Setari Cookie-uri

terapia antidepresie

Buna. As vrea sa imi spuneti ce parere aveti legata de terapia in grup pe tema deziluziilor si dezamagirilor in dragoste, peste care nu puteti trece, care se transforma in adevarate traume si depresii. Presupun ca multi am trecut prin astfel de situatii si stiti ce greu le putem depasi. Poate o terapie in grup cu persoane care sufera din aceleasi motive ar ajuta mult. Ce credeti? Ati participa la o astfel de terapie? V-ar placea ca in grupul de terapie sa fie doar persoane de acelasi sex sau de ambele sexe? Si acum o intrebare la care va rog sa raspundeti cat mai sincer. Ati plati pentru astfel de terapii si care ar fi suma maxima pe care ati plati-o pentru o sedinta de terapie in grup? Astept cu mare interes raspunsurile voastre.
ella_gh
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:09
De la: ella_gh, la data 2009-01-14 13:09:01Buna. As vrea sa imi spuneti ce parere aveti legata de terapia in grup pe tema deziluziilor si dezamagirilor in dragoste, peste care nu puteti trece, care se transforma in adevarate traume si depresii. Presupun ca multi am trecut prin astfel de situatii si stiti ce greu le putem depasi. Poate o terapie in grup cu persoane care sufera din aceleasi motive ar ajuta mult. Ce credeti? Ati participa la o astfel de terapie? V-ar placea ca in grupul de terapie sa fie doar persoane de acelasi sex sau de ambele sexe? Si acum o intrebare la care va rog sa raspundeti cat mai sincer. Ati plati pentru astfel de terapii si care ar fi suma maxima pe care ati plati-o pentru o sedinta de terapie in grup? Astept cu mare interes raspunsurile voastre.


in 1 rand apreciez ca cienva are curajul sa puna o asemenea intrebare. in al doilea rand nu as plati pentru asta. in al treilea rand "dupa ploaie vine soare". fruntea sus privirea inainte. nu se moare din asta. o sa vezi ca timpul le rezolva.
firelyonne
Postat pe 14 Ianuarie 2009 13:12
De la: firelyonne, la data 2009-01-14 13:12:18
De la: ella_gh, la data 2009-01-14 13:09:01Buna. As vrea sa imi spuneti ce parere aveti legata de terapia in grup pe tema deziluziilor si dezamagirilor in dragoste, peste care nu puteti trece, care se transforma in adevarate traume si depresii. Presupun ca multi am trecut prin astfel de situatii si stiti ce greu le putem depasi. Poate o terapie in grup cu persoane care sufera din aceleasi motive ar ajuta mult. Ce credeti? Ati participa la o astfel de terapie? V-ar placea ca in grupul de terapie sa fie doar persoane de acelasi sex sau de ambele sexe? Si acum o intrebare la care va rog sa raspundeti cat mai sincer. Ati plati pentru astfel de terapii si care ar fi suma maxima pe care ati plati-o pentru o sedinta de terapie in grup? Astept cu mare interes raspunsurile voastre.


in 1 rand apreciez ca cienva are curajul sa puna o asemenea intrebare. in al doilea rand nu as plati pentru asta. in al treilea rand "dupa ploaie vine soare". fruntea sus privirea inainte. nu se moare din asta. o sa vezi ca timpul le rezolva.

parerea mea ca o terapie in grup pe tema depresiilor de orice fel ar fi ideala dar sunt putine persoane care reusesc sa se deschida si sa pov despre deziluziile si dezamgirile, pe scurt despre ei.De platit?intr-o tara saraca ca a noastra nu cred ca se gasesc prea multi sa plateasca o astfel de terapie.Eu as participa ca ma pasioneaza psihicul uman.ar putea sa participe persoane din ambele sexe. de ce nu?
cristal253
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:02
De la: ella_gh, la data 2009-01-14 13:09:01Buna. As vrea sa imi spuneti ce parere aveti legata de terapia in grup pe tema deziluziilor si dezamagirilor in dragoste, peste care nu puteti trece, care se transforma in adevarate traume si depresii. Presupun ca multi am trecut prin astfel de situatii si stiti ce greu le putem depasi. Poate o terapie in grup cu persoane care sufera din aceleasi motive ar ajuta mult. Ce credeti? Ati participa la o astfel de terapie? V-ar placea ca in grupul de terapie sa fie doar persoane de acelasi sex sau de ambele sexe? Si acum o intrebare la care va rog sa raspundeti cat mai sincer. Ati plati pentru astfel de terapii si care ar fi suma maxima pe care ati plati-o pentru o sedinta de terapie in grup? Astept cu mare interes raspunsurile voastre.


E O IDEE FRUMOASA...NU STIU CAT O SA PRINDA LA NOI IN ROMANICA...dar e oki sa fie femei si barbati poate ascultand suferinta unuia, greselile altora...poate...faceti familii fericite..!
BAFTA
Aesma_Daeva
Postat pe 16 Ianuarie 2009 13:07
Se poate vindeca sau ameliora prin metoda Bioptron. Ma numesc Petrut Patrascioiu si sunt consultant vanzari la compania Zepter International. Am publicat acest mesaj pe acest forum deoarece printre alte multe produse destinate sanatatii avem si aparatul Bioptron de care multi au auzit.Acest aparat este destinat unei mari diversitati de boli pe care le ameloreaza sau le vindeca fara a avea efecte secundare, folosind lumina polarizata. Daca sunteti interesati de a obtine mai multe informatii,accesati link-ul http://patrascioiu.wordpress.com/2010/11/ .Ma puteti contacta telefonic la nr.: 0722 74 75 70 ; 0771 79 70 90 si pe email : p.patrascioiu@hotmail.com Cei interesati pot testa efectul in cazul bolii de care sufera in mod gratuit daca vin 3-4 zile consecutive la sediul companiei Zepter

petrut04
Postat pe 7 Noiembrie 2010 09:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Centre de tratament cu celule stem 1 De la: prostemcell 15 Iulie 2010 16:06
Psiholog 4 De la: nico_ochiverzi 21 Noiembrie 2009 11:45
anticonceptionalele 6 De la: sycorax 15 Iulie 2009 18:26
Iubesc un schizofrenic 83 De la: Darren 9 Octombrie 2015 10:21
Cum largesti incaltamintea 1 De la: Motz 2 Noiembrie 2010 18:28