Setari Cookie-uri

eu peste , el leu

ce parere aveti despre relatia dintre un leu si un peste.....una pasnica sau una din care sare scantei? astept sa citesc comentariile voastre
Domnisoara_Christina
Postat pe 10 Ianuarie 2009 21:45
Si eu sunt tot peste si sotul meu leu;in ciuda tuturor lucrurilor care se spun,vreau sa-ti spun ca locuim impreuna de 3 ani,si ne intelegem f.bine;ne completam unul pe celalalt si ori de cate ori am avut o pl am rezv impreuna.Pt.mine e barbatul ideal,e ordonat,muncitor,romantic,grijuliu,imi satisface absolut toate poftele,Le doresc tuturor femeilor un sot ca al meu.
sofiamoty
Postat pe 5 Februarie 2009 12:19
Oamenii nu pot fii catalogati de Semnul Zodiacal asa ... pur si simplu.
Acelasi Peste (si eu sunt Peste) poate sa fie destul de diferit de un altul si de un altul si totusi sa-i recunosti pe toti ca fac parte din acea Zodie. Deh, stiu si eu, cred ca nu merge o astfel de relatie ''ca unsa''! insa, daca se doreste acest lucru, daca sunt anumite puncte comune, daca te intereseaza sa evoluezi in viata, sa scoti cat mai mult din tine si nu doar sa te plafonezi intr-o relatie PERFECTA ... poate poti sa mergi inainte
Eu am cunoscut un Leu cu care m-am simtit foarte bine pe anumite planuri, insa a fost teribil de dificil de suportat INCHIDEREA IN SINE a acestor LEI, care NU COMUNICA catusi de putin ceea ce au pe suflet. Ori COMUNICAREA este una dintre CHEILE unei RELATII (BUNE).

DAR, tocmai SENSIBILITATEA Pestilor, care au mare nevoie de comunicare, de mangaiere, de apropiere, poate totusi ajuta aceasta relatie prin calitatea de a ''simti'' persoana de alaturi, de a empatiza, a intelege ce are nevoie de a sti cum sa faca sa mearga ...

Practic datorita acestor calitati Pestii pot face un cuplu bun cu orice alt semn zodiacal, DAR asta NU inseamna ca le va fi si lor insusi tot atat de bine

M-am bucurat de o relatie DEOSEBITA cu un Leu, insa si eu am Ascendentul in Leu. Dar eu sunt in Dragon, el era in Caine - Zodii Chinezesti TOTAL INCOMPATIBILE Se spune despre acestea doua: ''Mai bine NU !!! Treceti pe cealalta parte a trotuarului, fugiti cat mai aveti timp, Nu intarziati!'' Si totusi, un om inteligent (doi oameni inteligenti), o anume educatie, anumite inerese/pasiuni/hobby-uri comune, experiente anterioare, etc. multi factori pot face ca o relatie sa fie surprinzatoar de buna sau poate rea, indiferent de ZODII.

Ha, ha.

TOTUSI, daca ar fi comunicat de la bun inceput - incepuse sa o faca pe parcurs sau poate doar incepusem sa-l cunosc eu mai bine ... , poate ca am fi fost in alta parte acuma, inca impreuna cu toate ca pierdusem 3 sarcini - fapt pentru care am si renuntat, si eu am divortat, ca el sa-si poata intemeia o familie

''Omul sfinteste locul'' asa-i?

Mult succes, asculta-ti instinctul si ... stii tu, nu fugi de dificultati!

Leii sunt foarte muncitori, si chiar SERIOSI, ceea ce mie imi place cel mai mult la un barbat inteligent
Simply_i
Postat pe 5 Februarie 2009 12:40
De la: kitty_nutza91, la data 2009-01-10 21:45:49ce parere aveti despre relatia dintre un leu si un peste.....una pasnica sau una din care sare scantei? astept sa citesc comentariile voastre

Sint BUUUUNE pesteoaicele in pat dar daca nu sunt bogate sa aiba ce oferi .....o noapte si-atat

Postat pe 28 Mai 2009 14:18
Am uitat ...SINT LEU ! O masina scumpa, o vila , un cont super tare si te voi iubi toata viata

Postat pe 28 Mai 2009 14:20
Foarte muncitori??? Hmmm nu-l cunoasteti pe al meu, poate la jocuri pe calculator Si eu sunt pesti iar el leu, ce sa zic avem cam 10 ani de casnicie si vreo 13 de cand suntem impreuna.... am trecut prin rele si prin bune ca la orice casatorie, cred ca depinde foarte mult de orgoliul fiecaruia si sa stie fiecare cand trebuie sa lase de la el... poate fi si o relatie dificila, ei leii sunt firi mai vulcanice, persoane care, atunci cand vor ceva nu conteaza nimic si nimeni pana nu obtin lucrul acela, iar pestii fiind fiinte mai emotive sa sufere mult. Acum ...secretul consta in a nu baga toate nimicurile in seama. Dar in acelasi timp tot ei, leii (sau cel putin al meu e asa) sunt persoane sufletiste, familiste iar atunci cand iubesc cu adevarat stiu sa arate si sa dovedeasca acest lucru. Cu alte cuvinte ..e bine sa incerci o relatie de genul acesta... cine stie poate vei avea o surpriza placuta
aliseby
Postat pe 28 Mai 2009 14:21
De la: kudika030442, la data 2009-05-28 14:20:45 Am uitat ...SINT LEU ! O masina scumpa, o vila , un cont super tare si te voi iubi toata viata


Vezi ca mai nou se scrie SUNT cu SINT
Diavolyta_
Postat pe 28 Mai 2009 14:23
da ,si eu sant f.muncitor ,f.serios dar ce-i al meu e doar al meu ce-i al tau e si al meu .SINT LEU mi se cuvine totul regele animalelor,sentimentele pe locul 2. Pt.bani si trai f.bun un leu n-are mama n-are tata sa tineti minte

Postat pe 28 Mai 2009 14:39
vaiii dar disperat mai esti... ai sa ajungi batran, bolnav si SINGURRRRR cu atitudinea asta...
aliseby
Postat pe 28 Mai 2009 15:59
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 16:08
uneori provocati mila....sunteti frustrati cand nu aveti bani...nu reusiti sa va bucurati de nimeni si de nimic... imi pare rau pentru voi....
am alaturi de mine un leu, si vad zi de zi cum se macina si cum isi canalizeaza toata energia si resursele pentru a obtine niste nenorociti de bani...
a avut dreptate cand a spus ca nu au mama , nu au tata....
Baronul
Postat pe 18 Iunie 2009 09:59
relatia este una simpla care se limiteaza doar la cuvinte un peste nu poate intra in sfera sentimentelor cu un leu, pesti sunt mai sensibili decat leii si de aceea pot iesi uneori scantei
yumy
Postat pe 18 Iunie 2009 10:05
si eu am o nedumerire cu privire la aceasta intrebare.......sunt nascuta in zodia pestilor si baiatul leu nu intretine cu mine decat o relatie de simpla prietenie...nimic mai mult........eu simt mai mult pentru el ...dar se pare ca imi pierd timpul.....
buzulici
Postat pe 18 Iunie 2009 13:44
Liviutza003, am patit si eu faza cu imi placea de leu si nu ma baga in seama. sincer acum am o relatie cu un alt leu, care este total diferit fata de primul, si parerea mea este ca dak nu se gandeste la o relatie cu tine de la inceput, atunci nu mai are rost sa speri. life goes on si asta trebuie sa faci si u
Domnisoara_Christina
Postat pe 18 Iunie 2009 16:39
sincer, stiu acuma ca pentru lei este foarte importanta siguranta materiala, dar scuza-ma......tu deja exagerezi.........si are dreptate acela/aceea care ti-a spus ca ai toate sansele sa ramai singur.....si femeile care vor fi cu tine vor fi tot pentru bani.........fiindca roata se intoarce........
Domnisoara_Christina
Postat pe 18 Iunie 2009 16:43
multumesc pentru sfat:*:*
buzulici
Postat pe 19 Iunie 2009 16:27
kitty_nutza91...multumesc din nou
buzulici
Postat pe 19 Iunie 2009 16:27
De la: kudika030442, la data 2009-05-28 14:20:45 Am uitat ...SINT LEU ! O masina scumpa, o vila , un cont super tare si te voi iubi toata viata
In afara de faptul ca esti un magar si un meschin...de ce nu ai tu masina,vila si piscina pana la varsta asta,ca mai ai un pic si iesi la pensie ;cum e posibil ca un ditamai barbatul sa se vanda pt bani?atat de incapabil esti?in fine...pacat..
sofiamoty
Postat pe 19 Iunie 2009 22:01
De la: kudika030442, la data 2009-05-28 14:39:13 da ,si eu sant f.muncitor ,f.serios dar ce-i al meu e doar al meu ce-i al tau e si al meu .SINT LEU mi se cuvine totul regele animalelor,sentimentele pe locul 2. Pt.bani si trai f.bun un leu n-are mama n-are tata sa tineti minte
Mai omule,tu chiar crezi ca toata lumea,toti barbatii din zodia asta sunt atat de jalnici ca tine?Si sotul meu e leu,dar dc era ca tine ii puneam cianura in mancare!!!asa ca nu baga tu pe toata lumea in aceeasi oala cu tine!
sofiamoty
Postat pe 19 Iunie 2009 22:06
mama...si mie im plac tipii facuti......dar nici chiar asa..........cu ce te consideri tu asa special......n-am inteles......draga regele animalelor...........ar cam trebui sa te gandesti ca barbatu trebuie sa ofere unei femei in primul rand ....si nu invers........parca voi erati sexul tare.......in fine........la tine lucrurile sunt cam pe dos.....:))).....
Domnisoara_Christina
Postat pe 22 Iunie 2009 19:12
dupa stiintele mele relatia dintre un semn de apa cum e pestele si un semn de foc cum e leul nu prea sunt compatibile deloc.dar lasand stiinta la o parte dragostea daca exista poate dobora orice compatibilitate si orice planeta aflata in opozitie care impiedica buna functionare a comunicarii de toate felurile(sentimentale,trupesti,verbale)dintre partenerii...nu te lasa intimidata de planete si nu da un pas inapoi doar din pricina compatibilitatii nereusite... iubirea e mai presus de toate si daca este sadita in adancul sufletelor fiind gestionata intotdeauna de dorintza perfectiunii si implinirii afective ea v-a dobori orice calcul planetar....asa ca eu zic ca e frumos sa te joci cu Universul.:)),demonstreaza-i ca iubirea ta e mai presus de legea lui...si ca totul pt tine e iubirea,daca asta iti doresti cu tot din-adinsul si unica salvare a planetei e Dumnezeu....ldaca iti doresti cu tot din-adinsul barbatul (leu)traieste-ti din plin sentimentele,cantarestele intotdeauna alaturi de el si cum trairile sunt unice,si nu exista o stare identica una cu cealalta... contempleaza-ti fiecare sentiment trait allaturi de (leutzul tau)(ca vb aia traim din vise si ambitia de a le realiza) si daca simti aceea Unire in viitor alaturi de el..........fa pasul mare...indrazneste si IUBESTE....un leutz...sa stii ca sunt regii zodiacului..
sim077989
Postat pe 30 Octombrie 2009 23:52
avand in vedere ca eu am initiat acest subiect mai demult si nu am verificat de mult ultimele postari...pot sa va zic cum a decurs relatia mea cu iubitul meu( leu ) pana acum.....este fantastic de plina de evenimente si nicidecum plictisitoare...leii sunt oameni e lume...foarte interesanti...in pat sunt extraordinari...si asa cum zicea un post referitor la discutie...sunt o gramada de factori care pot influenta o relatie:)...so i'm going ahead and hope for the best...
Domnisoara_Christina
Postat pe 2 Ianuarie 2010 20:30
Leii vor intotdeauna tot ce este mai bun de la viata,in schimb...daca reusesti sa ajungi in imperiul sufletului lor,atunci cu siguranta vei primi si tu in schimb pe masura.Invata cum sa te porti cu un leu si vei fi cu adevarat regina lui.Succes!!
SCORPIONUL_ROSU
Postat pe 5 Ianuarie 2010 09:32
si eu sunt peste....am fost casatorita 14 ani cu un leu.... si-a mai rezultat un leu
unii au dreptate; nu iti poti hotari soarta dupa zodii....
gandeste-te ce simti !
frezia
Postat pe 6 Ianuarie 2010 10:43
Eu sunt leoaica. Cel mai bine m-am inteles cu pestii si pestoaicele.
Conform horoscopului nu prea ar fi mers.
Se spune ca eu ma inteleg bine cu berbecii si sagetatorii....aiurea, chiar au fost zodiile care mi-au adus cele mai mari batati de cap si dezamagiri.
Cred ca cel mai mult conteaza educatia, bunul simt si constiinta.
hoppe
Postat pe 19 Februarie 2010 16:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEL MAI TARE ZODIAC-RAC 54 De la: dorsolya 17 Decembrie 2009 13:22
ce sa fac?ce sa cred? 11 De la: Adablue 30 Ianuarie 2010 18:16
Sa faci cum iti dicteaza inima sau ratiunea? 56 De la: hackers_best_cs 20 Februarie 2011 23:47
eu balanta- el varsator 36 De la: _oktober_ 25 Noiembrie 2010 09:20
relatii 3 De la: oana84onutza 24 Februarie 2010 17:41