Setari Cookie-uri

buna oare cat o sa mai dureze suferinta?

buna m-a numesc andreea si am 21 de ani sunt o persoana directa si uneori ff directa poate nu e bine dar asa e genul meu am si eu o mika problema si mi-ar facemare placere sa ma ajutati eu am fost cu un biat 6 luni de zile pot sa spun k lam iubita dar el a facut o gafa mai mare k el si eu nu lam putut ierta si nu stiu daca am gresit bine sa trec direct la subiect ele lasat gravidao pustoaica de 16 ani si tipa este si va fi mereu moarta dupa el si ea nu doreste sa dea coilul afara va dati seama k daca face asta cu siguranta tipul o va parasi el m-a tot suna eu iam explicat k sa se gandeasca macar la acel copil si sa renunte la mine dar nu vrea nu stiu ce sa fac sincer bine el nu poate sa se desp de ea in momentul de fata k ea este minora si il ameninta ce este de facut eu nu pot sa il astept eu nu am fost si nu cred k o sa fiu norocoasa in dragoste va rog ajutati-ma sfatuiti-ma ce sa fac va multumesc cu respec andreea
andreea19071987
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:33
Gandeste-te la viata ta!!!! Uita-l !
djanna
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:37
Uita-l ! Fa-ti tie un bine si scoate-l din viata ta!
djanna
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:39
Sincer, problema adevarata este la gagicutza de 16 ani. Sper sa nu te superi pe mine, dar cu un copil pe cap, facut din inconstienta la o varsta frageda cu un tip care probabil va fi facut puscarie pt ca a intretinut relatii sexuale cu o minora, este cam greu sa te mai indragostesti, dara-mi-te sa mai visezi la fericire?! Tu incearca sa treci mai departe, el se pare ca a ales deja. La 16 ani nu ramai asa usor gravida, asa ca trebuie sa fi fost amanta lui de ceva timp. Imi pare rau ca iti zic asa in fata, dar asta e adevarul vazut din exterior. Fii fericita ca ai fost numai 6 luni cu el.
ablazancadar
Postat pe 8 Ianuarie 2009 20:40
De la: irinuca89, la data 2009-01-08 20:40:10Sincer, problema adevarata este la gagicutza de 16 ani. Sper sa nu te superi pe mine, dar cu un copil pe cap, facut din inconstienta la o varsta frageda cu un tip care probabil va fi facut puscarie pt ca a intretinut relatii sexuale cu o minora, este cam greu sa te mai indragostesti, dara-mi-te sa mai visezi la fericire?! Tu incearca sa treci mai departe, el se pare ca a ales deja. La 16 ani nu ramai asa usor gravida, asa ca trebuie sa fi fost amanta lui de ceva timp. Imi pare rau ca iti zic asa in fata, dar asta e adevarul vazut din exterior. Fii fericita ca ai fost numai 6 luni cu el.

Da asta asa e ms frumos
andreea19071987
Postat pe 9 Ianuarie 2009 08:51
De la: andreea19071987, la data 2009-01-08 20:33:24buna m-a numesc andreea si am 21 de ani sunt o persoana directa si uneori ff directa poate nu e bine dar asa e genul meu am si eu o mika problema si mi-ar facemare placere sa ma ajutati eu am fost cu un biat 6 luni de zile pot sa spun k lam iubita dar el a facut o gafa mai mare k el si eu nu lam putut ierta si nu stiu daca am gresit bine sa trec direct la subiect ele lasat gravidao pustoaica de 16 ani si tipa este si va fi mereu moarta dupa el si ea nu doreste sa dea coilul afara va dati seama k daca face asta cu siguranta tipul o va parasi el m-a tot suna eu iam explicat k sa se gandeasca macar la acel copil si sa renunte la mine dar nu vrea nu stiu ce sa fac sincer bine el nu poate sa se desp de ea in momentul de fata k ea este minora si il ameninta ce este de facut eu nu pot sa il astept eu nu am fost si nu cred k o sa fiu norocoasa in dragoste va rog ajutati-ma sfatuiti-ma ce sa fac va multumesc cu respec andreea


Daca tu ai auzi o asemenea "intamplare" relatata de la cineva,si ai analiza de la distanta, nu te-ar "deranja" atitudinea unui barbat care s-a complacut intr-o relatie cu doua femei? Este irelevant pe care din ele a tradato cu cealalta, deci care era principala si care nu...sau pe care a mintit-o mai mult.

Un barbat cu doua femei, ma rog, daca tu vrei, poti s-o numesti "gafa", dar atunci cand una dintre ele este minora, el devine un infractor...Deci el nu mai este doar un barbat imoral (o calitate cu care ori te complaci ca femeie ori nu) ci intra in randul delicventilor....Devine un om care nu merita decat sa fie tras la raspundere pentru ce a facut.
Chiar ai vrea sa iubesti un asemenea om? Asta sa devina baza relatiei, asta sa fie viitorul tau?...Si mai vezi un asemenea barbat un viitor tata al copiilor tai?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 9 Ianuarie 2009 10:56
Suferinta ta e direct proportionala cu educatia ta si prostia ta .Nu ai scapara

Postat pe 11 Ianuarie 2009 19:24
pana mori.
morticia_adams
Postat pe 16 Februarie 2009 23:15
au fost iresponsabili...nu stiu ce varsta are acel mitocan.imi pun o singura intrebare, da? daca era cu tine ce cauta in patul alteia? uita-l! nu este de tine.revin o cu picioarele pe pamant...sa se duca la acea fata...vor avea un copil, nu merita sa-l pastrezi si pt ce? pt ce sa lupti? de ce?
mayasimona
Postat pe 20 Februarie 2009 16:28
uita l asa e mai bine....si eu trec prin asa ceva si incerc sa l uit..viata merge inainte...
mirela_mirelusa2000
Postat pe 20 Februarie 2009 18:40
Trece si suferinta, ce atata drama ?

Postat pe 20 Februarie 2009 18:44

DACA EL A LASAT-O GRAVIDA PE CEA DE 16 ANI , IN TIMP CE IESEA CU TINE,INSEAMNA CA E UN BAIAT FARA SCRUPULE,
DACA TE INSEALA O DATA TE INSEALA DE MAI MULTE ORI.EL O SA IMPANZEASCA ORASUL CU GRAVIDUTE DARSE INTOARCE CU TINE.
?????????????
UITE UN SFTA:ESTI TANARA ,IN FLOAREA VARSTEI,CERDEMA SUNT 1000000000............0000 BAIETI IN ACEASTA LUME.SE GASESTE UNU SI PENTRU TINE.LASA-LLL
motroc_raluca
Postat pe 21 Februarie 2009 08:45
De la: andreea19071987, la data 2009-01-08 20:33:24buna m-a numesc andreea si am 21 de ani sunt o persoana directa si uneori ff directa poate nu e bine dar asa e genul meu am si eu o mika problema si mi-ar facemare placere sa ma ajutati eu am fost cu un biat 6 luni de zile pot sa spun k lam iubita dar el a facut o gafa mai mare k el si eu nu lam putut ierta si nu stiu daca am gresit bine sa trec direct la subiect ele lasat gravidao pustoaica de 16 ani si tipa este si va fi mereu moarta dupa el si ea nu doreste sa dea coilul afara va dati seama k daca face asta cu siguranta tipul o va parasi el m-a tot suna eu iam explicat k sa se gandeasca macar la acel copil si sa renunte la mine dar nu vrea nu stiu ce sa fac sincer bine el nu poate sa se desp de ea in momentul de fata k ea este minora si il ameninta ce este de facut eu nu pot sa il astept eu nu am fost si nu cred k o sa fiu norocoasa in dragoste va rog ajutati-ma sfatuiti-ma ce sa fac va multumesc cu respec andreea[/quote

sunt atatea topicuri ca al tau incat am impresia ca si "pustoaica insarcinata" a deschis unul.Cred ca esti total imatura...Era minora si cand s-a "calarit" cu ea!
Il vrei inapoi?De ce?
Esti foarte norocoasa in dragoste,ai ocazia sa scapi de acest individ!Dar daca ai noroc nu inseamna ca ai si cap...Deci,tu alegi!
ella_c
Postat pe 21 Februarie 2009 08:51
De la: introspectiv, la data 2009-01-11 19:24:21Suferinta ta e direct proportionala cu educatia ta si prostia ta .Nu ai scapara
.

Mai mi-a mai zis cineva recent ca sunt proasta ( fiindca sufar dupa un prost) dar tu o zici mai bine cu educatia nu stiu daca are legatura ca saraca mama tocmai asta mi-a zis sa nu fac dar cu prostia iti dau dreptate
luminita_dy
Postat pe 24 Februarie 2009 09:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
O iubire imposibila! 34 De la: gabi_kapa 29 Martie 2009 13:10
MERITA ASA? 27 De la: sonike 15 Iunie 2011 09:23
cum sa ies din situatia asta? 54 De la: kudika313344 11 August 2010 03:33
Vreau mai mult breton! 29 De la: stem_29 4 Iulie 2010 20:25
femeia de pe locul2 17 De la: YullyNar3 30 Aprilie 2010 20:08