Setari Cookie-uri

ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ?

ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ?profesorul are in jur de 23 de ani , preda la o scoala generala si eleva are 18 ani ,in clasa a 12-a. atat profesorul cat si eleva sunt din acelasi oras ? este posibila o astfel de relatie ? ce consecinte ar urma daca o astfel de relatie s-ar forma?

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:56
http://www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/19930/relatia-profesor-elev.html


uite aici..exista deja un topic, posteaza aici mai bine

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:58
ma rog, diferenta de varsta nu e mare, el preda la generala, tu esti la liceu, so, din punctul meu de vedere nu cred ca ar fi vreo problema.

Postat pe 19 Octombrie 2008 17:59
:) nuh am vazut topicul , o sa postez acolo :)

Postat pe 19 Octombrie 2008 18:00
foarte tare ! succes cu profu ..

Postat pe 30 Octombrie 2008 12:28
De la: papusik_dulcik, la data 2008-10-19 17:56:04ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ?profesorul are in jur de 23 de ani , preda la o scoala generala si eleva are 18 ani ,in clasa a 12-a. atat profesorul cat si eleva sunt din acelasi oras ? este posibila o astfel de relatie ? ce consecinte ar urma daca o astfel de relatie s-ar forma?

pai, daca nu e elava lui, nu vad care-i problema....sau daca ar fi eleva lui, daca fata e in clasa a 12-a in curand nu va mai fi eleva lui, asha ca....dc nu?
mkdisk
Postat pe 14 Decembrie 2008 12:08
eu stiu un caz in care un profesor s-a cuplat cu eleva lui din clasa a-XI-a..el avea 23-24 iar ea 17-18 ani...pana cand ea a absolvit liceul s-au ascuns (doarece el ii preda si ei putea fi dat afara din invatamant daca se afla) iar dupa 6 ani de relatie s-au casatorit..asa ca mult succes
nunu10
Postat pe 24 Decembrie 2008 14:46
io stiu vreo 40.000 de cazuri, in care profesori si profesoare s-au casatorit cu fosti elevi sau eleve.
problema e ca sa citesti bine si sa vezi ca nu-i eleva lui!!!

Postat pe 24 Decembrie 2008 15:11
annyo
Postat pe 19 Ianuarie 2009 17:40
De la: geo_tz, la data 2008-12-24 15:11:34io stiu vreo 40.000 de cazuri, in care profesori si profesoare s-au casatorit cu fosti elevi sau eleve.
problema e ca sa citesti bine si sa vezi ca nu-i eleva lui!!!


Ai, cumva, calitati de medium, sau esti var cu "mama Omida" de stii atatea??
Poae ajuti si pe altii cu puterile tale !!!
Sau,cine stie, iti deschiz uncabinet particular , daca tot esti clar vazator
UN_OM_OBISNUIT
Postat pe 3 Februarie 2009 11:01
In cazul prezentat aici...nu e chiar o problema .Diferenta de varsta nu e mare , iar daca NU este profesorul ei , nu este nici impotriva regulamentului.Cu atat mai ,mult cu cat si ea e majora. Practic ,e o relatie ca oricare.Putea avea oricare alta profesie,asa ca nu cred ca e cazul sa-si faca cineva probleme. Succes !
libra66
Postat pe 3 Februarie 2009 12:00
nu inteleg de ce ar fi o problema,de parca profesorii nu ar fi oameni.Dupa parerea mea e foarte normal :D
piticutzzaaa
Postat pe 16 Februarie 2009 21:59
Intrebarea asta e complet aiurea atat timp cat nici macar fata nu e eleva lui. Eu am avut o colega in liceu care a avut o relatie cu profesorul de sport , un tip tanar , inca din clasa a XI-a , iar la cativa ani dupa ce fata a terminat liceului s-au si casatorit , deci se poate , care e problema?
Petek
Postat pe 17 Februarie 2009 15:28
Chiar nici cea mai mica problema in cazul asta, ca doar, daa, si profii sunt oameni. Problema e atunci cand dl prof intra in clasa si se vede nevoit sa o intrebe pe dumneai, dra eleva, daca si-a pregatit tema sau lectia de zi, cand el ar avea altceva de intrebat... Dar si in cazul asta, se rezolva situatia de la sine...Si eu stiu situatii in care fie profu' de fizica sau cel de mate, simtind o oarecare "afinitate" pt o anumita dra a ajuns sa o intrebe mai multe...si culmea, pana la urma s-a ajuns, ca ea sa-i dea drept rasuns "da-ul" cel mare.. Mai interesant ar fi ca ea sa fie profa, cea cu intrebarile, nu credeti?
floaredecolt26
Postat pe 2 August 2009 18:23
poi atat timp kt la scoala sunteti doar profesor-eleva e ok.... uite iti dau un exemplu...la mine in scoala un prof s-a casatorit cu una din elevele scolii...acum au si un copil....bine...dar a asteptam sa termine ea scoala...ea are acum 22 si el 43 ;) se poate dak vrei si el bineinteles ;0
Alexya91
Postat pe 2 August 2009 19:32
dar care ii pb ta? UN OM OBISNUIT? daca sunt cazuri,...fiecare cu parerea lui...suntem muuulti mai multi cu pro...daca tu esti ompotriva..asta e ..si eu sunt deacord...si cei daca ii prof?..sau profa? ..nu conteaza in viata...SE POATE ORICE, ORICAND, ORIUNDE SI CU ORICINE ...daca nu se poate in realitate asta e...ce ne ramane? sa visam...cel putin sa fie un vis dulce.....se poate...orice...nimic nu e imposibil si daca e imposibil..sa facem noiii sa facem posibil...orice se poate asa ca...uitati de oameni tritiva viata asa cum vreti
danaeu
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:12
TRAITIVA VIATA...asta vroiam sa zic
danaeu
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:13
De la: , la data 2008-10-19 17:56:04ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ?profesorul are in jur de 23 de ani , preda la o scoala generala si eleva are 18 ani ,in clasa a 12-a. atat profesorul cat si eleva sunt din acelasi oras ? este posibila o astfel de relatie ? ce consecinte ar urma daca o astfel de relatie s-ar forma?

Din ce spui tu aici, nici eu nu cred ca ar fi vreo problema, insa am intalnit si relatii de genul cand profesorul era casatorit si avea si copil si in cazul ala ar fi rau de tot............
Lacra___
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:21
De la: , la data 2008-10-19 17:56:04ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ?profesorul are in jur de 23 de ani , preda la o scoala generala si eleva are 18 ani ,in clasa a 12-a. atat profesorul cat si eleva sunt din acelasi oras ? este posibila o astfel de relatie ? ce consecinte ar urma daca o astfel de relatie s-ar forma?

..nici o consecinta....data fiind varsta lor si ca nu e prea mare diferenta...restu n/are nici o importanta..de ce n/ar fi posibila relatia?
kudika066423
Postat pe 20 Septembrie 2009 11:55

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ca tot venii vorba de vecini:)) 10 De la: GYPSI 11 Aprilie 2010 19:33
Indragosita de alt baiat 3 De la: Barbie30_ 28 Iunie 2011 02:50
M-am indragostit iremediabil de un baiat mai mic cu 8 ani. 24 De la: snowdropme 15 Mai 2016 20:52
Intre iubire si minciuna 14 De la: GYPSI 11 Aprilie 2010 19:46
ce parere aveti despre relatia dintre un profesor si o eleva ? 19 De la: kudika066423 20 Septembrie 2009 11:55