Setari Cookie-uri

NORMALITATI.......

eu nu inteleg un lucru:deci, vaginul"nu este conceput pentru a face sex, ci pt a urina si a face copii".Faza cu urinarea se exclude din start , dar a face copii nu este echivalent cu a faxe sex, adik copiii nu se pot face fara sex, asta din cate stiu eu si mai toata lumea contemporana cred...
danutza_25
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:27
De la: danutza_25, la data 2009-01-17 16:27:07eu nu inteleg un lucru:deci, vaginul"nu este conceput pentru a face sex, ci pt a urina si a face copii".Faza cu urinarea se exclude din start , dar a face copii nu este echivalent cu a faxe sex, adik copiii nu se pot face fara sex, asta din cate stiu eu si mai toata lumea contemporana cred...



Dana...vezi ce inseamna daca noi nu am fost atente la cursurile de anatomie ?sau teodutza o fi facut altfel de anatomie, iesita nou, una de care noi nu am auzit!!
lusha_ubitik
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:32
pana la urma fiecare face cum stie, numai multumit sa fie! in cazul de fata, satisfacut!numai k de la acest lucru pana la a`si exprima propriile baliverne e lucru mare...dar in fond...democratie sa fie; invatam lucruri noi, iar eu una chiar ma amuz...:))
danutza_25
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:38
Iooo!vii pe site,spui ...prosii!Nervi are toata lumea! Calmeaza te-cind ii pui viatza pa ...galantar...!
Greta_p6
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:39
De la: danutza_25, la data 2009-01-17 16:38:38pana la urma fiecare face cum stie, numai multumit sa fie! in cazul de fata, satisfacut!numai k de la acest lucru pana la a`si exprima propriile baliverne e lucru mare...dar in fond...democratie sa fie; invatam lucruri noi, iar eu una chiar ma amuz...:))



Hehe...si eu ma amuz...si inca cum!! ..ai dreptate si tu...dar ai vazut cumva ce a postat individa in cauza la subiectul "Perversiune..." ? daca vrei sa razi mai tare...intra acolo...sunt de citit vreo 40 de pagini...
lusha_ubitik
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:41
am mai postat aici...dupa comentarii.La ce foloseste vaginul...mai zi odata,cred ca nu mai stiu sa..citesc???
Greta_p6
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:44
De la: Greta_p6, la data 2009-01-17 16:44:28am mai postat aici...dupa comentarii.La ce foloseste vaginul...mai zi odata,cred ca nu mai stiu sa..citesc???



Dupa teodutza....foloseste la facut pishu ...pentru noi, astea "inapoiate" foloseste la totul si cu totul altceva...
lusha_ubitik
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:47
nu, am citit doar de curiozitate cand s`a deschis fereastra aia mica plina de injuraturi...acum dau fuga sa vad ;))
danutza_25
Postat pe 17 Ianuarie 2009 16:49
De la: Teodutza84, la data 2009-01-17 14:32:01normalitatea sexuala este privita drept sexul vaginal strict in pozitia misionarului,sau cum imi place mie sa o numesc..a pensionarului....ceeea ce e cea mai mare prostie intalnita vreodata.1 la mana...vaginul nu este conceput pt sex,ci pentru a urina cu el si a face copii.Anusul insa este cel care trebuie sa ofere placere ambilor parteneri...

AOOOOOLEEOOO! Asta e cea mai tare chestie pe care am auzit-o pe ziua de azi!
Fato esti dusa rau!
Asa ca hai jet de acilea.
Hmmmmmmm... cat despre vocabularu tau....omg! :
emilia84
Postat pe 17 Ianuarie 2009 17:57
De la: emilia84, la data 2009-01-17 17:57:15
De la: Teodutza84, la data 2009-01-17 14:32:01normalitatea sexuala este privita drept sexul vaginal strict in pozitia misionarului,sau cum imi place mie sa o numesc..a pensionarului....ceeea ce e cea mai mare prostie intalnita vreodata.1 la mana...vaginul nu este conceput pt sex,ci pentru a urina cu el si a face copii.Anusul insa este cel care trebuie sa ofere placere ambilor parteneri...

AOOOOOLEEOOO! Asta e cea mai tare chestie pe care am auzit-o pe ziua de azi!
Fato esti dusa rau!
Asa ca hai jet de acilea.
Hmmmmmmm... cat despre vocabularu tau....omg! :



ce tarfa ..se vede dupa poza de la avatar....ce masina frumuasa ai ...NOT!!!
Teodutza84
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:29
Fetelor....terminati..pe bune acum...ajunge si topicul asta ca ala "Perversiune..." bine a zis la inceput una dintre fete ca si aici se va isca cearta ...e un topic unde s-a propus sa discutam despre lucruri normale , din viata de zi cu zi...amuzante ...fara injuraturi sau obscenitati...
lusha_ubitik
Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:37
De la: Lusha_ubitik, la data 2009-01-17 23:37:43 Fetelor....terminati..pe bune acum...ajunge si topicul asta ca ala "Perversiune..." bine a zis la inceput una dintre fete ca si aici se va isca cearta ...e un topic unde s-a propus sa discutam despre lucruri normale , din viata de zi cu zi...amuzante ...fara injuraturi sau obscenitati...



pai daca anormalul se baga precum musca in lapte..ce sa ii facem ?

Postat pe 17 Ianuarie 2009 23:42
De la: Arsena, la data 2009-01-17 23:42:42
De la: Lusha_ubitik, la data 2009-01-17 23:37:43 Fetelor....terminati..pe bune acum...ajunge si topicul asta ca ala "Perversiune..." bine a zis la inceput una dintre fete ca si aici se va isca cearta ...e un topic unde s-a propus sa discutam despre lucruri normale , din viata de zi cu zi...amuzante ...fara injuraturi sau obscenitati...



pai daca anormalul se baga precum musca in lapte..ce sa ii facem ?


Da...dar parerea mea e ca daca o ignoram, sau ii vorbim frumos sa vezi ca nu se va mai simti "satiafacuta" daca "nu va ii mai da nimeni apa la moara"....o lasam sa fiarba in "propiul suc"
lusha_ubitik
Postat pe 18 Ianuarie 2009 00:26
De la: Teodutza84, la data 2009-01-17 14:32:01normalitatea sexuala este privita drept sexul vaginal strict in pozitia misionarului,sau cum imi place mie sa o numesc..a pensionarului....ceeea ce e cea mai mare prostie intalnita vreodata.1 la mana...vaginul nu este conceput pt sex,ci pentru a urina cu el si a face copii.Anusul insa este cel care trebuie sa ofere placere ambilor parteneri...


Si zici ca tu urinezi prin vagin?
E clar de ce esti atat de dusa, habar nu ai pt ce sunt "gaurile" pe care le ai
alina
Postat pe 18 Ianuarie 2009 15:51
Poate ce inseamna normal pt mine nu inseamna normal pt tine...te-ai gandit la chestia asta inainte sa deschizi acest topic?

anderson
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:50
De la: anderson, la data 2009-01-18 16:50:13Poate ce inseamna normal pt mine nu inseamna normal pt tine...te-ai gandit la chestia asta inainte sa deschizi acest topic?



Fa-ma sa inteleg ....lucrurile de zi cu zi pe care le faci, sunt anormale??de ce le mai faci??
lusha_ubitik
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:04
Poate ce fac eu de zi cu zi pt mine sunt normale dar pt alti nu sunt.

Fiecare avem propia noastra definite pt ce este normal, exact ca si ce este pervers si ce nu.
anderson
Postat pe 19 Ianuarie 2009 03:30
De la: anderson, la data 2009-01-19 03:30:03Poate ce fac eu de zi cu zi pt mine sunt normale dar pt alti nu sunt.

Fiecare avem propia noastra definite pt ce este normal, exact ca si ce este pervers si ce nu.



Tu ai citit subiesctul "perversiune.." sa vezi ce i se pare normal Tuodiritzei ?in urma acelui subiect, s-a deschis acesta ...intelegi?
lusha_ubitik
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:19
Am inteles ca topicul ala e vb de o tipa care face uro....ca asa isi doreste iubitul.

Sincer un topic despre normal este plictisitor
anderson
Postat pe 19 Ianuarie 2009 16:54
De la: anderson, la data 2009-01-19 16:54:42Am inteles ca topicul ala e vb de o tipa care face uro....ca asa isi doreste iubitul.

Sincer un topic despre normal este plictisitor



poate e plictisitor...dar macar e un topic unde lumea nu se jigneste "ca la usa cortului"...si unde mai scriem asa....doar de dragul "normalului" pe care il facem zi de zi
lusha_ubitik
Postat pe 19 Ianuarie 2009 18:01
De la: mikela_my, la data 2009-01-15 14:14:33cred ca ne-am saturat de subiecte cu pervesiuni....sa vb ca oamenii diverse lucruri....fara vb urite si pervesiuni

Asa o fi!
Totusi, respectuos atrag atentia ca perversiunile sint lucruri tare naturale, doar ca o Instanta vine si zice "Nu! Voi nu!".
Ele nu dispar doar daca noi le numim perversiuni.
A nu se face iluzii ca la oamenii ai mai controlati si mai la locul lor asemenea trasaturi nu exista, in interiorul lor. Cum? Ziceti ca sa le dam cu ciomagul, acelor lucruri DIN INTERIORUL NOSTRU? E o idee... Daca insa tot ma cred oleaca destept, parca as prefera sa stau de vorba cu acele Adincuri Refuzate, sa le spun ca le inteleg, dar ca nu se poate sa ajunga ele la timona. Pentru ca atunci, de cele mai multe ori, se alege praful, mai ales la Portile Orientului.
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 21:58
"Sincer un topic despre normal este plictisitor"
Normalul asta e o chestie tare relativa. Pe la 1910 normal era ca femeile sa nu poarte pantaloni, si sa fie luate cu huo!, cu pietre si mai stiu eu ce cind apareau in simbolul vestimentar masculin pe strada.
Amuzant aici este ca NORMALUL ESTE TRECATOR, FIREA REALA A OMULUI BA. Animalul din om, cu care de pilda se luptau Apostolii acu' doua milenii, este acelasi si azi. Tot ascuns, dar acelasi. Ghici cine a cistigat disputa?
Ca veni vorba: oare cum o fi aratat normalul acu' 2000 de ani? Ziceti ca sa ma uit la filme gretzoase de Mel Gibson? Dar ca asha o sa ajung in Iad, pentru ca am cercetat?
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:03
De la: mikela_my, la data 2009-01-15 14:14:33cred ca ne-am saturat de subiecte cu pervesiuni....sa vb ca oamenii diverse lucruri....fara vb urite si pervesiuni

Inteleg mai greu de ce careva sta in preajma unor locuri unde se discuta ceea ce - teoretic - nu agreeaza el. Daca aici s-ar discuta desre retzete de prajituri elvetiene, eu m-as duce la Gazeta Sporturilor, sa citesc ce a mai facut Lacatushi. Nu as sta acolo sa ma revolt cu privire la prajiturelele de la Berna.
Mircea_O
Postat pe 28 Ianuarie 2009 22:09
De la: Mircea_O, la data 2009-01-28 22:03:40"Sincer un topic despre normal este plictisitor"
Normalul asta e o chestie tare relativa. Pe la 1910 normal era ca femeile sa nu poarte pantaloni, si sa fie luate cu huo!, cu pietre si mai stiu eu ce cind apareau in simbolul vestimentar masculin pe strada.
Amuzant aici este ca NORMALUL ESTE TRECATOR, FIREA REALA A OMULUI BA. Animalul din om, cu care de pilda se luptau Apostolii acu' doua milenii, este acelasi si azi. Tot ascuns, dar acelasi. Ghici cine a cistigat disputa?
Ca veni vorba: oare cum o fi aratat normalul acu' 2000 de ani? Ziceti ca sa ma uit la filme gretzoase de Mel Gibson? Dar ca asha o sa ajung in Iad, pentru ca am cercetat?


good point
botyk
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:31
Fiecaruia i se pare normal ceea ce face el... asta nu inseamna ca tuturor li se pare normal ceea ce face x... fiecare isi alege singur barierele peste care este diapus sa le treaca sau nu
botyk
Postat pe 28 Ianuarie 2009 23:36
De la: Mircea_O, la data 2009-01-28 22:03:40"Sincer un topic despre normal este plictisitor"
Normalul asta e o chestie tare relativa. Pe la 1910 normal era ca femeile sa nu poarte pantaloni, si sa fie luate cu huo!, cu pietre si mai stiu eu ce cind apareau in simbolul vestimentar masculin pe strada.
Amuzant aici este ca NORMALUL ESTE TRECATOR, FIREA REALA A OMULUI BA. Animalul din om, cu care de pilda se luptau Apostolii acu' doua milenii, este acelasi si azi. Tot ascuns, dar acelasi. Ghici cine a cistigat disputa?
Ca veni vorba: oare cum o fi aratat normalul acu' 2000 de ani? Ziceti ca sa ma uit la filme gretzoase de Mel Gibson? Dar ca asha o sa ajung in Iad, pentru ca am cercetat?


De acord, dar as vrea sa mai adaug un lucru:daca tot "NORMALUL ESTE TRECATOR, FIREA REALA A OMULUI BA", poate ca omul contemporan ar trebui sa-si activeze acel simt care il tine treaz in lume: sociabilitatea, prin intermediul careia fiecare afla care mai sunt regulile morale, in ce sens s-au schimbat si daca e nevoie, cum si cand sa intervina. Cam asta e si treaba cu normalitatea...poate ca difera la fiecare persoana dpdv conceptual, insa traind i aceeasi lume ar trebui sa ne comportam ca niste "animale sociabile" si sa ne dezvoltam in sens constructiv instinctul gregar. Totusi nu e vb de maimute care urmeaza una exemplul alteia, este vb de ratiune, cum e aplicata si de cat la suta mai tinem cont de religie, ratiune si moralitate.
Pentru o persoana care practica urofilia sexul normal devine anormal pentru ca nu ii mai provoaca aceeasi placere, insa sunt si oameni mult mai perversi decat ea care sunt considerati normali pentru ca se foloseste de principiile kamasutra. Literalmente si firea omului se schimba, insa intr-un sens reversibil si logic. Influentele sunt multe, dar daca auzim zilele astea ca o persoana spune ca se hraneste numai cu lichid seminal asta nu inseamna ca este de urmat. Totul tine de cata libertate isi acorda fiecare si cati oameni poate sa atraga dupa sine, in caderea lui, in timp ce aplica psihologia invinsului.
ablazancadar
Postat pe 30 Ianuarie 2009 13:47
Nu mai reproduc in citat scrisele colegului nostru de mai sus.
Imi expun doar o parere pur personala.
E de incercat evitarea vorbelor mari. Morala, social samd. Nu ca nu ar avea un simbure recomandabil in ele. Insa cine ajunge sa guste viata cu adevarat, va folosi caracterizari ce vin din suflet. Ele arata cu totul altfel decit lectiile de buna comportare. Eu cred ca in spatele vorbelor mari se arata tot atita necunoastere a vietii. (Atentie, nimic nu manipuleaza mai usor oamenii decit jonglatul cu vorbe mari! Va amintiti dascalii din "O scrisoare pierduta", cum cadeau ei pe spate la vorbe al caror sens real un Tipatescu si chiar Catzavencu il stiau perfect)
In ce priveste firea reala a omului, parerile sint impartite. Cred ca alde colegul de forum de mai sus vede ceva luminos in asta. Eu nu. Firea reala omului este aceea care a facut - vorba unui dicton - ca fiecare pas al istoriei omenesti sa echivaleze cu riuri de singe... Si nu doar al animalelor casapite de amorul artei la vreun Balc..
Mircea_O
Postat pe 30 Ianuarie 2009 22:45
De la: Teodutza84, la data 2009-01-17 14:32:01normalitatea sexuala este privita drept sexul vaginal strict in pozitia misionarului,sau cum imi place mie sa o numesc..a pensionarului....ceeea ce e cea mai mare prostie intalnita vreodata.1 la mana...vaginul nu este conceput pt sex,ci pentru a urina cu el si a face copii.Anusul insa este cel care trebuie sa ofere placere ambilor parteneri...


Tu urinezi prin vagin? si anusul adica e curat , pt a face sex?
Aladiah
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:27
De la: Teodutza84, la data 2009-01-17 14:32:01normalitatea sexuala este privita drept sexul vaginal strict in pozitia misionarului,sau cum imi place mie sa o numesc..a pensionarului....ceeea ce e cea mai mare prostie intalnita vreodata.1 la mana...vaginul nu este conceput pt sex,ci pentru a urina cu el si a face copii.Anusul insa este cel care trebuie sa ofere placere ambilor parteneri...

ok, deci am ras juma de ora acum .pff, daca tu urinezi "cu" vaginul , esti tare, ai anatomie de alien , si lasa copii, ca nu-i faci "cu" vaginul,iti mai trebuie si niste chestii asa mici, stii tu, ovarele . gizas,am de invatat si stau si rad aici.
asa, iar cu anusul, nici nu cred ca mai am ce comenta ....al tau e curat, il speli zilnic? cu ceva clor ? ca din cate stiam eu, si restul probabil, nu e deloooooooooooooooooc atat de curat!
mai citeste anatomia, pentru noi, te rugam, ca sa nu ne mai chinui aici.
anissya
Postat pe 29 Mai 2009 17:09
De la: anissya, la data 2009-05-29 17:09:35
De la: Teodutza84, la data 2009-01-17 14:32:01normalitatea sexuala este privita drept sexul vaginal strict in pozitia misionarului,sau cum imi place mie sa o numesc..a pensionarului....ceeea ce e cea mai mare prostie intalnita vreodata.1 la mana...vaginul nu este conceput pt sex,ci pentru a urina cu el si a face copii.Anusul insa este cel care trebuie sa ofere placere ambilor parteneri...

ok, deci am ras juma de ora acum .pff, daca tu urinezi "cu" vaginul , esti tare, ai anatomie de alien , si lasa copii, ca nu-i faci "cu" vaginul,iti mai trebuie si niste chestii asa mici, stii tu, ovarele . gizas,am de invatat si stau si rad aici.
asa, iar cu anusul, nici nu cred ca mai am ce comenta ....al tau e curat, il speli zilnic? cu ceva clor ? ca din cate stiam eu, si restul probabil, nu e deloooooooooooooooooc atat de curat!
mai citeste anatomia, pentru noi, te rugam, ca sa nu ne mai chinui aici.




p.s. teodutzo................esti praaaaaaaaaaaaaaaf!!!!!!!!!!
l_diana_c
Postat pe 29 Mai 2009 17:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
4.7 26 De la: contesina 2 Mai 2011 16:48
TOPIC IMPOTRIVA UTILIZATOAREI ANAADYAN CINE ESETE PENTRU SCOATEREA EI DE PE KUDIKA ASTEPT RASPUNSURI FAVORABILE 221 De la: SIRSOFT 16 Decembrie 2009 21:23
ce sa fac..sunt ff confuza:-s 61 De la: scorpio67 21 Aprilie 2010 23:04
situatii penibile 72 De la: loveUsity 10 Octombrie 2009 12:18
basme, fantasme si Fantezii! 132 De la: anastasia_m 22 Septembrie 2010 18:56