Setari Cookie-uri

am nevoie de un sfat

de doi si ceva traiesc alaturi de un barbat insurat ,intradevar ne iubim e frumos totul ,eu am 21 de ani si el 44 insa ma framanta mult faptul ca e insurat ,nu poate divorta inca pt ca are doua fete din care una e cam problematica cea de 11 ani iar sotia lui nu le este foarte alaturi din pacate.insa in astia doi ani parca am imbatranit ,m am maturizat foarte mult .i as avea nevoie de un sfat nu stiu ce as putea sa fac am devenit foarte trista ,am incercat sa l las dar plange si ma cauta iar in final ajungem din nou de unde am plecat .stie ca sufar extrem de mult din cauza situatiei ,dar face tot posibilul sa nu simt ca mai exista si fam lui ,totusi nici eu nu ma pot linisti nu ma simt ok cu ceea ce fac intradevar ma mustra constiinta pt femeia aia ,si pt cele doua copile.Ce credeti ca as putea face?tineti cont ca e iubire
DimaRoxanaS
Postat pe 15 Mai 2009 12:57
Am citit mesajul tau si parca am avut un deja-vu. Sfatul meu este sa-l lasi si sa-ti vezi de viata ta. Meriti mult mai mult decat sa fi o simpla amanta. Ti-ai pus vreodata intrebarea in ce directie se indrepta aceasta relatie? Eu zic ca iti pierzi vremea si tineretea langa un om care spune ca te iubeste, desi eu nu cred deoarece nu poti face sa sufere persoana pe care susti ca o iubesi, asa cum te face el pe tine sa suferi. De altfel nici tu nu cred ca il iubesti daca esti dispusa sa-l imparti cu alta. Crede-ma ca stiu ce zic. Acum un an am trecut si eu prin aceeasi experienta. Din fericire am stiut sa ies la timp din toata minciuna in care traiam si sincer cred ca o fost cea mai buna decizie pe care am luat-o vreodata. Trebuie doar sa fi tare si convinsa de ceea ce-ti doresti!
kudika010741
Postat pe 20 Mai 2009 21:28
u ai spus-o...ai imbatranit si te-ai maturizat in timpul petrecut alaturi de el,crezi k se merita?iti trece tineretea alaturi de el si dupa realizezi k nu ai nimic...mai bn lasa-l oricat de mult l-ai iubi,stiu k e greu dar uneori trebuie sa mai alegem si k ratiunea,nu numai k inima.este alegerea ta,faci cum crezi dar eu cred ca ori daca va despartiti akm,ori dak va despartiti mai tarziu tot va despartiti...si mai bn nu va despartiti mai devreme?o sa-l uiti,esti tanara,nu-i usor dar o sa-l uiti.sper k nu te-am suparat,mult succes in continuare si sper sa faci alegerea corecta,gandeste-te in 1 rand la tine!
angel_05
Postat pe 2 Iulie 2009 16:20
paraseste-l .cu cat o lungesti cu atat complici situatia si mai mult.....vor fi doar probleme....el nu-si va parasi familia.....cauta un nou inceput!!!!!!
simocri
Postat pe 11 Septembrie 2009 14:55
complicat... doar este vorba de iubire, daca te iubeste intr-adevar trebuie sa ia o hotarare in ce priveste familia lui, in fond si la urma urmei nu este vorba decat de un divort si de o pensie alimentara, nu stiu daca si celalalt copil al lui este minor, doar sunt atatea dosare de divort pe rol la judecatorie, ce naiba?
kudika068190
Postat pe 13 Septembrie 2009 09:48
Moralitatea ar trebui "deprinsa" de la varste fragede! Gandeste-te la cata suferinta vei aduce in inimile copiilor! In ceea ce te priveste draga mea, totul se intoarce! Parerea mea este sa luati o pauza, poate ceva mai lunga, timp in care sa va puteti lamuri.... Daca te iubeste intr-adevar va divorta si va fi cu tine sau poate tu vei descoperi ca lumea ta nu se invarte chiar numai in jurul lui. Poti cunoaste alti barbati, fara responsabilitati, fara complicatii. Incearca, caci la el s-ar putea sa fie doar criza barbatului de 40 de ani...... Atentie!
kroitorua79
Postat pe 27 Noiembrie 2009 20:51
Sa ma crezi pe cuvant! de ce? Pentru ca si eu am stat pe capul unui barbat insurat, ce avea si are o fetita pana cand l-am innebunit si a divortat. Am crezut atunci ca e barbatul visurilor mele, el fiind cu 11 ani mai mare decat mine! Dar SURPRIZA!!!!!!!!!!! NU E EL CEL PE CARE L-AM DORIT! Si acum e greu sa stii.....imi este foarte greu sa-i spun PA! Ma gandesc ca ar innebuni sau poate ar fi in stare de multe alte lucruri naspa..... Nu cred ca il iubesc, cred ca a fost o ambitie, o lectie pe care am vrut sa i-o dau fostului meu prieten care deja ma ceruse in casatorie si totusi trebuie sa recunosc ca m-am combinat cu cel de langa mine fiindca m-a atras sexual, intr-o delegatie...ma rog..... s-a intamplat.... (da, am fost colegi de serviciu). Si asta am simtit atunci....... dar e demult....
kroitorua79
Postat pe 27 Noiembrie 2009 20:59
" am incercat sa l las dar plange "..."tineti cont ca e iubire"
Daca nu spune-ai ca are 44 de ani, as fi crezut ca ai un bebe linga tine, dar asa scuza-ma asta nu e iubire, e pur santaj!
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:20
io-as tine cont de cont
mitura
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:25
si daca mai e si gras
GYPSI
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:27
De la: mitura, la data 2009-11-28 20:25:22io-as tine cont de cont

probabil ca asta si face.......babalac este, insurat este, are toate atuurile!
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:28
si in aceasta ecuatie unde este iubirea?
GYPSI
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:31
darine e sau nu iubire?
GYPSI
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:33
Hai sa fim serioase, sunt douazecisiceva de ani diferenta, poate sa-i fie tata! Probabil ca l-a inceput i-a placut de el, ca era altfel decat pustii din generatia ei, dar acum sigur i-a trecut. In ceea ce il priveste pe dansul, probabil ca ii iubeste tineretea.
miss_darine
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:41
da cacii se poarta in ultimul timp aceasta sntagma batranel cu cont - domnisoara cu picioare panan gat
GYPSI
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:44
De la: GYPSI, la data 2009-11-28 20:31:57si in aceasta ecuatie unde este iubirea?


intre paranteze
mitura
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:53
corect draga da nu stiu daca e si blonda
GYPSI
Postat pe 28 Noiembrie 2009 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
astrograma 22 De la: alla31rom 13 Iulie 2009 04:50
cum merge relatia dintre eu leu si el sagetator, eu ascendent in peste, el in rac. 9 De la: taturodica 21 Aprilie 2009 10:34
eu taur el scorpion??? 23 De la: ddanutzza 18 Aprilie 2013 00:58
Daca imi vopsesc parul de pe abdomen cu decolorant se intampla ceva rau ??? 22 De la: oanaoana 2 Mai 2015 12:09
compatibilitate zodii 2 De la: mahy33 27 Decembrie 2009 12:59