Setari Cookie-uri

eu racushor...si el berbec...??!?

de fiecare data am fost atrasa numai de berbeci....nu stiu...au ceva kre ma atrag pe mine...orice horoscop ar spune k nu se potrivesc deloc...dar..nu stiu....voi ce ziceti?
dee_dee19
Postat pe 5 Ianuarie 2009 11:33
In aceeasi situatie sunt si eu ...si tot nu inteleg de ce , dar dupa 2 ani de zile cu certuri peste certuri (din lucruri destul de marunte) , cu momente frumoase pot sa spun ca nu l-as inlocui cu nimeni :) (sau alta zodie )...de ce ??pt ca berbecii sunt ...intensi , nu stiu .au in primul rand 'atitudinea de macho'-asta o afiseaza inainte sa ii cunosti mai bine, dar odata 'prinsi' sunt foarte ...grijulii, te rasfata, sunt puternici, sunt atenti la detalii, sunt inteligenti .Sunt convinsa ca mai sunt barbati asa , dar stii cum se spune ca fiecare e special in felul lui.Singurele lor defecte sunt ca sunt cam egoisti uneori (cica fara voia lor ) , sunt gelosi, cam rautaciosi cu cei pe care nu-i suporta si cam egocentrsti , dar in rest sunt .Deci, sfatul meu e sa incerci sa ii faci sa se indragosteasca de tine, daca se poate , si atunci se comporta destul de bine .Bafta multa
ella_v
Postat pe 7 Ianuarie 2009 12:51
eu sunt cu prietenul meu de 7 ani .eu sunt rac si el e berbec. e dif inte noi de 3 ani. este primul barbat din viata mea...care m a invatat cum sa iubesc si sa fiu iubita. am trecut prin multe impreuna avand in vedere ca sunt cu el de la 16 ani. exemple de genul ca i au murit ambii parinti si ca a ramas singur cu 3 frati ar mai fi de dat. ideea este urmatoarea: nu ne a fost usor sa ne facem o relatie atat de stransa cum este a noastra din prezent...dar cu timpul am invatat amadoi sa lasam si sa ajungem la un echilibru comun . am avut multe scandaluri si despartiri cu adio dar de fiecaredata constatam ca nu putem trai unu fara altul...si de fiecare data ne impacam in pat cu mult mai multa pasiune decat ultima data. de vreo 2 ani locuim impreuna si la inceput a fost foarte greu dar cu rabdare am reusit sa trecem peste pentru ca ne iubim. fetelor daca vreti un berbec sa stiti ca nu e deloc usor.
lor le plac fetele rafinate , finute, aranjate, copilaroase, elegante. e mai greu pana cand pui mana pe inima lui apoi nu o sa regreti nici un moment ca ai facut atatea eforturi. mie mi a luat un an de zile pana cand i am pus inima pe jar. succes
all3csa
Postat pe 20 Ianuarie 2009 11:48
AM AVUT O ASA ZISA RELATIE CU UN BERBEC...NU SPUN CA AM FOST PERFECTA, STIM TOATE CE DEFECTE ARE O RACOICA, DAR SUNTEM MULT MAI SINCERE DECAT EGOISTI DE BERBECI, SUNT FF PROFITORI , IN MOMENTUL IN CARE NUMAI AU CE CASTIGA DUPA URMA TA...TE EXCLUD DIN VIATA LOR, DAR POT SA SPUN CA RELATIA CU EL, CU ACEL BARBAT BERBEC M-A MATURIZAT DIN PUNCT DE VEDERE AFECTIV, DAT EI VAD LUCRURILE ALTFEL...
tar81
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:38
dar de taur cu gemeni ce parere aveti??....sau taur cu scorpion??
irinuk_irinuk
Postat pe 20 Ianuarie 2009 12:41
Buna fetelor ! Doresc sa va amintesc ca o analiza intre doua zodii , nu este suficienta doar amintind din ce zodie face parte unul si altul , ci este necesara o sinastrie in care fiecare planeta a uneia se compara cu cealanta in functie de relatiile bune sau rele dintre ele . In aceasta analiza apar si problemele de natura karmica dintre cele doua entitati, care ne lamuresc in final ce creaza de fapt atatea neantelegeri, sau nu, intre doua personalitati. Va doresc fiecareia un partener de milioane Pa
nicusor
Postat pe 5 Mai 2009 17:04
esec...esec...esec...esec...................
ralu_zar
Postat pe 5 Mai 2009 17:22
Dezastruuuuuu
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 17:30
ralu_zar
Postat pe 5 Mai 2009 17:38
moamaaa...ce tareee..sunt cu berbecutzu meu de vreo 8 luni asa..si pot sa spun k el m-a invatat sa iubesc cu adevarat...desi tre sa spun k mai tre sa mai las si eu de la mine si el de la el...k altfel ar iesi urat...pe bune! dar bine k ne cunoastem de vreo 8 ani si stiu cum tre sa ne purtam unul cu celalalt....tot ce pot sa spun e k zodia chiar nu conteaza asa de mult...cel mai mult conteaza cat de bine a fost crescut si bine educat barbatul de langa tine( berbecutzu' in cazul meu)...PS: berbecii sunt gelosi,f gelosi pot sa spun...dar asta e cel mai bun lucru kre i se poate int unei racushoare,nu?
dee_dee19
Postat pe 8 Septembrie 2009 12:21
si eu sunt tot rac si el berbec , pot sa spun ca este o relatie destul de dificila , care nu ar rezista daca nu am sti sa comunicam si sa mai lasam de la noi cateodata ,caci suntem amandoi extrem de incapatanati si ne sustinem fiecare ideile si ne contrazicem de multe ori, dar pana la urma reusim sa ne echilibram .
andreea3006
Postat pe 27 Septembrie 2009 18:34
CATASTROFA
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:50

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
BERBEC 18 De la: kudika410754 30 Iunie 2011 19:03
buna 31 De la: Calandrinon 19 Ianuarie 2010 10:26
sall 1 De la: kudika313138 10 August 2010 13:03
relatia pesti - berbec 9 De la: arynaaa 15 Septembrie 2012 16:41
Eu pesti ,el BERBEC :(( 14 De la: oana1111 2 Decembrie 2010 17:23