Setari Cookie-uri

Medic stomatolog in Brasov


Ma poate indruma cineva catre un medic stomatolog bun? Cand zic bun ma refer la faptul ca lucreaza bine si lucrarile rezista, nu neaparat finut si usor. Am fost la medici care au lucrat usor si apoi dupa 1 an umblam ca disperata sa scot plombele la urgenta din cauza durerilor.

Mi-a recomandat o prietena un medic dar este in tractoru (eu locuiesc in Racadau si lucrez in Centru Civic) si imi este destul de dificil sa ajung pana acolo.

si daca tot va deranjez m-ar interesa care mai sunt si preturile (pentru o plomba de exemplu)...eu anul trecut am dat 70 si se pare ca medicul care mi-a fost recomandat ar taxa cu 120 plomba. Acestea sunt preturile actuale?

Multumesc
bia02
Postat pe 6 Ianuarie 2009 13:49
Va recomand medicii din clinica Dental West.
Cabinete pe str.Livada Vulturului,nr.10,et.2,ap.24(in cladire cu Pol.de Diagnostic Rapid)-Programari la tel 0268/324225 si pe str.Iuliu Maniu ,nr.68,sc.A,ap.1-vis-a-vis de Colgate Palmolive Tel. programari 0268415587.
Eu sint managerul acestei clinici.
Absolut toti medicii nostri sint medici foarte bine pregatiti profesional,lucreaza cu rabdare,atentie cu grija pentru pacient si poate foarte important la noi nu este doar un slogan \\\\\\\"Tratamente fara durere\\\\\\\" ca la altii ,noi chiar tratam fara durere.Ca dovada la noi anestezia este gratuita si nu se face economie pentru a proteja un pacient de durere.
Nu doar medicul este factorul decisiv pentru un tratament reusit.O manopera reusita trebuie completata cu materiale de calitate.
Stomatologia moderna se bazeaza si pe utilizarea unor materiale de ultima generatie mult mai rezistente in timp decit ce se folosea in trecut.Ma refer aici la materiale pentru obturatii(plombe),la materialele din care se executa dintii din portelan care e trebuie sa scuteasca pacientul de drumuri la nesfirsit catre cabinetul stomatologic.
Cel mai simple lucru pentru a va convinge ca noi sintem cei pe care ii cautati este sa veniti la o consultatie.Consultatia este gratuita si sint sigur ca o sa deveniti unul din cei peste 15.000 de pacienti tratati la noi.
Puteti sa vedeti detalii pe site:http://www.dentalwest.ro
Va doresc multa sanatate

Postat pe 25 Ianuarie 2009 08:47
Dental Alex
Eu mi-am facut la ei si lucreaza excelent. Atrecut deja o vreme si lucrarea se tine si arata superb.
La preturi nu sunt chiar ieftini: de ex o plomba 120 lei sau ceva de genul dar la cum lucreaza merita.
lore27
Postat pe 23 Februarie 2009 09:46
Salut ,
Si eu locuiesc tot in racadau si am fost acum cativa ani la acest dentist ,mi-am reparat toata dantura si nu am avut probleme de atunci ,are aparatura buna ,se ocupa f bine de clienti in plus e aproape pe Paraului 22 doctor Sofronovici (scuze daca am gresit vreo litera )0744432077 Bafta ,Dana
gigica01
Postat pe 23 Februarie 2009 15:20
Dragii mei ,un medic stomatolog f.bun este la Ceasu' Rau ,dr.Muscoiu Dorin,cabinet particular de ani foarte multi ,el are in jur de 50 de ani ,extrem de atent la ceea ce face(plombe puse in portelan care chiar rezista) ,mai ieftin decat la alte cabinete ,in alte parti ale orasului.Avea nume bun si inainte de revolutie si asa si l-a pastrat.Se lucreaza CLAR numai cu programari de la o sapt la alta,dar intotdeauna ia o urgentza cand vede omul in suferintza
Nu zic ca acesti "rusi" de tip Alex Dental nu lucreaza bine dar sa nu dea Domnul sa incercati la ei implanturi sau chestii mai de anvergura ca...ajungeti la extractii si "renovari"
Daca doriti adresa , aceasta este:Str.Iuliu Maniu,nr 22,tel.pt programari;0268-412-425.
Va doresc succes si curaj ca sa ajungeti in timp util si sa nu aveti spaime si dureri,Blue Angel,Bv
mirabil
Postat pe 23 Februarie 2009 21:15
Va multumesc pentru raspunsuri, am gasit intre timp un medic stomatolog foarte aproape de locul de munca
bia02
Postat pe 24 Februarie 2009 10:02
Dr.Anda Geczi-are cabinet aproape vis a vis de casa casatoriilor.
tel cabinet 0268 470 543
MissMe2
Postat pe 9 Iunie 2009 17:15
De la: bia02, la data 2009-01-06 13:49:17
Ma poate indruma cineva catre un medic stomatolog bun? Cand zic bun ma refer la faptul ca lucreaza bine si lucrarile rezista, nu neaparat finut si usor. Am fost la medici care au lucrat usor si apoi dupa 1 an umblam ca disperata sa scot plombele la urgenta din cauza durerilor.

Mi-a recomandat o prietena un medic dar este in tractoru (eu locuiesc in Racadau si lucrez in Centru Civic) si imi este destul de dificil sa ajung pana acolo.

si daca tot va deranjez m-ar interesa care mai sunt si preturile (pentru o plomba de exemplu)...eu anul trecut am dat 70 si se pare ca medicul care mi-a fost recomandat ar taxa cu 120 plomba. Acestea sunt preturile actuale?

Multumesc


Exact ceea ce cauþi: Dr. Greavu, tel: 0268470807. Lucreazã dupã cele mai moderne metode, cu cele mai bune materiale, lucrãrile sale dureazã zeci de ani... Copilul meu nu mai are teamã de stomatolog, cãci nici injecþia nu l-a durut. Cu puþin timp în urmã, o plombã era un milion, mai puþin ca la þarã, iar calitatea e incomparabilã; meritã toþi banii. Multã sãnãtate!
kudika002139
Postat pe 10 Iunie 2009 21:32
Pot sa va recomand un medic foarte bun in Bucuresti in sectorul 3 pe langa piata muncii!

Doctor Bogdan Constantinescu,Eu mi-am facut la el toate lucrarile.Pana l-am cunoscut cam fugeam de stomatologi avand numai experiente neplacute!Mi-a fost recomandat de o prietena si acum recomand mai departe!!

www.stomi.ro

si
Adresa: str.Apostol Margarit nr 3. bloc 108,
scara A, interfon 04.
Telefoane: 021/323.20.60 / 0765286238 sau 0721.87.34.87
cohbi
Postat pe 14 Septembrie 2009 13:32
De la: lore27, la data 2009-02-23 09:46:32Dental Alex
Eu mi-am facut la ei si lucreaza excelent. Atrecut deja o vreme si lucrarea se tine si arata superb.
La preturi nu sunt chiar ieftini: de ex o plomba 120 lei sau ceva de genul dar la cum lucreaza merita.
kudika081280
Postat pe 7 Noiembrie 2009 13:04
Eu v-o recomand pe dentista si in acelasi timp chirurga CITIRIGA ILEANA. Lucreaza la cabinetul CITY DENT(in spate la Star) pe Dobrogeanu Gherea Nr.4, Brasov. http://www.city-dent.ro/
Are cabinet si la Dentalwest, Str. Vulturului (cladirea PDR).

Este chirurga alveo-dentara, EXCELENTA, la pret extraordinar. Am facut 4 operatii de masea de minte la ea, a lucrat cu seriozitate, oferind toate conditiile pentru a ma simti cat mai comfortabil in timpul operatiei si de asemenea tratamentele postoperatorii au fost de calitate inalta si gratis. Este experta in asemenea operatii, sigura pe ea, inlaturand astfel toate riscurile/efectele secundare care pot intervenii in urma unei asemenea operatii. Operatia nu a durut deloc, nici macar anestezia deoarece anestezia inainte cu spray.
Inainte de a ajunge la ea, am consultat cel putin 4 chirurgi din Brasov, astfel am ajuns si la DentalAlex unde pretul era triplu, ma obliga sa semnez inainte de operatie un acord prin care eram de acord cu faptul ca medicul nu-si asuma nici o responsabilitate pentru efectele secundare ale operatiei si in loc sa imi ofere siguranta m-a trimis la psiholog pentru a-mi trata teama de operatie.
La Citiriga Ileana am avut parte de tratare cu profesionalism adevarat, foarte rar intalnita in Romania, mai ales in Brasov.
Dupa operatii, am fost la ea pentru a trata restul problemelor dentare. Echipamentul folosit in cabinet e modern, cabinetul e mare, aerisit, nu ca in alte cabinete de apartament de bloc unde pacientul are senzatia de lipsa de aer si din cauza cabinetului mic si intunecos. Atitudinea dentistei CITIRIGA ILEANA este serioasa in toate situatiile: daca i-am zis ca ma doare o masea recent plombata nu mi-a dat lndicatii de genul "pune pasta de dinti pe ea si o sa treaca", sau "o sa treaca cu timpul" cum am primit la alte cabinete cum ar fi DENTALUX din Racadau. Acolo pretul unei plombe a fost dublu fata de City Dent si mi l-au facut de ma durea dupa aceea.

Daca aveti pretentii si vreti preturi acceptabile va recomand cu drag cabinetul City Dent Brasov, dentist-chirurg Citiriga Ileana.
zpal
Postat pe 10 August 2010 16:28
Am fost la Dental Alex cam acum vreo 10 zile si a fost o experienta umilitoare ca si pacient. Dentistul meu mi-a cerut niste radiografii si m-a trimis la Dental Alex. Am ajuns acolo, toate bune si frumoase, sala de asteptare decenta, doamnele de la receptie amabile. Imi vine randul la radiografie, cobor niste cari cu mochetuta pe ele si ajung la cucoana cre lucra in dorul Roengenului. Am simit nevoia sa ii spun doamnei ca ocmi vin de la dentist, mi-a dat injectie si inca imi ra amortita partea pe care trebuia sa faca radiografie. o intreb daca are vreo importanta. Imi raspunde pe un ton de asistenta de la stat, raspicat "Stati jos doamna".

Atat de mult m-a afectat e mi-a venit sa plang in timp ce-mi baga materialul fotosensibil in gura. Ma gandeam - sa ii spun vreo doua? Nu i-am spus... Si acum ma mai afecteaza episodul, ar fi trebuit sa o dau in judecata pt ca mi-a incalcat dreptul meu de pacient si mi-a cauzat suparare si "distress".

Ca pacient, in alea 2 minute petrecute cu ea am dreptul la informare. Poate era o intrebare prostasca, dar ii lua o secunda sa imi raspunda. Si in plus salariul si-l lua si din suma platita de mine pentru alea doua masele. Binenteles ca mi-a scris numele gresit, din Popescu m-a facut Tomescu, dar asta nu ma deranjeaza (marturie ca lucreaza in dorul Roengtenului si nici nu-i pasa de pacient, cum il cheama sau ce vrea sa stie referitor la siuatia data). Ma deranjeaza felul in care a vorbit cu mine.

Deci Dental Alex - niciodata in aceasta viata nu le mai presez canapeaua, sa-mi vorbeasca cineva urat si sa si platesc pentru privilegiu...
tantiauguri
Postat pe 4 Septembrie 2010 13:28
Un cabinet stomatologic pe care vi-l recomand este Apollonia Dent, pe Bd. Saturn 50 (au si pagina web, cautati pe Google :)) Se lucreaza foarte bine si repede, cu materiale de calitate. Mi-a placut televizorul de deasupra scaunului, am urmarit un documentar interesat despre cum sunt facute plicurile in timp ce maselele imi erau slefuite.
Foarte convenabila mi s-a parut posibilitata de a plati cu cardul.
tantiauguri
Postat pe 4 Septembrie 2010 14:22
Am fost ºi eu pacienta doamnei Ileana Citirigã. Are cabinetul în spate la Universal, pe Dobrogeanu Gherea. M-a trimis la doamna doctor o prietenã care avusese ºi ea probleme cu dantura, iar eu am avut ceva mai complicat, un dinte care-mi crescuse în cerul gurii. M-a operat doamna doctor ºi m-am simþit foarte bine. Recomand!
kudika322076
Postat pe 18 Septembrie 2010 12:52
eu am fost la d-na doctor Lazarescu Andra pe 15 noiebbrie si sunt foarte multumita, am facut o lucrare mare, dupa ce am mai fost prin 4 cabinete si era sa raman fara dinti, o recomand cu incredere
kudika374418
Postat pe 8 Martie 2011 19:52
Va medic stomatolog foarte bun cu o experienta de 20 ani in domeniu (in Germania) este dnl DR. Junger Ramiro
Are cabinet pe strada Vidin nr 30,Brasov in incinta Clinicii Emivita unde puteti gasi si alte cabinete de specialitate (ginecologie,endocrinologie,ortopedie,reumatologie,cardiologie,dermatologie,etc) si laborator de analiza Bioclinica.

Programul dnlui doctor:

LUNI,MIERCURI,VINERI,SAMBATA 09:00-13:00
MARTI,JOI 14:00-19:00

tel programari 0268423600

siminaraluca
Postat pe 10 Martie 2011 14:13
din pacate cei mai multi dintre noi intram pe aceste forumuri dupa ce raul sa facut dar tragem sperante ca macar altii nu vor face sau pati ca noi - ca mine, eu am avut 2 experiente f neplacute: prima a fost la dr. dorin muscoiu - un tip de o badaranie rar intalnita care lucra cu o mana in gura pacientului si cealalta pe pahar, cabinet mizerabil si instrumentar ruginit de dinainte de revolutie, o asistenta care fuma tot timpul in cabinet la geam, ca sa nu mai spun orele de asteptare - tipic nomenclaturist, cine doreste hepatita nu are decat sa-il viziteze; apoi am mers la clinica 'dentalmed' - un fel de afara e vopsit gardul inauntru leopardul, tepuiala maxima din toate punctele de vedere, acest dobrovolschi este de o persuasivitate rar intalnita - singurul scop este sa iti smulga cati mai multi bani din buzunar - pur si simplu se milogeste de pacient sa plateasca cele mai scumpe materiale, rezultatul ? lucrarile sant execrabile, calitate mizerabila si lipsite de cel mai elementar simt estetic iar pacientul este intotdeauna pe locul 2, aceste cabinete nu le recomand nimanui dar sant sigura ca pana la urma voi nimeri un cabinet stomatologic unde se va tine cont de parerea pacientului si unde voi fi respectata pe banii mei , succes tuturor
kudika406855
Postat pe 6 Iunie 2011 15:51
am omis sa va spun ca ambele cabinete nu dau bon sau chitanta si nici garantie, va sfatuiesc sa le cereti acolo unde nu primiti deaoarece sant singurile noastre dovezi - EI SANT OBLIGATI SA LE EMITA DIN OFICIU
kudika406855
Postat pe 6 Iunie 2011 15:56
va recomand un doctor bun de care eu sunt foarte multumita, plombe si lucrari super ok de calitate, preturi modeste. DR. FRUMAN RADU , tel 0722557977 si are cabinet pe str. Avram Iancu 25 BV cabinetul este modern si f. curat. sper sa va placa
gabimmmm
Postat pe 19 Septembrie 2011 11:40
Eu am fost cu fetita la Krondent, au o doctorita de copii extraordinara, Dr. Paunescu Oana. O recomand cu incredere.
kudika510073
Postat pe 20 Februarie 2012 15:46
Buna
Stiti cumva unde lucreaza acum Eugen Cojocaru? A lucrat la Dental Alex.
Tot ce mi-a lucrat el e in stare perfecta si acum dupa 5 ani si tare as vrea sa il gasesc.
Multumesc
lore27
Postat pe 18 Iunie 2012 16:17
De la: lore27, la data 2012-06-18 16:17:54Buna
Stiti cumva unde lucreaza acum Eugen Cojocaru? A lucrat la Dental Alex.
Tot ce mi-a lucrat el e in stare perfecta si acum dupa 5 ani si tare as vrea sa il gasesc.
Multumesc


ai cautat pe guagle?
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 18 Iunie 2012 16:58
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2012-06-18 16:58:56
De la: lore27, la data 2012-06-18 16:17:54Buna
Stiti cumva unde lucreaza acum Eugen Cojocaru? A lucrat la Dental Alex.
Tot ce mi-a lucrat el e in stare perfecta si acum dupa 5 ani si tare as vrea sa il gasesc.
Multumesc


ai cautat pe guagle?

da :( Nu am gasit
lore27
Postat pe 20 Iunie 2012 10:06
buna
stie cineva daca este buna doctorita Pop Lynda? are cabinetul la citydent pe dobrogeanu gherea.rezista lucrarile? sau mai cautam alti medici multumes
Ana_Maria_B_3
Postat pe 2 Octombrie 2012 11:59
Pe Dr paunescu Oana o gasiti si la ESDENT singurul cabinet stomatologic deschis NONSTOP(pe bune).E situat pe str Carpatilor nr 39 in Brasov.
Es_Dent_1
Postat pe 13 Decembrie 2012 14:09
Bai nu va duceti la sanodent ca acolo e super hotomanie .
Pentru 3 radiografii mi-au luat 80 lei si mi-au cerut sa vin a doua zi pentru inca o jacmaneala la detartraj pt 150 lei.
Daca ciumpalacii de la sanodent citesc atunci le urez de sarbatori faliment fericit!!!
kudika433771
Postat pe 19 Decembrie 2012 20:32
Ce puteti spune despre dl dr stomatolog Virgil Ciurea? Cum lucreaza?
kudika_29939
Postat pe 19 Februarie 2013 20:05
Buna,

La clinica AmericanDent, str. Zizin nr. 79 (intersectia Gemenii).
http://www.americandent.ro/

Numai bine!
Roxana
Ro_Si_Atat_1
Postat pe 4 Martie 2013 10:06
Mesajul de mai jos este raspuns la intrebarea : unde lucreaza acum domnul doctor Cojocaru Eugen (nu am reusit sa postez ca si raspuns la alte posturi) :
De la: Ro_Si_Atat_1, la data 2013-03-04 10:06:58Buna,

La clinica AmericanDent, str. Zizin nr. 79 (intersectia Gemenii).
http://www.americandent.ro/

Numai bine!
Ro_Si_Atat_1
Postat pe 4 Martie 2013 10:13
despre dr virgil ciurea va pot spune ca se vede de la distanta experienta ,omul stie ce face,preturile accesibile si te trateaza cu respect.....toata increderea numai bine!
kudika_33204
Postat pe 8 Aprilie 2013 03:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
medici ginecolog bun in timisoara 1 De la: kudika_27417 18 Martie 2013 10:56
Teama de ginecolog 15 De la: ramo_88 31 August 2016 15:41
cuplu cautam ginecolog si urolog pt analize (brasov, prahova) 9 De la: kudika006372 3 Noiembrie 2009 13:43
CAUT GINECOLOG BUN 8 De la: guru_ion 10 Noiembrie 2011 11:05
Caut medic de familie, de preferitna doamna 4 De la: alerim_a 8 Noiembrie 2012 14:21