Setari Cookie-uri

Cum ii spui "te iubesc" fara cuvinte?

Care sunt gesturile si lucrurile mici pe care le faci pentru ea/el sau de dragul ei/lui, pentru a-i arata cat o/il iubesti?

Postat pe 8 Ianuarie 2009 10:44
ii trimit dimineata un mesaj inainte sa se trezeasca.. le spun prietenilor lui, de fata cu el.. cat e el de deosebit.. fac o livrare in locul lui, pe neasteptate.. se va bucura.. il surprind cu un zambet la prima ora a diminetii.. important e sa se simta bine langa tine.. intelege el ca il iubesti.. altfel n-ai fi langa el ;)
KALI03
Postat pe 6 Februarie 2009 19:55


Oferindu-i orgasme cat de multe.Fericirea fizica suprema

Postat pe 9 Martie 2009 00:48
De la: Ray_s, la data 2009-03-09 00:48:42

Oferindu-i orgasme cat de multe.Fericirea fizica suprema


Tu ai o treaba cu paturile ..cu orgasmele ...stii ca se spune ca cine vorbeste mult ..face putine ..nu zic de tine ...iar vb asa la general ...
__LL__
Postat pe 9 Martie 2009 00:51
VEZI CA EI PRICEP MAI GREU, MAI PUTIN DECAT PRICEPEM NOI, ORI SE FAC CA NU PRICEP, MAI BINE II SPUI DIRECT PRIN MAI MULTE CUVINTE. SPRE EX EU I AS SPUNE CUIVA "STII.... DE CEVA VREME EU SIMT CEVA PUTERNIC SI FRUMOS PT TINE", ACUM NU STIU DACA E INDICAT, BARBATII CAM FAC MISTO DE FETELE CARE FAC ASTA. EI ISI INCHIPUIE CA AU EI VREO CALITATE IN PLUS DACA LE SPUI ASTA, ASA CA E BINE SA IL MAI SI ATENTIONEZI CA N ARE CINE STIE CE IN PLUS, SAU SA I SPUI CLAR PT CE ANUME IL IUBESTI.
ORICUM - IN PRIMA FAZA SAU ASA PE NESIMTITE TE POATE LUA O ATRACTIE FIZ PURA CARE NU E DELOC DRAGOSTE.
amazonegirl_4reallove
Postat pe 20 Martie 2009 14:27
in ceea ce priveste daca as fi deja intr o relatie si e clar ca nu stam impreuna de florile marului - i as darui trandafiri, i as scrie versuri, as gati ceva mai special, etc, oricum eu asa imi e felul - de dragul lui as face multe, insa as vrea sa il vad facand la fel
sunt idealista dar n am nik impotriva sa mai fie si mici certuri intre noi - numai sa reusim sa ne intelegem, asta conteaza cel mai mult.
numai sa ma uit in ochii lui si restul lumii cu nenorocirile ei ar disparea complet.
amazonegirl_4reallove
Postat pe 20 Martie 2009 14:33
"INDRAGOSTITII N-AU NEVOIE DE CUVINTE..."
acrmn
Postat pe 20 Martie 2009 19:43
Cel mai frumos e sa simti ca te iubeste cand te priveste, pentru ca se citeste in privirea lui
DeeaCatalina
Postat pe 21 Martie 2009 03:58
De la: acrmn, la data 2009-03-20 19:43:37"INDRAGOSTITII N-AU NEVOIE DE CUVINTE..."

foarte bine zis , eu unul cand incep sa tin la o fata simt nevoia sa o iau in brate sa o tin in brate foarte des si mult , oricum cand tin la o fata incerc sa o fac sa se simta cat mai bine , cu cat e mai fericita in relatia care o are cu mine cu atat sunt si eu mai fericit
SweetDadyD
Postat pe 23 Martie 2009 11:12
De la: , la data 2009-01-08 10:44:21Care sunt gesturile si lucrurile mici pe care le faci pentru ea/el sau de dragul ei/lui, pentru a-i arata cat o/il iubesti?


cred ca e important pana si un mic mesaj cu pus la statussau la avatar...
loveactually
Postat pe 13 Aprilie 2009 16:56
Fara cuvinte poti spune "TE IUBESC" prin gesturi, dar mai ales din" PRIVIRI"
kudika002015
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:40
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-23 11:12:27
De la: acrmn, la data 2009-03-20 19:43:37"INDRAGOSTITII N-AU NEVOIE DE CUVINTE..."

foarte bine zis , eu unul cand incep sa tin la o fata simt nevoia sa o iau in brate sa o tin in brate foarte des si mult , oricum cand tin la o fata incerc sa o fac sa se simta cat mai bine , cu cat e mai fericita in relatia care o are cu mine cu atat sunt si eu mai fericit

idem si cat de adevarat..in plus daca il/o iubesti vei dori sa petrecti f mult impreuna
Si mai zicea cineva ca se vede in privirea lui si asta e adevarat si dupa iti/ii vorbesti..pt k cand va iubiti eciproc pare ca vb diferit cu tn intr-un sens bun v-am pupat
anya016
Postat pe 13 Aprilie 2009 17:47
depinde.....de exemplu dak stai cu o persoana mai mult timp..deja va cititi privirile si stie ce inseamna fiecare...gesturile si vorbele pot insela...privirea nu:)..parerea mea..desi trebuie sa-i demontrezi si prin gesturi k iti pasa de el..si prin cuvinte sa-i amintesti:)
kudika001061
Postat pe 13 Aprilie 2009 18:02
ii arat in mai multe feluri din privirii, gesturi... un msj dimineatza
_dulcik_
Postat pe 13 Aprilie 2009 22:00
De la: SweetDadyD, la data 2009-03-23 11:12:27
De la: acrmn, la data 2009-03-20 19:43:37"INDRAGOSTITII N-AU NEVOIE DE CUVINTE..."

foarte bine zis , eu unul cand incep sa tin la o fata simt nevoia sa o iau in brate sa o tin in brate foarte des si mult , oricum cand tin la o fata incerc sa o fac sa se simta cat mai bine , cu cat e mai fericita in relatia care o are cu mine cu atat sunt si eu mai fericit


Hmmm si ia zi...Esti luat?
koph
Postat pe 16 Aprilie 2009 09:49
Il iubesti si atat. Va sti... Sunt cuvinte care nu au nevoie de cuvinte!
Inyo
Postat pe 16 Aprilie 2009 10:57
De la: , la data 2009-01-08 10:44:21Care sunt gesturile si lucrurile mici pe care le faci pentru ea/el sau de dragul ei/lui, pentru a-i arata cat o/il iubesti?



ii desenezi
scorpyoW
Postat pe 12 Mai 2009 00:24
De la: scorpyow10, la data 2009-05-12 00:24:57
De la: , la data 2009-01-08 10:44:21Care sunt gesturile si lucrurile mici pe care le faci pentru ea/el sau de dragul ei/lui, pentru a-i arata cat o/il iubesti?



ii desenezi

scorpyo....nu ai somn??se vede...ultima postare a fost in aprilie, acum e mai....si spuneai ca esti din pt nt??frumos oras!!
anca0704
Postat pe 12 Mai 2009 00:36
De la: _dulcik_, la data 2009-04-13 22:00:35ii arat in mai multe feluri din privirii, gesturi... un msj dimineatza

sau dai putin din fund ca sa-i arati cat de mult il iubesti
ralu_zar
Postat pe 12 Mai 2009 00:49
Prin Priviri atingeri, prin vorbe nu e prea indicat..Daca e la inceputul relatiei Nu va percepe prea bine...Cel mai bn e prin comportament si priviri :Sau la o bere =))
Printz3s
Postat pe 12 Mai 2009 04:39
Limbajul trupului este MULTmai important si mai.. elocvent decat un cuvant...


Depinde in ce stadiu esti in relatia respectiva

Daca esti la inceput.. sa il / o faci sa inteleaga ca vrei sa pereci mai mult timp cu el / ea DAR FARA sa stresezi.. si cand esti cu el / ea sa fii o companie mai mult decat placuta.. sa fii un pic siamuzanta.. cineva care rade e cineva care e relaxat. iar cineva ca re e relaxat se simte bine si o sa mai vrea....

DACA relatie NU este chiar la inceput de drum.. atingerile.. cuvintele.. tonul vocii.... si dorinta ta de a fi cu el.. si poate impreuna si c alte persoane dar sa fie alauri de tine.. conteaza ENORM de mult..

Faptulca sunteti maimulti va elimina sentimentul de monotonie... incearca mereu sa il / o prinzi seara cu plimbari cat mai lungi intr=-un spatiu cat mai relaxat .. si incearca sa il / o faci sa isi deschida sufletul..i sa puteti vb despre orice.. oricand si despre oricine...

Poate gresesc.. dar mi s-amai zis ca sunt DEJ-ist si cu o mentalitate de mult disparuta decie posibil sa ma insel

Sa ne zici si noua la sfarsit ce ai invatat din toate raspunsurile primite capoate mai aflam si noi cate ceva
nuspun
Postat pe 12 Mai 2009 20:13
De la: , la data 2009-01-08 10:44:21Care sunt gesturile si lucrurile mici pe care le faci pentru ea/el sau de dragul ei/lui, pentru a-i arata cat o/il iubesti?


dar cuvintele ce au?mie imi place sa spun ce simt
ella_c
Postat pe 12 Mai 2009 20:17
si mie.. sunt o fire extrem de deschisa.. dar vezi tu.. un cuvant nu face cat un gest...

daca spui cuiva te iubesc... nu se compara ca atunci cand o imbratisezi cu patima si nu vrei sa-i mai dai drumul...

un cuvant poate ORICINE sa-l zica.. dar imbratisarea aia nu poate sa minta... o lacrima din dragoste intotdeauna va fi sincera

barbatii sunt niste porci si zic orice sa intre sub fusta unei femei.. sunt barbat si stiu din ce "natie" provin... o f mica parte nu sunt asa... dar cand o femeie gaseste acel 1%.. nu il vede corect.. si merge mai departe...


De aia zic.. gura poate sa minta.. dar atingerea NU..

ma rog.. e parerea mea :P
nuspun
Postat pe 12 Mai 2009 21:22
De la: nuspun, la data 2009-05-12 21:22:45
De aia zic.. gura poate sa minta.. dar atingerea NU..
ma rog.. e parerea mea :P


Ai dreptate, dar nu ma referam la una din variante ,adica ori vorbe ori gesturi.
Spuneam doar ca imi place sa spun ce simt...
ella_c
Postat pe 12 Mai 2009 22:38
A pus cineva conditia ca si celalalt sa fie receptiv. Poti imbratisa pe cineva ore in sir, sa'l privesti gales in ochi, sa'i spui cuvinte dulci etc, ca apoi acel cineva sa spuna ca nu' iubesti si nu'i dai nici un motiv sa te iubeasca.
E dureros dar standardele oamenilor difera de la individ la individ, nimeni nu va sti sa'si demonstreze dragostea ci doar sa'i faca o surpriza placuta celuilalt. Ce spuneti voi aici cu atingeri si priviri sunt luate din basme, poate foarte frumos un don juan de 2 lei sa te faca din priviri sa te simti cea mai iubita femeie asa cum cel mai nesemnificativ om de pe planeta te pote iubi fara sa stie sa'ti arate.
Trebuie doar sa simti, sa ai incredere si sa cunosti omul de langa tine. Un sentiment nu se poate reduce la o floare, un sms sau o privire
remoter
Postat pe 12 Mai 2009 23:50
Buna!
Cassey
Postat pe 13 Mai 2009 16:23
De la: anca0704, la data 2009-05-12 00:36:32
De la: scorpyow10, la data 2009-05-12 00:24:57
De la: , la data 2009-01-08 10:44:21Care sunt gesturile si lucrurile mici pe care le faci pentru ea/el sau de dragul ei/lui, pentru a-i arata cat o/il iubesti?



ii desenezi

scorpyo....nu ai somn??se vede...ultima postare a fost in aprilie, acum e mai....si spuneai ca esti din pt nt??frumos oras!!


te astept in vizita,te cazez la mine
scorpyoW
Postat pe 13 Mai 2009 19:23
De la: Cassey, la data 2009-05-13 16:23:08Buna!
Buna![/quote]bunoooooo ,,,vezi ca e pacattttttt ,,doamne doamneeeeee nu cred ca e de acorddddddd,,,ai grijaaa tot ce faci se poate intoarce impotrivaaaaa taaaaaa
thadoog
Postat pe 13 Mai 2009 19:25
De la: ella_c, la data 2009-05-12 22:38:03
De la: nuspun, la data 2009-05-12 21:22:45
De aia zic.. gura poate sa minta.. dar atingerea NU..
ma rog.. e parerea mea :P


Ai dreptate, dar nu ma referam la una din variante ,adica ori vorbe ori gesturi.
Spuneam doar ca imi place sa spun ce simt...


Cine a zis ca atingerea nu poate minti?
Nu ti se pare ca viata ar fi foarte simpla, daca doar din atingeri ne-am da seama ca ceilalti ne mint? Cum iti explici atunci atatia pacaliti? Crezi ca ei n-au fost atinsi?

Si ca sa revin la topic... sunt de acord cu toate dovezile de dragoste de mai sus... totusi, eu merg pe impletirea cuvinte/gesturi.

Ce ma mira e... CUM, daca il iubesti, nu stii ce sa faci? Cu sau fara cuvinte?
Adica TU il iubesti... dar ii dai dovezile NOASTRE de dragoste...
Parerea mea e asta: fa ce SIMTI tu sa faci. Nu pot sa cred ca nu-ti trece nimic prin minte... Pentru ca - daca e asa - inseamna ca nu iubesti. Eu stiu ca motive sa-ti arati dragostea apar la tot pasul... trebuie sa le simti, nu sa ti le arate altii cu deshtu'... Dar de! Asta-i doar parerea mea...
Dor_a
Postat pe 13 Mai 2009 19:34
De la: thadoog, la data 2009-05-13 19:25:35
De la: Cassey, la data 2009-05-13 16:23:08Buna!
Buna!
bunoooooo ,,,vezi ca e pacattttttt ,,doamne doamneeeeee nu cred ca e de acorddddddd,,,ai grijaaa tot ce faci se poate intoarce impotrivaaaaa taaaaaa[/quote]



Si aici?!
amr2009
Postat pe 13 Mai 2009 19:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu stiu ce sa mai fac cu parul meu tampit :(( 49 De la: louiza 14 Noiembrie 2010 09:50
Barbatii ar spune mai putine minciuni daca femeile ar pune mai putine întrebari? 23 De la: ionia 20 Mai 2009 20:46
ce decizie sa iau, da ti mi un sfat 45 De la: naughty 26 Iulie 2010 16:50
Ce parere au barbatii despre femeile cu care au avut o aventura? 65 De la: Metal_spell 13 Decembrie 2009 23:58
buna dimineata 15 De la: alexa200032 20 Aprilie 2010 11:35