Setari Cookie-uri

Sunt barbatzii mai imaturi decat femeile???

Am 26 de ani si pana la aceasta varsta pot sa spun ca am intalnit multi barbati, majoritatea mai mari decat mine... Dar nu stiu cum de am avut eu acest "noroc" de a avea parte de barbati imaturi. Majoritatea erau cu 2 sau max 3 ani mai mari, in schimb gandeau si actionau ca si cand ar fi fost cu 7 sau 8 mai mici.... Oare asa sunt toti barbatii in general, se maturizeaza mai greu decat femeile, sau numai eu am avut acest nenoroc???!!!
Culmea ca in ultima mea relatie, vorbind cu mama tipului despre el... si plangandu-ma intr-un mod mai indirect de comportamentul fiului dumneaei , mi-a dat drept raspuns urmatoarele: " dar draga mea, nu stiai ca barbatii se maturizeaza cu 8 ani mai greu decat femeile" ... Si am ramas muta. Bineinteles acum nu mai suntem impreuna, si incerc sa gasesc de data asta un barbat matur, care la o varsta de 28-29 de ani sa zicem sa nu gandeasca ca unul de 20-21 de ani ... caci scuzati-ma dar cred ca toate ne dorim sa avem alaturi un barbat matur care sa stie cum sa se comporte cu noi, cum sa ne cucereaasca, sa ne alinte dar cu care sa avem si ce discuta, si poate si ce invatza, caci cat traim invatam...

Voua vi s-a intamplat sa datzi peste acest tip de barbatzi imaturi desi aveau o varsta mai inaintata decat voi???...........
kry26
Postat pe 27 August 2009 16:38
De la: kry26, la data 2009-08-27 16:38:34Bineinteles acum nu mai suntem impreuna, si incerc sa gasesc de data asta un barbat matur, care la o varsta de 28-29 de ani sa zicem sa nu gandeasca ca unul de 20-21 de ani ...


prezent!
DieMann
Postat pe 27 August 2009 16:42
De la: kry26, la data 2009-08-27 16:38:34Am 26 de ani si pana la aceasta varsta pot sa spun ca am intalnit multi barbati, majoritatea mai mari decat mine... Dar nu stiu cum de am avut eu acest "noroc" de a avea parte de barbati imaturi. Majoritatea erau cu 2 sau max 3 ani mai mari, in schimb gandeau si actionau ca si cand ar fi fost cu 7 sau 8 mai mici.... Oare asa sunt toti barbatii in general, se maturizeaza mai greu decat femeile, sau numai eu am avut acest nenoroc???!!!
Culmea ca in ultima mea relatie, vorbind cu mama tipului despre el... si plangandu-ma intr-un mod mai indirect de comportamentul fiului dumneaei , mi-a dat drept raspuns urmatoarele: " dar draga mea, nu stiai ca barbatii se maturizeaza cu 8 ani mai greu decat femeile" ... Si am ramas muta. Bineinteles acum nu mai suntem impreuna, si incerc sa gasesc de data asta un barbat matur, care la o varsta de 28-29 de ani sa zicem sa nu gandeasca ca unul de 20-21 de ani ... caci scuzati-ma dar cred ca toate ne dorim sa avem alaturi un barbat matur care sa stie cum sa se comporte cu noi, cum sa ne cucereaasca, sa ne alinte dar cu care sa avem si ce discuta, si poate si ce invatza, caci cat traim invatam...

Voua vi s-a intamplat sa datzi peste acest tip de barbatzi imaturi desi aveau o varsta mai inaintata decat voi???...........


multi ani inainte dar vezi ca barbati maturi isi doresc mult mai mult ..asa ca ai grija cu cine te cuplezi
DON_LUCIANO
Postat pe 27 August 2009 16:43
De la: DieMann, la data 2009-08-27 16:42:39
De la: kry26, la data 2009-08-27 16:38:34Bineinteles acum nu mai suntem impreuna, si incerc sa gasesc de data asta un barbat matur, care la o varsta de 28-29 de ani sa zicem sa nu gandeasca ca unul de 20-21 de ani ...


prezent!


...sa inteleg ca u esti unul din barbatzii care nu gandesc cu 8 ani mai putin decat varsta care o au???....
kry26
Postat pe 27 August 2009 16:45
De la: kry26, la data 2009-08-27 16:45:02
De la: DieMann, la data 2009-08-27 16:42:39
De la: kry26, la data 2009-08-27 16:38:34Bineinteles acum nu mai suntem impreuna, si incerc sa gasesc de data asta un barbat matur, care la o varsta de 28-29 de ani sa zicem sa nu gandeasca ca unul de 20-21 de ani ...


prezent!


...sa inteleg ca u esti unul din barbatzii care nu gandesc cu 8 ani mai putin decat varsta care o au???....


pfff, nu stiu despre ce vorbesti... eu gandesc ca la 29 de ani, 4 luni si exact 12 zile
DieMann
Postat pe 27 August 2009 16:56
Se stie de cand lumea si pamantul ca barbatii se maturizeaza mai tarziu ...unii niciodata. Dar daca te alegi numai cu imaturi , inseamna a problema e la tine , alegi pe cine nu trebuie
Ginuta1980
Postat pe 28 August 2009 18:04
ce mama desteapta avea individul ala..si te mai miri de ce era asa de prost de dadea in gropi :/
felixcat
Postat pe 28 August 2009 18:11
In general da, sunt mai imaturi, nu tot timpul, ci doar din anumite puncte de vedere !
Oricum este o discutie complexa pe aceasta tema !
Summer_
Postat pe 28 August 2009 18:48
eu de exemplu daca recurg la asa ceva e pt ca vreau sa fiu lasat in pace :))
felixcat
Postat pe 28 August 2009 18:51
Si eu cred ca imaturitatea lui se manifesta cand..... nu doreste cu adevarat o implicare. Nu zic ca nu o fi valabila si vorba mamei fostului.... dar, da-mi voie sa spun ca, citind pe kudika.. (forum in teorie feminin).. m-a ingrozit maturitatea fetelor noastre.
Ca o concluzie, absolut simpla, devenim maturi cand ne dorim cu adevarat ceva. Restul.. e doar o joaca, indiferent ce ascunzi in lenjeria intima...
rashela
Postat pe 28 August 2009 19:25
Salut! Ma mir si eu cum de u stiai ca barbatii se maturizeaza mult mai tarziu decat femeile........ asta bineinteles, nu este valabil absolut la toti barbatii, dar la marea majoritate..... Sfatul meu este sa iti alegi un barbat cu care poti sa fii in primul rand prietena, si apoi iubita, pentru ca altfel dau roade astfel de relatii... si cam musai sa fie mai mare, dar nici prea prea.... !! Sotul meu este mai mare decat mine cu 7 anisori... numai perfect
are
Lacra___
Postat pe 29 August 2009 23:40
nivelul maturitatii la o anumita varsta nu tine de sexul persoanei ci de alte aspecte.educatia,inteligenta,mediul in care a trait,etc.nu sunt aici sa apar barbatii dar sunt exact la fel de multe femei imature pe cat sunt barbati imaturi..nu ati intalnit cupluri in care ea este mai in varsta dekat el?eu da..si parka din ce in ce mai multe.
razz
Postat pe 2 Septembrie 2009 10:51
Exact...maturitatea la un barbat/femeie tine de partea sociala din viata unui om..am cunoscut barbati la 34 ani care gandeau ca pustii de 20...Am cunoscut femei la 30 care se comportau ca la 18....Nu cred k se poate generaliza dar tind s acred totusi k barbatii se maturizeaza putin mai tarziu k noi femeile
cristinik_20
Postat pe 6 Septembrie 2009 03:21
Sunt si barbati si femei care nu se maturizeaza niciodata dar se pare ca barbatii sunt intr-adevar mai imaturi si asta tot din cauza femeilor, adica mamele lor care i-au cocolosit si le-au inoculat o perceptie de viata gresita. Si unele dintre noi perpetueaza aceasta "educatie" contribuind la mentinerea unei mentalitati dezavantajoase pentru femei.
lyria
Postat pe 6 Septembrie 2009 05:28
De la: cristinik_20, la data 2009-09-06 03:21:08Exact...maturitatea la un barbat/femeie tine de partea sociala din viata unui om..am cunoscut barbati la 34 ani care gandeau ca pustii de 20...Am cunoscut femei la 30 care se comportau ca la 18....Nu cred k se poate generaliza dar tind s acred totusi k barbatii se maturizeaza putin mai tarziu k noi femeile

k bine zici
Valitza88
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:32
De la: lyria, la data 2009-09-06 05:28:49Sunt si barbati si femei care nu se maturizeaza niciodata dar se pare ca barbatii sunt intr-adevar mai imaturi si asta tot din cauza femeilor, adica mamele lor care i-au cocolosit si le-au inoculat o perceptie de viata gresita. Si unele dintre noi perpetueaza aceasta "educatie" contribuind la mentinerea unei mentalitati dezavantajoase pentru femei.

asa este...si eu cred k mamele de barbati sunt prea protectoare iar ei nicidata nu invata sa-si asume responsabilitatea pt absolut orice fac si au momente de ratacire in care dispar de teama...mamele de barbati ii imbrobodesc cand ei sunt mici si le plang de mila la orice chestie mai rea care li se intampla.
Valitza88
Postat pe 6 Septembrie 2009 08:34
De la: kry26, la data 2009-08-27 16:38:34Am 26 de ani si pana la aceasta varsta pot sa spun ca am intalnit multi barbati, majoritatea mai mari decat mine... Dar nu stiu cum de am avut eu acest "noroc" de a avea parte de barbati imaturi. Majoritatea erau cu 2 sau max 3 ani mai mari, in schimb gandeau si actionau ca si cand ar fi fost cu 7 sau 8 mai mici.... Oare asa sunt toti barbatii in general, se maturizeaza mai greu decat femeile, sau numai eu am avut acest nenoroc???!!!
Culmea ca in ultima mea relatie, vorbind cu mama tipului despre el... si plangandu-ma intr-un mod mai indirect de comportamentul fiului dumneaei , mi-a dat drept raspuns urmatoarele: " dar draga mea, nu stiai ca barbatii se maturizeaza cu 8 ani mai greu decat femeile" ... Si am ramas muta. Bineinteles acum nu mai suntem impreuna, si incerc sa gasesc de data asta un barbat matur, care la o varsta de 28-29 de ani sa zicem sa nu gandeasca ca unul de 20-21 de ani ... caci scuzati-ma dar cred ca toate ne dorim sa avem alaturi un barbat matur care sa stie cum sa se comporte cu noi, cum sa ne cucereaasca, sa ne alinte dar cu care sa avem si ce discuta, si poate si ce invatza, caci cat traim invatam...

Voua vi s-a intamplat sa datzi peste acest tip de barbatzi imaturi desi aveau o varsta mai inaintata decat voi???...........



am dat si eu peste acest tip de barbat...dar nush cum am putut sa rezist 6 luni langa el acum sunt cu un baiat de nota 10... si gandeste matur....de asta aveam nevoie
dark_princes
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:07
da barbatii sunt mai imaturii ca femeile dar cand vb cu ei te simti mult mai in siguranta decat ai vb cu o femeie
kudika046738
Postat pe 6 Septembrie 2009 09:56
Sal ma numesc ciobi si sunt din deva judetul hunedoara , inaltime 1,80 , brunet , ochii cabrui , am 29 de ani si caut o fata de lunga durata si casatorie cu varstra cuprinsa 26 30 de ani .
kudika046815
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:24
De la: kudika046815, la data 2009-09-06 10:24:56Sal ma numesc ciobi si sunt din deva judetul hunedoara , inaltime 1,80 , brunet , ochii cabrui , am 29 de ani si si casatorie cu varstra cuprinsa 26 30 de ani .

caut o fata de lunga durata ce e aia?
R_F
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:28
De la: kudika046815, la data 2009-09-06 10:24:56Sal ma numesc ciobi si sunt din deva judetul hunedoara , inaltime 1,80 , brunet , ochii cabrui , am 29 de ani si caut o fata de lunga durata si casatorie cu varstra cuprinsa 26 30 de ani .



cat de lunga trb sa fie fata????
dodora
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:29
cred ca aici pe forum nu e agentie matrimoniala
kudika008961
Postat pe 6 Septembrie 2009 10:56
in nici un caz......barbatii vor ramane niste copii mai mari toata viata..........pana la urma direct sai indirect tot noi suntem cele care ii manupulam...........chiar daca ei nu recunosc niciodata asta,sunt dependenti de noi!!!!!!!!!!!!!!!
kudika000892
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:08
asa este!barbatii se maturizeaza mai tarziu .eu stiam cu 3 ani dupa femei.o fmeie ar trebui sa isi caute un barbat matur,cu 5 sau 10 ani mai mare decat ea...sa ai ce invata de la el...sa stie cum sa se poarte cu o femeie,sa ii stie mofturile si dorintele .eu dau sfatul asta ,dar am o relatie cu un barbat mai mic decat mine cu 7 luni. eu am 23.deci...nu e matur suta la suta,dar am crescut impreuna...suntem de 6 ani...ne-am mutat amandoi singuri,ne intelegem...dar se vede ca este imatur...il mai astept..:) poate se maturizeaza cat de curand...
ema21
Postat pe 6 Septembrie 2009 11:35
De la: felixcat, la data 2009-08-28 18:51:26eu de exemplu daca recurg la asa ceva e pt ca vreau sa fiu lasat in pace :))


Motanul Felix: mare dreptate ai...
Mai cunosc eu unul care tot asa face
pisicuta_trista
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:20
Eu zic ca nu exista o regula si nu ar trebui sa generalizam. Depinde de foarte multe lucruri, de ex de cat de "baiatul mamei" este, cat de repede este dispus sa se desprinda de ai lui si sa-si ia viata in maini, educatie in general, mediu, cultura, mentalitate.... si muuuulte altele... va las pe voi sa completati

Cred ca asta e doar un mit sau o scuza pe care uneori femeile le-ao dau barbatilor, si acestia se complac asa.
pisicuta_trista
Postat pe 6 Septembrie 2009 14:24
De la: dodora, la data 2009-09-06 10:29:09
De la: kudika046815, la data 2009-09-06 10:24:56Sal ma numesc ciobi si sunt din deva judetul hunedoara , inaltime 1,80 , brunet , ochii cabrui , am 29 de ani si caut o fata de lunga durata si casatorie cu varstra cuprinsa 26 30 de ani .



cat de lunga trb sa fie fata????

nu m-am putu abtine sa nu comentez si sa te felicit pt comentariul tau
Valitza88
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:26
De la: Valitza88, la data 2009-09-06 18:26:30
De la: dodora, la data 2009-09-06 10:29:09
De la: kudika046815, la data 2009-09-06 10:24:56Sal ma numesc ciobi si sunt din deva judetul hunedoara , inaltime 1,80 , brunet , ochii cabrui , am 29 de ani si caut o fata de lunga durata si casatorie cu varstra cuprinsa 26 30 de ani .



cat de lunga trb sa fie fata????

nu m-am putu abtine sa nu comentez si sa te felicit pt comentariul tau

putut*...scuze
Valitza88
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:27


In mod cert, barbatii sunt mai imaturi decat femeile!!!!
Ce tare mesajul de la Ciobi Din Hunedoara.....
Dar tare de tot comentariul de la Dodora
Lacra___
Postat pe 6 Septembrie 2009 18:35
Cred cã nu e potrivitã ideea.
Bãrbaþii, în bloc, adicã.
Sînt bãrbaþi ºi bãrbaþi...
Sã fiu eu sãnãtos cîþi dintre ei se plîng de infantilismul nevestelor...

Apoi, un cuplu va merge prost dacã amîndoi sînt... maturi...
În cupluri cît de cît fericite, partenerii nu-s la fel, ci complementari.

Pe de altã parte, dacã natura, specia, Dumnezeu a fãcut bãrbaþii în vreun fel, pãi a avut El socoteala Lui...

Doamnelor, dacã bãrbaþii nu ar fi imaturi, nu ar mai avea nevoie DELOC de sprijinul dvs. pasãmite matur...

Pe de altã parte, bordeie ºi obiceie!
Depinde cum priveºti maturitatea.
Nevastã-mea e terestrã, dar îi pot reproºa cã e prea terestrã, adicã nu vede aceleaºi lcururi ºi niþel din... atmosferã. Doar aparent acel procedeu aerian este inutil...

Sã aveþi o searã frumoasã, dragi coforumiºti!

Mircea_O
Postat pe 6 Septembrie 2009 20:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubesc si sunt iubita de cine nu trebuie 65 De la: angelalb 23 Iunie 2010 17:31
Barbatii Taur-intre mit si adevar 318 De la: nadine20011 19 Februarie 2015 16:05
nu inteleg 52 De la: r_girl 28 Mai 2009 12:41
PLICTISEALA 9 De la: iacinta 28 Ianuarie 2010 17:41
Doar cu tine...sau... 10 De la: needles_and_pins 19 Aprilie 2009 22:35