe doar, ci cu fapte, sau...fetitzo distanta ca ma inghesui si liber ca taxiul,dk nu-ti revi
magda_65
Postat pe 6 Decembrie 2008 19:33
De la: KMY8677, la data 2008-11-05 23:37:21sunt impreuna cu logodnicul meu de 2 ani si 7 luni.Stam impreuna cu parintii mei, cu fratele meu si iubita lui.Aceasta din urma acum vreo 3 luni si-a bagat nasu unde nu-i fierbe oala si a facut comentarii pe seama relatiei mele, fapt ce a generat mai multe discutii chiar certuri si o saptamana de plans pt mine. Povestea pe scurt am postat-o pe sectiune blog.Problema e ca nu o mai suport...nu mai pot sta in aceeasi camera cu ea

si fratele tau ce parere a avut cand respectiva s av bagat???am trecut si eu prin asa ceva si i am gasit pct slabe si am ranito si asa am aflat si de ce se baga unde-i ferbea oala.pct slab al ei era ca nu vroia sa i dea fratele meu cu flit si asa am reusit eu sa fac niste treburi cum sa i para ca e gata relatia eiii!!!la mine a fost mai grav.mi a dat si o palma din cauza eiii ceea ce nu i voi ierta nici cand o sa fiu pe lumea cealalta
ymk
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:18
NU STIU CUM SUPORTI SITUATIA!

din punctul meu de vedere nu trebuie sa faci nimic impotriva ca nu reusesti.Trebuie doar sa pleci in alta parte obligatoriu.Nu poti trai asa..sa eviti la nesfarsit.


Fratlele tau o sa ajunga sa iti ceara iertare,dar cine stie cati ani dureaza pana ce sa isi dea seaama.

Imi pare rau ca exista persoanE care sunt in caz asemanator cu mine.si am parere de rau.


Inca nici la ora actuala nu cred ca exista cale de indreptare.


ASTEAPTA POATE DUMNEZEU FACE O MINUNE SI O INDEPARTEAZA DE LA CASA TA!!!

ROAGA-TE PENTRU PACEA SI LINISTEA IN FAMILIA TA.


DACA FRATELUI TAU II CONVINE SITUATIA SI TU NU II POTI DESCHIDE OCHII PARASESTE OBSTACOLUL CARE STA IN CALEA TA.

SI EU O SA AJUNG SA NU MAI VB CU FRATELE MEU SA FIE UN STRAIN PENTRU MINE.

MARE TRISTETE CA EXISTA ASA [ERSOANE CARE DISTRUG FAMILII!!!


MagnifiQue_GiRL
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:40
De la: florderosa, la data 2008-12-16 17:40:26NU STIU CUM SUPORTI SITUATIA!

din punctul meu de vedere nu trebuie sa faci nimic impotriva ca nu reusesti.Trebuie doar sa pleci in alta parte obligatoriu.Nu poti trai asa..sa eviti la nesfarsit.


Fratlele tau o sa ajunga sa iti ceara iertare,dar cine stie cati ani dureaza pana ce sa isi dea seaama.

Imi pare rau ca exista persoanE care sunt in caz asemanator cu mine.si am parere de rau.


Inca nici la ora actuala nu cred ca exista cale de indreptare.


ASTEAPTA POATE DUMNEZEU FACE O MINUNE SI O INDEPARTEAZA DE LA CASA TA!!!

ROAGA-TE PENTRU PACEA SI LINISTEA IN FAMILIA TA.


DACA FRATELUI TAU II CONVINE SITUATIA SI TU NU II POTI DESCHIDE OCHII PARASESTE OBSTACOLUL CARE STA IN CALEA TA.

SI EU O SA AJUNG SA NU MAI VB CU FRATELE MEU SA FIE UN STRAIN PENTRU MINE.

MARE TRISTETE CA EXISTA ASA [ERSOANE CARE DISTRUG FAMILII!!!



e naspa situatia dar nu am ce sa fac1!!!vreo 5 luni de cand mia dat palma nu am mai vb cu el.incerca el sa faca o impacare dar eu nimic.sunt foarte uracioasa la cap asta:D:D:D:poop
ymk
Postat pe 16 Decembrie 2008 17:43
Fetelor fiti mai puternice si evitati orice v-ar putea cauza suparare...va pup
MagnifiQue_GiRL
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:07
incearca sa vorbesti cu logodnicul tau despre situatie
ahkeh
Postat pe 17 Decembrie 2008 17:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Prietenul meu se masturbeaza 67 De la: greierash 4 Octombrie 2009 20:06
Ce spune de fapt? 10 De la: notmenoeb 25 Iunie 2009 19:40
Sondaj:Single sau in o Relatie de Valentine's day 2011? 13 De la: kudika_pudika 14 Februarie 2011 21:02
ingeri si demoni 26 De la: serena 14 Martie 2009 14:04
probleme in paradis... 56 De la: rahela11 2 Noiembrie 2009 15:15