Setari Cookie-uri

pentru cei care iubesc

exista drgoste la distanta

Postat pe 20 Ianuarie 2009 21:22
DACA E O AFIRMATIE EU TI-O CONFIRMA . DA EXISTA.....DACA E O INTREBARE ..RASPUNSUL E ACELASI......DAAA EXISTA DRAGOSTE LA DISTANTA SI DA ACUM SIMT CA SUNT IUBITA... ERA DOAR O INTREBARE ? SAU VREI SI EXEMPLU?.... PE MINE SI PE LA MEU IUBIT NE-AU DESPARTIT MII DE KM . 5 LUNI DE ZILE.....INSA IUBIREA UNUL PENTRU CELALAT NEA APROPIAT DIN CE IN CE MAI MULT , ACUM SUNTEM IMPREUNA SI NE IUBIM RECIPROC , IN FIECARE ZI MAI MULT,,,,,,SIMTIND ASTA , DEMONSTRANDU-NE SI SPUNANDUNE TOATE TRAIRILE CARE SUNT UNICE PENTRU CA ABIA ACUM LE CUNOSC.NE BUCURAM UNUL PENTRU CELALAT SI SUNT FERICITA CAND II VAD ZAMBETUL PLIN DE MULTUMIRE...ASA CUM EL E FERICIT CAND MA IMBRATISEAZA DE CATE ORI TRECE PE LANGA MINE PRIN CASA..... ASTA INSEAMNA PENTRU MINE FERICIRE , FERICIRE CE NU AM SIMTIT-O PANA ACUM,,,,,MA FACE SA MA SIMT O FEMEIE IUBITA..... STAM AMNDOI IN CASA SI IMI SCRIE MAILURI IN CARE GASESC RANDURI SCRISE CU CARECTERE NORMALE, INSA PENTRU MINE SUNT CELE MAI FRUMOASE SI SINCERE, CUVINTE CARE MI LE SPUNE IN FIECARE ZI....... SI CARE AM INVATAT SA LE EXPRIM SI EU PRIN : GESURI , PRIN VORBE , ..MAILURI..... BUCURI,... IMBATISARI.....SI PRIN EL INSUSI ..IUBITUL MEU!
ferero
Postat pe 10 Februarie 2009 05:40
da, si eu sunt d aceeasi parere, exista. asta dak sentimentele exista cu adevarat si sunt destul d puternice din ambele parti. dar trebuie sa recunosc k e enorm de greu sa fi departe d persoana pe care o iubesti, am fost cateva luni, si sper din suflet sa nu mai fiu nevoita sa trec prin asa ceva
sweety13
Postat pe 1 Martie 2009 15:32
De la: mariana_marin68, la data 2009-01-20 21:22:17 exista drgoste la distanta


Exista ,dar nu rezista!
ella_c
Postat pe 1 Martie 2009 15:34
Din propria experienta i ti spun ca exista .Pe mine si iubitul meu de multe ori ne despart mii de km dar dragostea invinge ,pt ca de aceea se numeste DRAGOSTE !

Postat pe 1 Martie 2009 15:36
De la: ella_c, la data 2009-03-01 15:34:47
De la: mariana_marin68, la data 2009-01-20 21:22:17 exista drgoste la distanta


Exista ,dar nu rezista!


ba si exista si si dureaza la mine a durat ...am avut parte de dragoste pe net 1 an jumate si de 9 luni suntem impreuna zi de zi
_dulcik_
Postat pe 6 Mai 2009 22:16
:) Am o relatie de 3 ani jum. El este mai mic decat mine cu un an. Am plecat la facultate in alt oras, el a ramas sa termine liceul si multi nu ne-au dat sanse...bine ca era deja o relatie solida, 3 ani, zi de zi unul langa altul...dar a rezistat la distanta..:Dsi mai suportam putin si ne mutam impreuna...:P...e greu...e foooarte greu...dar daca iubesti, e posibil orice :D.Va pup.
ioanaeu20
Postat pe 8 Mai 2009 00:05
depinde doar de voi daca vreti sa reziste
Diavolyta_
Postat pe 8 Mai 2009 00:35
De la: ioanaeu20, la data 2009-05-08 00:05:53:) Am o relatie de 3 ani jum. El este mai mic decat mine cu un an. Am plecat la facultate in alt oras, el a ramas sa termine liceul si multi nu ne-au dat sanse...bine ca era deja o relatie solida, 3 ani, zi de zi unul langa altul...dar a rezistat la distanta..:Dsi mai suportam putin si ne mutam impreuna...:P...e greu...e foooarte greu...dar daca iubesti, e posibil orice :D.Va pup.


asta e altceva, dar o relatie la distanta, clar nu tine. sunt foarte putine cazurile astea fericite.
cristi_nne
Postat pe 8 Mai 2009 10:45
:) nu e altceva...o relatie la distanta poate fi la distanta o perioada de timp...ca doar nu ai de gand sa fii cu cineva NUMAI la distanta :))....da...rezista...dar trebuie sa faci si unele sacrificii sa o mentii..:P..si se merita doar cand vrei ceva serios si stii ca mai mult de 1 an nu e la distanta..:)...crede`ma...stiu ce spun...
ioanaeu20
Postat pe 10 Mai 2009 03:27
apropo...noi 1 an am stat asa..:)....fiind obisnuiti 3 ani sa stam in fiecare zi impreuna....:P..
ioanaeu20
Postat pe 10 Mai 2009 03:28
exista relatie la distanta. stiu din proprie experienta. N-am cunoscut din 2006, el era in clasa XII, iar eu clasa VII. Provenind fiecare din medii diferite, el a incercat sa schimbe cate ceva la mine, ceia ce pentru mine era pe atunci, foarte interesant.Am vorbit timp de un semestru, apoi el a plecat in bucuresti la facultate. Eu am ramas sa imi continui scoala, fireste. De atunci, au inceput drumurile: onesti-bucuresti, buzau-bucuresti, onesti-brasov, -onesti-galati, onesti-suceava si viceversa. La inceput a fost foarte greu, dar iata ca de atunci au trecut vre-o trei ani si jumatate si inca ne mai merge bine. Fireste, cu mici neintelegeri, ca doar altfel nu se poate. Asadar fetelor, nu fugiti din calea unei relatii la distanta. Ma adresez desigur, doar persoanelor care chiar stiu sa isi doreasca o relatie si mai ales sa o pastreze.
andreealivia
Postat pe 10 Mai 2009 05:53
exista dragoste la distantza depinde doar de voi si de intensitatea sentimentelor
yumy
Postat pe 10 Mai 2009 08:57
iubitul meu urmeaza sa plece in strainatate pt o perioada mai lunga,la mama sa....eu una as vrea sa continuam relatia si dupa ce plek...dar el zice ca nu va rezista...asta inseamna ca nu ma iubeste cu adev sau doar nu are incredere in mine?
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 12:51
De la: just_me00, la data 2009-05-10 12:51:35iubitul meu urmeaza sa plece in strainatate pt o perioada mai lunga,la mama sa....eu una as vrea sa continuam relatia si dupa ce plek...dar el zice ca nu va rezista...asta inseamna ca nu ma iubeste cu adev sau doar nu are incredere in mine?


Inseamna ca e realist. Nu inseamna ca nu are incredere in tine ,insa, cred eu, ca nu are incredere in el.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 12:59
Mai direct, ca am recitit ce am scris si vad ca nu am fost chiar coerenta, vreau sa zic ca poate ca se gandeste sa fie liber, pentru "oportunitatile" pe care le va intalni acolo. Si ca poate te respecta suficient incat sa nu te incurce,
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 13:03
da jasmine....poate asa e...mam gandit si eu la asta....dar totusi e o rel de aproape 2 ani.....nu va fi usor sa trec peste....
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 13:12
O sa treci, ca nu ai incotro. Si dupa ce-si termina treaba pe acolo, poate ca se intoarce, poate ca te cauta. Ideea e sa nu stai sa il astepti. Iesi in lume, cauta-ti prieteni noi, iesi cu tipi... pastreaza-l ca pe o amintire frumoasa dar nu trai din amintirile cu el. Respecta-l pentru ca ti-a spus clar ce gandeste. Macar e sincer si nu te duce de nas. Era mai bine daca iti dadea iluzii si aflai tu mai tarziu... cine stie ce? Normal ca e greu, nu e usor sa spui "adio" sau "la revedere" cuiva drag dar cred ca o sa treci peste.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 13:18
da asa e.....nu pot sa stau k proasta sa astept pe cineva care nu ma asteapta pe mine......asta e.....nu voi avea inkotro....atata timp cat el asta isi doreste......desi mai sunt 4 luni pana plek....a facut bine ca mia zis....
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 13:29
bun sfat!!nu trai in trecut...prezentul si viitorul trebuie sa se impleteasca acuma, pentru tine aseta sunt importante!!iesi cu prietenii tai la un cico!!
kudika023851
Postat pe 10 Mai 2009 13:32
ms....da care prieteni?:| de cand sunt cu el...am uitat de prieteni din pacate.....
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 13:49
Ei na! Hai ca ma sacrific. Te scot la un cico. Esti din Bucuresti?
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 13:51
hmmm...ms mul jasmine...dar din pkate nu st din buc...sunt din sibiu :(
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 13:55
Si alta data nu mai fa prostia sa investesti totul intr-o singura persoana de sex opus. Ca de aia prietenii la nevoie se cunosc!
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 13:56
da...stiu k am gresit...dar el ma facut sa cred ca e mai bine asa...k nu va avea cine sa ne influenteze.....dar nu a fst asa bne......acum ce sa fac...va trebui sa o iau de la 0......
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 13:58
Nu-i nimic, sunt sigura ca in Sibiu, la serviciu la tine sau la scoala, gasesti tu pe cineva sa schimbi o forba. Trebuie doar sa vrei sa socializezi!
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 13:59
da akum gat liceul...pe perioada vacantei o sa ma angajez...ma inscriu la o facultate...o sa fac tot posibilul sa imi revin....dar nu stiu cum o sa reactionez daca ma va cauta.....
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 14:02
Sa va influenteze? Aoleu mama, mai era si genul posesiv! In schimb el are prieteni, nu-i asa? Ca el nu se poate lasa influentat, asa e? Dar ce cusur avea de a gandit astfel? Prea in varsta? Prea slab/gras? Care era problema?
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:02
e cu un an mai mare doar....e mai slabutz...da eu una nu il vad ca un defect.....de ce a gandid asa?prietenele mele nu i s-au parut lui potrivite.....si deh.....asta e.....da si normal k el a mai tinut legatura cu golanii lui,nijte betivi ordinari pe care ii urasc si si ei pe mine la randul lor....aia nu stiu altcva inafara de bautura,carciumi,cluburi,tigari si femei....iar de fiekre data knd aveam diskutii din kuza lor el imi zicea k e baiat si nu o poate termina asa dintro data cu ei k nu vrea dusmani......
just_me00
Postat pe 10 Mai 2009 14:07
Mariana Marin, care a deschis topicul, ori s-a lamurit ori s-a plictisit dupa ce a adaugat mesajul. Si ca sa fiu on topic, da exista dragoste la distanta, atunci cand stii ca va fi pe termen scurt. Atunci cand il cunosti bine pe tip si stii cum priveste viata. Cand vezi ca te cauta la telefon, pe mes, cand te lasa sa simti din vocea lui anumite lucruri. Cand revederile alea scurte te fac sa simti ca traiesti si din ele iti tragi forta si rabdarea pentru urmatoarea asteptare. Cand vezi ca si pentru el e la fel.
Jasmine10
Postat pe 10 Mai 2009 14:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
o parere urgent 7 De la: sebylovegyrls 26 Ianuarie 2011 22:55
Parastas 5 De la: kudika_35337 8 Iulie 2013 15:47
nu poate uita! 31 De la: iris_4_ever 1 Aprilie 2010 19:01
..cat de egoist si meschin sa fii, sa te joci si cu viata unui copi? 13 De la: Valy90 7 Mai 2011 19:34
Ma place...nu ma place:)` 14 De la: Nicoleta01 23 August 2010 21:41