Setari Cookie-uri

iubire????sau iluzie???

NU stiu ce sa mai cred, de o luna de zile incerc sa inteleg cum este posibil ca o persoana sa-si schimbe sentimentele atat de repede. Incerc sa inteleg cum iubitul meu pt care crede-am ca insemn totul s-a schimbat atat de repede...am trait o poveste de dragoste minunata dar care s-a sfarsit incredibil de repede.S-a mutata la mine dupa 5 luni de cand ne-am cunoscut, la inceput aveam oarece retineri, nu vroiam sa sufar si incercam sa nu ma implic prea tare , dar el a reusit sa ma faca sa uit de orice teama pe care o aveam , se purta minunat cu mine eram centrul universului pt el, ne-am apucat sa renovam casa in care locuiesc , vb de casatorie de copii, era in stare sa-mi dea luna dupa cer daca ar fi putut, singurul lucru care umbrea fericirea noastra era parintii lui care nu m-au vrut ( nu am reusit sa aflu de ce), toate bune pana cand a venit acasa si mi-a zis ca se muta la ai lui , la inceput a zis este pt binele nostru ( urmeaza sa primeasca un apartament , care daca statea cu mine ai lui nu vroiau sa i-l mai dea).Am continuat relatia cam o luna dupa ce s-a mutat, el le-a zis ca s-a despartit de mine si astfel ne vedeam fara ca ai lui sa stie.Acum 2 saptamani mi-a zis ca relatia noastra nu are rost , ca s-a gandit mai bine si alaturi de mine nu o sa aiba decat de suferit ca ai lui nu o sa ma accepte niciodata, dupa 2 zile am aflat ca are pe alticineva, o noua colega de munca, l-am sunat si l-am intrebat daca este adevarat si mi-a confirmat ca asa e, nu-mi venea sa cred ..nu mai era acelai om, mi-a zis ca nu ma iubeste suficient de mult ca sa poata continua relatia noastra , ca vrea cu orice pret sa-si vada de viata lui fara mine...Toti prieteni imi spun ca nu merita sa sufar pt el dar este atat de greu..simnt ca inebunesc , aseara in noaptea de anul nou imi venea s-o iau razna gandindu-m ca anul trecut eram impreuna si-mi jura dragoste eterna iar acum este cu altcineva...
clya
Postat pe 10 Ianuarie 2009 22:39
Nu l-ai cunoscut suficient sau dupa cum ai zis si tu a fost o iluzie. Chestii de genul asta se intampla zi de zi, si barbatii dar si femeile procedeaza asa. In general este vorba despre oameni care doar li se pare ca iubesc... deci sentimentele nu prea exista! In timp o sa fie doar o amintire neplacuta, totul trece odata si odata
metal
Postat pe 11 Ianuarie 2009 16:51
najpa...oricum nu sau terminat baieti la el incearca sa te bazezi pe principiul asta in viitor ...
jbufu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 02:07
Iluzie!!!
Treci peste... nu merita atata zbucium!
misstiqque
Postat pe 29 Ianuarie 2009 12:21
De la: clya, la data 2009-01-10 22:39:42NU stiu ce sa mai cred, de o luna de zile incerc sa inteleg cum este posibil ca o persoana sa-si schimbe sentimentele atat de repede. Incerc sa inteleg cum iubitul meu pt care crede-am ca insemn totul s-a schimbat atat de repede...am trait o poveste de dragoste minunata dar care s-a sfarsit incredibil de repede.S-a mutata la mine dupa 5 luni de cand ne-am cunoscut, la inceput aveam oarece retineri, nu vroiam sa sufar si incercam sa nu ma implic prea tare , dar el a reusit sa ma faca sa uit de orice teama pe care o aveam , se purta minunat cu mine eram centrul universului pt el, ne-am apucat sa renovam casa in care locuiesc , vb de casatorie de copii, era in stare sa-mi dea luna dupa cer daca ar fi putut, singurul lucru care umbrea fericirea noastra era parintii lui care nu m-au vrut ( nu am reusit sa aflu de ce), toate bune pana cand a venit acasa si mi-a zis ca se muta la ai lui , la inceput a zis este pt binele nostru ( urmeaza sa primeasca un apartament , care daca statea cu mine ai lui nu vroiau sa i-l mai dea).Am continuat relatia cam o luna dupa ce s-a mutat, el le-a zis ca s-a despartit de mine si astfel ne vedeam fara ca ai lui sa stie.Acum 2 saptamani mi-a zis ca relatia noastra nu are rost , ca s-a gandit mai bine si alaturi de mine nu o sa aiba decat de suferit ca ai lui nu o sa ma accepte niciodata, dupa 2 zile am aflat ca are pe alticineva, o noua colega de munca, l-am sunat si l-am intrebat daca este adevarat si mi-a confirmat ca asa e, nu-mi venea sa cred ..nu mai era acelai om, mi-a zis ca nu ma iubeste suficient de mult ca sa poata continua relatia noastra , ca vrea cu orice pret sa-si vada de viata lui fara mine...Toti prieteni imi spun ca nu merita sa sufar pt el dar este atat de greu..simnt ca inebunesc , aseara in noaptea de anul nou imi venea s-o iau razna gandindu-m ca anul trecut eram impreuna si-mi jura dragoste eterna iar acum este cu altcineva...
cam ce ai de gand.....sa ramai cu speranta?
adrianoo33
Postat pe 2 Februarie 2009 18:17
Iubire sau iluzie? Sa analizam cuvant cu cuvant."Iubire" = e clar ca nu mai este acum vorba de nicio iubire. "Iluzie" = iti faci iluzii ca poate se intoarce la tine? Nu acum pe bune.Parintii vor ramane parinti pentru el, acum dc a fost el las si s-a lasat influentat e clar fata mea ca nu ai nevoie de asa ceva.Nu zic ca poate colega asta a lui este la "plesneala" sa te indepartezi mai mult de el dar omul a spus un lucru si a spus mai mult decat bine: "se pare ca nu te-am iubit suficient" adica suficient incat sa lupte pentru iubirea voastra.Eu nu zic ca tu nu ai pus sentimente in relatie dar nu te revolti cand renunta asa usor?De ce vrei sa ramai in trecut (fie si pentru catva timp?)Dc nu ii dadeau ai lui apartament te mai iubea?Sau tie nu iti trece pana nu afli un raspuns concret:)?Eu zic ca e varianta asta: mami si tati ai lui i-au facut teoria chibritului si cand i-au aratat bricheta si-a dat seama ca se arde dc mai sta cu tine.Eu nu pot sa cred ca nu stia de ce ai lui nu te placeau.Ti-a ascuns asta.Dc te iubea isi face parintii sa inteleaga ca tu esti jumatatea lui si mai devreme sau mai tarziu te acceptau sau ca sa nu exagerez te respectau pentru ca te vroia el.Auzi, da` poate e machidon ?:)) Nu mai conteaza...n-a fost sa fie, dc vrei sa-l gasesti in vezi sub fusta la masa;).Si dc te cauta sa nu faci greseala sa pui sa aleaga intre tine si ai lui ca o dai in bara.Treaba asta trebuie sa decida singur.Dar eu zic sa nu speri , ca tipul poate oricand sa asculte de mama si sa lase chiar iubirea vietii lui.Parerea mea...am intrat intr-un an nou, si in prima relatie promitatoare asigura-te sa te placa ai lui, asta dupa ce il cuceresti pe el, ca uite ca mai si conteaza:)
ramona_elisa
Postat pe 4 Februarie 2009 04:09
.
De la: clya, la data 2009-01-10 22:39:42NU stiu ce sa mai cred, de o luna de zile incerc sa inteleg cum este posibil ca o persoana sa-si schimbe sentimentele atat de repede. Incerc sa inteleg cum iubitul meu pt care crede-am ca insemn totul s-a schimbat atat de repede...am trait o poveste de dragoste minunata dar care s-a sfarsit incredibil de repede.S-a mutata la mine dupa 5 luni de cand ne-am cunoscut, la inceput aveam oarece retineri, nu vroiam sa sufar si incercam sa nu ma implic prea tare , dar el a reusit sa ma faca sa uit de orice teama pe care o aveam , se purta minunat cu mine eram centrul universului pt el, ne-am apucat sa renovam casa in care locuiesc , vb de casatorie de copii, era in stare sa-mi dea luna dupa cer daca ar fi putut, singurul lucru care umbrea fericirea noastra era parintii lui care nu m-au vrut ( nu am reusit sa aflu de ce), toate bune pana cand a venit acasa si mi-a zis ca se muta la ai lui , la inceput a zis este pt binele nostru ( urmeaza sa primeasca un apartament , care daca statea cu mine ai lui nu vroiau sa i-l mai dea).Am continuat relatia cam o luna dupa ce s-a mutat, el le-a zis ca s-a despartit de mine si astfel ne vedeam fara ca ai lui sa stie.Acum 2 saptamani mi-a zis ca relatia noastra nu are rost , ca s-a gandit mai bine si alaturi de mine nu o sa aiba decat de suferit ca ai lui nu o sa ma accepte niciodata, dupa 2 zile am aflat ca are pe alticineva, o noua colega de munca, l-am sunat si l-am intrebat daca este adevarat si mi-a confirmat ca asa e, nu-mi venea sa cred ..nu mai era acelai om, mi-a zis ca nu ma iubeste suficient de mult ca sa poata continua relatia noastra , ca vrea cu orice pret sa-si vada de viata lui fara mine...Toti prieteni imi spun ca nu merita sa sufar pt el dar este atat de greu..simnt ca inebunesc , aseara in noaptea de anul nou imi venea s-o iau razna gandindu-m ca anul trecut eram impreuna si-mi jura dragoste eterna iar acum este cu altcineva... [/quote,,,,,,,,,,,Doare,iubirea,,,,doare,,despartirea!!!Daca,,,te-ar fi,,iubit,, era cu ,tine!!N-a fost sa fie,,incearca,,sa-l ,,uiti! Egreu..,,,,dar,,timpul,vindeca,,ranile ,,,,V-a rasari,soarele si pe strada ta, v-a veni ,,iubirea!! A fost,,las,!Parintii,,,,,este ,,doar o scuza! Nu-ti merita ,,iubirea,!Alunga-l din suflet,,n-ai pt,cine sa suferi! Afost,,un fals,! Un las!!
Rodri
Postat pe 28 Februarie 2009 01:35
.
De la: clya, la data 2009-01-10 22:39:42NU stiu ce sa mai cred, de o luna de zile incerc sa inteleg cum este posibil ca o persoana sa-si schimbe sentimentele atat de repede. Incerc sa inteleg cum iubitul meu pt care crede-am ca insemn totul s-a schimbat atat de repede...am trait o poveste de dragoste minunata dar care s-a sfarsit incredibil de repede.S-a mutata la mine dupa 5 luni de cand ne-am cunoscut, la inceput aveam oarece retineri, nu vroiam sa sufar si incercam sa nu ma implic prea tare , dar el a reusit sa ma faca sa uit de orice teama pe care o aveam , se purta minunat cu mine eram centrul universului pt el, ne-am apucat sa renovam casa in care locuiesc , vb de casatorie de copii, era in stare sa-mi dea luna dupa cer daca ar fi putut, singurul lucru care umbrea fericirea noastra era parintii lui care nu m-au vrut ( nu am reusit sa aflu de ce), toate bune pana cand a venit acasa si mi-a zis ca se muta la ai lui , la inceput a zis este pt binele nostru ( urmeaza sa primeasca un apartament , care daca statea cu mine ai lui nu vroiau sa i-l mai dea).Am continuat relatia cam o luna dupa ce s-a mutat, el le-a zis ca s-a despartit de mine si astfel ne vedeam fara ca ai lui sa stie.Acum 2 saptamani mi-a zis ca relatia noastra nu are rost , ca s-a gandit mai bine si alaturi de mine nu o sa aiba decat de suferit ca ai lui nu o sa ma accepte niciodata, dupa 2 zile am aflat ca are pe alticineva, o noua colega de munca, l-am sunat si l-am intrebat daca este adevarat si mi-a confirmat ca asa e, nu-mi venea sa cred ..nu mai era acelai om, mi-a zis ca nu ma iubeste suficient de mult ca sa poata continua relatia noastra , ca vrea cu orice pret sa-si vada de viata lui fara mine...Toti prieteni imi spun ca nu merita sa sufar pt el dar este atat de greu..simnt ca inebunesc , aseara in noaptea de anul nou imi venea s-o iau razna gandindu-m ca anul trecut eram impreuna si-mi jura dragoste eterna iar acum este cu altcineva... [/quote,,,,,,,,,,,Doare,iubirea,,,,doare,,despartirea!!!Daca,,,te-ar fi,,iubit,, era cu ,tine!!N-a fost sa fie,,incearca,,sa-l ,,uiti! Egreu..,,,,dar,,timpul,vindeca,,ranile ,,,,V-a rasari,soarele si pe strada ta, v-a veni ,,iubirea!! A fost,,las,!Parintii,,,,,este ,,doar o scuza! Nu-ti merita ,,iubirea,!Alunga-l din suflet,,n-ai pt,cine sa suferi! Afost,,un fals,! Un las!!
Rodri
Postat pe 28 Februarie 2009 01:35
e greu...Cand ai asteptari prea mari ,dezamagirea e pe masura.Daca nu te-ar fi parasit acum ,ai fi suferit mai tarziu.Te-ar fi parasit cu siguranta ........
Ia si tu partea buna...ai apartamentul zugravit!
ella_c
Postat pe 28 Februarie 2009 01:39
stiu cum te simti...ceva asemanator am patit si eu dar nu erau parintii de vina...
sa iti dau un sfat....nu pot...pentru ca eu inca incerc sa ascult sfaturile primite
little_white_dove
Postat pe 28 Februarie 2009 01:42
De la: clya, la data 2009-01-10 22:39:42NU stiu ce sa mai cred, de o luna de zile incerc sa inteleg cum este posibil ca o persoana sa-si schimbe sentimentele atat de repede. Incerc sa inteleg cum iubitul meu pt care crede-am ca insemn totul s-a schimbat atat de repede...am trait o poveste de dragoste minunata dar care s-a sfarsit incredibil de repede.S-a mutata la mine dupa 5 luni de cand ne-am cunoscut, la inceput aveam oarece retineri, nu vroiam sa sufar si incercam sa nu ma implic prea tare , dar el a reusit sa ma faca sa uit de orice teama pe care o aveam , se purta minunat cu mine eram centrul universului pt el, ne-am apucat sa renovam casa in care locuiesc , vb de casatorie de copii, era in stare sa-mi dea luna dupa cer daca ar fi putut, singurul lucru care umbrea fericirea noastra era parintii lui care nu m-au vrut ( nu am reusit sa aflu de ce), toate bune pana cand a venit acasa si mi-a zis ca se muta la ai lui , la inceput a zis este pt binele nostru ( urmeaza sa primeasca un apartament , care daca statea cu mine ai lui nu vroiau sa i-l mai dea).Am continuat relatia cam o luna dupa ce s-a mutat, el le-a zis ca s-a despartit de mine si astfel ne vedeam fara ca ai lui sa stie.Acum 2 saptamani mi-a zis ca relatia noastra nu are rost , ca s-a gandit mai bine si alaturi de mine nu o sa aiba decat de suferit ca ai lui nu o sa ma accepte niciodata, dupa 2 zile am aflat ca are pe alticineva, o noua colega de munca, l-am sunat si l-am intrebat daca este adevarat si mi-a confirmat ca asa e, nu-mi venea sa cred ..nu mai era acelai om, mi-a zis ca nu ma iubeste suficient de mult ca sa poata continua relatia noastra , ca vrea cu orice pret sa-si vada de viata lui fara mine...Toti prieteni imi spun ca nu merita sa sufar pt el dar este atat de greu..simnt ca inebunesc , aseara in noaptea de anul nou imi venea s-o iau razna gandindu-m ca anul trecut eram impreuna si-mi jura dragoste eterna iar acum este cu altcineva...


Scumpo..NU te-a iubit niciodata!!
Ce ma ingrijoreaza e ca tu ti-ai indus un blocaj emotional + dependenta...si sa nu pomenesc de cauze.... ai spus mai sus "nu vroiam sa sufar" ce anume iti alimenteaza efectele astea anticipatorii?? Stiai dinainte ce te asteapta? Instinctul de iti spunea sa stai departe de el ...sau ai mai patit-o? Daca cumva i-ai pomenit si lui de asa ceva (vreo relatie sfarsita prost) ... crede-ma ca n-a avut nici-un scrupul in a scapa de tine. Parerea mea, e sa-l lasi pe dumnealui sa-si vada de "colega" (c-o fi mai pe placul parintilor, de care se pare depinde la greu) si sa incepi sa cunosti cat mai multi barbati ... incepe prin a socializa.....in felul asta o sa poti alege TU... nu parintii, prietenii, vecinii, colegii de armata... si-alte insecte... lumea nu incepe si se sfarseste la un barbat! FRUNTEA SUS... si
BAFTA MAXIMA!
aqnana
Postat pe 28 Februarie 2009 01:59
te inteleg dar nu ai ce face
_dulcik_
Postat pe 5 Martie 2009 21:54
Viata nu incepe si nu se termina cu un singur barbat. Daca nu au fost suficiente calitatile tale pentru el atunci nu a fost suficient de bun pentru tine. Invata sa te pretuiesti si mergi mai departe. Ce nu te omoara, te intareste. Nu a fost sa fie si daca e influentat de parinti, asa va fi tot timpul. Ti-a demonstrat ca nu e un tip stabil. Da-l in Doamne iarta-ma si mergi mai departe.
kudika010126
Postat pe 17 Mai 2009 22:54
pe mine nu ma mira povestea ta...am trecut prin asta si crede-ma k stiu ce inseamna tot ce ai povestit tu...mi-am dat seama ca sunt multe persoane care se prefac,spun te iubesc si de fapt vor altceva,se gandesc la altceva sau altcineva...lasa-l cu noua lui relatie si uita-l,inseamna ca nu te merita! orice sfarsit este un nou inceput,mult succes!
angel_05
Postat pe 18 Mai 2009 16:43
...,,O IUBIRE CARE S-A SFARSIT,CONTINUA IN EA IUBIREA CARE ABIA INCEPE"...Lumea e plina de barbati,s-ar putea ca Omul potrivit sa fie mai aproape decat iti inchipui!...
lumimari
Postat pe 24 Iunie 2009 08:14
Orice e posibil sa ni se intample!
Chestia asta ref la fam lui am suportat-o si eu,sunt unii care nu se simt fericiti daca nu traiesc sub ochiul mamei lor,daca nu raporteaza tot,ceea ce femeile nu suporta,vor sa aiba viata proprie si fara amestecuri din afara.In loc ca socrii sa mentina fam unita,ei provoaca certuri mereu.
Insa un barbat ar tb sa fie stapan pe el si sa-si faca viata separat de toti,numai impreuna cu sotia.Daca nu-l gasesti asa,renunta,caci nu se poate lupta cu socrii toata viata si nici nu ai un umar langa tine (uneori nu are legatura cu iubirea lui pt tine,asa are caracterul).

Postat pe 24 Iunie 2009 12:07
DA ESTE UN EGOIS....IN PRIMUL RIND NU TE MERITA ...IN AL DOILEA STA DUPA FUSTA MAMEI...ESTE CLAR CA INTRE IUBIRE A ALES INTERESUL...EVIDENT UN APARTAMENT....SI DACA TE IUBEA NU ISI FACEA PE ALTA IMEDIAT.....POATE O AVEA DINAINTE...
PROBLEMA ESTE URMATOARE...AI VIATA INAINTE...SI PT FIECARE EXISTA JUMATATEA..INSA TREBUIE SA AI RABDARE...ACESTA NU A FOST PT TINE..SPERA SI AI RABDARE...INTR-O ZI VEI FI FERICIRE...BAFTA
pamela_1
Postat pe 24 Iunie 2009 12:14
ceva de genu asta am patit si eu acum de 2sapt...doar k la mine nu a fost vorba de parintii lui,a fost vb d el...s-a schimbat dupa 1an jumate de mie nu mi-a venit sa cred...eram viata lui si era in stare sa faca orice pt mine...dar s-a schimbat ceva la el si nu s tiu ce,l-am suportat cateva luni in care cand era cald...cand rece! dar m-am hotarat acum intr-o zi si mi-am facut bagajul si am plecat(stateam la el) si cand a ajuns ak si a vazut k nu sunt....a ramas cu gura cascata,nu ii venea sa creada!!asta e viata,baiatul nu te-a meritat gandeste-e k mai bn acum decat cand mai tarziu..dk m-ai aveai si un copil cu el?ce faceai? gandeste-te k nu te merita si aspira la ceva mai bun,pune-ti ordine in ganduri si analizeaza ce relatie ai avut cu el si ce iti doresti de la urmatoarea!!! viata merge mai departe...crede-ma pe cuvant.
kudikadidutzata
Postat pe 24 Iunie 2009 19:50
De la: kudikadidutzata, la data 2009-06-24 19:50:17gandeste-e k mai bn acum decat cand mai tarziu..dk m-ai aveai si un copil cu el?ce faceai?


Daca oamenii s-ar gandi mai mult la acest aspect ar trece mai usor peste despartiri. In special femeile. Un barbat mai tembel poate face si 7 copii cu femei diferite si sa nu fie prea afectat. Dar o femeie care face un copil cu un barbat tembel ...
ilovethisgame
Postat pe 22 Septembrie 2009 21:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
De ce l-am ales pe EL? 39 De la: kudika098645 3 Martie 2010 00:59
cum m-am indragostit de "amicul"meu 55 De la: kudika325077 20 Octombrie 2010 00:07
ce sa fac? 5 De la: roz5blue6lila7 13 Februarie 2010 19:14
o intamplare :( 3 De la: oktober 19 Ianuarie 2009 14:52
Ce spuneti sa fac? 46 De la: dennissse 12 Februarie 2010 23:29