Setari Cookie-uri

El Scorpion, eu Sagetator...ce o sa se aleaga de noi?

Hey hey hey..
Salutare..Am si eu o intrebare fetelor..si baietilor :)
Eu sunt sagetator iar persoana care ma intereseaza este scorpion.
Nu suntem impreuna, inca.Vorbim zilnic, ne vedem, dar doar atat momentan.Nu stiu ce sa fac.. Cat de compatibili suntem? (ma refer la zodiile noastre)
Thanks anticipat..
Greek_Woman
Postat pe 17 Iulie 2008 11:05
Am avut o relatie de acest gen care a durat 10 ani dar...mai mult separati,pana cand am pus capat definitiv(eu,sagetatoarea)pt ca nu se mai putea.Relatia dintre ce doi este sublima,la pat,o experienta unica,dar in viata de toate zilele.... mai greu,pt ca ,sagetatorul si scorpionul sunt 2 firi total opuse(apa si foc).Sagetatorul vesel,libertin,cu simtul umorului, curios si care isi baga nasul peste tot,scorpionul ascuns,posesiv,rigid si ...sadic uneori.Bineinteles ca depinde si de educatia si gradul de cultura al fiecaruia,dar raman,totusi la parerea ca,un scorpion si un sagetator nu fac casa buna,in adevaratul sens al cuvantului,insa,ca amanti.....e perfect.
crinaD
Postat pe 17 Iulie 2008 15:04
Referitor la acelasi subiect,formarea caracterului unui om depinde ,repet,de educatia si gradul de cultura al fiecaruia,dar f mult influenteaza si ascendentul(ora si locul cand si unde s-a nascut fiecare),de aceea 2 scorpioni sau 2 sagetatori nu pot fi la fel,ba chiar si doi gemeni sunt diferiti avand in vedere ca se ia in calcul pana si minutul,chiar secunda...Deci,nu fi dezamagita de ceea ce am scris eu mai sus,posibil,la voi sa mearga relatia,cu conditia sa nu aveti alte complicatii sentimentale,sa nu ii dai ocazia sa fie prea gelos si invers si sa nu fi tu prea idealista,asa cum fac sagetatoarele de obicei.Eu pun mai mult pret pe zodiacul chinezesc,adica dupa anii de nastere,mi se pare mai..."exact"in a ghici temperamentul cuiva.
crinaD
Postat pe 17 Iulie 2008 15:14
pai da, ca sa justificati dorinta sagetatorilor de a o putea lua razna oricand, normal.asta o spune un scorpion ce a avut o relatie cu un sagetator...
SweetPoison
Postat pe 20 Iulie 2008 12:32
Asa cum s-a zis depinde si de educatia si caracterului respectivului scorpion. Eu sunt sagetatoare si prietenul meu e scorpion, dar este un om deosebit cum rar am intalnit. Suntem impreuna de aproape doi ani, doi ani de bucurie si rasfat, de fericire, doi ani in care nu ne-am certat nici macar odata... Toate disputele noastre si neintelegerile au fost rezolvate comunicand...El mi-a zis odata ca, indiferent de ce m-a deranjat la el , daca nu vorbim tot ceea ce avem se poate destrama.Sunt amanti extraordinari si firi geloase si atat timp cat nu il calci pe bataturi gasesti in el cel mai bun sprijin ori de cate ori ai nevoie atat moral cat si financiar. Nu intelege gresit ... Nu iti va da voie sa il exploatezi ( financiar vorbind ) decat daca el considera ca meriti asta si ai dovedit ca poate avea incredere in tine..
sun_shine
Postat pe 21 Iulie 2008 13:01
hmm scorpionul....ce-i mai impulsivi si mai posesivi din tot zodiacul dar ca si suflet nu se compara cu nimeni te poti baza pe ei oricand ...eu ca si tauroaica am avut o relatie de 5 ani cu un scorpion care in final nu a dus la feiricire ci la despartitre amandoi firi tari si incapatanati....
nora_ele
Postat pe 23 Iulie 2008 10:09
Draga, eu sunt scorpion si am o relatie cu o balanta (teoretic, cica nu e chiar perechea ideala); asa cum s-a mai zis mai sus, scorpionii sunt agresivi, gelosi si toate cele, dar numai daca le dai motive; atat timp cat exista comunicare si nu ii ascunzi diferite lucruri care sa il determine sa isi scoata "artileria", nu o sa ai probleme cu el.
parerea mea, cel putin asa e la mine. deci sfatul meu e sa nu mai pui zodia dinainte, ca nu ai de unde sa stii cum este el in realitate.
skorpyo
Postat pe 25 Iulie 2008 14:08
eu sunt Scorpion si el e sagetator.suntem amanti.cand facem sex e totul perfect...eh..cand vrem sa comunicam mai bine as lua o arma si m as impusca in cap!
e o combinatie ff ciudata.la pat e super in comunicare...imposibil
si e genul de om care nu te suna dupa..nu te intreaba cum te mai simti,daca ai nevoie de ceva!trebuia sa ceri...si sincer asta il enerveaza.deci...cum sa ajungi sa ti faca pe plac un sagetator?habar nu ma!daca aflati sa mi spueti si mie

Postat pe 2 August 2008 12:49
eu sunt segetatoare el e scorpion.suntem de 9 ani impreuna e ok.la un scorpion nu-i place sa fie inselat iar daca a fost nu iarta niciodata.sunt gelosi dar daca nu-i dai ocazie e totul ok.sunt fideli in familie dar defapt depinde si de caracter.pana acum e ok,sa speram ca si in continuare.
donn
Postat pe 13 August 2008 10:29
Cred ca sunt a suta persoana care confirma din proprie experienta ca relatia dintre o sagetatoare si un scorpion e super-extarordinara cand vine vorba de pat....cat depspre restul....e greu.Chiar daca educatia sau cultura au fost asimilate asa cum se cade unui baiat cu cei 7 ani de acasa....temperamentul specific scorpionilor iese la iveala mai devreme sau mai tarziu.Inceputul relatiei e ca din povesti...dar contiunuarea lasa de dorit.Ei sunt firi posesive,geloase,introvertite...pe cand sagetatorii sunt libertini,comunicativi si sociabili.Deci....cam greu...dar cum in orice trebuie sa existe si o exceptie care sa intareasca regula...poate acea exceptie sunteti tocmai voi doi.
Si daca nu...multumeste-te cu niste momente sexuale de nemaintalnit.
BAFTA!!!
pricope
Postat pe 16 August 2008 09:35
Buna,si eu sunt sagetatoare iar el scorpion.L-am cunoscut anul acesta in Feb,suntem nascuti in acelasi an, diferenta doar de 9 zile.Da, ai dreptate, tine si de educatie.Pot spune ca ne citim unul altuia gandurile,ne simtim starile si exista comunicarea.Eu cred diplomatia este secretul in aceasta relatie si bineinteles cu incapatanarea nu rezolvam nimic(doar ne caracterizeaza,nu?)Cred ca noi sagetatoarele avem puterea de a face pe bietul scorpion sa se simta rusinat uneori de micile lor greseli si excesele de egoism,poate e doar parerea mea dar scorpionul invata de la noi, caci undeva in inima lui are 'lumina' doar ca se teme si nu vrea sa para slab inaintea nimanui? trebuie sa-l citesti printr-e randuri in liniste si sa intri in lumea lui cu rabdare.Sunt marinimosi in adevar chiar doresc sa faca pe cei din jur fericiti dar are mereu drumul lui numai de el stiut,aceasta experienta cu un scorpion o traiesc azi si ma simt implinita,cat despre relatia intima... e foc, nu alta!
andreea1290
Postat pe 20 August 2008 02:52
Corect. E mai bine sa cauti altceva. Te vei alege doar cu suferinta.
miha_ela541
Postat pe 20 August 2008 09:02
Heeeeeeeeeeeeyyyyyyyyyyy...

cum sa poti da un sfat unei persoane bazat pe astre? inteleg ca ne citim horoscopul -eu sincer il citesc pentru ca intotdeauna are sfaturi de genul: fii mai intelegatoare, accepta-l asa cum e etc, chestii generale si pozitive care imi mai inveselesc ziua..
DAR de aici pana la a-ti decide viata pe baza astrelor e cale lunga.

Nu conteaza zodia, conteaza persoana. Da, ok, persoanele dintr-o zodie au unele lucruri in comun, dar nu conteaza asta in final. Poate sa fie zodia ideala pentru tine si sa fie un nemernic asa ca...

Ex: La urma urmei eu sunt Berbec, el e Scorpion, intre noi nu ar merge lucrurile in vecii vecilor. Dar intr-un fel sau altul o scoatem la capat :))
andreea_new
Postat pe 20 August 2008 09:58
Si eu iubesc un Scorpion extraordinar ....Depinde de mine daca am puterea sa rezist stilului lui ascuns ai alunecos..In rest , numai de bine....Oricum , sunt extrem de ciudati si in acelasi timp excelenti ca prieteni ,uneori impulsivi la maxim si parca vorbesti cu peretele....ori e o tactica , ori ........

Postat pe 20 August 2008 12:33
Eu m-am casatorit cu un Scorpion dupa 5 ani si vreau sa spun ca ma inteleg super cu el, este un om caruia ii pasa de tot ceea ce fac, ma suna in fiecare moment , imi duce grija. Sunt foarte grijulii si ordonati mai ales. E adevarat ca eu , ca sagetatoare sunt mai indiferenta putin si mai imprastiata insa el e atat de sufletist incat si-ar da viata pentru mine. Contrar horoscopului , ne intelegem minunat... Nu ma inteleg insa cu fetele scorpioane..Sunt misteriosi , va spun un secret , nu il stersez cu intrebari, nu sunt geloasa si imi spune tot , chiar si ce nu ar trebui..trebuie sa le castigati increderea si sa nu ii judecati, altfel nu vor avea incredere sa va spuna nimic..
cryss_tina83
Postat pe 20 August 2008 13:12
eu sunt balanta,el e leu...ar putea merge o casatorie?si mai e ceva...e nepotul cumnatului meu,ne putem casatori???
a_m_n_a
Postat pe 20 August 2008 13:48
Sint scorpioana, si incerc sa refac relatia cu un sagetator.
Ce ziceti fetelor ? E posibil ca sagetattorii sa se schimbe ???
IL pot crede pe cuvint.?
Poate ma ajuta cineva....
Pupici tuturor.
_iluzie_
Postat pe 20 August 2008 14:59

ma bucur pt cele care au reusit sa o scoata la capat cu un scorpion:) eu sunt sagetatoare, si sunt casatorita cu un scorpion de 1 an de zile, la inceput relatia sexuala a fost cat de cat buna si interesanta, acum lasa total de dorit, nu ma mai face sa ma simt atrasa deloc de el...si nu prea stiu ce sa fac. E copilaros, dulce, inteligent, dar...Sunt o persoana "sexuala" daca pot sa spun asa, si intotdeauna mi-a placut sexul..insa cu el...nu stiu; intr-adevar sunt cam ascunsi, introvertiti, dar sunt fideli si pun foarte mult pret pe sinceritate si incredere reciproca, pt mine e o adevarata provocare relatia cu el, fiecare zi e un fel de lupta intre care e mai puternic psihic..e ciudat, la un moment dat am o usoara senzatie de sufocare..tin sa mentionez ca intotdeauna am avut aceasta curiozitate cu scorpionii, stiind ca sunt firi pasionale...insa in cazul meu nu s-a adeverit ma sfatuiti ceva? succes tuturor in gasirea partenerului ideal!
roxete
Postat pe 20 August 2008 17:06
buna, eu sunt o sagetatoare , el un scorpion.....traisc o adevarata poveste de dragoste...si asta se intampla de vreo 4 ani...am avut o perioada cand el nu era alaturi de mine, destinul sau soarta la dus intr-un alt capat al lumii...vorbeam mereu pe mess, la telefon, am decis sa ne vedem de drumurile noastre fiecare...dar.....nu am putut sa iubesc pe nimeni cum il iubesc pe el....dupa 2 ani s- a intors in tara....el iesit dupa o relatie , eu la fel...vezi culmea...destinul a fost sa fim amandoi despartiti cand a fost sa se intoarca iar in tara.Ne-am impacata....si pot sa spun ca am incredere in el, chiar daca deja e iar departe.Scorpionii?...sunt persoane foarte dificile, doar ca tre sa cunosti omul...dar nu te astepta sa se lase descoperit...trebuie sa descoperi simgura...sunt pers deosebite, care aduc cu picioarele de pamant sagetatorii...atunci cand sagetatorii isi dau seama ca aceea pers merita.
Sfatul meu e sa nu te iei niciodata dupa compatibilitatile dintre zodii...compatibile trebuie sa fie persoanele si nu zodiile(asta sub forma de gluma)....temelia relatiei e cea mai importanta, de aici se urca, se coboara, si tot asa....Iubeste, e sfatul meu!
carmenpopa
Postat pe 20 August 2008 19:37
Compatibilitatea o vedem pe harta personala astrala a fiecaruia dintre noi si nu in horoscoapele de 2 bani care apar te miri unde.In functie de data nasterii,loc si ora nasterii se face harta personala si acolo se vede clar ce partener real de viata ai.(Marte pentru femei si Venus pentru barbat sau Casa a 7a.)

Postat pe 21 August 2008 01:53
daca la ainceput a fost ok , inseamna ca se poate...ceva s-a intamplat, poate cu tine ...de nu te mai atrage .Si eu sunt maritata cu un scorpion de 13 ani si nu am ce sa ii reprosez la capitolul pat . ( eu sunt gemeni).Scorpionii sunt intr-adevar buni , sufletisti ....buni prieteni.
catylucia
Postat pe 12 Septembrie 2008 15:29
Praful se alege cand apare un barbat Scorpion...distruge tot...daca ai putere sa intelegi si sa treci peste si apoi sa te refaci,keep walking!

Postat pe 13 Septembrie 2008 18:07
Aceasta combinatie e intre parintii mei, si sunt impreuna de 40 de ani, chiar daca fiecare ,,tine" in directia lui. Nu pot comenta relatia parintilor mei, dar, fara a fi partinitoare, un scorpion e o alegere f proasta pentru un sagetator.Si eu sunt sagetatoare, si in urma cu multi ani, am avut o relatie cu un scorpion. Pot spune ca ,,aceeasi lungime de unda" dureaza pana scorpionul are sentimentul ca ,,te are la mana", apoi, nu stii unde s-a sfarsit armonia.

Postat pe 20 Septembrie 2008 08:52
Exact...apoi te calca in picioare cu o placere nebuna..

Postat pe 21 Septembrie 2008 00:35
hey, nu e chiar asa. eu sunt scorpion, am o relatie de 2 ani cu un sagetator si tocmai ne-am mutat impreuna. pot spune ca relatia noastra a fost de la inceput o continua provocare, in sensul ca eu am mereu pretentii foarte mari si el incearca sa tina pasul, desi e mai mult genul catinel, ca nu dau turcii ...daca stau sa ma gandesc, asta a fost singurul motiv pt care ne-am certat...de la "de ce nu m-ai sunat la ora cutare?", raspunsul fiind invariabil "am avut treaba", ceea ce pt mine era egal cu "nu am avut chef", la "ai o cuta pe camasa, da-o jos acum, pt ca asa vreau eu", moment in care interveneau cornitele lui si zicea ""NU"... oricum, in timp ne-am dat fiecare dupa celalalt si am invatat cum sa-l mobilizez sa faca ce vreau eu si cand vreau eu...a, si in caz ca nu se vede, incerc sa-mi tin in frau posesivitatea specifica zodiei
lil_missy
Postat pe 28 Septembrie 2008 16:39
scorpionul in viata unui sagetator este cel mai frumos lucru intamplat vreodata, daca ai dat peste un scorpion si te iubeste, invata sa`l pastrezi, iubirea lui pentru tine nu se va termina niciodata dar din cauza orgoliului este in stare sa nu se mai intoarca niciodata.
rayuk818
Postat pe 24 Ianuarie 2009 09:00
BA DA NU MAI INCETATI ODATA CU TAMPENIILE ASTEA DE TOPICURI??????????? CE e asa greu sa intri pe un site de compatibilitate sau ceva de genu alaa????????????????????????
BERBEACA
Postat pe 23 Februarie 2009 08:31
Eu sunt scorpion si am avut o relatie cu un sagetator,tocmai invers,dar compatibilitatea este aceiasi!M-am inteles perfect cu el,vb f des la telefon chiar daca petreceam f mult timp impreuna.Ne intelegeam perfect si singurul motiv de cearta era gelozia venita din partea amandurora.Eram foarte apropiati unul de celalat si in afara faptului k era iubitul meu totodata era si cel mai bun prieten al meu!,confidentul meu pot spune!Cele mai frumoase momente din viata mea alaturi de el le-am petrecut,2 ani jumate au fost ceva de neuitat mai ceva ca povestile din carti.Din punct de vedere zodiacal se spune ca aceste 2 zodii nu se potrivesc,dar eu il contrazic total,cel putin pe noi decat moartea ne-a putut despartii Un scorpion e greu de cucerit,de multumit si totodata foarte greu de pastrat! De aici poti afla mai multe la modul general
http://acvaria.com/astro-tip_relatie_tabel.htm
Stanciu_Maria
Postat pe 4 Septembrie 2009 16:59
ce se alege de voi ...probabil nimic!!!!!!....dar nu fi trista....cu siguranta mai tarziu vei intelege ....ca nu ai pierdut nimic
ninushk
Postat pe 4 Septembrie 2009 20:18
Ma enerveaza de moarte chestia asta cu compatibilitatea. Horoscopul in general. NU ma regasesc in sagetator decat in mica masura. iar cand se mai trezeste cate unul care incepe cu compatibilitatea, imi vine sa ma urc pe pereti! UN lucru imi e clar: daca exista atractie, merita sa te arunci . Arunca-te si fructifica TOT! mai bine sa-ti para rau de ce ai facut decat de ce nu ai facut.
moriokasan
Postat pe 2 Octombrie 2009 12:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ne iubim dar nu putem fi impreuna 1 De la: 9 August 2019 13:08
sal 5 De la: magda_65 16 Noiembrie 2008 19:14
Eu pesti el varsatori 6 De la: GEBO 31 Ianuarie 2011 17:39
cum e relatia dintre un barbat capricorn si o femeie berbec? 91 De la: kudika029282 11 Noiembrie 2010 18:20
Ea sagetator - el berbec 3 De la: tmihaelita 2 August 2010 15:42