Setari Cookie-uri

Dar fata, domnisoara, femeia scorpion??

Multi spun ca sint perverse si fara scrupule, poate kiar vrajitoare... dar toti ajung la un punct comun si anume ca sint fascinante si misterioase, amante si sotii perfecte... voi ce ziceti??
Lady_Shadow
Postat pe 12 Ianuarie 2009 12:37
nu...
dandanaua_reloaded
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:16
cine a zis ca suntem perverse si fara scrupule! fascinante si misterioase? asta poate da...important e sa fim "femei"!
missalexandra
Postat pe 12 Ianuarie 2009 13:22
desigur femei, asta nici nu se discuta... dar descrierea acestor femei kit si domnisoare variaza... fiecare are pareri diferite despre noi, dar totusi ajung la concluzia ca sintem extraordinare cu toate calitatile si defectele noastre...
Lady_Shadow
Postat pe 13 Ianuarie 2009 16:53
esti scorpion draga mea?! daca da... atunci ce-ti pasa de ce zic altii! fii asa cum vrei tu si fii mandra ca esti inzestrata cu atatea calitati care nasc atata invidie si barfa! toate cele bune!
missalexandra
Postat pe 14 Ianuarie 2009 16:52
a fi scorpion ...sau scorpie cum spun unii...e cel mai mare avantaj al nostru!suntem istete, dure , sufletiste, dar si ale dracu!!!!! fii mandra de zodia si de personalitatea ta! e asa cum trebuie sa fie! ni se deschid toate usile datorita caracterului tipic zodiei noastre ! profita ..... va poop pe toate

Postat pe 25 Februarie 2009 12:24
Oricine crede in zodii e un cretin / o cretina.
Kathara
Postat pe 25 Februarie 2009 14:33
De la: Kathara, la data 2009-02-25 14:33:16Oricine crede in zodii e un cretin / o cretina.

in acest caz ar trebui sa te abtii de la orice comentariu.... intrebarea a fost pentru persoane care doresc sa raspunda strict la intrebarea pusa... daca te deranjeaza acest fapt, de ce nu creezi si tu un topic unde sa-i discuti pe cei ce cred in zodii?
Lady_Shadow
Postat pe 27 Februarie 2009 19:59
Femeia scorpion?! ...Misterioasa, profunda, increzatoare si rafinata, empatica...
Daca ii vei intalni privirea si vei avea rabdarea necesara sa o cunosti cu adevarat, sa fii sigur ca te vei bucura de cea mai adevarata dragoste!...Daca nu poti face fata tumultului de sentimente, fugi! Dar nu lua hotararea de-a o parasi inainte sa stii ca amintirea ei te va urmari intrega viata si ca-n fiecare femeie pe care o vei aduce langa tine o vei cauta pe Ea...
Daniel_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:03
De la: Kathara, la data 2009-02-25 14:33:16Oricine crede in zodii e un cretin / o cretina.


SubScriu
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:05
De la: Lady_Shadow, la data 2009-02-27 19:59:58
in acest caz ar trebui sa te abtii de la orice comentariu.... intrebarea a fost pentru persoane care doresc sa raspunda strict la intrebarea pusa... daca te deranjeaza acest fapt, de ce nu creezi si tu un topic unde sa-i discuti pe cei ce cred in zodii?



ca sa nu zic ceva urat
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:06
asa te vezi u pe tine si acuma generalizezi
sau te iei dupa ce zice, alti
si nu poti sa ai propria ta parere
bestiutza_relouded
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:09
sunteti culmea cu zodiile voastre.. ce de acum daca eu sunt berbec si sunt ghicitoare in stele ( ) acum toti berbecii sunt la fel???
sau sunt un ucigasss cu sange receeeee ( )... ceilalti berbeci sunt la fel ca mine???
nu toti oamenii sunt la fel.. asa cum nu sunt nici degetele de la mana..... asa`i si cu zodiile ce`i asa de greu de inteles?? ... fiecare cu viata lui....
Diavolyta_
Postat pe 18 Aprilie 2009 12:15
Se pare ca orice nou subiect postat ajunge la un moment dat sa reprezinte un camp de batalie...din pacate!
N-a spus nimeni, draga mea, ca toate zodiile sunt la fel!! Sunt caracteristici generale pe care le regasesti la toti nativii dintr-o anumita zodie, restul fiind modelat de societate, familie, varsta, educatie etc.
Tot de educatie este modelat si modul in care comunicam unii cu ceilalti...si iarasi nu-mi aduc aminte ca cineva sa fi impus celorlalti sa fie de acord cu parerea pe care a emis-o...indiferent de subiect! Numai ca multi dintre noi nu stim sau nu vrem sa respectam parerile celorlalti ,doar din dorinta si placerea de a ne contrazice partenerii de discutie...cuvinte jignitoare si expresii nu tocmai la locul lor, asa cum apar in mai toate postarile, nu-si au rostul intre oamenii civilizati, nici aici, nici pe strada...
Nimeni nu obliga pe nimeni sa fie de acord cu parerea lui /ei, insa bunul simt ne obliga in aceeasi masura pe toti sa fim cuviinciosi...
Daniel_a
Postat pe 18 Aprilie 2009 19:14
De la: Lady_Shadow, la data 2009-02-27 19:59:58
De la: Kathara, la data 2009-02-25 14:33:16Oricine crede in zodii e un cretin / o cretina.

in acest caz ar trebui sa te abtii de la orice comentariu.... intrebarea a fost pentru persoane care doresc sa raspunda strict la intrebarea pusa... daca te deranjeaza acest fapt, de ce nu creezi si tu un topic unde sa-i discuti pe cei ce cred in zodii?


Am creat deja.

Si-mi place sa arat cu destu'.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 19:25
De la: Daniel_a, la data 2009-04-18 12:03:49 Femeia scorpion?! ...Misterioasa, profunda, increzatoare si rafinata, empatica...
Daca ii vei intalni privirea si vei avea rabdarea necesara sa o cunosti cu adevarat, sa fii sigur ca te vei bucura de cea mai adevarata dragoste!...Daca nu poti face fata tumultului de sentimente, fugi! Dar nu lua hotararea de-a o parasi inainte sa stii ca amintirea ei te va urmari intrega viata si ca-n fiecare femeie pe care o vei aduce langa tine o vei cauta pe Ea...


O fufa.
Kathara
Postat pe 18 Aprilie 2009 19:25


Postat pe 18 Aprilie 2009 19:31
....Complexe de inferioritate...ai fost cumva devansata de o nativa-scorpion?! Asa s-ar parea dupa ciuda pe care o transmiti dincolo de cuvinte, Kathara!...
Imi permiti un sfat? Respecta ca sa fii la randul tau respectata, iar resentimentele lasa-le la o parte! Altfel nu vei putea niciodata privi lucrurile obiectiv!
...daca ai fi citit cu atentie ceea ce am spus mai devreme ai fi inteles deja ca exact la modul tau ( si al altora!) de a reactiona si de a raspunde unor mesaje sau postari ma refeream cand vorbeam de educatie...
Daniel_a
Postat pe 19 Aprilie 2009 19:01
De la: Daniel_a, la data 2009-04-19 19:01:18 ....Complexe de inferioritate...ai fost cumva devansata de o nativa-scorpion?! Asa s-ar parea dupa ciuda pe care o transmiti dincolo de cuvinte, Kathara!...
Imi permiti un sfat? Respecta ca sa fii la randul tau respectata, iar resentimentele lasa-le la o parte! Altfel nu vei putea niciodata privi lucrurile obiectiv!
...daca ai fi citit cu atentie ceea ce am spus mai devreme ai fi inteles deja ca exact la modul tau ( si al altora!) de a reactiona si de a raspunde unor mesaje sau postari ma refeream cand vorbeam de educatie...


Subscriu
P.S. Kathara, ia zi-mi.. nu e mai usor sa ignori un astfel de topic, daca te irita atit de mult?! nimic personal, pur si simplu nu reusesc sa inteleg, din moment ce subiectul a fost deskis pt. persoane care au altceva de spus, diferit de ceea ce ai scris mai sus
Lady_Shadow
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:07
Diavolyta_
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:09
De la: Daniel_a, la data 2009-04-19 19:01:18 ....Complexe de inferioritate...ai fost cumva devansata de o nativa-scorpion?! Asa s-ar parea dupa ciuda pe care o transmiti dincolo de cuvinte, Kathara!...
Imi permiti un sfat? Respecta ca sa fii la randul tau respectata, iar resentimentele lasa-le la o parte! Altfel nu vei putea niciodata privi lucrurile obiectiv!
...daca ai fi citit cu atentie ceea ce am spus mai devreme ai fi inteles deja ca exact la modul tau ( si al altora!) de a reactiona si de a raspunde unor mesaje sau postari ma refeream cand vorbeam de educatie...


Nu stiu, puisor, eu sunt mai redusa social, nu intreb omul in ce zodie e. Ma intereseaza unele chestii minore, detalii as spune, cum ar fi mintea lui, personalitatea etc., de stele nu m-am interesat niciodata.
Kathara
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:56
De la: Lady_Shadow, la data 2009-04-20 22:07:22
Subscriu
P.S. Kathara, ia zi-mi.. nu e mai usor sa ignori un astfel de topic, daca te irita atit de mult?! nimic personal, pur si simplu nu reusesc sa inteleg, din moment ce subiectul a fost deskis pt. persoane care au altceva de spus, diferit de ceea ce ai scris mai sus


Nu chiar. Prostia ma deranjeaza, imi zgarie retina. Si nu-i nimic mai absurd decat sa crezi ca zodia te ajuta in vreun fel.
Kathara
Postat pe 20 Aprilie 2009 22:57
spune-mi te rog daca a fost pomenit undeva mai sus ca cineva cere sfat cum sa traiasca, in funcite de zodie... si kiar daca ai spus tot ce ai avut de zis, ne-ai facut prosti si bla bla bla, crezi ca va skimba asta ceva? yo cred ca nu...
Lady_Shadow
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:43
De la: Lady_Shadow, la data 2009-04-21 11:43:12spune-mi te rog daca a fost pomenit undeva mai sus ca cineva cere sfat cum sa traiasca, in funcite de zodie... si kiar daca ai spus tot ce ai avut de zis, ne-ai facut prosti si bla bla bla, crezi ca va skimba asta ceva? yo cred ca nu...


Evident ca nu, crezi tu ca-i asa de usor sa faci un prost sa-si dea seama de prostia lui? Iar faza cu zodiile mi se pare o combinatie fatala de prostie si lasitate.
Kathara
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:56
Maamaa ce agresiva... e parerea ta, si nu dau 2 bani pe dinsa... o zi buna in continuare!
Lady_Shadow
Postat pe 21 Aprilie 2009 12:03
Agresiva? Deloc. Imi explici si mie de ce ai deschis topicul asta?
Kathara
Postat pe 21 Aprilie 2009 12:04
am scris dej ala inceputul lui... in plus, mai e si alt motiv, personal, pe care nu am de gand sa-l divulg, mai ales tie... daca ti-am satisfacut curiozitatea, ma bucur... daca nu, imi e indiferent..
Lady_Shadow
Postat pe 21 Aprilie 2009 18:29
ca sa dau un exemplu real, nativele scorpion sunt intradevar razbunatoare, atunci cand e paharul plin (si numai atunci!!!), nu prea iarta ceva ce le-a marcat in sens negativ. pe de alta parte sunt foarte devotate ca si prietene si misterioase ca si femei. oi fi spunand asta din cauza faptului ca si eu sunt scorpion, si nu o data mi s-a spus ca sunt razbunatoare cu cine merita (adica ce rau mi s-a facut, ulterior s-a platit inapoi FARA a face pe altii sa sufere si fara sa mai port ranchiuna), si misterioasa incat atragi ca un magnet? (si aici NU ma refer la fizic!!!)...??
seara faina tuturor!
bianca_darabont
Postat pe 25 Aprilie 2009 21:18
Femeia Scorpion trecuta de 30 de ani nu prea mai e scorpion , depinde de ascendent , deci nu mai judecati tot dupa zodie , toti ne maturizam si ne schimbam si conform hartii natale
Amora
Postat pe 26 Aprilie 2009 14:59
...Intamplator am citit si alte comentarii la alte postari cautand lucruri care ma intereseaza...Toate , acolo unde ajunge si Kathara ( secondata intotdeauna de persoane care ii impartasesc ,,parerile'' ostentativ!) se ajunge la jigniri. Sunt persoane carora le place sa discute in contradictoriu, persoane care folosesc un limbaj nu tocmai decent, impotriva faptului ca vor sa para atotcunoscatoare...Daca li se raspunde, continua sa jigneasca si mai tare; daca nu, continua sa provoace, doar-doar apare scanteia... As spune ca in spatele unui astfel de comportament se ascunde cel care ii societate, fata in fata cu un partener de discutii adevarat ( in sensul ca nu sta dincolo de ecranul unui calculator!), are exact comportamentul opus celui pe care il afiseaza aici...si asta pentru ca doar ascunzandu-se poate sa faca pe grozavul...
Stiu ca cei care nu impartasesc parerea celor care au scris despre scorpionul-femeie se vor simti din nou ,,atacati'' ( desi nimeni nu ataca pe nimeni ,conform umilei mele pareri!),dar...ce e atat de greu, dragilor, sa ocolim un topic ce nu e pe gustul nostru ?!

Daniel_a
Postat pe 26 Aprilie 2009 18:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum va descurcati varsatoarelor cu un leutz? 16 De la: babyblue9933399 13 Septembrie 2013 15:11
Eu capricorn el Rac 3 De la: duphz 12 Noiembrie 2010 09:32
compatibilitate barbatul taur femeia sagetator! 7 De la: angelo_micnegrusiurat 31 Mai 2010 20:45
ea pesti,el varsator 50 De la: Lesea_m 15 Decembrie 2009 20:06
leu-taur 7 De la: koryne_2007 9 Septembrie 2009 21:24