Setari Cookie-uri

eu capricorn .el gemeni. oare ne potrivim?

eu sunt o capricoarna autentica,iar el un geaman fatarnic,ne potrivim?merita relatia asta vre-o sansa? ptr ca din punctul meu de vedere,aceasta relatie nu prea merge,mai multe coborasuri decat urcusuri,si asta datorita geamanului care minte mult,nestatornic,etc.
angela_toader39
Postat pe 12 Ianuarie 2009 18:31
si eu sunt un caporicor autentic dominant iar sotul meu un geaman nu stiu daca fatarnic este cuvantul potrivit dar este comod ...in fine facem 12 ani de casatorie avem 2 fetite si multe realizari impreuna.Parerea mea esta ca comoditatea lui m-a ajutat pe mine sa fieu independenta si propriile mele iesiri.Nu este rau
neaguadina
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:10
Mi-a atras atentia topicul tau pentru ca situatia mea este identica cu exceptia micilor detalii de la final... Am o relatie de 3 ani cu un geaman si probabil de va materializa intr-o casatorie, desi relatia nostra poate intra lejer in categoria de relatie tumultoasa, condimentata mereu cu certuri, dicutii in contradictoriu , chiar si despartiri care, insa nu depasesc 12 ore ... dar cu toate acestea este barbatul care a facut cele mai multe sacrificii pentru mine si a carui iubire o simt din plin atunci cand nu avem conflicte Ceea ce nu iti place la el... incearca sa schimbi pt ca va merge... iar daca el face parte din categoria gemenilor care isi expun doar "geamanul" negativ atunci trebuie intr-adevar sa iei o decizie favorabila tie... Sper ca peste ceva timp sa imi spui finalul...
Diana29
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:21
deja cred ca s-a produs inevitabilul,cred ca ne-am despartit,ptr ca toata relatia s-a racit,din cauza ca nu mai suport atata raceala din partea lui,cred ca vrea doar ..sex..e totul ce-l intereseaza sau ceva doar ptr el sa simta bine adica sa-i fie lui bine,si atat de comod nu am vazut,inainte era agitat ,daca vorbeam cu cineva,sau zambeam la altcineva,nu aveam voie sa ridic privirea de jos,ca lua foc,pe cand acum ,i-am spus ca am gasit pe altcineva si ca-l parasesc,el a spus ca sa fac in asa fel sa-mi fie bine si ca tot la el ma voi intoarce, atata indiferenta?nu stiu ce s-a intamplat oricum e f schimbat,parca nu este el,am ami auzit si de vraji facute,noi am trecut prin asa ceva si cred ca acum se intampla din nou dar e foarte puternica de aceasta data,nu am crezut in ele dar sau adeverit,si cred ca si acum este real
angela_toader39
Postat pe 5 Februarie 2009 07:47
oooo daaaa....de cand caut rubrica asta...si eu sunt capricorn si el gemeni....suntem abia de vreo 5 luni....ca in orice rel...inceputul a fost minunat....acum mai sunt discutii...certuri....vad ca ne iubim.....dar oare este suficient.....el optimist...eu pesimista....TIMPUL VA SPUNE TOTUL.....deocamdata imi ofera toata drag si atentia de care am nevoie......cat timp ne petrecem cat mai mult timp impreuna....cum nu ne mai vedem....cum imi apar ideile....cum park el nu si-ar mai da silinta "pentru noi"....ceva de genul.....sa vedem in final care geaman va invinge....cel bun si ma va schimba si pe mine cum doresc ( in sensul sa devin mai intelegatoare, oprimista etc - simt ca voi putea sa fiu mai buna, ma va ajuta asta....dar doar atata timp cat va ramane la fel ca la inceput) sau geamanul cel rau cum se spune, cel "umblaret" si dornic de schimbari....stiti noi cam detestam schimbarile.....dar e un lucru care ma chinuie uneori......cand zic "asta nu va merge oricat am vrea".... CE GREU E SA AI CEVA....SI SA TE GANDESTI CA NU VA FI AL TAU...:((
camy_doll
Postat pe 5 Februarie 2009 12:12
cat este de adevarat ce spui,si ai dreptate,acum inteleg ,ca intr-un geaman exista unul bun si unul rau,si imi dau seama ca asa este,si ca acum la mine a invins cel rau,dupa atatia ani,12 la numar,chiar nu-l recunosc,nu mai este el,geamanul meu cuminte,iubitor ,agitat,atent,etc,
angela_toader39
Postat pe 6 Februarie 2009 18:00
buna!ji eu sunt capricoarna...el gemeni.suntem impreuna de mai mult de 2 ani...suntemi vecini. noi parca traim un vis, eu nu prea cred in zodii...sau in asa ceva, cred ca fiecare isi aranjeaza relatia cum vrea...un lucru e cert:barbatzii gemeni sunt foarte incapatanati, iar capricoarnele ambitioase!dar exista o cale de mijloc...ca la noi...chiar daca vreunu' ridica vocea dupa max 5 minute ne imbratzisam! acum facem planuri mari de viitor impreuna!pupici
Chiquinga
Postat pe 21 Iulie 2009 17:53
ESEC TOTAL!
FRANNNCE
Postat pe 21 Iulie 2009 17:59
am avut si eu o relatie de 1 an.. el gemeni eu capricorn..si exact la un an m-a parsit..am suferyt foarte mult..la inceput a fost totul bn si frumos dar apoi au venit certuriile si neintelegerile..capricornul si cu gemenii sunt doua zodi ffffff diferiete..dara sta nu inseamna ca nu reusesc sa o scoata la capat..insa la mn sa sfarsyt si nu a mers..a fost singura pers pe care am iubit-o cu adevarat ..cum s-ar sp[une 1 iubire..si acum ma my gandesc la el..dar asta e viata merge inainte si cu bune si cu rele..
kudika_alexia051568
Postat pe 22 Iulie 2009 01:11
intr-un cuvant ,geamanul este parsiv,este numai ptr el,nu-i place sa faca sacrificii ptr altcineva,si da intradevar in primii ani este un super om,aparenta inselatoare,dar cand se vede realizat sau cu o realizare mai buna ,bani etc,se schimba radical,nu mai este acelasi,el se iubeste numai pe el insusi,va spun din experienta,dar asta nu trebuie neaparat in calcul,cine vrea sa traiasca cu un geaman ,trebuie s o faca doar totusi sunt si ei oameni
angela_toader39
Postat pe 22 Iulie 2009 16:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
berbec + scorpion = ??? credeti ca va merge??? 17 De la: Bita68 30 Iunie 2009 10:51
Cum esti in pat in functie de zodie 318 De la: edv 9 Octombrie 2009 14:42
fata capricorn-baiatul gemeni 7 De la: nitabianca 28 Septembrie 2013 20:21
Ea berbec,el pesti:)) 16 De la: ionelaela 6 August 2010 02:10
Ghicitoare 3 De la: kudika_8335 10 Martie 2016 17:45