Setari Cookie-uri

CREDE CINEVA IN VISE?

Atunci cand visele tale au devenit realitate aminteste-ti ca altii poate nu au curaj sa viseze
Indrasneste si viseaza increde-te in visele tale,traeste-ti viata,clipa atunci cand esti fericit fai si pe altii la fel de fericiti ca tine iubeste si vei fi iubit aminteste-ti doar ce a fost frumos in viata ta,in timp vei intelege dak ai gresit candva si atunci va fi mult prea tarziu;nu incerca sa-ti aflii viitorul ca nu stie nimeni cum va fi ce va fi ci doar Dumnezeu



intr-o noapte o stea ma intrebat:de ce nu-l lasi dak te face sa plangi?i-am raspuns:dar tu stea ti-ai parasi cerul?
bruni_eu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:27
Buna Bruni.. sincer ti-am gasit forumul... chiar azi.. cand din fericire nu am fost la munca.. si am dormit mai mult decat trebuia. Partea interesanta e ca am avut un vis. Destul de ciudat pot spune. Pt ca acel vis.. m.a facut sa sufar si sa ma despart de persoana iubita cu care sunt in viata reala. Oare se v-a indeplini? ce rol au visele? sincer nu am nici un pic de habar si nu m-am documentat. cred totusi ca azi am sa incep sa citesc cateceva despre vise. oricum.. s.au intamplat fff multe in vis si parca le.am trait de-adevaratelea.. asa de reale parea. nu stiu ce sa zic. mai vb. o zi buna
diana_mirabela09
Postat pe 5 Februarie 2009 14:45
De la: diana_mirabela09, la data 2009-02-05 14:45:32Buna Bruni.. sincer ti-am gasit forumul... chiar azi.. cand din fericire nu am fost la munca.. si am dormit mai mult decat trebuia. Partea interesanta e ca am avut un vis. Destul de ciudat pot spune. Pt ca acel vis.. m.a facut sa sufar si sa ma despart de persoana iubita cu care sunt in viata reala. Oare se v-a indeplini? ce rol au visele? sincer nu am nici un pic de habar si nu m-am documentat. cred totusi ca azi am sa incep sa citesc cateceva despre vise. oricum.. s.au intamplat fff multe in vis si parca le.am trait de-adevaratelea.. asa de reale parea. nu stiu ce sa zic. mai vb. o zi buna



visele au o organizare haotica. au materialul furnizat inconstient, de acele trairi ale tale care nu sunt constiente, dar au intrat in contact cu psihicul tau, s-au simtit un pic in constient, dar cu nu o foarte mare intensitate. in inconstient exista fricile, temerile, actele ratate, neimplinirile - toate actele neimplinite.
se zice ca in vis iti indeplinesti o dorinta pe care in constient nu ti-ai putea permite sa o ai. fiecare vis este o indeplinire de dorinte.
visele din timpul somnului se repeta la un interval de 50 de minute, astfel avem in medie aprox 5-6 vise intr-o seara, fiecare vis durand aprox 10-15 min. visele cu o puternica traire afectiva - ca si cum ar fi realitate sunt cele din ultima faza a somnului, de aceea le pastrezi mai bn in minte si le simti mai adevarate decat altele.

in cazul tau nu cred ca dorinta ar fi sa te desparti de persoana iubita, ci e o temere de-a ta cu care te confrunti si ti-ai pune in viata reala intrebarea: "oare ce as face fara el? cum m-as descurca? nu as vrea sa ma despart de el!!! dar... dak relatia nu ar merge.... cum ar fi fara el? l-as ierta? as avea orgoliu? ce as face? si atunci urmeaza visul care iti indeplineste dorinta ta ascunsa" cum ar fi fara el" cred ca este si visul unei femei puternice si independente care nu ar vrea sa creada ca este iubirea singurul ei stapan... al unei femei rationale, care gandeste muuult si bine ce-i drept

cert e ca at cand te trez zici... asa e dak nu as fi cu el, ai gol in suflet si devii din ce in ce mai constienta ca nu a fost decat un vis... incepe sa ti se umple golul si mai bn fugi la el sa il strangi in brate si sa stii ca esti doar a lui si el e doar al tau

app. eu asa am dat o interpretare. zi-mi dak crezi ca are legatura :))) ca deja imi dau fasoane de psiholoaga
dienutza_bulinutza
Postat pe 6 Februarie 2009 09:48
De la: bruni_eu, la data 2009-01-20 20:27:06Atunci cand visele tale au devenit realitate aminteste-ti ca altii poate nu au curaj sa viseze
Indrasneste si viseaza increde-te in visele tale,traeste-ti viata,clipa atunci cand esti fericit fai si pe altii la fel de fericiti ca tine iubeste si vei fi iubit aminteste-ti doar ce a fost frumos in viata ta,in timp vei intelege dak ai gresit candva si atunci va fi mult prea tarziu;nu incerca sa-ti aflii viitorul ca nu stie nimeni cum va fi ce va fi ci doar Dumnezeu



intr-o noapte o stea ma intrebat:de ce nu-l lasi dak te face sa plangi?i-am raspuns:dar tu stea ti-ai parasi cerul?



ce bine ar fi ca visele sa devina realitate

Postat pe 6 Februarie 2009 09:55
De la: bruni_eu, la data 2009-01-20 20:27:06Atunci cand visele tale au devenit realitate aminteste-ti ca altii poate nu au curaj sa viseze
Indrasneste si viseaza increde-te in visele tale,traeste-ti viata,clipa atunci cand esti fericit fai si pe altii la fel de fericiti ca tine iubeste si vei fi iubit aminteste-ti doar ce a fost frumos in viata ta,in timp vei intelege dak ai gresit candva si atunci va fi mult prea tarziu;nu incerca sa-ti aflii viitorul ca nu stie nimeni cum va fi ce va fi ci doar Dumnezeu



intr-o noapte o stea ma intrebat:de ce nu-l lasi dak te face sa plangi?i-am raspuns:dar tu stea ti-ai parasi cerul?
.......................exista vise si vise depinde cat de mari sunt visele noastre si cat de mult dorim sa se amplineasca...cat luptam ca ele sa devina realitate.....sa nu visam la ce nu putem atinge sa nu ramanem dezamagiti...acum eu visez la o viata linistita langa o persoana care sa ma aprecieze ...credeti ca se poate realiza?
erikahd2008
Postat pe 6 Februarie 2009 10:02
eu am visat ca eram in concediu la munte,era vara,frumos,super...asta pana m-am trezit. vreau inapoi sa mai dorm vreo cateva zile.
dana_mv
Postat pe 8 Februarie 2009 10:35
De la: diana_mirabela09, la data 2009-02-05 14:45:32Buna Bruni.. sincer ti-am gasit forumul... chiar azi.. cand din fericire nu am fost la munca.. si am dormit mai mult decat trebuia. Partea interesanta e ca am avut un vis. Destul de ciudat pot spune. Pt ca acel vis.. m.a facut sa sufar si sa ma despart de persoana iubita cu care sunt in viata reala. Oare se v-a indeplini? ce rol au visele? sincer nu am nici un pic de habar si nu m-am documentat. cred totusi ca azi am sa incep sa citesc cateceva despre vise. oricum.. s.au intamplat fff multe in vis si parca le.am trait de-adevaratelea.. asa de reale parea. nu stiu ce sa zic. mai vb. o zi buna



eu cred ca visele in realitate au si ele un rol dar acum nu stiu daca se vorr implini cred ca nu toate si nu la fel ca in vis dar ceva din vis poate devenii realitate de ce mai visam si ce visam o parte din ce visam se datoreaza zilelor noastre ce facem pe parcursul zilei si cu ce adormim in gand acum nu stiu sigur cata valoare au visele in somn dar stiu ca exista o mare putere intre vise si viata reala
bruni_eu
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:22
De la: hefe, la data 2009-02-06 09:55:04
De la: bruni_eu, la data 2009-01-20 20:27:06Atunci cand visele tale au devenit realitate aminteste-ti ca altii poate nu au curaj sa viseze
Indrasneste si viseaza increde-te in visele tale,traeste-ti viata,clipa atunci cand esti fericit fai si pe altii la fel de fericiti ca tine iubeste si vei fi iubit aminteste-ti doar ce a fost frumos in viata ta,in timp vei intelege dak ai gresit candva si atunci va fi mult prea tarziu;nu incerca sa-ti aflii viitorul ca nu stie nimeni cum va fi ce va fi ci doar Dumnezeu



intr-o noapte o stea ma intrebat:de ce nu-l lasi dak te face sa plangi?i-am raspuns:dar tu stea ti-ai parasi cerul?



ce bine ar fi ca visele sa devina realitate



nu toate visele sunt bune sa devina realitate ....expl dak ai visa ca cineva iti face rau sau ca cineva drag tie moare nu cred ca ti-ar placea sa devina realitate dar in general ne dorim ca visele frumoase sa devina realitate dar cum vedem realitatea noastra este dupa ce ne trezim realiatea e pe pamant numai k exista si ceva din ea in vis
bruni_eu
Postat pe 28 Aprilie 2009 20:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce ce nu ma lasa sa votez? 15 De la: F_L_R 3 Februarie 2009 02:51
Vrei sa fii o femeie de succes sau nu? 9 De la: dandanaua_reloaded 2 Octombrie 2008 16:48
Cat castiga un store Manager in Bucuresti ? 1 De la: larisa_sofia 1 Iunie 2009 16:57
Cariera???? 173 De la: francia2008 7 Iulie 2008 19:12
ANGAJEZ MEDIC STOMATOLOG TIMISOARA 2 De la: kudika473971 19 Noiembrie 2011 13:37