CITATELE MELE! ( filosofeala)

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent CITATELE MELE! ( filosofeala): (3 din 2 voturi)

Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina:
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1400 mesaje

De la: joana_rise, la data 2009-02-09 01:29:06Roco cu asta se ocupa :)) are o prb cu mine

Nelutzo, daca nu-ti place sa iti zic asa, spune-mi si nu te inoportunez.
Raporteaza abuz de limbaj
Fosta membra Kudika.ro
i was jokin!!! ...

1130 mesaje

Toata lumea glumeste
Fosta membra Kudika.ro
dar unii nu stiu de gluma....
you can kiss my kitty ass

1130 mesaje

De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-02-13 13:15:30dar unii nu stiu de gluma....

asta da
roby1k Avatarul lui roby1k

9 mesaje
Oras: bucuresti

nu e un citat, e mai mult o metafora care mi s-a parut intotdeauna miraculoasa, am creat-o eu dintr-o fraza gresit inteleasa dintr-ul film, adica din intamplare: ASCULT LINISTEA ETERNULUI INCEPUT. Pentru mine inseamna ceva, poate pentru tine altceva, fiecare alege ce vrea el sa insemne ... :d

1400 mesaje

La tine inceputul e linistit ???!!!
La mine e numai cu nabadai.
Si ca sa le dau pe spate pe vestale: "Mitul eternei reintoarceri" , asta ca sa nu mai ziceti ca de ce va zic eu mereu, intorceti-va ca e pe bine si pe la spate.
Fosta membra Kudika.ro
De la: Roco, la data 2009-02-17 17:11:19La tine inceputul e linistit ???!!!
La mine e numai cu nabadai.
Si ca sa le dau pe spate pe vestale: "Mitul eternei reintoarceri" , asta ca sa nu mai ziceti ca de ce va zic eu mereu, intorceti-va ca e pe bine si pe la spate.

Banshee on duty! Beware :)
bitzascumpik Avatarul lui bitzascumpik

9 mesaje
Oras: botosani

"visand la ceea ce nu poti avea uiti sa te bucuri de ceea ce ai"

lucrurile marunte sunt la fel de importante ba chiar uneori ne tin in viata si ne ridica moralul
liliak2 Avatarul lui liliak2

4 mesaje
Oras: medias

Salut...uite-l pe al meu,dar nu am idee de unde l-am cules:(......"Calatorule,nu exista drum,drumul se face mergand!"..imi place sa cred ca noi ne croim soarta,nu ea pe noi..sa fiti iubiti!
Fosta membra Kudika.ro
"Daca dragostea este cel mai frumos lucru care ti se poate intampla, cea mai mare grija este legata de cum o exprimi. Cum solutii universale nu exista,urmeaza-ti inima!"
Nu ma deranjeaza sa traiesc intr-o lume a barbatilor, atata timp cat pot fi femeie in ea...
magdonek Avatarul lui magdonek

51 mesaje

De la: ablazancadar, la data 2009-01-12 09:49:30“Fiecare om pe care îl întâlnesc în drumul meu îmi este superior prin ceva. De aceea încerc să învăț câte ceva pe lângă fiecare.”

Asta e unul din preferatele mele...ma bucur ca ai luat initiativa si ai deschis topicul
Dar hai sa instituim un fel de regula: ficare sa scrie cate un citat drept raspuns la citatul de dinaintea lui, ok?

foarte bun citatul...chiar il uitasem..stiu k mi l-a spus cineva drag mie si eu ma simteam asa de importanta atunci...chiar avem cate ceva de invatat de la fiecare...
Fosta membra Kudika.ro
"Nu conteaza ceea ce ti s-a luat. Conteaza ce faci cu ceea ce ti s-a lasat" Hubert Humphrey
Nu conteaza ceea ce ti s-a luat. Conteaza ce faci cu ceea ce ti s-a lasat...... (Hubert Humphrey) ......... Fii atent la gandurile tale pentru ca ele vor deveni cuvinte... Fii atent la cuvintele tale pentru ca ele vor deveni fapte... Fii atent la faptele tale pentru ca ele vor deveni obiceiuri.... Fii atent la obiceiurile tale pentru ca ele vor deveni destin. (Omar Khayyam) ....... If you love something, set it free. If it comes back, it's yours. If it doesn't, it never was. (Richard Bach)
Fosta membra Kudika.ro
"Cand te intalnesti cu oameni rai priveste-i ca si pe'un smirghel...Dupa intalnirea cu ei tu vei ramana curat si neted pe cat ei sclifociti si uraciosi ! "
yogeolove Avatarul lui yogeolove

125 mesaje
Oras: galati

" Nimic nu doare mai tare decat lucrul care l-ai inteles prea tarziu. " - se aplica in cazul meu maxim :D
yogeolove Avatarul lui yogeolove

125 mesaje
Oras: galati

Probleme apar knd nu te astepti ,
Iti repeti k nu mai ai din ce greseli sa inveti
Si incerci sa inchizi ochii si sa nu mai crezi
Chiar dk in suflet ink pastrezi dovezi
Si ti se pare k e o luma rea dar nui asa
Te roade gandul k toti sunt impotriva ta ..
Pagini: << 1 2 3 Sari la pagina: