Setari Cookie-uri

o intrebare destul de importanta.. cititi

este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...
juwairiyah
Postat pe 9 Ianuarie 2009 05:54
asta depinde de la arab la arab..........eu zic ca cel mai bine ar fi sa-l intrebi pe el........si sa fi sincera cu el........numai el poate sa stie cat de important i se pare
dienuta_nou
Postat pe 9 Ianuarie 2009 08:34
eu am prieten turc tot musulman si nu a cresut in romania si nici nu locuieste aici pur din turcia si nu eram virgina cand am inceput o relatie cu el suntem de 2 ani impreuna si niciodata nu mi-a reprosat faptu ca nu am fost virgina..pe el nu`l dereanjeaza treaba cu religie nu tine cont de asta acuma depinde de arabu tau cum gandeste el vorbiti amandoi despre asta acuma depinde si in ce mediu a fost crescut sau depinde ce gandeste el cat de iportanta e religia lui pt el..
midi_junkiex
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:28
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...




da' ce fel de arab este!

Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:29
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...

Ai discutat cu el subiectul acesta?
Full_Metal_Jacket
Postat pe 10 Ianuarie 2009 14:58
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...


Nu, dar sa nu te astepti sa se insoare cu tine. Ca prietena esti ok, ca sotie .. in niciun caz!
Kathara
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:14
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...
Daca te vrea doar ca iubita nu conteaza sa-i fii virgina.Daca te vrea sotie,intervin mai multe .familia care in principiu nu e de acord sa te ia,virginatatea care nu e obligatorie,doar daca vrea el neaparat.Cum pe la musulmani nu prea se practica prietenia cu o fata pe la ei prin tara(ca de,pe ale lor musulmance le tin mamele lor virgine in casa pana la casatorie), arabii sau ce natie de musulmani or fi au dat in paradis venin in Romania sau apeland la fete care practica sexul.Ca le mai vor sau nu de sotie...asta depinde de la caz la caz.İntreaba-l si tu pe el ce vrea de la tine......si depinde ce vrei si tu de la el.
kassandry
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:39
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...
Regulile lor stricte sunt la ei in tara.Eu n-am auzit de musulman care venit in Romania sa nu practice el sexul cu romancele,cu toate regulile lui......n-am auzit. Sunt in limba dupa sex prin Romania......dar acas la ei isi vor lua o nevasta cinstita(sau mai multe,depinde de la caz la caz),adica virgina si daca se poate si neam cu el, vreo verisoara aleasa de tata ca sa ramana in familie averea sau ce agoniseli si afaceri au.
kassandry
Postat pe 10 Ianuarie 2009 15:44
De la: bestdevilinside, la data 2009-01-10 14:58:32
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...

Ai discutat cu el subiectul acesta?


nu prea am discutat ... l.am intrebat la inceput si a zis ca nu are nimic impotriva ... nush ce sa zic ...ne intelegem foarte bine ... knd ink eram amici l.am intrb daca el vrea o sotie virgina sau asa .. si a zis ca nu conteaza foarte mult acest lucru .. conteaza sa se inteleaga foarte bine.. si plus d asta .. el sta in romania de multi ani e aici cu familia ... s nu cred k mai tine traditiile lor vechi asa d mult .. cel putin el ..
juwairiyah
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:35
De la: geo_tz, la data 2009-01-10 14:29:18
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...




da' ce fel de arab este!

toti arabi sunt negrii!!!:))=))
yumy
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:42
De la: rosemery, la data 2009-01-10 18:42:18
De la: geo_tz, la data 2009-01-10 14:29:18
De la: vise_implinite, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...




da' ce fel de arab este!

toti arabi sunt negrii!!!:))=))


peste tot!?

Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:46
nu e adevarat .. k toti arabi sunt negri.... poate ce ai vazut tu ... dar pot sa zic k al meu e blond si cu ochi albastri ...
juwairiyah
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:55
De la: vise_implinite, la data 2009-01-10 18:55:56nu e adevarat .. k toti arabi sunt negri.... poate ce ai vazut tu ... dar pot sa zic k al meu e blond si cu ochi albastri ...

:-?
dubios si e negru???
e clar blond cu ochii albastrii:X nu e arab sau e semiarab:)
yumy
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:03
pai .. dak v-ati gandi un pic mama romanca tat arab ...
juwairiyah
Postat pe 10 Ianuarie 2009 19:12
arabii isi doresc o sotie virgina.cel putin asa e regula.asta nu i impiedica insa sa si caute aventuri.dar sunt de asemenea arabi care,traind in europa si au mai schimbat din conceptii,eu cred ca de depinde de cat de importanta e religia in viata lor si cat de independenti sunt.
marinaruxandra
Postat pe 10 Ianuarie 2009 20:00
De la: rosemery, la data 2009-01-10 19:03:52
De la: vise_implinite, la data 2009-01-10 18:55:56nu e adevarat .. k toti arabi sunt negri.... poate ce ai vazut tu ... dar pot sa zic k al meu e blond si cu ochi albastri ...

:-?
dubios si e negru???
e clar blond cu ochii albastrii:X nu e arab sau e semiarab:)



poate-i suedez din nordu' tarii!

Postat pe 10 Ianuarie 2009 20:02
da .. asa e ....
juwairiyah
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:08
De la: vise_implinite, la data 2009-01-10 22:08:18da .. asa e ....


ma refeream la mesajul ruxandrei
juwairiyah
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:15

Hai pa sper ca DOMNUL ISUS HRISTOS sa fie un exemplu bun de urmat pentru noi toti.DOAMNE AJUTANE SI FERESTENE DE RELE AMIN.

Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:34
nor_pufos
Postat pe 24 Ianuarie 2009 00:35
SANGELE APA NU SE FACE - Deci ia in consideratie toate aspectele si evalueaza bine situatia.
Suzy32
Postat pe 27 Ianuarie 2009 10:46
vise-implinite, ma alatur si eu celor care au spus ca depinde de arabul tau. insa in general arabii prefera sa se casatoreasca cu virgine, iar fetele cu care se culca sunt doar aventuri, nu le respecta. bineinteles nu putem sa bagam pe toata lumea in aceeasi oala. sunt si printre arabi oameni deschisi la minte, insa trebuie sa fii prudenta. am avut ocazia sa cunosc mai multi arabi si nu dintre cei care lucreaza la piata, ci oameni educati, toti cu studii superioare, deci de la care te astepti sa fie ceva mai deschisi la minte. si toti, dar toti fara exceptie respecta virginitatea. doi dintre ei s-au casatorit cu fete de la ei, alese de parinti si care erau virgine inainte de casatorie. mai mult, chiar eu
am avut un prieten arab acum f multa vreme, timp de aprox un an. ne intelegeam f bine, insa ne-am despartit din cauza diferenteleor de cultura care existau intre noi (si cand zic cultura zis si religie); el se gandea la casatorie(eu nu), insa mi-a spus ca a analizat situatia f bine si ca considera ca eu am un stil de viata prea modern, pe care el nu putea sa-l accepte la o sotie. in plus familia lui, care era f importanta ptr el, nu m-ar fi acceptat. asa incat ne-am despartit, nu ne-am mai cautat de atunci si nu mai stiu nimic de el. eu l-am iubit, dar probabil pentru el eram doar o aventura, nu stiu ..... desi toate semnele imi aratau ca tinea mult la mine. din punctul meu de vedere singurul sau defect era ca e arab, iar din punctul lui de vedere singurul meu defect era ca sunt romanca (mi-a spus-o). ti-am spus aceste lucruri ca sa stii ca nu e de glumit cu aceste aspecte cand vine vorba de un arab. asa incat parerea mea e sa o iei usor, sa nu te grabesti sa ajungi in patul lui. nu sunt adepta ideii de a te casatori virgina, consider ca viitorul sot trebuie "incercat" inainte de a zice da, dar in cazul unui arab recomand PRUDENTA. cunoaste-l mai bine intai, stati cateva luni impreuna fara sa te culci cu el (asta nu inseamna fara contact fizic, saruturi .... )castiga-i increderea si vezi in ce ape se scalda. ca daca cumva el are niste conceptii mai invechite, te culci cu el si apoi va casatoriti risti sa-ti reproseze toata viata ca i te-ai daruit inainte .... multa intelepciune iti doresc .....
tata_ioio
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:22
de asemenea, as vrea sa spun ca:
1. arab si musulman nu e acelasi lucru
2. intardevar, toti arabii au pielea mai inchisa
3 nu toti musulmanii au pielea inchisa. exista musulmani cu pielea alba si ochii albastii, dar care traiesc in tari ababe. dau exemplul populatiilor berbere din africa de nord, care sunt musulmane, dar nu arabe. aceste populatii au fost cucerite de arabii din est, dar nu si-au pierdut identitatea si cultura. si-au pierdut insa religia, devenind musulmani.
in concluzie, nu trebuie sa confundam arabii cu musulmanii; termenul de "arab" tine de rasa , pe cand termenul de "musulman" tine de religie.
tata_ioio
Postat pe 27 Ianuarie 2009 12:28
ms frumos pt raspuns
juwairiyah
Postat pe 6 Februarie 2009 01:25
tinand cont ca intro rel egalitatea trebuie sa fie un MUST..eu zic sa il intrebi si pe el cat e de virgin..si apoi sa iti ceara tie socoteala...dar cine te iubeste, te iubeste pt ce esti de cand te-a cun..nu pt ce ai fost si nici pt ce vei fii..nu crezi?
haruka_obake
Postat pe 6 Februarie 2009 03:58
De la: haruka_obake, la data 2009-02-06 03:58:23tinand cont ca intro rel egalitatea trebuie sa fie un MUST..eu zic sa il intrebi si pe el cat e de virgin..si apoi sa iti ceara tie socoteala...dar cine te iubeste, te iubeste pt ce esti de cand te-a cun..nu pt ce ai fost si nici pt ce vei fii..nu crezi?


Bine spus...el cat este de virgin? Deloc,iti spun eu! Daca vine cu pretentia ca sotia sa fie virgina, sa se gandeasca de doua ori. Iubitul meu este arab, musulman, din Tunisia, si sincer nu am discutat depsre asa ceva niciodata pentru ca suntem amandoi deschisi la minte si nu mai traim in vremea cand se aranjau casatorii, cand nevasta trebuia sa fie virgina, cand nici nu se vedeau la fatza decat in ziua nuntii...etc. Common people, renuntati la prejudecati si nu va mai faceti viata amara fara motiv. Depinde foarte mult ce nationalitate este, ce tip de musulman este Shiaa sau Sunni, family background...etc. Dar daca a trait in Romania, nu se poate sa fi ramas cu mentalitatea asta veche.
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 07:55
arab?....la ei da asa stiu ...dar suntem in 2009....in romania...deci.....mai are si pretentii...dupa ce ca are acasa harem...hiiimmmmm....sa nu imi zici ca esti cu un arab....??!!!!!
mikela_my
Postat pe 6 Februarie 2009 10:05
In special despre arabi este vorba aici
mrskattousa
Postat pe 6 Februarie 2009 10:29
De la: mrskattousa, la data 2009-02-06 07:55:12
De la: haruka_obake, la data 2009-02-06 03:58:23tinand cont ca intro rel egalitatea trebuie sa fie un MUST..eu zic sa il intrebi si pe el cat e de virgin..si apoi sa iti ceara tie socoteala...dar cine te iubeste, te iubeste pt ce esti de cand te-a cun..nu pt ce ai fost si nici pt ce vei fii..nu crezi?


Bine spus...el cat este de virgin? Deloc,iti spun eu! Daca vine cu pretentia ca sotia sa fie virgina, sa se gandeasca de doua ori. Iubitul meu este arab, musulman, din Tunisia, si sincer nu am discutat depsre asa ceva niciodata pentru ca suntem amandoi deschisi la minte si nu mai traim in vremea cand se aranjau casatorii, cand nevasta trebuia sa fie virgina, cand nici nu se vedeau la fatza decat in ziua nuntii...etc. Common people, renuntati la prejudecati si nu va mai faceti viata amara fara motiv. Depinde foarte mult ce nationalitate este, ce tip de musulman este Shiaa sau Sunni, family background...etc. Dar daca a trait in Romania, nu se poate sa fi ramas cu mentalitatea asta veche.



traieste din '92 in romania cu familia... mama romanca.. tata arab.. dar acum nu stiu ce sa zic ... nu este genul de persoana care sa fie de moda veche ... el este palestinian dar s.a mutat in Iordania ...
juwairiyah
Postat pe 8 Februarie 2009 16:40
De la: juwairiyah, la data 2009-01-09 05:54:54este chiar atat de important virginitatea intr.o relatie cu un arab?? tinand cont de faptul ca nu este un arab cu toate regulile lor stricte ...
buna iubita,am vrut sa ti spun,ca si simplu fapt ca te gandesti la asta,frica de a nu te lua de sotie ca nu esti virgina spune multe...nu ai incredere in el .si nici nu ai cum sa sti asta.poti sa l intrebi tu mult si bine,ca daca el e smecher,e smecher pana la capat,dar daca daca e un barbat cu capul pe umeri,are rabdare sa te cunoasca ,sa te iubeasca,si dupa aceea vei simti tu adevarul.eu cred ca tu deja sti ce parere are el.....sper sa nu te superi pe mine.dar oricum ai rabdare sa l cunosti,pt ca ,multi vin aici doar pt distractie.pup,numai bine
amirah_gh
Postat pe 9 Februarie 2009 21:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mesaj catre kudika! 726 De la: anca0704 17 August 2009 23:26
nu stiu cum sa il fac p iubitul meu sa ma doreasca din nou... 10 De la: Eva32 26 Septembrie 2011 00:13
ASTA TREBUIE SA FIE O ZI APARTE.................... 11 De la: etta 15 Iunie 2009 10:53
Cel mai ciudat/interesant/incitant/ loc unde ati facut sex 16 De la: yumalai 14 Mai 2009 20:56
fantezie ciudata. 28 De la: denis_roxana 17 Februarie 2011 11:56