Setari Cookie-uri

povestea mea de iubire a inceput sa sune cu o manea....

"eu te iubesc, dar mama ta nu ma vrea, e impotriva mea, la la la....." sad but true!!!
povestea noastra a inceput acum 2 ani jumatate. ne-am cunoscut pe internet si a doua zi dupa ce am vb prima data ne-am intalnit. ne-am placut din prima. totul era superb. dupa 1 an ne-am mutat impreuna. locuiam cu chirie. munca lui presupunea deplasarea cu masina personala (ducea un angajat de ici colo, mai ducea un act etc). intr-o seara un idiot beat a intrat in masina care era parcata. automat s-a dus munca, s-au dus banii....eu nu mai lucram, era o situatie urata. m-au ajutat ai mei un timp iar apoi tatal meu mi-a propus un lucru " vino acasa si scuteste-ma de banii de chirie, etc, deschidem ceva pe aici, provizoriu pana gasiti ceva din nou in bucuresti...ca sa vezi ca sunt sincer iti si cumpar un teren in bucuresti si faceti voi casa cand va angajati". l-am crezut si ne-am mutat amandoi la tara. terenul a fost istorie...nici nu a mai pomenit de el - mai mult, incerca sa ne tina la tara. nu ne-am opus nici la asta. logodnicul meu a avut o viata foarte grea: i-au murit parintii cand avea 14 ani, nu avea bunici, decat 1 var in franta...atat pe lume. cam pe la 23 de ani a facut o prostiecu niste hartii si a intrat la tentativa de inselaciune si a facut 2 ani inchisoare. eu nu l-am condamnat pt asta.....trecusera 12 ani de atunci. cum sa condamn un om pt trecutul lui atat timp cat acum este ok si nici nu mai are de a a face cu asa ceva. ma rog, ideea e ca a trebuit sa le spunem alor mei pt ca insistau sa ne angajam si ii trebuia cazier - in cazier scria. ei n-au acceptat ideea si a trebuit sa plece. acum e la bucuresti, eu in provincie. mai mult, azi ai mei m-au pus practic sa aleg. eu le-am spus ca o sa plec si eu cu prima ocazie (astept sa se angajeze el - sa avem din ce trai - si apoi sa-mi caut si eu ceva). scandal!!! au inceput sa zica aberatii cum ca copii mei o sa ajunga cersetori, ca in 4 ani n-am facut nimic in bucuresti - ca puteam sa gasesc si eu unu cu bani, da' eu pe cine le-am adus.... etc.am plecat la o sora. aflu apoi ca lu' tata i-a fost rau si a inceput sa-l intepe inima eu le-am zis...nu vreau sa ma cert cu ei...nu vreau sa le fac rau....dar si de mine mi se rupe sufletul...acum ma gandesc...daca plec, doamne fereste sa pateasca ceva tata ca il am toata viata pe constiinta....daca nu plec, imi refuz sansa de a fi fericita alaturi de omul pe care il iubesc........exista vre-o solutie la maneaua mea????????
monipag
Postat pe 8 Martie 2010 01:34
Pleaca!o sa inteleaga el ( tatal tau ) ...si ai va trece!
blaa
Postat pe 8 Martie 2010 12:35
manelisto asa cum ti-a zis si blaa...go go go, parintii trebuie sa se obisnuiasca cu faptul ca puii isi iau zborul la un moment dat din cuib. deci,urmeaza-ti inima
miss_darine
Postat pe 8 Martie 2010 18:28
asa sunt toti parintii egoisti, incerca sa ne pacaleasca sa ne aduca langa ei si apoi ne aduc in situatia de a nu ne mai intoarce acolo unde ne simtim bine si avem o viata a nostra proprie(de ex la tine bucuresti).si odata ce ascultam de ei si ne intoarcem dupa milioane de pro misiuni ca stai ca te ajut eu ca vii doar provizoriu etc apoi te pune in imposibilitatea de a nu te mai putea intoarce acolo pt ca job nu mai ai ca deh ai renuntat ca sa vii la ei si nu mai ai nici un rost nici acolo si incep sa scoata ochii ca vezi ce ai ajuns ca nu ai realizat nimic.. Eu te sfatuiesc sa mergi si sa iti urmezi propriul tau drum si sa le demonstrezi ca te poti descurca fara ei si ca iti traiesti viata asa cum doresti TU si nu EI si alaturi de cine doresti tu pt ca dupa te trezesti singura dar cu ei si frustrata si nefericita si te vor acuza si de asta desigur, imi pare rau ca ai ajuns in situatia asta. cat despre tatal tau nu are de ce sa il intepe inima ca n-am inteles ce ai facut asa grav, ai cumva 15 ani si ai ramas insarcinata cu unul sau ce afost asa stresant pt el? ar trebui sa nu mai calci pamantul ca vezi Doamne nush ce patzeste. mie mi se pare ambitios si rautacios .si de asta cred ca il inteapa inima. probabil s-a invatzat sa se faca dupa cum spune el.,bafta cu prietenul tau!
diana100ritm
Postat pe 26 Martie 2010 22:44
De la: monipag, la data 2010-03-08 01:34:33"eu te iubesc, dar mama ta nu ma vrea, e impotriva mea, la la la....." sad but true!!!
povestea noastra a inceput acum 2 ani jumatate. ne-am cunoscut pe internet si a doua zi dupa ce am vb prima data ne-am intalnit. ne-am placut din prima. totul era superb. dupa 1 an ne-am mutat impreuna. locuiam cu chirie. munca lui presupunea deplasarea cu masina personala (ducea un angajat de ici colo, mai ducea un act etc). intr-o seara un idiot beat a intrat in masina care era parcata. automat s-a dus munca, s-au dus banii....eu nu mai lucram, era o situatie urata. m-au ajutat ai mei un timp iar apoi tatal meu mi-a propus un lucru " vino acasa si scuteste-ma de banii de chirie, etc, deschidem ceva pe aici, provizoriu pana gasiti ceva din nou in bucuresti...ca sa vezi ca sunt sincer iti si cumpar un teren in bucuresti si faceti voi casa cand va angajati". l-am crezut si ne-am mutat amandoi la tara. terenul a fost istorie...nici nu a mai pomenit de el - mai mult, incerca sa ne tina la tara. nu ne-am opus nici la asta. logodnicul meu a avut o viata foarte grea: i-au murit parintii cand avea 14 ani, nu avea bunici, decat 1 var in franta...atat pe lume. cam pe la 23 de ani a facut o prostiecu niste hartii si a intrat la tentativa de inselaciune si a facut 2 ani inchisoare. eu nu l-am condamnat pt asta.....trecusera 12 ani de atunci. cum sa condamn un om pt trecutul lui atat timp cat acum este ok si nici nu mai are de a a face cu asa ceva. ma rog, ideea e ca a trebuit sa le spunem alor mei pt ca insistau sa ne angajam si ii trebuia cazier - in cazier scria. ei n-au acceptat ideea si a trebuit sa plece. acum e la bucuresti, eu in provincie. mai mult, azi ai mei m-au pus practic sa aleg. eu le-am spus ca o sa plec si eu cu prima ocazie (astept sa se angajeze el - sa avem din ce trai - si apoi sa-mi caut si eu ceva). scandal!!! au inceput sa zica aberatii cum ca copii mei o sa ajunga cersetori, ca in 4 ani n-am facut nimic in bucuresti - ca puteam sa gasesc si eu unu cu bani, da' eu pe cine le-am adus.... etc.am plecat la o sora. aflu apoi ca lu' tata i-a fost rau si a inceput sa-l intepe inima eu le-am zis...nu vreau sa ma cert cu ei...nu vreau sa le fac rau....dar si de mine mi se rupe sufletul...acum ma gandesc...daca plec, doamne fereste sa pateasca ceva tata ca il am toata viata pe constiinta....daca nu plec, imi refuz sansa de a fi fericita alaturi de omul pe care il iubesc........exista vre-o solutie la maneaua mea????????


Ce varsta ai tu? dar parintii? dar iubitul tau?....Langa cine te vezi peste 5,10,15,20 de ani?...Fugi dupa el si nu lasa pe nimeni sa strice ceea ce ati construit...dragostea....
kudika272966
Postat pe 26 Martie 2010 22:44
Daca crezi ca poti lupta cu greutatiile vietii pleaca, dupa cum se vede nu prea esti sigura nici tu de ce vrei sa faci .Multa putere pentru a lua hotarari intelepte !
valivieru96
Postat pe 27 Martie 2010 10:03
Trebuie sã analizezi foarte bine situaþia. Orice ai face va avea ºi pãrþi bune ºi pãrþi rele. Trebuie sã fii sigurã cã acel om pentru care pleci e un om pe care te poþi bizui ºi care te vrea pentru mult timp ºi e dispus sã împartã ºi rele ºi bune cu tine. Viaþa e acum foarte grea, dacã nu ai cine sã te ajute. ªi s-ar putea ca pãrinþii tãi sã nu mai doreascã sã te vadã! Roagã-l ºi pe tatãl tãu sã te înþeleagã. Roagã-l pentru tine, nu pentru el! ªi dacã nu poate sã te înþeleagã încearcã sã-l ierþi. Iertarea îþi va aduce þie beneficii în viaþã.
Ana_Armanca
Postat pe 27 Martie 2010 15:30
Daca te simit in putere,gata sa lupti cu greutatile vietii,pleaca langa iubitul tau...
..ma gandeam la o chestie:daca nu o sa-i placa nici urmatorul tau iubit ce faci?..te mariti cu cel mai instarit baiat bineinteles propus de tata(ca sa nu-l mai intepe inima)?
cami_goanga10
Postat pe 27 Martie 2010 21:16
De la: monipag, la data 2010-03-08 01:34:33"eu te iubesc, dar mama ta nu ma vrea, e impotriva mea, la la la....." sad but true!!!
povestea noastra a inceput acum 2 ani jumatate. ne-am cunoscut pe internet si a doua zi dupa ce am vb prima data ne-am intalnit. ne-am placut din prima. totul era superb. dupa 1 an ne-am mutat impreuna. locuiam cu chirie. munca lui presupunea deplasarea cu masina personala (ducea un angajat de ici colo, mai ducea un act etc). intr-o seara un idiot beat a intrat in masina care era parcata. automat s-a dus munca, s-au dus banii....eu nu mai lucram, era o situatie urata. m-au ajutat ai mei un timp iar apoi tatal meu mi-a propus un lucru " vino acasa si scuteste-ma de banii de chirie, etc, deschidem ceva pe aici, provizoriu pana gasiti ceva din nou in bucuresti...ca sa vezi ca sunt sincer iti si cumpar un teren in bucuresti si faceti voi casa cand va angajati". l-am crezut si ne-am mutat amandoi la tara. terenul a fost istorie...nici nu a mai pomenit de el - mai mult, incerca sa ne tina la tara. nu ne-am opus nici la asta. logodnicul meu a avut o viata foarte grea: i-au murit parintii cand avea 14 ani, nu avea bunici, decat 1 var in franta...atat pe lume. cam pe la 23 de ani a facut o prostiecu niste hartii si a intrat la tentativa de inselaciune si a facut 2 ani inchisoare. eu nu l-am condamnat pt asta.....trecusera 12 ani de atunci. cum sa condamn un om pt trecutul lui atat timp cat acum este ok si nici nu mai are de a a face cu asa ceva. ma rog, ideea e ca a trebuit sa le spunem alor mei pt ca insistau sa ne angajam si ii trebuia cazier - in cazier scria. ei n-au acceptat ideea si a trebuit sa plece. acum e la bucuresti, eu in provincie. mai mult, azi ai mei m-au pus practic sa aleg. eu le-am spus ca o sa plec si eu cu prima ocazie (astept sa se angajeze el - sa avem din ce trai - si apoi sa-mi caut si eu ceva). scandal!!! au inceput sa zica aberatii cum ca copii mei o sa ajunga cersetori, ca in 4 ani n-am facut nimic in bucuresti - ca puteam sa gasesc si eu unu cu bani, da' eu pe cine le-am adus.... etc.am plecat la o sora. aflu apoi ca lu' tata i-a fost rau si a inceput sa-l intepe inima eu le-am zis...nu vreau sa ma cert cu ei...nu vreau sa le fac rau....dar si de mine mi se rupe sufletul...acum ma gandesc...daca plec, doamne fereste sa pateasca ceva tata ca il am toata viata pe constiinta....daca nu plec, imi refuz sansa de a fi fericita alaturi de omul pe care il iubesc........exista vre-o solutie la maneaua mea????????



Tu cu cine vrei sa ti petreci restul vietii? Cu parintii sau cu sotul/prietenul/iubitul? Aici gasesti raspunsul
inamina
Postat pe 28 Martie 2010 14:51
De la: monipag, la data 2010-03-08 01:34:33"eu te iubesc, dar mama ta nu ma vrea, e impotriva mea, la la la....." sad but true!!!
povestea noastra a inceput acum 2 ani jumatate. ne-am cunoscut pe internet si a doua zi dupa ce am vb prima data ne-am intalnit. ne-am placut din prima. totul era superb. dupa 1 an ne-am mutat impreuna. locuiam cu chirie. munca lui presupunea deplasarea cu masina personala (ducea un angajat de ici colo, mai ducea un act etc). intr-o seara un idiot beat a intrat in masina care era parcata. automat s-a dus munca, s-au dus banii....eu nu mai lucram, era o situatie urata. m-au ajutat ai mei un timp iar apoi tatal meu mi-a propus un lucru " vino acasa si scuteste-ma de banii de chirie, etc, deschidem ceva pe aici, provizoriu pana gasiti ceva din nou in bucuresti...ca sa vezi ca sunt sincer iti si cumpar un teren in bucuresti si faceti voi casa cand va angajati". l-am crezut si ne-am mutat amandoi la tara. terenul a fost istorie...nici nu a mai pomenit de el - mai mult, incerca sa ne tina la tara. nu ne-am opus nici la asta. logodnicul meu a avut o viata foarte grea: i-au murit parintii cand avea 14 ani, nu avea bunici, decat 1 var in franta...atat pe lume. cam pe la 23 de ani a facut o prostiecu niste hartii si a intrat la tentativa de inselaciune si a facut 2 ani inchisoare. eu nu l-am condamnat pt asta.....trecusera 12 ani de atunci. cum sa condamn un om pt trecutul lui atat timp cat acum este ok si nici nu mai are de a a face cu asa ceva. ma rog, ideea e ca a trebuit sa le spunem alor mei pt ca insistau sa ne angajam si ii trebuia cazier - in cazier scria. ei n-au acceptat ideea si a trebuit sa plece. acum e la bucuresti, eu in provincie. mai mult, azi ai mei m-au pus practic sa aleg. eu le-am spus ca o sa plec si eu cu prima ocazie (astept sa se angajeze el - sa avem din ce trai - si apoi sa-mi caut si eu ceva). scandal!!! au inceput sa zica aberatii cum ca copii mei o sa ajunga cersetori, ca in 4 ani n-am facut nimic in bucuresti - ca puteam sa gasesc si eu unu cu bani, da' eu pe cine le-am adus.... etc.am plecat la o sora. aflu apoi ca lu' tata i-a fost rau si a inceput sa-l intepe inima eu le-am zis...nu vreau sa ma cert cu ei...nu vreau sa le fac rau....dar si de mine mi se rupe sufletul...acum ma gandesc...daca plec, doamne fereste sa pateasca ceva tata ca il am toata viata pe constiinta....daca nu plec, imi refuz sansa de a fi fericita alaturi de omul pe care il iubesc........exista vre-o solutie la maneaua mea????????



Eu zic sa ii faci o m00ie cel mai bine impreuna cu o prietena buna de-a ta si dupa aia sa ii gatesti o masa copioasa. Asa se rezolva toate problemele in cuplu :)
Borntobewild
Postat pe 29 Martie 2010 08:58
De la: valivieru96, la data 2010-03-27 10:03:36Daca crezi ca poti lupta cu greutatiile vietii pleaca, dupa cum se vede nu prea esti sigura nici tu de ce vrei sa faci .Multa putere pentru a lua hotarari intelepte !

luptatoare sunt :) si sunt constienta ca o sa fie greu. eu stiu ca vreau sa fiu cu el(prietenul) - si ca sa raspun si la alte comentarii - pt ca ma vad cu el forever and ever....ideea era ca imi parea totusi rau si de ai mei....desi nu prea sunt deschisi la minte nu sunt oameni rai, si mi-au dat o copilarie fericita si o viata lipsita de griji ,pana in acest moment in care ei nu pot fi intelegatori.....voiam o cale sa impart si capra si varza :) oricum, ma bucur ca toti cei care au postat comentarii nu au avut idei preconcepute in privinta lui (prietenul) chiar daca e vorba de o poveste pe scurt, spusa pe un forum de o persoana necunoscuta :) voiam niste sfaturi de la cineva care sa nu ma cunoasca personal, sa fie o persoana din afara....prietenele mele din pacate, de cele mai multe ori, imi cam zic ce vreau eu sa aud :) decizia am luat-o azi......plec.....ai mei au inteles pt ca e vorba si de o slujba pe care am gasit-o la bucuresti - mi-au pus totusi conditia sa incerc sa ma departez de el.....o sa astept sa mai treaca timpul si in momentul in care o sa putem cumpara o casa o sa ii pun in fata faptului implinit....o sa inteleaga sunt sigura pt ca, repet, nu sunt oameni rai si ma iubesc.
dupa Paste o sa ma mut...o sa-mi fie greu la inceput, dar ne descurcam noi.
va pup
sarbatori fericite
monipag
Postat pe 29 Martie 2010 19:57
borntobewild....esti penibil........macar citeste tot inainte de a posta un comentariu lipsit de bun simt
monipag
Postat pe 29 Martie 2010 20:00
De la: monipag, la data 2010-03-29 20:00:51borntobewild....esti penibil........macar citeste tot inainte de a posta un comentariu lipsit de bun simt



Domnisoara tu ai o relatie cu iz de manea si eu sunt penibil ? Cred ca vomit :))
Borntobewild
Postat pe 30 Martie 2010 21:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
iubire....si atit... 4 De la: Diavolyta_ 3 Mai 2009 02:04
iubiri imposibile 1 De la: kudika058778 16 Noiembrie 2010 08:28
parintii lui nu ma vor 7 De la: Valy90 11 Mai 2011 21:02
Buna! Diferenta de 10 ani intr-o relatie poate reprezenta o problema? Am nevoie de sfaturi! 14 De la: kudika_12925 21 Octombrie 2012 12:28
ce obiceiuri alimentare nesanatoase aveti? 16 De la: honeybrunette 28 Mai 2009 00:06