Setari Cookie-uri

doar o confesiune

Cred ca nu as putea sa-i spun asta nici macar celei mai bune prietene.De 1 luna m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 2 ani.Sentimentele mele pentru el au pierit in timp,el fiind prea gelos.Ne certam din o prostie de genul:"de ce nu mi-ai spus ca ai plecat de la servici mai devreme?".Nu aveam voie sa fac nimic fara sa stie si el pt ca sigur ne certam,asa ca am decis sa fac exact cum vrea el.Am ramas fara prieteni,nu aveam voie nici sa ma duc sa dorm la prietena mea cea mai buna pt ca cine stie ce barbati venea la ea si il inselam.Totusi imi spunea ca el are incredere in mine!Nu am mai rezistat si i-am spus ca am decis sa ne despartim.Bineinteles ca el nu a inteles nici pana acum motivul,si nici de ce nu vreau sa-i mai dau o sansa.Inca ma suna dar ii raspund pt ca imi este mila de el,m gandesc cum ar fi daca eram eu in locul lui.De curand am intalnit un alt baiat,si el despartit,l-a lasat prietena pt altul dupa 4 ani.Inca nu pot sa inteleg cum pot sa simt ceva pt el atat de repede.Am incercat sa fac eu primul pas,dar mi-a spus ca inca nu stie ce simte pt mine pt ca inca mai tine si la fosta.Amandoi am decis doar sa mai vb,ca amici,sa vedem ce se intampla.Eu stiu ca nu o sa pot sa il uit asa ca as vrea niste sfaturi,poate ati trecut printr-o situatie asemanatoare.Va multumesc!
Maddalyna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 08:46
Cu rabdare totul trece!
metal
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:38
crezi k el mai spera intr-o impacare cu fosta?
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:51
Nu cred,am mai vb cu el si mi-a spus doar ca trebuie sa-si puna ordine in ganduri.Chiar cred k o sa il intreb.Este o idee rea ca o fata sa faca primul pas?
Maddalyna
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:37
am patit k tine,nu mai aveam prieteni,eram singura.mereu in camera mea,in patul meu,invelita in lacrimi,toate degeaba.dupa o luna pe net cu cineva care era in stainatate,am acceptat sa incerc sa iubesc din nou,fara sa simt nimik la inceput.ce-am ajuns?sa stiu ce inseamna iubirea adevarata,nu obisnuinta de care stiam inainte si linia goala care mergea incontinuu.singurica raman si akm doar k mi se demonstreaza si demonstrez ca iubesc.incearca!
lovetotny
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:49
nu cred k este o idee rea k fata sa faca primu pas spre innodarea unei relatii, doar k tb sa stie cand shi cum sa faca pasul respectiv... aici e toata treaba: cand shi cum.
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 6 Ianuarie 2009 11:51
Ai facut foarte bine ca te-ai despartit de tipul gelos, nu ai fi avut o viata fericita alaturi de el, probabil el suferea de o lipsa de incredere in el, si vedea in fiecare barbat un partener mai bun pemtru tine decat el, si asta il innebunea...
Cel de-al doilea este de admirat pentru sinceritatea de care a dat dovada, si pentru ca ti-a marturisit ca inca mai tine la fosta lui prietena.
In cazul tau este normal sa te atasezi repede de altcineva, pentru ca tu nu il mai iubeai pe fostul atunci cand v-ati despartit.
Cred ca ar fii bine sa ramai doar amica cu tipul cel nou, si sa iti cauti pe altcineva care sa fie dispus sa dea tot, nu sa stai dupa unu' care suspina dupa fosta care l-a lasat!
my_melody
Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:12
De la: Maddalyna, la data 2009-01-05 08:46:51Cred ca nu as putea sa-i spun asta nici macar celei mai bune prietene.De 1 luna m-am despartit de prietenul meu cu care am stat 2 ani.Sentimentele mele pentru el au pierit in timp,el fiind prea gelos.Ne certam din o prostie de genul:"de ce nu mi-ai spus ca ai plecat de la servici mai devreme?".Nu aveam voie sa fac nimic fara sa stie si el pt ca sigur ne certam,asa ca am decis sa fac exact cum vrea el.Am ramas fara prieteni,nu aveam voie nici sa ma duc sa dorm la prietena mea cea mai buna pt ca cine stie ce barbati venea la ea si il inselam.Totusi imi spunea ca el are incredere in mine!Nu am mai rezistat si i-am spus ca am decis sa ne despartim.Bineinteles ca el nu a inteles nici pana acum motivul,si nici de ce nu vreau sa-i mai dau o sansa.Inca ma suna dar ii raspund pt ca imi este mila de el,m gandesc cum ar fi daca eram eu in locul lui.De curand am intalnit un alt baiat,si el despartit,l-a lasat prietena pt altul dupa 4 ani.Inca nu pot sa inteleg cum pot sa simt ceva pt el atat de repede.Am incercat sa fac eu primul pas,dar mi-a spus ca inca nu stie ce simte pt mine pt ca inca mai tine si la fosta.Amandoi am decis doar sa mai vb,ca amici,sa vedem ce se intampla.Eu stiu ca nu o sa pot sa il uit asa ca as vrea niste sfaturi,poate ati trecut printr-o situatie asemanatoare.Va multumesc!


buna, ai facut foarte bine ca te-ai despartzit de prietenul tau. nu ar fi mers. si in cea ce-l priveste pe actualul, nu dispera... numai ca incearca sa nu fii umarul ala pe care plange k? k nu ai nicio sansa cu el daca faci asta. doar ca arata-i partea frumoasa si incearca sa-i redai increderea in el, pentru ca el sigur si-a pierdut-o, mai ales ca pentru un barbat asta e cel mai groaznic si pentrui oricine. asa ca bafta, fii sexi, iubityoare, glumeatza...
cristi_nne
Postat pe 9 Martie 2009 07:24
buna dimineatza ella,nu ai somnik sau esti la servici???
luceafaru_iubirii
Postat pe 9 Martie 2009 07:28
cand am citit confesiunea ta parca am citit povestea vietii mele. anii sunt putin diferiti dar "datele problemei" aceleasi. eu dupa relatia cu iubitul gelos si posesiv mi-am luat inima in dinti si am inceput alta relatie si totul este inca mai mult decat frumos, ba chiar urmeaza sa ne casatorim. eu zic sa nu te inchizi intr-o carapace, sa acorzi iubirii o sansa pt ca nu se stie de unde sare iepurele! sa fii iubita si fericita!
ionyy88
Postat pe 30 Aprilie 2009 16:36
Buna,cred ca ai facut bine ca ai luat decizia sa te desparti de ,,cel gelos,,.Se pare ca esti puternica,si asta e foarte bine!!!
Nu sta pe loc,daka acest,, nou iubit,, nu e hotarat,trebuie sa mergi mai departe.Lumea e plina de barbati.Imi place ca esti hotarata!!pupici.
eclau
Postat pe 1 Mai 2009 20:07
De la: eclau, la data 2009-05-01 20:07:14Buna,cred ca ai facut bine ca ai luat decizia sa te desparti de ,,cel gelos,,.Se pare ca esti puternica,si asta e foarte bine!!!
Nu sta pe loc,daka acest,, nou iubit,, nu e hotarat,trebuie sa mergi mai departe.Lumea e plina de barbati.Imi place ca esti hotarata!!pupici.

da e foarte bine ca ai luat decizia asta ...si eu m-am despartit tot de un iubit gelos ...exact ca si al tau...inca nu-mi intelege felul de a fi...spune el....ca traiesc intr-o lume a mea....si imi vizionez propriul film....adica el nu crede ca eu numai simt nimic pentru si ca tot el ca ma indepartat cu gelozia lui si acum ca am p altcineva in viata mea...inca ma mai suna..si nu crede .insa TOTUL TRECE IN VIATA ASTA SI DACA NU O FACEM NOI FRUMOASA....CINE ALTCINEVA ,...nu-i bine sa te reintorci din drum....un caracter slab(influentat puternic de gelozie) nu poate fi modelat asa ca...incearca sa iti gasesti fericirea...langa cine te merita!pupici
truelife
Postat pe 1 Mai 2009 20:15
SCZ -MI GRESELILE
truelife
Postat pe 1 Mai 2009 20:16
multumesc pentru raspunsuri si incurajari fetelor.cu tipul respectiv nu s-a intamplat nimic dar sunt ok.m bucur de viata.
Maddalyna
Postat pe 2 Mai 2009 18:13
sfaturi in legatura cu fosta ta relatie .....nu stiu ce sa zic....ca e foarte nasol sa fi tinut din scurt atat de mult ca si cum nu ai dreptul la libertate.parerea mea e sa ii explici motivul despartirii daca tu inca il iubesti si tii-ai dori sa se schimbe.pune-i conditia sa nu te mai controleze asa ca de asta ajungi la un moement dat, nefiind vinovata de ceva sa te saturi de faze deastea.....

Postat pe 2 Mai 2009 19:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Vi s-a mai intamplat? 11 De la: ladya 16 Ianuarie 2009 01:15
vreau sa fiu cu el 146 De la: verraa 12 Aprilie 2011 12:30
eu il plac..el ma place??? 10 De la: alina_constantin88 24 Iunie 2010 17:56
are dreptul asta ???? 276 De la: _iluzie_ 25 Iunie 2009 16:21
a 77 De la: jenesaispas 2 Mai 2009 19:21