Setari Cookie-uri

CRIZA ECONOMICA DIN ROMANIA

Nai'ba s'o ia de criza
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 00:43
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 00:18:57
De la: cathysailor, la data 2009-05-27 22:19:00
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-27 16:34:03noi sa fim santaosi ca criza trece


Tocmai asta e problema .. ca nu trece... cele doua razboaie mondiale au inceput duca ce tarile nu si-au mai revenit din crizele economice care au venit.. tare mie teama ca se repeta istoria.. si se cam pare ca corea se da in vant sa testeze si bombe nucleare in pamant... cica nu afla nimeni ca se pregatiesc de razboi.
rugativa sa nu am dreptate, sa nu fie si cel deal treilea rasboi.
Tiriac a spus clar... criza adevarata va veni in romania abia in vara toamna si atunci bancile isi vor cere bani inapoi de la cei care nu au bani sa dea .. = populatia va fi data afara din casa si casele vandute.. exact ca la americani.


aoleo, mami
nu te mai da mare ca esti studenta ca te faci de rusine, zau asa


nu-mi pasa... stiu am scris repede... si fara sa ma gandesc prea mult.. dar ceea ce spun nu sunt minciuni. ma rog fiecare o ia cum vrea.. in serios sau ba.
cathysailor
Postat pe 28 Mai 2009 00:50
toti o simtim....intr-o oarecare masura....chiar daca nu recunoastem asta....cu sigurantza suntem mai atenti la cum si cat si pe ce cheltuim ACUM banii....
monaq
Postat pe 28 Mai 2009 01:01
sau incercam sa fim mai atenti ...
cathysailor
Postat pe 28 Mai 2009 20:14
De la: cathysailor, la data 2009-05-28 20:14:56sau incercam sa fim mai atenti ...


sau o dam dra.cu.lui!!!!!!!! si mai bine PETRECEEEEEEEEEEEEEEM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 20:18
Of criza!! Cu siguranta exista,din nefericire.Ca sa va mai inseninez fruntile iata si un aspect pozitiv al crizei: au scazut preturile la apartamente.O sa ziceti ca din cauza scaderii cererii,asa e.Dar oricum un nenorocit de apartament de 2 camere intr-un bloc comunist,cu camere mici si inghesuite nu facea 80.000.-90.000 euro ,cat o vila superba prin Franta.Sa fim seriosi !
Criza este insa si o scuza lamentabila a unor firme de a scadea salariile si a concedia oameni fara motiv. Exemplu chiar pe prima pagina a acestui topic zicea cineva de o agentie de publicitate care a concediat multi oameni dar restul stau pana noaptea tarziu sa rezolve toate treburile.Deci de munca e,dar s-au gandit managerii dc sa plateasca 5 oameni sa faca o treaba (de ex. ) cand pot concedia 3 pe motiv ca-i criza si sa-i munceasca pe ceilalti 2 ca pe hotii de cai,doar n-or sa comenteze ceva ca le e frica sa nu-si piarda si ei slujba ,nu?!!
Sora mea lucreaza la o agentie de avitatie,si li s-a scazut tuturor angajatilor 2 mil din salariu cu japca(lucru de altfel ilegal) pt. ca vezi D-ne nu mai au asa multe zboruri,ceea ce nu este adevarat.Daca nici cine face imbarcarile nu stie cate zboruri sunt si daca s-a modificat nr. lor,atunci nu stiu cine.Dar pot sa comenteze?!! Nu!!Li s-a spus ca daca nu le convine sa-si dea demisia !!
diana1981
Postat pe 20 Iulie 2009 20:20
criza....atentie aici! http://www.happyfish.ro/lumea_lui_hancu/ciza_lui_obama/....cat despre Romania......probabil ca vom da faliment undeva prin toamna.

Postat pe 20 Iulie 2009 20:33
De la: myeyes, la data 2009-02-06 15:29:13
De la: hefe, la data 2009-02-06 11:38:47
De la: Ali_Alina, la data 2009-02-06 11:30:39
De la: hefe, la data 2009-02-06 00:31:18
De la: Roco, la data 2009-02-06 00:30:21
De la: Ali_Alina, la data 2009-02-06 00:26:00criza asta e mai mult pe fond psihic.......daca e la altii gata tre' sa fie si la noi......eu nu inteleg unde e criza asta?? Romania nu e afectata de criza si nici nu ar trebui sa fie....

Habar n-ai pe lume traiesti.



aici ai nimerit-o


cine vb



daca nu te-a afectat pe tine, taci din gura !
macar din respect pt oamenii afectati


si de ce sa tac?? mi am zis parerea......ce trebui nu mai sa ma plang ca ''vai ce rau e cu criza asta''......e in capul vostru......ca Romania nu ar trebui sa fie afectata


Dar de ce nu ar trebui sa fie afectata? Pentru ca in Romania nu avem nici macar 1% din infrastructura unei tari civilizate? Pentru ca in Romania cu cat esti mai prost si incult ocupi o functie cat mai inalta? Pentru ca suntem pe I loc la nr. de cazuri de TBC din Europa? Pentru ca........si pot fi adaugate multe! Din pacate pentru romani este faptul ca dupa ce ca sunt saraci si este criza, in fruntea tarii sunt numai " destepti" care fac tot posibilul sa iasa din criza economica ei, nu tara asta cu un taram Binecuvantat cu bogatie si frumusete!
nina_ciuciuc
Postat pe 20 Iulie 2009 22:40
De la: cathysailor, la data 2009-05-28 00:50:04
De la: pisicuta_razboinica, la data 2009-05-28 00:18:57
De la: cathysailor, la data 2009-05-27 22:19:00
De la: roz5bule6lila7, la data 2009-05-27 16:34:03noi sa fim santaosi ca criza trece


Tocmai asta e problema .. ca nu trece... cele doua razboaie mondiale au inceput duca ce tarile nu si-au mai revenit din crizele economice care au venit.. tare mie teama ca se repeta istoria.. si se cam pare ca corea se da in vant sa testeze si bombe nucleare in pamant... cica nu afla nimeni ca se pregatiesc de razboi.
rugativa sa nu am dreptate, sa nu fie si cel deal treilea rasboi.
Tiriac a spus clar... criza adevarata va veni in romania abia in vara toamna si atunci bancile isi vor cere bani inapoi de la cei care nu au bani sa dea .. = populatia va fi data afara din casa si casele vandute.. exact ca la americani.


aoleo, mami
nu te mai da mare ca esti studenta ca te faci de rusine, zau asa


nu-mi pasa... stiu am scris repede... si fara sa ma gandesc prea mult.. dar ceea ce spun nu sunt minciuni. ma rog fiecare o ia cum vrea.. in serios sau ba.


Nu conteza geselile de redactare, conteaza continutul. Si daca esti doar studenta si gandesti asa, felicitari! Esti printre putinii tineri cu "picioarele" pe pamant. Criza financiara este in Romania de prin 2007 octombrie- noiembrie. Se vede clar si fara sa fi finantist daca te uiti pe evolutia leu-euro.
"Buboiul " va crapa in toamna cred, dupa alegeri. Va fi urat pentru noi.
nina_ciuciuc
Postat pe 20 Iulie 2009 23:49
ne mutam in guam!
geo_x
Postat pe 20 Iulie 2009 23:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Like 1 De la: cristina2502 2 Martie 2012 21:42
oameni buni nu va mai agitati cu concursul ala degeaba totul e un fake ....ca sa vina lumea sa faca conturi pe saitul asta si atat 3 De la: sweet_anna8585 17 Iulie 2008 17:45
***Cipul obligatoriu din 2013 -666 (semnul fiarei) 2 De la: kudika_nikole 24 Aprilie 2012 23:16
Castiga bani usor si gratis 1 De la: aliseby 4 Martie 2012 12:55
Semneaza petitia: "Impotriva reducerii concediului maternal de la 24 luni la 18 luni" 6 De la: Titanika 4 Iunie 2013 10:42