Setari Cookie-uri

Nu stiu ce sa fac..

Buna. Am o relatie de aproape 2 ani cu o fata. La inceput totul a mers bine, poate prea bine, eu m-am indragostit foarte tare de ea am facut multe lucruri pentru ea, in schimb ea era putin mai rezervata in a darui sentimente si a seimplica. imi spunea ca ma iubeste, ca nu a mai iubit pe nimeni asa ca pe mine, ca nu vrea sa ma piarda, insa au inceput sa apara problemele, ea isi traia viata alaturi de prieteni si imi zicea ca nu e genul care sa puna iubitul pe primul loc, eu eram foarte indragostit de ea si ma simteam vinovat si voiam sa fac mereu sa fie bine, dupa care am avut un moment culminant in care am aflat ca a dormit la un alt tip, el incercand sa o convinga sa faca ceva impreuna, ea totusi s-a opus, dar nu a vrut sa imi spuna ce s-a intamplat, ma mintea, eu stiam de cele intamplate, ii spuneam ca simt ceva in neregula, daca aflu nu va fii bine ea zicea ca nu am ce sa alfu, ca ea nu a facut nimic. i-am spus ca stiu de cele intamplate din surse sigure, si ca vreau sa incheiem relatia, a izbucnit in plans, si la fel, am cedat, si i-am mai acordat o sansa, urmand ca ulterior sa ma mai minta si pana la urma depsartindu-ne, dar ne-am impacat dupa cateva zile. din acel moment mi-am pierdut increderea, ma gandeam mereu la cele intamplate si cum ma mintea si nu puteam fi linistit, dar am luptat in continuare pt relatie, insa cu timpul am ramas fara puteri, si nu am mai putut oferi atata interes ca la inceput. ea se schimbase, sau imi dadea mie impresia, ea voia ca relatia noastra sa persiste, se implica, dar cu toate astea am ajuns cu greu la concluzia ca nu pot avea un viitor alaturi de ea, e foarte diferita de mine, are alt stil de viata, alte anturaje, nu ne potrivim si din cauza asta ne certam des. as vrea sa pun capat acestei relatii, dar parca e ceva ce ma retine. a inceput pe final sa se implice, cu toate ca era normal sa o faca de la inceput nu dupa ce s-a trezit ca ne despartim, mereu ma intreb, oare chiar am dat tot ce am putut? prietenii imi spun ca am fost prea bun cu ea, si ca imi va fi mai bine fara ea, cu toate ca voi suferi putin. nu stiu ce sa fac, simt ca nu mai pot lupta pentru relatia asta dar nu sunt nici 100% sigur de calea despartirii.
kudika_1023271
Postat pe 22 Februarie 2017 17:31

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna...:-s 18 De la: yumalai 21 Ianuarie 2010 19:21
as vrea sa stiu parerea voastra 5 De la: scorpio67 16 Iulie 2009 10:15
test poligraf... 56 De la: roshkata 28 Iunie 2019 19:09
credeti ca poate exista o relatie intre o fata de 16 ani si un barbat de 29? 8 De la: Kathara 20 Aprilie 2009 11:35
las sau egoist? 14 De la: robo_sr 9 Decembrie 2009 17:01