Setari Cookie-uri

De ce sunt oare influentati barbatii de mamele lor..chiar si la o anumita varsta...????!!!

Cum e posibil ca un barbat in toata firea sa fie controlat..si influentat de catre mama sa..chiar si la o varsta...cand practic e pe picioarele lui ...si e independent din toate punctele de vedere...pe cand noi fetele suntem mai rebele si ne impunem..sau ma rog ne facem intelese..cu privire la ceea ce ne dorim...mult mai bine decat o fac ei..??!??
Din aceasta cauza s-au destramat casnicii...
Oare nu e mai ok...sa inteleaga faptul ca pana la urma...asta e viata..si ca vine o varsta cand "baietelul mamii"isi ia zborul...si ca e stapan pe viata lui..????


ingerdemon69
Postat pe 21 Ianuarie 2009 10:35
De la: ingerdemon69, la data 2009-01-21 10:35:38Cum e posibil ca un barbat in toata firea sa fie controlat..si influentat de catre mama sa..chiar si la o varsta...cand practic e pe picioarele lui ...si e independent din toate punctele de vedere...pe cand noi fetele suntem mai rebele si ne impunem..sau ma rog ne facem intelese..cu privire la ceea ce ne dorim...mult mai bine decat o fac ei..??!??
Din aceasta cauza s-au destramat casnicii...
Oare nu e mai ok...sa inteleaga faptul ca pana la urma...asta e viata..si ca vine o varsta cand "baietelul mamii"isi ia zborul...si ca e stapan pe viata lui..????





Psihologic vorbind este adevarat ca baietii sunt mai mamosi si fetele sunt mai tatoase


Depinde de persoana cu care se casatoreste daca ii ofera cu 1% mai mult decit mama ( asta este la nivel afectiv emotional mental ) se rupe legatura dar daca nu atunci aproape in toate cazurile sunt probleme de genul asta . Deci acolo este buba la acel nivel .

Postat pe 19 Februarie 2009 20:22
De la: ingerdemon69, la data 2009-01-21 10:35:38Cum e posibil ca un barbat in toata firea sa fie controlat..si influentat de catre mama sa..chiar si la o varsta...cand practic e pe picioarele lui ...si e independent din toate punctele de vedere...pe cand noi fetele suntem mai rebele si ne impunem..sau ma rog ne facem intelese..cu privire la ceea ce ne dorim...mult mai bine decat o fac ei..??!??
Din aceasta cauza s-au destramat casnicii...
Oare nu e mai ok...sa inteleaga faptul ca pana la urma...asta e viata..si ca vine o varsta cand "baietelul mamii"isi ia zborul...si ca e stapan pe viata lui..????





Daca ai fi mama de baiat ai vedea de ce!Copilasul ei,baietelul ei,puiul ei....Fetele se descurca singure de mici,la baieti e mai greu.
Nu la toti,evident..
Si dupa ce investeste atata "mamoseala" in el ,normal ca nu vrea sa-l scape din mana..Daca ai un astfel de barbat duci o lupta grea..
Iubita o alegi,mama nu!

Nu sunt mama de baiat!
Dar mi-as dori..



ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 20:59
Genul ala poate fi numit barbat? papa lapte se potriveste mai bine
Sa asculti unele sfaturi e ok dar la o varsta mi se pare penibil sa te lasi controlat... cred ca este vorba despre oameni care nu au personalitate
metal
Postat pe 19 Februarie 2009 21:35
De la: metal, la data 2009-02-19 21:35:19Genul ala poate fi numit barbat? papa lapte se potriveste mai bine
Sa asculti unele sfaturi e ok dar la o varsta mi se pare penibil sa te lasi controlat... cred ca este vorba despre oameni care nu au personalitate


Ha! Ai aparut! Mai aveam putin si te cautam cu detectoru'!

ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 21:43
De la: ella_c, la data 2009-02-19 21:43:00Ha! Ai aparut! Mai aveam putin si te cautam cu detectoru'!



Da, am aparut. Se pare ca nu ascult de mama
metal
Postat pe 19 Februarie 2009 21:47
De la: metal, la data 2009-02-19 21:47:31>

Da, am aparut. Se pare ca nu ascult de mama


Metal,nu e chiar asa rau sa asculti de mama,pe bune! Eu ma inteleg cu mamele..
ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 21:49
De la: ella_c, la data 2009-02-19 21:49:58Metal,nu e chiar asa rau sa asculti de mama,pe bune! Eu ma inteleg cu mamele..


Atunci o sa te intelegi bine cu soacra
metal
Postat pe 19 Februarie 2009 21:52
De la: metal, la data 2009-02-19 21:35:19Genul ala poate fi numit barbat? papa lapte se potriveste mai bine
Sa asculti unele sfaturi e ok dar la o varsta mi se pare penibil sa te lasi controlat... cred ca este vorba despre oameni care nu au personalitate



subscriu
de la o anumita varsta incolo trebuie sa iti asumi ceea ce faci, esti propriul arbitru.
asta este valabil atat la fete cat si la baieti,

Postat pe 19 Februarie 2009 21:54
De la: metal, la data 2009-02-19 21:52:48
De la: ella_c, la data 2009-02-19 21:49:58Metal,nu e chiar asa rau sa asculti de mama,pe bune! Eu ma inteleg cu mamele..


Atunci o sa te intelegi bine cu soacra


Din nefericire pentru mine ,doar ea m-a iubit! Fiu-sau nu!

In alta ordine de idei,,mama e singura fiinta care te iubeste neconditionat!
Nu vreau sa dezvolt ca intram iar in polemici,...
ella_c
Postat pe 19 Februarie 2009 21:56
de asta soacra pt nora e dusmank nr 1,pt k baiatul o sa-i apartina vesnic mamei.mamele de fete sunt mai detasate pt k o incredinteaza unei puteri masculine,sotul
lacrasar
Postat pe 20 Februarie 2009 15:48
sincera sa fiu nu e cazul meu...deocamdata..pt ca niciodata nu stim ce ne rezerva viata...dar am tot intalnit cazuri...la prieteni..cunostinte..care se plang de acest lucru...si de aceea vroiam sa aflu si parerile altor pers...si care ar fi cauza....intr-adevar nu sunt mama...in schimb am un frate...care e mai mic decat mine cu cativa ani buni...si tot incerc sa-l fac sa nu mai depinda de mama...dar este foarte dificil..pt ca nu asculta...cu toate ca si mama ..face tot posibilul sa-l lase...sa-si i-a propriile decizii...nu stiu...si mai sunt situatii in care..."mamele soacre"critica...si considera ca nici o fata nu e suficient de buna pt odorul ei...si ca nimic din ceea ce face nu se comapara cu ceea ce a facut ea..oare..au uitat ca si ele au fost candva tinere..si ca au trecut exact prin aceeasi situatie...si in loc sa le faca si pe nurori sa treaca prin ceea ce au trecut ele..mai bine ar incerca sa le sprijine...si sa le sfatuiasca..in asa fel incat sa fie bine pt toata lumea...repet nu e cazul meu...dar...si daca ar fi vreodata...nu stiu cum a-s reactiona...;))...va multumesc pt pareri...
ingerdemon69
Postat pe 21 Februarie 2009 10:32
De la: lacrasar, la data 2009-02-20 15:48:35de asta soacra pt nora e dusmank nr 1,pt k baiatul o sa-i apartina vesnic mamei.mamele de fete sunt mai detasate pt k o incredinteaza unei puteri masculine,sotul





nu cred ca asta se intampla mereu..pt ca chiar daca se intampla acest lucru mama sufera alaturi..de ea...
ingerdemon69
Postat pe 21 Februarie 2009 10:34
e oarecum influentat indirect dupa viata pe care a trait-o si a auzit-o de la ea....parerea mea e ca majoritatea barbatilor vor ca partenera de viata sa fie asemanatoare mamei...desi e un lucru extrem de gresit...in gandirea asta

Postat pe 20 Mai 2009 13:47
nu e atat greseala lor cat e greseala mamelor (vb din proprie experienta).Ele sunt cele care ii dadacesc...cum sa mai fie prosti sa renunte la ce e bine?eu peste 1 luna voi fi mama de baiat dar nu vreau sa-l cresc un ''mototol''
Anonima_007
Postat pe 27 Mai 2009 13:50
i-am luat lui soacra mea o masa ..sa iti tina si capul si picioarele
roz5blue6lila7
Postat pe 27 Mai 2009 13:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
am nevoie de ajutor.va rog! 5 De la: llavinnia 21 Decembrie 2012 19:46
Ce ati facut cand barbatii iubiti nu s`au ridicat la asteptarile voastre? 53 De la: kudika029282 29 August 2010 18:22
abia acum mi-am dat seama ca-l iubesc........ 11 De la: battleofwits 28 Octombrie 2010 17:55
Vom avea un presedinte viril? 97 De la: afroditanca 17 Noiembrie 2009 17:17
cum seduci un baiat de 15 ani? 182 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:53