Setari Cookie-uri

eu berbec, el....varsator!

hmmm...d cuplul asta c ziceti? k eu imi bat capul de vreo 2 ani si jumatate intr-un continuu du-te-vino. apelez si eu la berbecutze mai experimentate cu varsatorii astia complicati, poate stiti sa rapundeti la intrebarea..."ce pana mea e in capul lor?"
ramona_86
Postat pe 20 Ianuarie 2009 22:42
De la: ramona_86, la data 2009-01-20 22:42:03hmmm...d cuplul asta c ziceti? k eu imi bat capul de vreo 2 ani si jumatate intr-un continuu du-te-vino. apelez si eu la berbecutze mai experimentate cu varsatorii astia complicati, poate stiti sa rapundeti la intrebarea..."ce pana mea e in capul lor?"


iti bati capul de doi ani si noi crezi ca stim sunt multe pe intyernet unde gasesti mai igur eu iti dau ceva citeste si vei afla de relatia si compatibilitatea intre voi
Horoscopul iubirii:
femeia Berbec si barbatul Varsator

Berbec femeia barbatul Varsator

În dormitor, barbatul Varsator si femeia Berbec vor avea parte de distractie si zbenguiala.

Sunt posibile conflicte atunci când unul dintre ei încearca sa se impuna, pentru ca si barbatul Varsator si femeia Berbec sunt firi care nu suporta un partener autoritar. Ambii sunt creativi în viata erotica si compatibili sub toate aspectele. Femeia Berbec, având o personalitate mai puternica, va prelua comanda.

O relatie între barbatul Varsator si femeia Berbec are toate sansele de reusita, ca si un eventual mariaj.

eAstrolog


ti-am dat copi de la astrologi de pe net iti zice ce vrei sper sa fii satisfacuta ca vad ca zice de bine
bruni_eu
Postat pe 20 Ianuarie 2009 23:08
Sunt si eu , la fel ca si tine intr-o situatie similara .Eu berbec, el varator ....Am stst impreuna ceva timp dupa care ne-am desprtit , initial credeam ca e vb de comportamentul si anturajul sau ...insa acum cand ne-am impacat din nou realizez ca defapt poate e ceva legat de zodia lor ....Stilul varsatorilor chiar necesita schimbare .....Eu una simt ca innebunesc din simplul fapt ca se poarta foarte aiurea si nimik din ceea ce fac nu ii convine ....Ma insel cumva sau chiar e vb de zodie ? E si normal ca nu vreau sa il pierd pentru ca a fost primul barbat pe care l-am iubit insa sa fiu numai eu cal de bataie a relatie ....NU SE POATE ....Deci stie cineva cum sa ma ajute si pe mine ???
kudika014231
Postat pe 16 Mai 2009 11:09
Esec Total
Diavolyta_
Postat pe 16 Mai 2009 13:56
Esec ca esec dar ce pot sa fac ???????Oricat incerc sa ma mint singura ca nu , degeaba ....ajung sa cedez din nou si din nou si din nou .....cand il vad sau cand il aud parca uit totul si trec in visare.Oicum relatia nu are nici un sens de asta sunt constiennta ....dar NU POT SA IL LAS!!!!!!! :((
kudika014231
Postat pe 16 Mai 2009 13:59
eu m-am indragostit nebuneste de un varsator acum vreo 3 ani, dar o data ajunsa in pat cu el, m-am trezit ca l-au apucat mustrarie de constiinta(in momentul ala eram prinsa intr-o rel care era pe duca, cu un alt tip decat el). desi parea evident ca ma place f mult.Varsatorii sunt ciudati, sunt foarte dificili si greu de " citit", asa ca nu-ti bate capul. daca nu se poate, asta e. desi unele horoscoape spun berbecii sunt compatibili cu varsatorii, nu prea sunt de acord. noi berbecele nu suntem facute pentru a avea atata rabdare cu ei. pus si simplu asa sunt barbatii varsator: in ultimul hal de suciti.
vrajy
Postat pe 17 Mai 2009 10:34
Eu sunt berbec...el e varsator si suntem impreuna de 4 ani. Eu nu fac exceptie de la caracteristicile zodiei, unele sunt chiar amplificate Iar el e si mai si. Intr-adevar cateodata este foarte greu pentru ca pur si simplu nu suntem pe aceeasi lungime de unda. Cu toate astea, relatia functioneaza.Cred ca pana la urma depinde de cat de mult tineti unul la celalalt si de cat sunteti de dispusi sa faceti mici compromisuri pentru a va pastra relatia
irissi_k
Postat pe 18 Mai 2009 10:23
bahh .. deci in primu rand... c dreku k zodiile astea la naiba!!!! lasa zodiile k nu ejti baba presupun , k nu stelele n fak sa facem c facem ci dumnezeu si propia vointa !!! lasa porkariile astea!! :))
Boschetzel96
Postat pe 18 Mai 2009 11:32
De la: ramona_86, la data 2009-01-20 22:42:03hmmm...d cuplul asta c ziceti? k eu imi bat capul de vreo 2 ani si jumatate intr-un continuu du-te-vino. apelez si eu la berbecutze mai experimentate cu varsatorii astia complicati, poate stiti sa rapundeti la intrebarea..."ce pana mea e in capul lor?"

faza e ca nu e nimic in pana ta
yumy
Postat pe 18 Mai 2009 11:46
Eu mai nou am inceput sa fac cum spune el , sa nu il mai stresez intruna si sa fiu de acord in tot ceea ce spne.Bineinteles tot imi impun punctul de vedere ...vad ca inceput sa functioneze din nou relatia ,sper doar sa nu mai fie nimic de data asta si sa fim un cuplu asa cum ar trebuie.Dragostea asta ne mananca zilele ;))
kudika014231
Postat pe 18 Mai 2009 16:58
nu trebuie sa fie pisalogiti, cicaliti, tu ca femeie va trebui sa lasi gelozia ...cu cat esti mai rece cu ei cu atat mai bine..dar sa nu treci in extrema cealalta, au momente cand au nevoie de atentie si dragoste, dar tre sa il "citesti".Da-i libertatea de care are nevoie, daca se simte ingradit il poti pierde ...varsatorul e eternul indragostit... azi te poate iubi pe tine maine pe alta...daca el considera ca e mai buna ca tine si ii ofera ce el isi doreste, LIBERTATE. Este familist convins,in casnicie sunt aproape perfecti, nu prea comunica, dar iti garantez ca nu te vei plictisi niciodata de el.
Sunt casatorita cu un varsator si avem si un copil pe care iliubeste nespus de mult, bineinteles si pe mine.Nu te astepta sa iti spuna la tot pasul ca te iubeste, nu e genul ...are felul lui aparte de a o spune, cam atat!
electt
Postat pe 19 Mai 2009 11:19
eu sunt berbecutza si am avut o relatie ff dificila cu el ..... el cauta o prietena nu o iubita ..deci nu l bate la cap cu gelozii ...sau sa i scoti ochii...aaa si fii foarte sincera cu el .. odata ce l ai mintzit odata isi pierde increderea :*
roxyemanuela
Postat pe 11 Iulie 2009 16:28
Femeia Berbec,Barbatul Varsator ;)

Tot ce trebuie sa faci nu e simplu si nici usor dar nici in viata nu e.
Ignora cea ce iti da la temelie,aroganta,varsatorii sunt oameni directi,sinceri.
Aculta-l,nu doar auzi si faci,acorda-i libertate de exprimare mai ales
Stai linistita,nu il vei pierde oricum.Varsatorului i se pare un pret prea mare pierderea prieteniei cuiva.
Intereseaza-te si tu de ce ii place lui.
Berbecul iubeste noul,varsatorul la fel numai ca berbecii se plictisesc mai repede,varsatorii acorda mai multa rabdare astfel castigand cunostiinte pe care berbecul grabit le pierde in fuga lui;)
Varsatorul iubeste cunoasterea si considera ca asta il face un om puternic.Asa e.
Tot ce zice varsatorul e bun,el stie,a mai fost acolo.
De multe ori e intr-o postura contradictorie dar si noi sintem atunci cand nesiguranta pandeste.
Toti avem standarde si principii inalte.El se ghideaza foarte mult dupa acestea si deaia nu ii convine nimik.Nu poti sa il schimbi si nici nu incerca.Intelege-l si Iubeste-l ASA CUM E.
Nu-i face reprosuri ca ori te vei trezii cu un om care ti-o da si mai verde si te incuie ori il vei speria si se v-a distanta.
Le e teama de casatorie dar se dovedesc a fi familisti excelenti.Mari iubitori de copii.
Vei vedea ca in spatele nemultumirilor si al criticilor se ascunde un om minunat plin de statornicie si de zambet,un om ca nimeni altul care te v-a iubii asa cum ai meritat dintodeauna.
Trebuie sa pastrezi flacara vie,interesul lui asupra ta.Acorda-i timp,fa parte din lumea lui.Asta e varsatorul,Atlasul nostru dificil si diferit dar cu o inima de vis,machiata bine:)O seara placuta sa ai! :*:*
kudika_8909
Postat pe 31 Mai 2012 23:49
De la: yumy, la data 2009-05-18 11:46:12
De la: ramona_86, la data 2009-01-20 22:42:03hmmm...d cuplul asta c ziceti? k eu imi bat capul de vreo 2 ani si jumatate intr-un continuu du-te-vino. apelez si eu la berbecutze mai experimentate cu varsatorii astia complicati, poate stiti sa rapundeti la intrebarea..."ce pana mea e in capul lor?"

faza e ca nu e nimic in pana ta

exista berbeci cu pene?
eu sunt berbeaca da'......pene.....n-am
maria-ioana
Postat pe 1 Iunie 2012 00:04
Eu sunt varsator...da nu va spun...nimic ...ca nu vreau sa ma contrez cu niste "oite " de pe aici...
serpico_
Postat pe 1 Iunie 2012 08:19
kudika_8909
Postat pe 2 Iunie 2012 01:38
De la: serpico_, la data 2012-06-01 08:19:52Eu sunt varsator...da nu va spun...nimic ...ca nu vreau sa ma contrez cu niste "oite " de pe aici...



Ai grija ce spui de berbecute....ca imediat pun coarnele pe tine ...si te dau pe spate...pina ceri iertare

GHEISA_
Postat pe 2 Iunie 2012 07:38
gheisa, esti berbecuta?
maria-ioana
Postat pe 2 Iunie 2012 07:42
De la: caisa, la data 2012-06-02 07:42:48gheisa, esti berbecuta?


Da, 23 martie
O zi buna iti doresc.
Vad ca lumea a petrecut azinoapte, ca nu se prea arata la fata in dimineata asta
Somnorosii !!
GHEISA_
Postat pe 2 Iunie 2012 07:45
o si frumoasa, si tie!
si eu as fi dormit
dar trebuie s-o iau din loc
si azi si maine am activitate
sfarsitul meu de saptamana e compromis
dar recuperez saptamana viitoare, promit
maria-ioana
Postat pe 2 Iunie 2012 07:52
De la: GHEISA_, la data 2012-06-02 07:38:44
De la: serpico_, la data 2012-06-01 08:19:52Eu sunt varsator...da nu va spun...nimic ...ca nu vreau sa ma contrez cu niste "oite " de pe aici...



Ai grija ce spui de berbecute....ca imediat pun coarnele pe tine ...si te dau pe spate...pina ceri iertare


Nu mai poci io de cornitele tale...Unde le ai ? Pe piept nu ?....Doamnbe ce-mi mai plac... sa ma impung cu ele.
serpico_
Postat pe 2 Iunie 2012 08:52
De la: serpico_, la data 2012-06-02 08:52:24
De la: GHEISA_, la data 2012-06-02 07:38:44
De la: serpico_, la data 2012-06-01 08:19:52Eu sunt varsator...da nu va spun...nimic ...ca nu vreau sa ma contrez cu niste "oite " de pe aici...



Ai grija ce spui de berbecute....ca imediat pun coarnele pe tine ...si te dau pe spate...pina ceri iertare


Nu mai poci io de cornitele tale...Unde le ai ? Pe piept nu ?....Doamnbe ce-mi mai plac... sa ma impung cu ele.



Stiam eu !!

http://www.youtube.com/watch?v=XQNpxFOh0-s


GHEISA_
Postat pe 2 Iunie 2012 09:25

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu scorpion el gemeni 28 De la: yumalai 22 Mai 2009 14:32
eu gemeni el varsator 13 De la: kudika077331 27 Octombrie 2009 20:41
Barbati Sagetatori..Pareri ?:) 10 De la: 592777 16 Iulie 2009 14:17
EL - rac , Eu - gemeni + o diferenta de 8 ani intre noi. Merge oare? 35 De la: blaa 3 Februarie 2010 20:36
compatibilitati 10 De la: candy_sweet 5 Octombrie 2009 21:02