Setari Cookie-uri

eu capricorn-el balanta.....ce ziceti?

multi ar zice NUUUUUUU sub nici o forma .sunt curioasa daca mai sunt capricorni care rezista langa balanta?
otto_otto2000
Postat pe 12 Octombrie 2008 21:50
crede-ma sotia si filul meu se inteleg de minune sotia capricornsifiulmeu balanta si se intleg super bine eusunt gemeni deci suntem bine.
Bobytzu1981
Postat pe 13 Octombrie 2008 10:19
Daaaaaa asa da si pustiul meu e balanta si ne iubim de numa dar in casnicie nu e la fel.o zi faina....
otto_otto2000
Postat pe 13 Octombrie 2008 16:24
Eu, capricorn, am avut o relatie cu un barbat balanta si a fost suuuuper.
A inceput furtunos, dar s-a terminat la fel cum a inceput. Balantele sunt persoane care trec usor de la o stare la alta...de la iubire intensa, la certuri ingrozitoare. A fost frumos, am trait o experienta de neuitat alaturi de el, care si acum imi da fiori cand ma gandesc la ce a fost.
Dar a fost....si atat!
Daca doriti ceva spectaculos, tot inainte, dar daca aveti nevoie de stabilitate nu va sfatuiesc!
elutza2
Postat pe 22 Octombrie 2008 10:37
vreau si stabilitate si spectaculos dar parca prea ne inhama la maraton balantele.eu rezist de 8ani si sincer zici ca a fost ieri si pot spune ca nici o zi nu e la fel langa o balanta......certurile fac parte din peisaj dar nu sunt certuri serioase .ne putem certa si o ora doua dupa care gata ne trece nu tinem suparare,zambim si gata zici ca nu a fost furtuna...cat timp ai rezistat langa el?
otto_otto2000
Postat pe 22 Octombrie 2008 16:57
un an si jumatate....si exact cum spui si tu...parca a fost ieri cu toate ca se fac aproape 2 ani de cand ne-am despartit...2 ani in care a stiut sa ma tina in continuare aproape si sa ma faca sa nu uit acele zile, care, intr-adevar, nu erau la fel.
certuri era la fel de trecatoare cum spui si tu, dar nu mai rezistam langa o persoana care trecea prea repede de la o extrema la cealalta.
acum probabil depinde si de la o persoana la alta...Iti doresc numai bine si mult inainte!!!
elutza2
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:22
certurile erau*......imi cer scuze...
sunt la serviciu si mai fac si altceva :)
elutza2
Postat pe 23 Octombrie 2008 17:23
merci..elutza2-o saptamana usoara!
otto_otto2000
Postat pe 26 Octombrie 2008 20:46
eu sint balanta!zodia care ma atrage cel mai mult este capricornul dar...nu prea exista compatibilitate! asa zic eu
ROBERTA_BRUNI
Postat pe 26 Octombrie 2008 22:12
si eu am avut o relatie cu o balanta si sincer iti spun nu se merita,trecea foarte repede de la o stare la alta,noi capriconii suntem pre puternici pt balanta,dar
si balantele sunt foarte dificile,ia decizia care crezi ca te avantajeaza dar inca odata ma repet NU SE MERITA,si vad ca nu sunt singura care am intampinat aceleasi probleme de caracter cu nativul balanta,eram intr-o cearta continua.BAFTA
crystyna_27
Postat pe 18 Noiembrie 2008 17:47
nu merge!

totul frumos la inceput..minuant
apoi nu se mai poate!
apar discutii
alinadanielalazar
Postat pe 25 Noiembrie 2008 14:34
depinde de la caz la caz... n`are sens sa generalizati. intradevar e ceva mai dificil sa fii cu o balanta da nu imposibil, odata ce ai inceput s`o cunosti cu adevarat se schimba situatia
blue_soul
Postat pe 8 Decembrie 2008 22:12
buna seara
eu sunt o balanta "inraita" daca pot zice asa, si am avut o relatie cu capricorn, dar nu a mers, el prea calm, eu balanta prea multa energie. Relatia balanta - varsator cea mai buna combinatie, eu traiesc acum o poveste de vis.....
desi nu credeam in compatiblitati zodiacale
EmilyB
Postat pe 8 Decembrie 2008 22:15
bravo ca sunteti aici, nu vreti sa discutam despre ceva intim?ce idei aveti?

Postat pe 8 Decembrie 2008 22:18
da una este in familie si una este intro relatie .................... si eu sunt capricorn si prietenul meu balanta si pot spune ca momentan ne intelegem bn. Deci eu zic ca nu conteaza zodia .... important este sa va iubiti ca restul vine de la sine:-P
alinushcha
Postat pe 30 Decembrie 2008 09:53
eu sunt capricorn si am rezistat langa o balanta aproape 2 ani... pana m-am plictitsit... la inceput l-am iubit foarte mult, dar apoi pur si simplu s-a stins totul... poate si din cauza ca era foarte usor influentabil, si nehotarat cand trebuia sa ia o decizie importanta...
oricum nu pot fi toti bagati in aceeasi oala... incearca...
emma1006
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:27
NU SE MERITA ITI SPUN DIN TOT SUFLETUL DAR FACI CEEA CE SIMTI,AM CREZUT CA NUMAI EU AM PATIT ASA DAR VAD CA MAI TOATE AU AVUT ACELASI GEN DE RELATIE CU BALANTA,EU AM RENUNTAT SI MA SIMT MAI BINE DE 1 AN SUNT PARANOIA NU MERITA.BAFTA
crystyna_27
Postat pe 26 Ianuarie 2009 16:31
Culmea este ca eu sunt capricorn si sotzul balanta.Suntem casatoritzi de 10 ani si inca merge Certuri au fost, nu furtunoase ci trecatoare dar numai 3.In rest ne intelegem super si ne completam unul pe celalalt.Deci se poate dragii mei.
dany78ro
Postat pe 4 Februarie 2009 20:20
sunt capricorn si am avut parte de multe balante de-a lungul timpului....tot ce pot sa spun este ca sunt usor de dominat(de catre un capricorn, evident :)), iar la un moment "x" devin extrem de plictisitori si previzibili...exasperant de monotoni...iar atunci recurg la certuri. Nu cred ca ne potrivim cu balantele, suntem prea puternice si incapatanate pt ei. As vrea sa aud o parere despre capricorn si gemeni???
lexuta
Postat pe 6 Februarie 2009 21:03
sunt capricorn si cred ca si fecioarele sunt imposibile ce ziceti?
nelu15
Postat pe 6 Februarie 2009 21:09
Eu sunt capricorn si sotul meu este balanta ,suntem impreuna de 11 ani si nu ne-am plictisit ,nu ne-am departit ( ne-am casatorit in luna mai despre care se spune ca nu e o luna buna de asa ceva-adica te desparti ).Avem un baiat care e tot in balanta si totul este ok.Sunt fericita alaturi de familia mea si avem parte de surprize placute mai tot timpul.Multumesc si lui D-zeu pentru asta!
ralucaparvuceanu
Postat pe 9 Februarie 2009 13:22
sincer toate paginile din horoscop nu prea recomanda combinatia capricorn-balanta(el).sunt intr-o relatie de putin timp de acest fel toate ok fara certuri dar tare tacuta balanta de langa mine..trebe trasi de limba.
cred totusi ca mai importante sunt persoanele din relatie si nu previziunle
kudika065587
Postat pe 3 Septembrie 2009 06:06
De la: ralucaparvuceanu, la data 2009-02-09 13:22:14Eu sunt capricorn si sotul meu este balanta ,suntem impreuna de 11 ani si nu ne-am plictisit ,nu ne-am departit ( ne-am casatorit in luna mai despre care se spune ca nu e o luna buna de asa ceva-adica te desparti ).Avem un baiat care e tot in balanta si totul este ok.Sunt fericita alaturi de familia mea si avem parte de surprize placute mai tot timpul.Multumesc si lui D-zeu pentru asta!


pai dupa 11 ani ce sa mai zici ? esti in hora ... joci
Schatt
Postat pe 17 Septembrie 2009 11:42
De la: lexuta, la data 2009-02-06 21:03:26sunt capricorn si am avut parte de multe balante de-a lungul timpului....tot ce pot sa spun este ca sunt usor de dominat(de catre un capricorn, evident :)), iar la un moment "x" devin extrem de plictisitori si previzibili...exasperant de monotoni...iar atunci recurg la certuri. Nu cred ca ne potrivim cu balantele, suntem prea puternice si incapatanate pt ei. As vrea sa aud o parere despre capricorn si gemeni???


te sustin! da sa stiti ca nici femeile -balante nu-s departe am avut o colega din clasa intai si prietenia a durat 13 ani, s-a terminat cu o certa .Si femeile si barbatii balante sant cand intr-o extrema cand in alta ceea ce e greu de relationat .Cat despre capricorn - gemeni e o relatie pasionala ... gemenii iubesc femeia capricorn dar ( totusi exista un dar ) sant cu doua fete ....pt ei ar fi mai buna ca amanta ... atunci ar fi cu adevarat fericiti dar femeia capricorn nu prea ii place pozitia asta ,astfel raman doar relatiile sporadice .
Schatt
Postat pe 17 Septembrie 2009 11:56
eu sunt capricorn el e gemeni...si sunt momente cand ne intalegem bine dar si momente cand nu...faza e ca suntem amandoi incapatanati..suntem impreuna de 2 ani ce spuneti va tine relatia???
kudika044612
Postat pe 17 Septembrie 2009 16:51
De la: kudika044612, la data 2009-09-17 16:51:38eu sunt capricorn el e gemeni...si sunt momente cand ne intalegem bine dar si momente cand nu...faza e ca suntem amandoi incapatanati..suntem impreuna de 2 ani ce spuneti va tine relatia???


dc joci cum vrea el da ....
Schatt
Postat pe 18 Septembrie 2009 17:05
si eu am avut o relatie k un baiat balanta,care a durat 2 ani jumate ,dar care s-a terminat dintr-o cearta foarte banala...pe tot parcursul relatie am tinut-o numai in certuri nefondate.am avut parte si de zile frumoase, dar cele urate au fost mai numeroase.eu nu recoman o relatie dintre un capricorn(ea)si o balanta(el),dar km au mai spus si alte persoane,pot exista si exceptii...akm sunt in cautare de alt prieten si ma feresc kt pot sa nu fie balanta:D.Bafta!!!
kudika072119
Postat pe 2 Octombrie 2009 14:54
Eu capricorn, sotul meu balanta, ne cunoastem de 11 ani, avem 4 ani de casnicie ...ce sa iti zic...alegerea este a ta..O sa simti daca nu e potrivit pt. tine...In rest toate bune...
Darya2005
Postat pe 6 Octombrie 2009 16:20
Eu sunt Capricorn si sotul balanta,la fel si fiul meu.Suntem casatoriti de 11 ani si iata ca suntem tot impreuna.Am avut parte si am in continuare de multa dragoste,este adevarat ca trecem si prin perioade mai triste ,dar din cauza lipsurilor altfel nu.Daca nu am avea probleme financiare datorate in mare parte si crizei prin care trecem am avea o casnicie cu adevarat de invidiat.Dar cu credinta in D-zeu vom trece peste aceste probleme si vom fi tot impreuna.Discutiile aprinse se sting la fel de repede cum incep deoarece realizam ca e o prostie si e important sa ne sustinem reciproc.Este capabil de multe lucruri frumoase si de multe ori m-a facut sa traiesc clipe minunate alaturi de el ,de neuitat chiar.Pana la urma ca orice casnicie trebuie sa contribuim amandoi la bunastarea si fericirea noastra,a familiei.
ralucaparvuceanu
Postat pe 6 Octombrie 2009 17:04
De la: otto_otto2000, la data 2008-10-12 21:50:34multi ar zice NUUUUUUU sub nici o forma .sunt curioasa daca mai sunt capricorni care rezista langa balanta?


EU BALANTZA...vreau si eu sa vad
yneedlove
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Eu sagetator el scorpion 6 De la: kudika002418 5 August 2009 09:25
:X 10 De la: Buttefflypink 10 Iunie 2009 16:31
capricorn-fecioara 7 De la: one_size 28 Ianuarie 2010 15:30
eu leoaica el peste? 18 De la: kudika023896 16 Septembrie 2009 16:42
buna 13 De la: kudika068684 5 Noiembrie 2009 11:24