Setari Cookie-uri

Parasita de Craciun...

Dragele mele,

In primul rand, LA MULTI ANI tuturor si sa dea D-zeu sa avem un an mai bun!
As dori daca se poate sa ma ajutati si pe mine cu niste sfaturi sau pareri legate de povestea mea. Va cer ajutotrul pentru ca ma gandesc ca poate aveti mai multa experienta decat mine si ati trecut prin asa ceva si poate privind din exterior, vedeti lucrurile cu mai multa luciditate decat mine.
Am 24 de ani si in urma cu doi ani am cunoscut un baiat extraordinar care este cu 2 ani mai mare decat mine. Ne-am indragostit pe parcurs si lucrurile au mers foarte bine intre noi pana acum un an. Dupa asta, am inceput sa nu ne mai intelegem si ne-am despartit si impacat de vreo 3 ori. Nu ne-am certat niciodata si nici nu au existat motive de discutie intre noi. Pur si simplu, i se parea lui ca nu ne potrivim si ca nu ne este ok impreuna. Eu il iubesc enorm pe omul asta si as fi in stare de orice pentru el si stie si el asta. Mi-a spus ca niciodata nu a crezut ca va intalni pe cineva care sa-l iubesca atat de mult, care sa fie atat de dulce si sa se poarte asa de frumos cu el...dar cu toate astea, nu e ok sa fim impreuna. De fiecare data cand ne-am despartit, am plecat de la el si nu am stiut nimik unul de altul timp de o luna, doua, dupa care ma suna si imi spunea ca ii este dor de mine, ca se vede alaturi de mine in viitor, ca ma iubeste si ma vrea inapoi. Ca o femeie indragostita....m-am intors ca fraiera de fiecare data si eram foarte fericita...dupa care, dintr-o data iar se stricau lucrurile. Ultima data, ne-am despartit de Craciun...in noaptea de 25 decembrie.... Mi-a spus ca de data asta este definitiv, ca nu ma iubeste si ca-si doreste alta relatie. Mi-a spus ca-i pasa foarter mult de mine, ca tine extrem de mult la mine, ca vrea sa fie langa mine si sa ma ajute sa fac tot ceea ce-mi doresc, dar doar ca prieteni deoarece pentru el sunt ca si familia lui. Acum, chiar daca suntem despartiti, eu stau tot la el, in alta camera, deoarece nu-mi permit deocamdata sa-mi inchiriez un apartament singura. As vrea sa ma rup odata de el si de relatia asta care imi face atata rau, dar nu stiu de unde sa incep. De fiecare data cand am fost despartiti mi-a fost f greu. Am plans f mult si in fiecare zi , parca asteptam sa se intample ceva, sa-mi dea un semn. Imi este extrem de greu sa vad ca ii sunt atat de indiferenta chiar daca el se poarta foarte frumos cu mine. In sufletul meu, mi-as dori sa fim din nou impreuna, sa ne fie bine. Dar..nu stiu ce sa fac. Daca o sa se intoarca iar peste doua luni? Sau ar fi mai bine sa incerc sa-l uit si sa merg mai departe? Si daca da, cum sa fac asta? Va rog mult de tot, ajutati-ma si spuneti-mi si voi daca ati trecut prin asa ceva si cum ati rezolvat situatia. Orice sfat sau parere imi este foarte utila. Va pup si va doresc multa fericire tuturor.

Postat pe 5 Ianuarie 2009 14:11
In primul rand curaj...Ce-as face eu in locul tau? Mi-as cauta un loc unde sa stau. Nu-i bai daca nu iti permiti sa stai singura,gaseste o fata,doua,o cunostiinta,vreo prietena.cat mai stai la el,fa-te ca il intelegi si da-i dreptate ca relatia voastra a ajuns intr-un punct mort. Iesi des,prefa-te vesela,arata-i ca nu iti pasa atat de mult,lucrurile astea o sa il puna putin pe ganduri. Nu prea am vazut baieti care sa isi doreasca langa ele o femeie lipicioasa,disperata,iubitoare,"needy"...Intelegi? S-ar putea sa se gandeasca de doua ori inainte sa te lase sa pleci daca ii arati ca nu e buricul pamantului. De fapt iti garantez asta,numai sa te poti tine tu tare. Ia-l la o discutie serioasa,si arata-i ca nu se opreste lumea-n loc din cauza lui. Zi-i ca ai planuri de mutat etc . Succes
andreees
Postat pe 6 Ianuarie 2009 04:58
pai in cazul tau... daca el va vrea sa va impacati ar trebui sa pui piciorul in prag si sa zici nu! pt k asa vei suferi mereu de fiekre data data, si poti sta cu chirie, dar cel mai bine asa ar fi sa nu va mai impakti deloc.. mai bn suferi acum.. suferi un pic mai mult.. dar dupa aia o sa iti treaca .. o sa vezi u
juwairiyah
Postat pe 6 Ianuarie 2009 05:30
De la: andreees, la data 2009-01-06 04:58:34In primul rand curaj...Ce-as face eu in locul tau? Mi-as cauta un loc unde sa stau. Nu-i bai daca nu iti permiti sa stai singura,gaseste o fata,doua,o cunostiinta,vreo prietena.cat mai stai la el,fa-te ca il intelegi si da-i dreptate ca relatia voastra a ajuns intr-un punct mort. Iesi des,prefa-te vesela,arata-i ca nu iti pasa atat de mult,lucrurile astea o sa il puna putin pe ganduri. Nu prea am vazut baieti care sa isi doreasca langa ele o femeie lipicioasa,disperata,iubitoare,"needy"...Intelegi? S-ar putea sa se gandeasca de doua ori inainte sa te lase sa pleci daca ii arati ca nu e buricul pamantului. De fapt iti garantez asta,numai sa te poti tine tu tare. Ia-l la o discutie serioasa,si arata-i ca nu se opreste lumea-n loc din cauza lui. Zi-i ca ai planuri de mutat etc . Succes



Multumesc frumos pentru raspuns si sfaturi. Sunt foarte utile si voi tine cont de ele pt ca ai drptate! Numai bine!

Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:37
De la: vise_implinite, la data 2009-01-06 05:30:38pai in cazul tau... daca el va vrea sa va impacati ar trebui sa pui piciorul in prag si sa zici nu! pt k asa vei suferi mereu de fiekre data data, si poti sta cu chirie, dar cel mai bine asa ar fi sa nu va mai impakti deloc.. mai bn suferi acum.. suferi un pic mai mult.. dar dupa aia o sa iti treaca .. o sa vezi u


Asa o sa si fac! Dar stii ce e mai ciudat? Ca am o stare de spirit foarte buna... nu inteleg cum e posibil...pana acum plangeam si sufeream si azi m-am simtit chiar... bine. Am ras, am fost la coafor, am vb cu prietenii... Mi-e frica sa nu fie doar o stare de moment si maine sa ma trezesc iar trista... Ce crezi?

Postat pe 6 Ianuarie 2009 20:43
Treci peste!!! Sunt un barbat si stiu ce zic.Te-a jucat pe degete si nici nu ti-ai dat seama, erai prea ocupata sa te vezi in viitor cu el si sa traiesti prea mult prezentul, uneori e bine sa te intrebi ''daca'' ''ce'' ''cum''...Daca te iubea asa cum credeai tu crede-ma ca acum era cu tine si daca ar fii fost probleme in relatie ar fii incercat sa le rezolve!
NU SE MOARE DIN ASTA...E PREA PUTIN...
CICI72
Postat pe 8 Ianuarie 2009 07:30
De la: bras, la data 2009-01-08 07:30:42Treci peste!!! Sunt un barbat si stiu ce zic.Te-a jucat pe degete si nici nu ti-ai dat seama, erai prea ocupata sa te vezi in viitor cu el si sa traiesti prea mult prezentul, uneori e bine sa te intrebi ''daca'' ''ce'' ''cum''...Daca te iubea asa cum credeai tu crede-ma ca acum era cu tine si daca ar fii fost probleme in relatie ar fii incercat sa le rezolve!
NU SE MOARE DIN ASTA...E PREA PUTIN...



Sirius
Postat pe 8 Ianuarie 2009 08:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Sunt indragostita de cineva care nu cunosc. 14 De la: kudika498529 30 Iulie 2013 19:11
Am trait cu un om insurat! Si de atunci totul s-a intors impotriva mea ca un bumerang! 41 De la: Cazne 5 Mai 2012 13:49
am nevoie si de sfatul vostru 18 De la: lulusor1 3 Ianuarie 2009 16:45
Diferenta de varsta intr-o relatie... 18 De la: kudika_25639 1 Februarie 2013 22:40
De 2 ani si nu se mai termina 23 De la: spookeanu 22 Noiembrie 2014 09:29