Setari Cookie-uri

De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani?

Deoarece emanã încredere în sine. Iar încrederea în sine, ca ºi Puterea, este ultimul afrodiziac. Iar femeile cautã un partener care sã le asigure confort ºi protecþie financiarã. Indiferent de vârstã, un bãrbat se poate realiza pe plan material. Nu trebuie decât sã cunoascã magica formulã a succesului, aºa cum este prezentatã de tradiþia ebraicã: MAZAL (NOROC). Adicã, omul potrivit, la locul potrivit, care face ceea ce trebuie.
Farmecul fizic e dezirabil, dar pe termen lung devine plictisitor, vorba lui GB Shaw. Conteazã inteligenþa, manierele, situaþia financiarã ºi un chip cât de cât atractiv.
Dar, ceea ce conteazã cel mai mult este armonia dintre parteneri. Similitudinea în toate. Indiferent cât de bine situat este tipul, ºi femeia trebuie sã se ridice cât de cât la nivelul lui, fãrã a-l depãºi, deoarece aceasta este complet insuportabil pentru orgoliul masculin.
ileanaadrianastan
Postat pe 5 Mai 2009 14:25
De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani?
Cine ti-a spus ca sunt mai atractivi? Barbatii cu bani sunt atractivi pentru femeile materialiste.

valita76
Postat pe 5 Mai 2009 15:10
De la: valita76, la data 2009-05-05 15:10:52 De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani?
Cine ti-a spus ca sunt mai atractivi? Barbatii cu bani sunt atractivi pentru femeile materialiste.



Ba nu, eu nu-s materialista si ii gasesc mai atractivi decat pe cei saraci. Conteaza foarte mult cum au ajuns sa aiba banii aia, insa.
Kathara
Postat pe 5 Mai 2009 15:39
de kiki bau
Diavolyta_
Postat pe 5 Mai 2009 15:42
De la: Kathara, la data 2009-05-05 15:39:46
De la: valita76, la data 2009-05-05 15:10:52 De ce sunt mai atractivi bãrbaþii cu bani?
Cine ti-a spus ca sunt mai atractivi? Barbatii cu bani sunt atractivi pentru femeile materialiste.



Ba nu, eu nu-s materialista si ii gasesc mai atractivi decat pe cei saraci. Conteaza foarte mult cum au ajuns sa aiba banii aia, insa.



Eu nu-i gasesc mai atractivi nici pe cei cu bani nici pe cei saraci pentru ca nu acesta este criteriul dupa care ma ghidez.
Adevarat, conteaza CUM i-a dobandit, nu conteaza CAT de mult sau de putin are ci conteaza CUM ii administreaza.
Dar eu nu apreciez contul ci barbatul.
valita76
Postat pe 5 Mai 2009 15:52
sunt mai atractivi pt ca isi permit sa se imbrace bine sa aiba grija de ei la fel e si la fete cele care isi permit sa se imbrace dupa ultima moda sa se rasfete in cele mai scumpe saloane sunt mai atractive decat celelalte..parerea mea
ingerash_cu_cornitze
Postat pe 5 Mai 2009 19:50
De la: ingerash_cu_cornitze, la data 2009-05-05 19:50:13sunt mai atractivi pt ca isi permit sa se imbrace bine sa aiba grija de ei la fel e si la fete cele care isi permit sa se imbrace dupa ultima moda sa se rasfete in cele mai scumpe saloane sunt mai atractive decat celelalte..parerea mea


Nu te supara, ai dreptate, la prima vedere poate sunt mai atractivi, asta pana deschid gura, am cunoscut si eu cazuri.
Parerea mea e ca poti fi atractiv, chiar sexy ca femeie daca stii sa te imbraci, daca stii ce te avantajeaza si nu intotdeauna ce e la moda ti se si potriveste. Poti sa mergi si la saloane mai putin scumpe, important este sa te ingrijesti si o poti face si cu bani foarte multi si cu bani putini.

Conteaza gustul si calitatea , nu cat este de scump.
valita76
Postat pe 5 Mai 2009 22:40
De la: valita76, la data 2009-05-05 15:52:12 Eu nu-i gasesc mai atractivi nici pe cei cu bani, nici pe cei saraci, pentru ca nu acesta este criteriul dupa care ma ghidez

Decei tu nu-i gasesti atractivi nici pe cei cu bani nici pe cei fara bani...
Care-i criterul dupa care te ghidezi?

Postat pe 6 Mai 2009 06:00
Daca pe langa bani are si vreo 20 de ani in plus fata de ea.. atunci e doar "bosorogul pe care il mananca de bani" ... Nu cred ca se mai pune problema ca "domnul" ar fi si atractiv pe deasupra.
rashela
Postat pe 6 Mai 2009 06:45
De la: ileanastan, la data 2009-05-05 14:25:31Deoarece emanã încredere în sine. Iar încrederea în sine, ca ºi Puterea, este ultimul afrodiziac. Iar femeile cautã un partener care sã le asigure confort ºi protecþie financiarã. Indiferent de vârstã, un bãrbat se poate realiza pe plan material. Nu trebuie decât sã cunoascã magica formulã a succesului, aºa cum este prezentatã de tradiþia ebraicã: MAZAL (NOROC). Adicã, omul potrivit, la locul potrivit, care face ceea ce trebuie.
Farmecul fizic e dezirabil, dar pe termen lung devine plictisitor, vorba lui GB Shaw. Conteazã inteligenþa, manierele, situaþia financiarã ºi un chip cât de cât atractiv.
Dar, ceea ce conteazã cel mai mult este armonia dintre parteneri. Similitudinea în toate. Indiferent cât de bine situat este tipul, ºi femeia trebuie sã se ridice cât de cât la nivelul lui, fãrã a-l depãºi, deoarece aceasta este complet insuportabil pentru orgoliul masculin.

aaa, tu vrei sa zici ca daca un barbat are bani inseamna ca e destept are maniere etc etc ? ,iar daca este destept are maniere arata bine ,e sigur pe el ,etc ,etc ,etc , dar nu are multi bani , inseamna ca nu conteaza ?
SweetDadyD
Postat pe 6 Mai 2009 08:47
asa ii consideri tu?? pt k eu una nu-i consider asa....atractia nu prea are legatura cu bani....decat dak e atractia la bani
bruneagra25
Postat pe 6 Mai 2009 09:51
De la: bruneagra25, la data 2009-05-06 09:51:27asa ii consideri tu?? pt k eu una nu-i consider asa....atractia nu prea are legatura cu bani....decat dak e atractia la bani

valita76
Postat pe 6 Mai 2009 12:54
De la: Roco, la data 2009-05-06 06:00:23
De la: valita76, la data 2009-05-05 15:52:12 Eu nu-i gasesc mai atractivi nici pe cei cu bani, nici pe cei saraci, pentru ca nu acesta este criteriul dupa care ma ghidez

Decei tu nu-i gasesti atractivi nici pe cei cu bani nici pe cei fara bani...
Care-i criterul dupa care te ghidezi?


Calitatile interioare ma atrag pe mine. Banul este si ramane un mijloc de schimb, eu fac banul nu banul ma face pe mine.
valita76
Postat pe 6 Mai 2009 12:57
De la: valita76, la data 2009-05-06 12:57:36Banul este si ramane un mijloc de schimb, eu fac banul nu banul ma face pe mine.

Bine le zici !

Postat pe 6 Mai 2009 18:14
De la: valita76, la data 2009-05-06 12:57:36
De la: Roco, la data 2009-05-06 06:00:23
De la: valita76, la data 2009-05-05 15:52:12 Eu nu-i gasesc mai atractivi nici pe cei cu bani, nici pe cei saraci, pentru ca nu acesta este criteriul dupa care ma ghidez

Decei tu nu-i gasesti atractivi nici pe cei cu bani nici pe cei fara bani...
Care-i criterul dupa care te ghidezi?


Calitatile interioare ma atrag pe mine. Banul este si ramane un mijloc de schimb, eu fac banul nu banul ma face pe mine.


O bila alba si de la mine.
G_Bogdan
Postat pe 6 Mai 2009 18:28
Eu recunosc ca sunt materialista (cateodata) si mi-as dori unu' cu bani si alte din astea,(numai sa nu ma atinga, mai ales dak e bosorog ) dar din pacate am ramas doar cu iubirea pt un pierde-vara.....
amr2009
Postat pe 6 Mai 2009 18:55
De la: amr2009, la data 2009-05-06 18:55:49Eu recunosc ca sunt materialista (cateodata) si mi-as dori unu' cu bani si alte din astea,(numai sa nu ma atinga, mai ales dak e bosorog ) dar din pacate am ramas doar cu iubirea pt un pierde-vara.....



Iubire sa fie...

Postat pe 6 Mai 2009 18:56
De la: amr2009, la data 2009-05-06 18:55:49Eu recunosc ca sunt materialista (cateodata) si mi-as dori unu' cu bani si alte din astea,(numai sa nu ma atinga, mai ales dak e bosorog ) dar din pacate am ramas doar cu iubirea pt un pierde-vara.....

dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....
bruneagra25
Postat pe 7 Mai 2009 09:16
ma atrag masinile banii colorati dar tot cu al meu raman
yumy
Postat pe 7 Mai 2009 09:19
Valita76 a spus-o cel mai bine: "Banul este si ramane un mijloc de schimb".

Intradevar banul este un mijloc de SCHIMB, si asta este motivul pentru care barbatii cu bani nu duc lipsa de femei frumoase in viata lor.
OrizonturiDeschise
Postat pe 7 Mai 2009 10:36
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 09:16:40dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....

Gresit ! Daca tine ochii deschisi poate vedea ca e un pierde-vara (probabil ca asa e), dar il iubeste. Ce are a face puturosenia cu iubirea?! E ca si cum ai iubi un catel prost, stii ca e prost, dar il iubesti ca are el ceva...

Postat pe 7 Mai 2009 13:33
De la: Roco, la data 2009-05-07 13:33:46
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 09:16:40dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....

Gresit ! Daca tine ochii deschisi poate vedea ca e un pierde-vara (probabil ca asa e), dar il iubeste. Ce are a face puturosenia cu iubirea?! E ca si cum ai iubi un catel prost, stii ca e prost, dar il iubesti ca are el ceva...

tu compari un barbat cu un catel?? rau ati ajuns in fine...iubirea e oarba...iti pot spune toti k e ultimul om si u tot il vezi cel mai bun dak il iubesti!!!!
bruneagra25
Postat pe 7 Mai 2009 13:35
DEGEABA ARE BANI,DEGEABA E FRUMOS....DEGEABA ARE MASINI SI ALTE ALEA....DACA NU E OM...
monaq
Postat pe 7 Mai 2009 15:13
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 13:35:24
De la: Roco, la data 2009-05-07 13:33:46
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 09:16:40dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....

Gresit ! Daca tine ochii deschisi poate vedea ca e un pierde-vara (probabil ca asa e), dar il iubeste. Ce are a face puturosenia cu iubirea?! E ca si cum ai iubi un catel prost, stii ca e prost, dar il iubesti ca are el ceva...

tu compari un barbat cu un catel?? rau ati ajuns in fine...iubirea e oarba...iti pot spune toti k e ultimul om si u tot il vezi cel mai bun dak il iubesti!!!!


Eu zic ca daca il iubesti incerci sa il determini sa fie mai bun din toate punctele de vedere !

Postat pe 7 Mai 2009 15:20
De la: Shpuuu, la data 2009-05-07 15:20:16
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 13:35:24
De la: Roco, la data 2009-05-07 13:33:46
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 09:16:40dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....

Gresit ! Daca tine ochii deschisi poate vedea ca e un pierde-vara (probabil ca asa e), dar il iubeste. Ce are a face puturosenia cu iubirea?! E ca si cum ai iubi un catel prost, stii ca e prost, dar il iubesti ca are el ceva...

tu compari un barbat cu un catel?? rau ati ajuns in fine...iubirea e oarba...iti pot spune toti k e ultimul om si u tot il vezi cel mai bun dak il iubesti!!!!


Eu zic ca daca il iubesti incerci sa il determini sa fie mai bun din toate punctele de vedere !


Aha, asa sa facetzi, schimbati-i voi ca ei n-au cap sa se motiveze singuri !!!
Vai de mine si de mine, CEA MAI MARE GRESEALA SA MODELEZI UN OM !!!!!!!!!!
Incetati sa mai faceti pe Dumnezeu ...ca e un rol prea mare pentru oricine, fie ca e femeie fie ca e barbat ...la un moment dat schimbarea inceteaza si veti avea numai de suferit !
___LL___
Postat pe 7 Mai 2009 15:22
De la: ___LL___, la data 2009-05-07 15:22:41
De la: Shpuuu, la data 2009-05-07 15:20:16
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 13:35:24
De la: Roco, la data 2009-05-07 13:33:46
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 09:16:40dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....

Gresit ! Daca tine ochii deschisi poate vedea ca e un pierde-vara (probabil ca asa e), dar il iubeste. Ce are a face puturosenia cu iubirea?! E ca si cum ai iubi un catel prost, stii ca e prost, dar il iubesti ca are el ceva...

tu compari un barbat cu un catel?? rau ati ajuns in fine...iubirea e oarba...iti pot spune toti k e ultimul om si u tot il vezi cel mai bun dak il iubesti!!!!


Eu zic ca daca il iubesti incerci sa il determini sa fie mai bun din toate punctele de vedere !


Aha, asa sa facetzi, schimbati-i voi ca ei n-au cap sa se motiveze singuri !!!
Vai de mine si de mine, CEA MAI MARE GRESEALA SA MODELEZI UN OM !!!!!!!!!!
Incetati sa mai faceti pe Dumnezeu ...ca e un rol prea mare pentru oricine, fie ca e femeie fie ca e barbat ...la un moment dat schimbarea inceteaza si veti avea numai de suferit !



Nu sa modelezi..sa sfatuiesti ! Daca iti pasa de cineva, incerci sa ajuti acea persoana prin sfaturi, asta daca nu esti vreun nepasator care se gandeste doar la propria persoana !
Un exemplu concret : am fost alaturi de un bun prieten, m-am tinut de capul lui, in 2 ani de zile a renuntat la droguri, si-a continuat facultatea, iar acum duce o viata super si imi multumeste pt ca mi-am batut capul cu un ,,nenorocit'' ca el !

Postat pe 7 Mai 2009 15:26
De la: Shpuuu, la data 2009-05-07 15:26:55
De la: ___LL___, la data 2009-05-07 15:22:41
De la: Shpuuu, la data 2009-05-07 15:20:16
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 13:35:24
De la: Roco, la data 2009-05-07 13:33:46
De la: bruneagra25, la data 2009-05-07 09:16:40dak il iubeai nu-l considerai un pierde vara nici intr-o mie de ani....

Gresit ! Daca tine ochii deschisi poate vedea ca e un pierde-vara (probabil ca asa e), dar il iubeste. Ce are a face puturosenia cu iubirea?! E ca si cum ai iubi un catel prost, stii ca e prost, dar il iubesti ca are el ceva...

tu compari un barbat cu un catel?? rau ati ajuns in fine...iubirea e oarba...iti pot spune toti k e ultimul om si u tot il vezi cel mai bun dak il iubesti!!!!


Eu zic ca daca il iubesti incerci sa il determini sa fie mai bun din toate punctele de vedere !


Aha, asa sa facetzi, schimbati-i voi ca ei n-au cap sa se motiveze singuri !!!
Vai de mine si de mine, CEA MAI MARE GRESEALA SA MODELEZI UN OM !!!!!!!!!!
Incetati sa mai faceti pe Dumnezeu ...ca e un rol prea mare pentru oricine, fie ca e femeie fie ca e barbat ...la un moment dat schimbarea inceteaza si veti avea numai de suferit !



Nu sa modelezi..sa sfatuiesti ! Daca iti pasa de cineva, incerci sa ajuti acea persoana prin sfaturi, asta daca nu esti vreun nepasator care se gandeste doar la propria persoana !
Un exemplu concret : am fost alaturi de un bun prieten, m-am tinut de capul lui, in 2 ani de zile a renuntat la droguri, si-a continuat facultatea, iar acum duce o viata super si imi multumeste pt ca mi-am batut capul cu un ,,nenorocit'' ca el !


Asta s-a intamplat in cazul tau, este un caz aparte, unul fericit, bravo, ma bucur pentru tine si pentru prietenul tau ...nu e vorba ca esti egoist, este o mica mare diferenta in a determina si a sfatui dupa cum urmeaza :

DETERMINÁ, determin, vb. I. Tranz. 1. A condiþiona în mod necesar, a servi drept cauzã pentru apariþia sau dezvoltarea unui fapt, a unui fenomen; a cauza, a pricinui. 2. A fixa (cu precizie); a stabili, a hotãrî (o datã, un termen etc.). ♦ Spec. A preciza însuºirile unui corp, ale unei plante, ale unui fenomen (în vederea repartizãrii acestora în categorii). ♦ Spec. A calcula, a deduce pe baza unor date. 3. A face ca cineva sã ia o anumitã hotãrâre. 4. (Despre cuvinte sau propoziþii) A preciza sensul altui cuvânt sau altei propoziþii. Adverbele determinã verbele pe care le însoþesc. – Din fr. déterminer, lat. determinare

SFÃTUÍ, sfãtuiesc, vb. IV. 1. Tranz. A da cuiva un sfat (1): a povãþui, a îndruma; a îndemna. 2. Refl. A cere cuiva pãrerea sau sfatul (1); a se consfãtui, a se înþelege cu cineva. 3. Intranz. (Pop.) A sta la vorbã, la taifas; a conversa. – Sfat + suf. -ui.

Este vorba aici de liberul arbitru, este si meritul prietenului tau ...pentru ca a fost de comun acord ..tu ai zis in primul post ca il determini ..ceea ce exclude liberul arbitru ..intelegi unde bat ?

E vorba aia de spune ca ''lupul isi schimba parul dar naravul ba ''...nu incercati sa obligati pe cineva sa se schimbe ..lasa-ti sa vina de la persoana respectiva ..si daca nu vine dupa incercari repetate de a-l sfatui de bine ..renuntati si mergeti mai departe ...asta e parerea mea...nu ma astept sa ma luati in brate si sa-mi spune-ti vai cat de desteapta sunt ..nici nu vreau asta ...vreau poate doar sa va mai ganditi odata cand dati peste oameni ce au nevoie de ''consiliere''....
___LL___
Postat pe 7 Mai 2009 15:36
Banii vorbesc, banii vorbesc
Unii te ridica, altii te lovesc
Banii nu tac, banii sa-i fac
Totul e in mana lorrrrrrrr
Banii vorbeeeeeesc.................


Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 15:37
De la: Diavolyta_, la data 2009-05-07 15:37:33Banii vorbesc, banii vorbesc
Unii te ridica, altii te lovesc
Banii nu tac, banii sa-i fac
Totul e in mana lorrrrrrrr
Banii vorbeeeeeesc.................


zi le, tu, diavolita mea scumpa shi draga
uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 7 Mai 2009 15:38
pppuuuuuupppppppp luckyyyyyy
ce bine le mai zici ... pentru asta meriti mii de
Diavolyta_
Postat pe 7 Mai 2009 15:40

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cat de" frumos" ne mint barbatii 49 De la: freedom123 11 Aprilie 2010 16:24
musulmani 3 De la: kudika500918 13 Martie 2012 18:07
am gresit eu? 11 De la: stem_29 24 Octombrie 2010 23:11
sa-mi ascult inima sau principiile? 143 De la: scorpio67 10 Iunie 2010 22:06
merita barbatii increderea noastra? 39 De la: ella_totdy 24 Iulie 2009 18:10