Setari Cookie-uri

Medic stomatolog in Brasov

Recomand dr.Doina Irimescu - Dental West - cabinetul din Craiter.
M-am simtit ok la lucrarile pe care le-am facut au si radiologie nu a fost nevoie sa ma mai plimb in alta parte.
Recomand cu toata caldura
cocacoca
Postat pe 26 Decembrie 2013 19:42
Buna Seara. Chiar daca este un topic deschis de ceva vreme, am vrut sa imi spun opinia.
Poti gasi pe http://www.docplanner.ro/dentist/brasov cam toti medicii de prin Brasov. Si majoritatea au review-uri, ceea ce este f important.

Toate bune !
kudika_951497
Postat pe 14 Ianuarie 2014 17:30
am uitat sa spun cum se numeste cabinetul:-)...denta nova
Tatanga
Postat pe 25 Ianuarie 2014 21:32
Buna
nu pot sa recomand insa iti pot spune unul de care trebuie sa te feresti: Junger Ramiro,
este mult mai mult sarlatan decit stomatolog, se pare ca si diploma (daca o are a obtinut-o prin relatii pe jumate cumparata. Mie mi-a distrus doua masele si un dinte din fata. daca alte persoane au avut de-a face cu acest Ramiro Junger si au fost inselate , stomatologie sau alte afaceri pe care le mai prompune dansul, eu sunt gata sa suport cheltuielile de judecata si sa deschid actiunea. El à mai inselat si prin Germania de unde a trebuit sa fuga, dar reuseste mereu sa gaseseasca noi victime, imprumuta banii pe care nu ii restituie, in général are o afacere buna de propus...
Eu pot fi contactat la adresa urmatoare : julea.adrian@gmail.com iar numele meu este Adrian JULEA

sper sa nu mai pateasca si altii ce am patit eu ...
kudika_957367
Postat pe 8 Martie 2014 14:13
Dental West... abia am venit de acolo, foarte dezamagita. Eu lucrez ca si asistenta dentara in UK. Am venit acasa, si am decis sa imi fac o albire. Cand am intrat si am vazut mobilier tot, foarte dragut, profesional, am zis "Ce bine, aici sigur o sa am parte de cel mai bun tratament". Am intrat, toate bune, discutand despre optiunile pe care le am, doamna stomatolog D., mi-a propus sa fac tratamentul care "ataca cel mai putin dintii", in ideea in care m-am consultat cu 3 dentisti de la cele 2 clinici pentru care lucrez, si toti mi-au spus ferm ca tratamentul pe care urma eu sa il fac nu afecteaza smaltul, si mi-au explicat cum functioneaza. Noi acolo nu lucram cu lampa (ceea ce mi-a recomandat doamna D, probabil chiar din motivele din care am ajuns eu dezamagita). In fine. Cand m-a intrebat ce doresc, i-am spus ca nu vreau nici un zambet alb ca varul ca nu arata natural, dar imi doream amcar O SCHIMBARE... Cand mi-a prezentat optiunile, mi-a spus ca cel cu lampa pe care mi-l recomanda ea, functioneaza la un nivel de 30%-35% (si ca nu isi aminteste exact!!!!) iar celalalt pe care il voiam eu (si era si mai scump), in proportie de 15%. M-am panicat putin, am zis "hai totusi ca e medic stomatolog, o stii ea ceva". Ma iau dupa ea, fac tratamentul, il da jos... vad dintii mei aproape la fel. Zic... mi-ati spus ca functioneaza mai bine decat gutierele pe care le doream eu, asta va pare un rezultat bun?! Iar doamna D, imi spune "dupa al 7-lea tratament cu gutiere, incep sa cada dintii si smaltul e afectat"... M-a bufnit rasul, zic "niciun medic nu a spus asa ceva, plus ca LA DUMNEAVOASTRA PE SITE SCRIE MARE - SMALTUL NU ESTE AFECTAT - Dansa n-a stiut ce sa imi spuna, a dat din umeri, a spus clar ca daca vreau imi face si tratamentul cu gutiere (contra cost, evident, dupa ce dadusem 300 lei DEGEABA, urma sa mai dau inca 500). Deci doamna D, doamna foarte draguta de fel, blonda, dar neprofesionista cel putin in cazul meu. Urat, doar sa scape de mine mai repede, sau mai stiu eu ce. PE BANII MEI.
kudika_991579
Postat pe 30 Iulie 2015 11:22
Acum o luna, ma durea un dinte si am cautat un cabinet. Dupa reclamele puse in tot orasul, am decis sa merg la Smile Dent, strada Dimitrie Cantemir nr. 13. Desi reclama lor spune ca au preturi competitive, pentru un dinte, am platit 490 lei. La prima sedinta inlocuit plomba dinte - 180 lei - M-a durut in continuare. A doua sedinta pentru scoaterea nervului am platit 190 lei. A treia sedinta, refacut plomba - inca 120 lei. Ma intreb, daca era o masea, ajungea 1000 lei? Nu exista nicio lista de preturi afisata, dar ce a pus capac a fost faptul ca desi aveam programare confirmata de fiecare data, am asteptat la prima sedinta 45 de minute peste ora programarii, a doua oara 30 de minute iar a treia oara o ora. La banii dati si la timpul de asteptare, sunt convinsa ca puteam gasi ceva mai bun. Sper sa va ajute ce am scris cand alegeti un cabinet.
R0xenne
Postat pe 1 Martie 2016 18:34
Recomandarea mea se indreapta cu apreciere spre domnul Dr. Eugen Sculea si noul sau Cabinet Stomatologic Individual de pe strada 13 Decembrie, nr. 78, din Barsov, la un parter de bloc vis-a-vis de statia de autobuze si de taxiuri din dreptul magazinelor de mobila. Au program lung L-V pana la 19 iar sambata 9-14. Telefon: 0268 425 040 Atmosfera creata in jurul domnului doctor este foarte relaxanta si fiecare miscare iti inspira incredere si maiestrie. Fara doar si poate, de cand am avut sansa intalnirii domnului doctor, privesc altfel mersul la dentist, mai de voi dar de cele mai multe ori, mai de nevoie. Sanatate!
kudika_930917
Postat pe 18 Martie 2016 20:33
La City Dent( Dobrogeanu Gherea- Brasov) am fost si eu cu copiii mei, la Chelemen Ruxandra care m-a amanat constant. nu stia ce aparat dentar au nevoie copiii mei, doar ma chema sa-mi ia banii pe consultatii, poze, radiografii. Nu mai spun ca am stat cate 30 minute peste ora prestabilita, in conditiile in care eram primul ei pacient, programata dimineata la 9:15- 9:30. NU RECOMAND CITY DENT! STAI CA PROSTUL SI ASTEPTI SA TE BAGE CINEVA IN SEAMA PE BANII TAI! Dupa aceasta experienta, am cautat un ortodont bun si am gasit!
RECOMAND CLINICA UNU, str. de mijloc, nr.1 Brasov, mai ales dnul dr. MIRCEA GEORGESCU care se pare ca de la prima vizita a stiut ce are de facut!
kudika_1017435
Postat pe 24 August 2016 18:13
Eu in Brasov nu stiu, am fost la Cluj la mai multi...ii important cum lucreaza, am prins unii atata de agresivi si scumpi, si altii atata de profesionali si cu rabdare, incredibil...
kudika_1043270
Postat pe 30 Noiembrie 2022 00:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Am nevoie de un aparat dentar - are cinva experiente cu aparatele si stomatologi? In Buc! 3 De la: kudika_971043 30 Octombrie 2014 12:16
cuplu cautam ginecolog si urolog pt analize (brasov, prahova) 9 De la: kudika006372 3 Noiembrie 2009 13:43
Cine imi poate recomanda un medic alergolog? 3 De la: RUY_BLAS 3 Iulie 2011 19:00
GINECOLOG IN CRAIOVA 8 De la: rdlsc 31 Martie 2011 12:24
abdominoplastie 9 De la: kudika_1020414 15 Noiembrie 2016 07:33