Setari Cookie-uri

buna

De la: Chocolate22, la data 2009-01-18 16:09:33Ntz, ntz, ntz ... nu-i frumos sa judecati in halul asta.
O persoana caruia ii lipseste ceva in familie, cauta acel ceva in alta parte. In cazul asta lui vali ii lipsea atentia sotiei sale, sentimentul ca e o parte importanta a cuplului, a familiei. Normal ca a cautat aceste lucruri in alta parte si le-a gasit la o alta femeie care nu are nici o vina, dar care a acceptat sa-i fie amanta desi a aflat ca e casatorit. Ea de ce nu e vinovata cu nimic? Putea sa-l paraseasca cand a aflat ca e insurat, nu sa faca 2 copii dupa ce a mai avut 2 intreruperi de sarcina.
Nu judecati fara sa va ganditi. Nu doar e el vinovat. Fiecare din ce 3 are partea lui de vina. Sotia e vinovata ca l-a indepartat de ea, el e vinovat ca le-a mintit, iar amanta e vinovata ca a acceptat relatia cu un om casatorit.

perfect adevarat!!! dar acum el este singurul care mai poate schimba ceva si nu e corect sa se ascunda dupa ''n am curaj'' sau sa faca jocul sotiei continuand minciuna!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:13
Nu stiu daca realizezi ca trei copii vor avea de suferit drept urmare a inconstientei tale.
Sincer nu cred ca vei putea repara raul facut.
Cum au mai zis si altii,ar trebuii sa-ti asumi responsabilitatea pt faptele tale.
Dar si asa vei ajunge ziua cand vei fi singur,pt ca in viata totul se plateste,iar tu vei platii pt raul facut.
Ai cerut sfaturi..........in primul rand cred ca ar trebui sa constientizezi ce ai facut.
Prima postare,suna a lauda Deci...cum te poti lauda cu raul facut?
Aaaaa si sa nu te mire raspunsurile care le primesti,ai reusit sa ingrozesti lumea cu comportamentul tau!
andreea1976
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:16
Vali, daca te impusti, te spanzuri, te sinucizi ... ce rezolvi? Lasi 3 copii fara tata.
Eu te sfatuiesc sa vb cu sotia ta si sa bagi divort, asta in cazul in care esti sigur ca o iubesti pe asa numita amanta. Nu are rost sa va chinuiti toti. La un moment dat tot va veti desparti pt ca unul din voi va ceda in fata tensiunilor si a frustrarilor.
Daca o iubesti, de ce sa nu fii cu amanta?
Oricum raul e facut si nu poti "repara" prea multe.
Singurele persoane care o sa sufere mai mult o sa fie copii, dar daca vei sti sa fii alaturi de ei astfel incat sa nu iti simta lipsa o sa fie bine. ;)
Chocolate22
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:20
Pana la urma ce vrei de la noi...? vrei sfaturi...? vrei jigniri...? Pur si simplu ai deschis un topic cu titlul de "Buna" si..? mai departe descopar ca este aproape o confesiune....te ajuta cu ceva sa ne spui toata viata ta..? La prima vedere vei fii judecat de multi/multe..dar presupun ca esti intr-un impas al vietii si ceri ajutor...te sfatuiesc sa te porti ca un om ADULT ,sa gandesti si sa pui capat situatiei dintre tine si sotia ta sau dintre tine si amanta...una din doua,nu se poate asa...provoci suferinta multora...iar faptul ca amanta ta nu "ti-a indesat copiii pe gat",cum ai spus si tu,inseamna ca are ea motivele ei,..asa sunt barbatii in general...se dezic de la responsabilitatile lor si lasa si partea lor pe umerii femeii...asta e...se pare ca noi,femeile,am fost create pt a purta toata greutatea....
liza24_84
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:25
TATA,E UN CUVANT PREA MARE PT EL.CE EXEMPLU AR PUTEA DA EL UNUI COPIL?
dana_mv
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:26
nu vrea sa auda de divort,cika daca o mai insel cu alta atunci da baga divort de mine,si cred ca asta am sa si fac ma duc cu alta ca sa dea divort femeia asta de mine...daca da divort acum ii stric imaginea ei de vedeta,mai tarziu daca da divort nu i as strika imaginea ei.amanta nu ma mai vrea langa ea,chiar daca o iubesc si sincer va zik asta o iubesc dar la cate i am facut nu mai vrea sa stie de mine.singura ei vina e ca a avut incredere in mine,in minciunile mele.e adevarat stia ca sunt un om insurat, mia zis de la inceput ca nu vrea o relatie cu mine doar pt simplu fapt ca nu distrge viata alteia.eu indragostit de ea am preferat sa zik aceasta minciuna ca sunt un om care da divort.i am plans,i am zis ca o iubesc sa nu ma paraseasca pt ca o iubesc si ma ast 3 ani ca sa dau un divort care nici nu exista.a aflat adevarul ca eu nu dau nici un divort imediat dupa ce aflat ca a ramas insarcinata.sotia mia zis atunci sa ma duc acasa si sa vb cu ea ce se intmpla tot atunci mia zis ca ma iarta si daca ma mai prinde cu una da divort.iar amanta a ramas fara nici o explicatie chiar daca ma dat afara din casa ei.:(am o luna si ceva acusi 2 luni de cand nu mai stiu nimik de ea,la telefon nu mai raspunde probabil si la schimbat,la emailuri la fel nu imi raspunde.desi imi este dor de ea,as vrea macar sa ii aud vocea.stiu ca nu ii este bine si sufera.ma simt incoltit imi vine sa las totul si sa plec din casa asta care stau acum,dar am un copil cu actuala sotie,si nu pot sa ii intorc spatele nici lui dar ceilalti 2 ce o sa faca:(

Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:36
Ai perfecta dreptate "andreea1976"

Prima postare,suna a lauda Deci...cum te poti lauda cu raul facut?
Aaaaa si sa nu te mire raspunsurile care le primesti,ai reusit sa ingrozesti lumea cu comportamentul tau![/quote]


Exact laudarosenie!!!! Mai lipsea sa intrebe ce nota-i acordam pentru bravura facuta ??
Inca ceva, daca cititi putzin la profil, spune foarte "plastic" ca de fiecare data cand amantele ramaneau insarcinate le ducea la spital sa omoare copilul!!! Deci e foarte constient de ceea ce a facut si o afiseaza aici ca pe o VICTORIE!! Nu mai stie nici numarul amantelor, deci noi trebuie sa realizam ca este un "armasar" nu asa orice amarat....
Ileana1970
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:39
adica sa mai implici inca o persoana cat de penibil poti fi!! si ce te opreste sa nu pleci?? de ce nu bagi tu divort!! pur si simplu!! copilul tau oricum nu e fericit intr o cearta continua!! si e normal ca amanta sa nu vrea sa comunice cu tine!! pt ca tu stai ca un las ingropat in lumea ta de minciuni alaturi de sotie!! daca e suficient de puternica si are cine sa o ajute emotional nici nu va mai privi spre tine orice ai face!! insa ...pana nu clarifici problema cu sotia nu spera sa vorbeasca cu tine!!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:43
ADICA CE VREI SA FACI?SA TE FOLOSESTI SI DE A TREIA PERSOANA?????SA MAI DISTRUGI PE CINEVA?NENOROCIT -E UN CUVANT PREA BLAND PT TINE.AR TREBUI SA "TI-O TAIE"CINEVA.SCARBOSULE.
dana_mv
Postat pe 18 Ianuarie 2009 16:51
3 persoane deja suntem,poate o pun pe 4 a

Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:03
Lamureste-ne care este sensul frazei de mai jos:
citez: "nu vrea sa auda de divort,cika daca o mai insel cu alta atunci da baga divort de mine,si cred ca asta am sa si fac ma duc cu alta ca sa dea divort femeia asta de mine...daca da divort acum ii stric imaginea ei de vedeta,mai tarziu daca da divort nu i as strika imaginea ei."
Care e faza cu divortul, imaginea si vedeta?? Nici macar nu esti in stare sa te exprimi, sa fii coerent!!!! Dar sa mai ai discutii cu sotia sau amanta ca sa lamuresti stuatia!? Tu macar asa, ai idee ce ai facut si ce implicatii are situatia creata de tine????? Cred ca habar nu ai pe ce lume traiesti!!!!!!
Pentru ce anume vii si ceri parearea pe Forum ca dupa aceea sa spui ca mergi cu alta!!??
TU CITESTI CEEA CE SCRII????? SAU O FACI DOAR ASA DE PLICTISEALA??????
Ileana1970
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:03
De la: valivoicesss, la data 2009-01-18 17:03:143 persoane deja suntem,poate o pun pe 4 a
INCA MAI TRAIESTI?FACI UMBRA PAMANTULUI DEGEABA.
dana_mv
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:08
nu vrea sa inaintez divortul,iar cand vb de imaginea ei si de vedeta sotia mea se numeste mirela carp si numele de scena este EDA cautati pe youtube si vedeti cine este.acum poate o sa intelegeti de ce nu pot da divort.femeia se crede vedeta si e frica ca ii patez imaginea:)de asta mi a zis sa parasesc amanta nu vrea sa se implice intr un scandal.ACUM INTELEGE TI DE CE NU POT FACE NIMIKKKKKKKKKKKKKKKKKK?eu nu am scris pe acest forum pt ami face publicitate si nici sa ma laud.dar o iau raznaaa inebunesc,merit tot ceea ce imi ziceti dar vreau un sfat sau nu stiu ce naiba vreau dar vreau sa ies din tot acest balamuc m am saturat am ranit o pers care nu a meritat asta si tot din cauza mea si a sotieie care naiba sa o ia pt simplu fapt ca se crede vedeta ii da dreptul de a face ce vrea din oameni.

Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:33
INTOTDEAUNA SE GASESC (SI DACA NU, SE CAUTA) SCUZE CA SA FACI TAMPENII SAU SA NU FACI CEEA CE AR TREBUI FACUT!!!!
ASA CA NU MAI VENI AICI CU SCUZE GEN: "VEDETE", "CARIERA" ETC. TE TINE CINEVA IN LANTURI????? HAI SA FIM SERIOSI!!!!
DACA AI CEVA DE FACUT, FA SI NU TE MAI LAMENTA CA O BABA PROASTA !!!!!!

ESTI JALNIC CUM INCERCI SA ADUCI TOT FELUL DE ARGUMENTE SI JUSTIFICARI PENTRU COMPORTAMENTUL IRESPONSABIL PE CARE-L AI !!!!!
Ileana1970
Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:50
si daca femeia asta nu vreaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?
eu ce sa ii fac sa o strang de gat ca sa imi dea divortul?
poate daca ma prinde cu alta in pat ma lasa dar nici atunci nu cred sau nu stiu ce naiba sa mai zik.mia zis clar nu dau divort de tine,ce ca sa te intorci la amanta sa fii fericit cu ea?exact asta mia zis.femeia aia oricum nu mai vrea sa stie nimik de mine,dar ea nu intelege asta.daca a ajuns sa imi zika ca ar sa omoare ea copii daca eu nu am reusit sa fac asta.deci ce pot face?nu e nici o mihaela radulescu ar vrea ea,daca ar fi sa imi deschid gura sar putea sa nu ii placa dar na...nu vrea divort prefera sa stea asa cu mine chiar daca as inselao din nou.acum ce ziceti sunt numai eu prostul si tampitul in povestea asta?NU CRED

Postat pe 18 Ianuarie 2009 17:57
De la: eu_roxanachitu, la data 2009-01-18 17:16:09DOAMNE...APROAPE CA E ACEEASI POVESTE CU A MEA.....
Nu-mi vine sa cred ca mai exista oameni ca vali....Imi doream ca povestea mea sa fie unica....sa nu mai fi suferit nimeni atat....
Doamne pazaste-ne pe toti...iar pe oameni ca vali ajuta-i sa constientizeze ceea ce fac....




Roxana, m-am uitat la profilul tau, esti f tanara pt asa ceva..... nu se poate sa fi dat peste un asemenea specimen....
Ileana1970
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:02
http://www.kudika.ro/comunitate/adryanapascu/blog.html intrati si pe blogul mu!pupici
adryanapascu
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:02
ai depus actele pentru divort???? ce te inereseaza parerea ei?? aduna ti hainele si dispari din casa aceea!! depune actele si pe urma ai sa vezi ce va mai fi!! daca stai si te smiorcai nu vei face nimic!!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:03
De la: valivoicesss, la data 2009-01-18 17:57:12si daca femeia asta nu vreaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa?
eu ce sa ii fac sa o strang de gat ca sa imi dea divortul?
poate daca ma prinde cu alta in pat ma lasa dar nici atunci nu cred sau nu stiu ce naiba sa mai zik.mia zis clar nu dau divort de tine,ce ca sa te intorci la amanta sa fii fericit cu ea?exact asta mia zis.femeia aia oricum nu mai vrea sa stie nimik de mine,dar ea nu intelege asta.daca a ajuns sa imi zika ca ar sa omoare ea copii daca eu nu am reusit sa fac asta.deci ce pot face?nu e nici o mihaela radulescu ar vrea ea,daca ar fi sa imi deschid gura sar putea sa nu ii placa dar na...nu vrea divort prefera sa stea asa cu mine chiar daca as inselao din nou.acum ce ziceti sunt numai eu prostul si tampitul in povestea asta?NU CRED
fa cum crezi ca e mai bine...nu asculta de nimeni, fiindca la sfaturi si jigniri multa lume e prezenta, insa...cum e vb aia..."sa arunce cu piatra cine nu are pacate"

Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:09
am inaintat o data divortul,dar nu a fost de acor se certa cu mine in fata avocatului iar avocatul ne a zis sa ajungem la comun acord altfel vor fi probleme,nu sa ajuns nici in ziua de azi la nici un comun acord.acum mai e si copilul daca dau divort automat imi ia si copilul ma si amenintat daca fac asta nu mai vad copilul never.si sa plec eu din casa mea?ca sa io las ei nuuuuuuuuuuuuuuuu,e casa mea daca ar fi sa plece ea nu eu dar nu vrea.

Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:27
nu mai inteleg nimic!! tu efectiv nu stii ce vrei!! si atata timp cat nu vrei sa faci nimic... nu se va skimba nimic!!
IonykMiru
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:31
De la: valivoicesss, la data 2009-01-18 02:15:06ce parere aveti de inselat?mi am inselat nevasta si am acum 2 gemeni cu amanta:)


ce scrie la profilul tau nu stiu de ce ai scris asta la profil am amnte le-am dus la spital sa le omor copilul vorbesti ca un criminal auzi dar prezervativ nu exista ptr tine si amantele tale sunt curioasa cu sotia ai copii? de curiozitate ca vad ca te lauzi ca ai copii cu amantele si ca le duci sa le omori copilu ESTI BOLNAV NENE
bruni_eu
Postat pe 21 Ianuarie 2009 00:04
Vali, mare pisicher esti!
De ce nu le convoci pe amandoua si va mutati cu totii impreuna, faceti un fel de menaj in 6?

Dar te miros! Hotomane, o sa platesti pensie alimentara si la nevasta si la amanta 1 si la amanta 2 (aia viitoare de provoaca divortu'), asa ca baga vitamine.

Noi te invidiem!

Postat pe 21 Ianuarie 2009 07:07
Vali, mare pisicher esti!
De ce nu le convoci pe amandoua si va mutati cu totii impreuna, faceti un fel de menaj in 6?

Dar te miros! Hotomane, o sa platesti pensie alimentara si la nevasta si la amanta 1 si la amanta 2 (aia viitoare de provoaca divortu'), asa ca baga vitamine.

Noi te invidiem!

Ca bine mai zici Roco!
rox_rbz
Postat pe 24 Ianuarie 2009 22:22
wauuu sincer nu imi vine sa cred ceea ce vad,vali tu esti normal?pentru asta mi ai trimis linkul pe email ca sa intru si sa vad tampeniile tale?aici recunosti tu adevarul?mai omule sincer dute la un control ai nevoiee.de ce nu zici asta de fata sotiei si a mea?nu ai suficient curaj.ce credeai daca vad asta te iert?stai mai omule linistit in banca ta.te duci la vale de tot.
papusa_mika2000
Postat pe 25 Ianuarie 2009 15:08
Hopaaa, a aparut amanta 1.
ta na naaa !

Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:42
Suntem numai ochi...
Lucia1971
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:46
gasesti ceva amuzant,roco?
niko_llle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:48
citeam "povestea" scrisa de acest om credc ca este inventata,de asta te intrebasem daca gasesti ceva amuzant:P
niko_llle
Postat pe 25 Ianuarie 2009 17:49
De la: Roco, la data 2009-01-25 17:42:35Hopaaa, a aparut amanta 1.
ta na naaa !






Ileana1970
Postat pe 25 Ianuarie 2009 18:12

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Origini reale :) 31 De la: dandanaua_reloaded 10 Aprilie 2009 08:55
Au Pair / Mother's Help in Marea Britanie 1 De la: emigre 27 Noiembrie 2008 04:09
firme de curatenie 2 De la: emyia 12 Iunie 2008 14:21
Venituri suplimentare cu minim efort! 10 De la: kudika_1045780 24 Aprilie 2023 15:07
LV7 Osansa pentru toti! 7 De la: luckyyyLuke 20 Februarie 2009 01:54