Setari Cookie-uri

UN CUI SCOATE PE ALTUL?! ADEVARAT SAU FALS?

Dragii mei si dragele mele,

Am si eu nelamurire! De curand am iesit dintr-o relatie si imi este destul de greu sa ma impac cu ideea si sa-l uit pe EL. Nu stiu daca il mai iubesc sau nu, dar stiu ca nu mai sunt sanse de impacare..din partea lui. Credeti ca o relatie noua ma va face sa-l uit mai repede si sa trec mai usor peste despartire? Voi ce credeti? Stiu ca parerile sunt impartite, dar as vrea sa aflu si parerea voastra si experientele voastre! Va sarut dulce!
All_for_love
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:29
Doar daca intri in ea in ideea de a te distra, nicidecum de a avea ceva serios. Daca sari de la relatie serioasa la alta, nu ai timp sa te vindeci, sa analizezi ce a fost bine sau rau in relatia anterioara, ce poti face pe viitor, cu alte cuvinte, nu ai ocazia de a te mai descoperi un pic si de a afla ce-ti doresti cu adevarat.
kitty_krieger
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:33
esti obisnuita, si desi nu-l mai vrei parca e greu sa te dezobisnuiesti, intr-o luna si peste o luna vei uita tot, important este sa vrei sa o iei de la capat
Sweet_Rodica
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:37
cate dreaq de "toapice" d-astea sunt?????

aceeasi intrebare ....

on topic ..nu o relatie noua te va face sa te simti si mai mizerabil... o sa-l folosesti pe bietul om drept pernuta de aterizare .... din relatia anterioara... deh ce sa-i faci... viata asta....
dandanaua_reloaded
Postat pe 9 Ianuarie 2009 22:43
hmmm....sa iesi dintr-o relatie si sa intri imediat in alata e cu dus si intors se poate ca acea relatie chiar sa merite sau sa te amagesti ca e ex-ul.... unele asemanari de gesturi sa coincida insa orice inceput de relatie este perfect asa ca merge ptr linistea ta sufleteasca .........
sirena22
Postat pe 9 Ianuarie 2009 23:07
foarte adevarat,o noua relatie te scoate din ceea veche ,chiar te face sa vezi ca se poate mai bine sa cateodata mai rau,dar ce nu ne omoara ne face mai puternici! corect?
tatianka
Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:11
De la: tatianka, la data 2009-01-12 00:11:45foarte adevarat,o noua relatie te scoate din ceea veche ,chiar te face sa vezi ca se poate mai bine sa cateodata mai rau,dar ce nu ne omoara ne face mai puternici! corect?

Merita sa fi fericita si daca ai gasit omul langa care simti ca ti-e bine,pun pariu ca ai sa uiti ce a fost!Nu trebuie sa plangi si sa astepti sa se intoarca la tine,viata e frumoasa,scurta si merita traita asa cum ne place!
gabriela13
Postat pe 12 Ianuarie 2009 00:22
Dupa o despartire, cel mai bine e sa stai singura o perioada. Sa nu te intorci unde ai fost, dar sa nici nu sari in bratele altuia. Insa asta e pt femeile puternice. Pt cele care isi pierd increderea in ele, e bine sa flirteze in stanga si in dreapta pt recastigarea increderii, dar nicidecum o relatie cu intentii serioase pt ca starea ta de confuzie nu e benefica si te vei trezi si mai confuza decat esti acum.
mainedimineata
Postat pe 13 Ianuarie 2009 12:29
Cum s-a mai zis mai sus, nu e bine sa intri intr-o alta relatie serioasa dupa ce esti proaspat iesita din alta.Chiar daca nu proaspat, dar nu e bine sa intri intr-o relatie ca sa uiti o alta persoana, se va sfarsi prost, categoric! nu merita nici pt tine, nici pt persoana de care te cam folosesti.Din experienta vorbesc.
DeeaCatalina
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:02
Cred ca depinde de cat de puternice sunt sentimentele tale fata de persoana de care te-ai despartit. De exemplu mie nu mi-a iesit schema, eu n-am reusit sa-l uit pe barbatul pe care-l iubesc astfel, in schim am multe prietene la care functioneaza. In trecut si eu reuseam astfel, dar acum...ceva s-a schimbat.
corina_elena_88
Postat pe 14 Ianuarie 2009 14:19
da...eu cred ca un cui scoate pe altul...important e sa te ajute sa nu te mai gandesti la ex-ul.iesi in oras....distreaza-te cu prietenele,cunoaste alte persoane...si vei vedea ce repede o sa il uiti...eu mereu am facut acest lucru atunci cand ieseam dintr-o relatie si la mine de fiecare data a functionat.Asa ca fii vesela si nu uita k atunci cand o usa se inchide...se deschide alta.
mira_mira
Postat pe 5 Februarie 2009 19:20
vreti sa faceti o surpriza placuta cuiva drag?vreti o felicitare personalizata de valenine's day?sau sa daruiti un videoclip format din pozele voastre si melodia voastra preferata?nimic mai simplu.cautati-ma si nu veti regreta.
gabriela_35ct
Postat pe 6 Februarie 2009 01:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Soul Mate 20 De la: Maria_santal 4 August 2009 15:09
cu iubitu sau cu parintii ? 14 De la: larisa_s_x 12 Noiembrie 2009 23:22
Sunt confuza!Cum imi dau seama? 91 De la: steffy91 16 Noiembrie 2011 20:56
SEMNE; COINCIDENTE SAU DOAR IMAGINATIA MEA??? 15 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 15:45
pielea uscataaa :( 4 De la: mimi_ca29 11 Aprilie 2011 16:33