Setari Cookie-uri

O impacare?

Inaintea relatiei care tocmai s-a destramat de cateva zile, am avut o relatie ciudata cu o alta tipa. Fusesem eu insumi si am primit reprosuri ca o sufoc cu atatea telefoane zilnice si cu prea multa dulcegarie. Am ramas si eu socat atunci deoarece majoritatea femeilor isi doresc cu siguranta sa fie iubite si nu ignorate. Cand am terminat vechea relatie mi-am propus ca in urmatoarea sa incerc tocmai ce trebuia in vechea relatie, si anume sa nu sufoc persoana iubita si sa o las mai moale cu dulcegariile.

Asa s-a intamplat cu relatia care a durat 2 luni si putin. Nu i-am acordat toata dragostea si pasiunea pe care eu o simteam si de care ea avea nevoie, am incercat sa nu o sun de multe ori pe zi. Ea tocmai de asta avea nevoie...avea nevoie de mine, iar eu nu am fost eu insumi.

Relatia incepuse sa scartaie din perioada Craciunului. Pe 24 Decembrie nu am vrut sa merg impreuna cu ea si familia ei la nepotica ei. Simteam ca este prea devreme sa fac parte din familia ei.

Acest fapt a umplut paharul, iar despartirea a fost iminenta. Am discutat despre cele intamplate si sigur acum m-a crezut, dar nu a vrut sa ne impacam, ci doar sa ramanem prieteni.

A recunoscut fiecare unde a gresit si de ce s-a intamplat asta. Acum as dori sa ma impac iarasi cu ea...pe 7 ianuarie este ziua mea de Sf. Ioan, dar si de nastere. Ma gandeam sa o invit de pe 5 (pentru a-i da timp de gandire) sa petrecem in 2 Sf. Ioan la un restaurant romantic unde nu am fost si stiu ca-si dorea. As vrea sa ma impac si sa fiu eu insumi, un eu de care ea avea foarte mare nevoie.

Cum as putea sa ma impac? Sigur ati trecut si voi prin asa ceva.
seductiv
Postat pe 4 Ianuarie 2009 14:17
Totusi,dupa ce i-ai expicat de ce te-ai purtat asa ti-a dat vreo explicatie de ce vrea sa ramaneti prieteni?Poate ii este frica,nu vrea sa sufere din nou.Incearca,sa nu fii prea exagerat acum,fii tu insuti!Mult noroc si La Multi Ani!
Maddalyna
Postat pe 5 Ianuarie 2009 10:05
sincer, cred ca ai gresit cand ai refuzat sa-i faci placerea de a va duce la nepoata ei. la varsta ta nu era nici un pericol daca faceai pasul. stii ca nu te implica gestul respectiv cu nimic mai mult in afara de ce vroiai tu sa insemne. reactia ei este pe undeva fireasca, acum tu vei trece printr-o alta perioada de probe...si nu poti spera decat ca vei avea rabdarea sa rezisti.
parerea mea este ca, daca tii la ea cu adevarat, vei avea puterea sa-i dovedesti ca meriti efortul. succes!
apropo, la multi ani de ziua numelui !
chandramuki_md
Postat pe 7 Ianuarie 2009 09:31
Stiu ca am gresit cand nu m-am dus si i-am explicat. De obicei iti pare rau dupa ce fapta s-a consumat. Lucrurile nu au stat pe loc in aceste zile. Ieri m-am dus cu un buchet de flori. I-am spus ca as avea placerea de a-si petrece seara de Sf. Ion (si de nastere) cu mine la un restaurant. Raspunsul a fost ca in seara de 7 se va duce cu familia la nepotiza ei, chiar daca nu serbeaza nimic. Asadar, drumurile se opresc aici...prea putine sanse de o impacare cred ca mai exista. In seara de 6 i-am trimis un offmesage pe mess (era tarziu si cred ca dormea) cum ca mi-ar face placere sa merg si eu alaturi de ea la nepotiza ei, pe 7, chiar daca este ziua mea. Nu stiu daca pana acum l-a citit, insa m-a sunat dimineata sa-mi ureze La Multi Ani.
seductiv
Postat pe 7 Ianuarie 2009 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
help!!! 7 De la: alexalex241 5 August 2009 14:54
Sa plec sau sa raman? 17 De la: miss_darine 30 August 2010 22:42
Am nevoie de un pic de ajutor..logica imi spune sa fac ceva..inima altceva ( Scuze pentru primul post ) 21 De la: freakbabe 9 Decembrie 2009 15:20
help me=(( 12 De la: aleexa29_yahoo_com 1 Aprilie 2009 16:28
Dilema... 11 De la: Anhel_00 7 Septembrie 2014 14:18