Setari Cookie-uri

Cum ii spui "te iubesc" fara cuvinte?

De la: verraa, la data 2011-05-01 11:27:54
De la: verraa, la data 2011-05-01 11:24:18
De la: battleofwits, la data 2011-04-26 08:37:42
De la: verraa, la data 2011-04-26 07:11:41...Si vezi ca mai tarziu va trebui sa faci ceva, ca flacara trebuie intretinuta altfel risti sa se stinga!


cand iubesti, nu trebuie "sa faci" nimic, totul vine de la sine
cand iubesti, tot ce faci, faci doar pentru fericirea celuilalt

iar cand celalalt nu e capabil sa perceapa acest lucru, ori el e batut in cap, ori tu nu-l mai iubesti

insa pentru cei care nu stiu sa iubeasca si au nevoie sa faca ceva pentru a-si exprima aceasta iubire sa citeasca "The Five Love Languages by Gary Chapman" (affirmation, gifts, acts of service, quality time and physical touch)


BV! Un raspuns demn de un om matur .
Faci toate aceste gesturi de la sine...eu am dat exemple din ceea ce am facut eu si nu am facut pentru ca ma plictiseam, ci pentru ca simteam sa o fac. Si nu am citit nicaieri, asa pentru cultura ta vasta. Acum daca fata a vrut cateva exemple fiecare a scris din propria experienta si nu este vina mea sau a altora ca nu o face ea de la sine. Totusi, pentru un om matur vorbind eu consider ca trebuie sa faci ceva din cand in cand pentru persoana iubita, pentru ca flacare sa nu se stinga si daca nu ai iubi persoana de langa tine nu ai face-o, deci este clar ca daca o faci o faci pentru ca simti asta si vine de la sine!

Si tot pentru cultura ta vasta, trebuie sa stii ca sunt persoane carora le cam lipseste romantismul si trebuie ajutati...pur si simplu nu le sta in caracter, dar este de apreciat ca macar se gandesc sa faca ceva pentru persoana iubita si nu cred ca este de condamnat! Asa ca nu mai pune etichete!



daca o persoana nu este romantica, "pur si simplu pentru ca nu-i sta in caracter", nu cred ca poate fi "ajutata" in acest sens, in vreun fel .... asta nu inseamna ca nu-i capabila sa-si arate afectiunea si dragostea pentru un partener, numai ca n-o face in modul acela romantic...nu trebuie sa fim toti la fel, zic eu....
contesina
Postat pe 2 Mai 2011 08:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna ma numesc alin si sunt virgin 2 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:54
Cum il cuceresc, cum fac sa ii atrag atentia din nou asupra mea? 25 De la: florilory 25 Iulie 2010 23:18
NU VREAU BANI MOCA VREAU DOAR SA LUCREZ SA AM O VIATA DECENTA CU FAMILIA MEA 29 De la: ines34 12 Mai 2010 16:32
iubire sau cariera? 33 De la: Adriancicm 3 Decembrie 2009 14:12
ce ati face in urmatoarea situatie? 43 De la: darksukkubus69 8 Noiembrie 2009 22:50