Setari Cookie-uri

Ce sa fac????

Buna. Voi incerca sa va explic pe scurt care este situatia... Acum patru luni l-am cunoscut. Mi-a gasit blog-ul si m-a contactat. Am tinut legatura timp de o luna; vorbeam zi de zi pe Internet si la telefon... M-a fermecat.
Dupa o luna ne-am vazut. Eu sunt din Maramures, el este din Valcea. Si exact de ziua mea, a venit la mine... A fost o saptamana magnifica... Parintii mei l-au placut de prima data. Apoi a venit timpul ca el sa se intorca acasa si mi-a cerut sa merg cu el. A fost pentru prima data cand am lasat rationalul de-o parte si mi-am urmat sufletul... De 3 luni locuiesc cu el, in Valcea, dar... pentru ca intotdeauna exista un dar...
De cand stam impreuna, ne certam aproape zilnic. :( Amandoi avem personalitati foarte temperamentale si incapatanate. La inceput, nu i-am putut intelege nevoia de libertate si faptul ca niciodata nu imi povestea unde merge si nu suporta intrebarile... Cu timpul, am acceptat acest fel a lui de a fi... Nu l-am inteles, dar l-am acceptat si am evitat mereu sa-i pun intrebari.
Pe urma, mai era un fapt care ma deranja enorm. Da, inteleg ca toti barbatii adora sa se uite dupa femei, dar ma deranjeaza enorm faptul ca de mana cu mine, intoarce capul dupa altele si mai spune si "Ce buna e aia!!!". Cuvintele astea dor :( Am incercat sa-i explic asta, sa-l fac sa inteleaga, dar el considera ca e ceva normal si nu vrea sa faca niciun fel de compromis.
Plus de asta... acum cateva zile, am facut ceva ce n-as fi facut niciodata ... poate ca e o prostie, dar trebuia sa ma conving de ceva...
Mi-am facut un profil pe un alt site, cu un alt nume si alte poze si... l-am contactat. Faza urata este ca el ... a raspuns. :( Nu stiu, dar parerea mea este ca daca el ar fi tinut la mine, ar fi refuzat sa vorbeasca cu acea persoana, i-ar fi zis ca are pe cineva etc. In schimb, el acum o cauta si ii lasa mesaje...
E ciudat... Acum dupa ce am scris toate astea si am citit ceea ce am scris, imi pare a relatie fara viitor :(
Adevarul este ca eu tin la el, m-am atasat de el... mi-e drag...
Ce sa fac?????
Astept sfaturile voastre.
Multumesc anticipat.
noemianya
Postat pe 6 Decembrie 2011 11:08
n`ai nevoie de niciun sfat pt ca tu sti ce ai de facut. ai nevoie de un impuls?...o..k ti`l dau eu fa ce trebuie sa faci. nu esti nici prima, nici ultima care greseste in ceea ce`l priveste...ti`ai luat`o, asta e...mergi mai departe, in maramu`
Alvin
Postat pe 6 Decembrie 2011 11:21
De la: noemianya, la data 2011-12-06 11:08:00

"Ce sa fac?????
Astept sfaturile voastre.
Multumesc anticipat"



Ai posibilitatea de a te intoarce cu primul tren,in localitatea de origine?Nu esti nici prima,nici ultima,care se angajeaza intr-o relatie cu un barbat despre care nu cunoaste mare lucru!Fa-ti bagajul si ia viata de la capat!Si ,poate,in viitor,ai sa fii mai inteleapta!!!!!!!!!!!Spun si eu ,nu dau cu parul!!!!!!!
RAINBOWLADY
Postat pe 6 Decembrie 2011 11:38
De la: noemianya, la data 2011-12-06 11:08:00
Mi-am facut un profil pe un alt site, cu un alt nume si alte poze si... l-am contactat. Faza urata este ca el ... a raspuns. :( Nu stiu, dar parerea mea este ca daca el ar fi tinut la mine, ar fi refuzat sa vorbeasca cu acea persoana, i-ar fi zis ca are pe cineva etc. In schimb, el acum o cauta si ii lasa mesaje...
E ciudat... Acum dupa ce am scris toate astea si am citit ceea ce am scris, imi pare a relatie fara viitor :(
Adevarul este ca eu tin la el, m-am atasat de el... mi-e drag...
Ce sa fac?????
Astept sfaturile voastre.
Multumesc anticipat.


io sincer mi-as lua traista si l-as lasa balta
Daca dupa doar 4 luni socializeaza cu alte femei in loc sa se axeze pe relatia voastra atunci e fara speranta..........da tu faci cum vrei
piscolino
Postat pe 6 Decembrie 2011 12:07

Spune-i adevarul, ca tu esti acea fata si ca ti-ai facut contul acela pentru ca erai confuza in legatura cu el( poti sa-i spui pur si simplu ca ti-era teama.. atata timp cat el in prezenta ta se uita dupa altele, cand nu era cu tine oare ce facea? )
Spune-i in fata ca te-a dezamagit flirtind cu "acea fata".
Apoi spune-i ca vrei sa pleci...ca asta nu ti se pare a fi relatie cu viitor.Si vezi ce zice/cum reactioneaza. :)


P.s: Nu stiu daca sfatul meu te va ajuta, sau daca il vei urma..dar totusi, eu zic sa te gandesti la asta
MrsSunshine
Postat pe 6 Decembrie 2011 12:10
Cand o sa-i spuna ca ea e de fapt persoana de pe net, el o sa raspunda ca: "stiam deja ca tu esti, de aia ti-am si raspuns; nu-i corect ce ai facut, nu ai incredere in mine, nu ma iubesti, blaaa blaaa blaaaa e mai bine sa ne despartim..." ;

P.S Sa fiu si eu in ton cu colegii mei, iti spun sa pleci de acolo fara prea multe explicatii si bocete.
ilumax_76
Postat pe 6 Decembrie 2011 12:20
Ma rog, de-asta am bagat P.s-ul la sfarsit
Nu sariti pe mine!
MrsSunshine
Postat pe 6 Decembrie 2011 12:33
De la: noemianya, la data 2011-12-06 11:08:00Buna. Voi incerca sa va explic pe scurt care este situatia... Acum patru luni l-am cunoscut. Mi-a gasit blog-ul si m-a contactat. Am tinut legatura timp de o luna; vorbeam zi de zi pe Internet si la telefon... M-a fermecat.
Dupa o luna ne-am vazut. Eu sunt din Maramures, el este din Valcea. Si exact de ziua mea, a venit la mine... A fost o saptamana magnifica... Parintii mei l-au placut de prima data. Apoi a venit timpul ca el sa se intorca acasa si mi-a cerut sa merg cu el. A fost pentru prima data cand am lasat rationalul de-o parte si mi-am urmat sufletul... De 3 luni locuiesc cu el, in Valcea, dar... pentru ca intotdeauna exista un dar...
De cand stam impreuna, ne certam aproape zilnic. :( Amandoi avem personalitati foarte temperamentale si incapatanate. La inceput, nu i-am putut intelege nevoia de libertate si faptul ca niciodata nu imi povestea unde merge si nu suporta intrebarile... Cu timpul, am acceptat acest fel a lui de a fi... Nu l-am inteles, dar l-am acceptat si am evitat mereu sa-i pun intrebari.
Pe urma, mai era un fapt care ma deranja enorm. Da, inteleg ca toti barbatii adora sa se uite dupa femei, dar ma deranjeaza enorm faptul ca de mana cu mine, intoarce capul dupa altele si mai spune si "Ce buna e aia!!!". Cuvintele astea dor :( Am incercat sa-i explic asta, sa-l fac sa inteleaga, dar el considera ca e ceva normal si nu vrea sa faca niciun fel de compromis.
Plus de asta... acum cateva zile, am facut ceva ce n-as fi facut niciodata ... poate ca e o prostie, dar trebuia sa ma conving de ceva...
Mi-am facut un profil pe un alt site, cu un alt nume si alte poze si... l-am contactat. Faza urata este ca el ... a raspuns. :( Nu stiu, dar parerea mea este ca daca el ar fi tinut la mine, ar fi refuzat sa vorbeasca cu acea persoana, i-ar fi zis ca are pe cineva etc. In schimb, el acum o cauta si ii lasa mesaje...
E ciudat... Acum dupa ce am scris toate astea si am citit ceea ce am scris, imi pare a relatie fara viitor :(
Adevarul este ca eu tin la el, m-am atasat de el... mi-e drag...
Ce sa fac?????
Astept sfaturile voastre.
Multumesc anticipat.


eu una nu pricep, petreci o saptaman cu un tip si te decizi tam nesam sa te cari la cucuietii din deal sa stai cu el dupa numai o saptamana?????
plus ca faza cu profil pe alt site si alte chestii de genul sunt stupide, gelozia e boala grea si proful meu de conta are o vorba foooarte sanatoasa.: o femeie se cucereste prin perseverenta si se pastraza prin indiferenta".
parerea mea e ca te-ai grabit si acu ar fi cazul sa te reorientezi.... catre alte meleaguri romanesti.
dandanaua_reloaded
Postat pe 6 Decembrie 2011 14:10
De la: ilumax_76, la data 2011-12-06 12:20:25 Cand o sa-i spuna ca ea e de fapt persoana de pe net, el o sa raspunda ca: "stiam deja ca tu esti, de aia ti-am si raspuns; nu-i corect ce ai facut, nu ai incredere in mine, nu ma iubesti, blaaa blaaa blaaaa e mai bine sa ne despartim..." ;

Care va sa zica... ti s-a intamplat si tie ?!? Da' ce-i corect e corect, chiar asa procedam...
alegro6543
Postat pe 6 Decembrie 2011 16:24
Parerea mea este ca ar trebui sa vorbesti cu el. Sa-i spui ce nu-ti convine la el si sa-i zici sa se gandeasca ce vrea cu adevarat de la tine...Daca te va place se va cumintii dar nu prea cred ca o va face...Si draga mea esti tanara frumoasa capul sus fi mai optimista...Nu sau terminat barbatii nu sta langa unul care nu te merita...pt ce ??? sa te faca sa suferi??? Tu fa cum am zis eu si daca vezi ca intradevar incearca sa se schimbe mai dai o sansa daca nu spunei pa si pus la revedere...macar te scapi cu fata curata si esti tu cea care pune punct relatiei...eu asa as face...succes.
kudika_nikole
Postat pe 6 Decembrie 2011 16:39
vezi ti de viata ta ...fara el
maiam
Postat pe 6 Decembrie 2011 17:03
Pierdere de timp.....vin sarbatorile si vei fi singura.....poate atunci vei realiza ce greseala ai facut,ca postu de roata de rezerva nu t-i se potriveste....si de amanta mai tarziu,nici atat!!!
Titanika
Postat pe 6 Decembrie 2011 19:34
De la: noemianya, la data 2011-12-06 11:08:00Buna. Voi incerca sa va explic pe scurt care este situatia... Acum patru luni l-am cunoscut. Mi-a gasit blog-ul si m-a contactat. Am tinut legatura timp de o luna; vorbeam zi de zi pe Internet si la telefon... M-a fermecat.
Dupa o luna ne-am vazut. Eu sunt din Maramures, el este din Valcea. Si exact de ziua mea, a venit la mine... A fost o saptamana magnifica... Parintii mei l-au placut de prima data. Apoi a venit timpul ca el sa se intorca acasa si mi-a cerut sa merg cu el. A fost pentru prima data cand am lasat rationalul de-o parte si mi-am urmat sufletul... De 3 luni locuiesc cu el, in Valcea, dar... pentru ca intotdeauna exista un dar...
De cand stam impreuna, ne certam aproape zilnic. :( Amandoi avem personalitati foarte temperamentale si incapatanate. La inceput, nu i-am putut intelege nevoia de libertate si faptul ca niciodata nu imi povestea unde merge si nu suporta intrebarile... Cu timpul, am acceptat acest fel a lui de a fi... Nu l-am inteles, dar l-am acceptat si am evitat mereu sa-i pun intrebari.
Pe urma, mai era un fapt care ma deranja enorm. Da, inteleg ca toti barbatii adora sa se uite dupa femei, dar ma deranjeaza enorm faptul ca de mana cu mine, intoarce capul dupa altele si mai spune si "Ce buna e aia!!!". Cuvintele astea dor :( Am incercat sa-i explic asta, sa-l fac sa inteleaga, dar el considera ca e ceva normal si nu vrea sa faca niciun fel de compromis.
Plus de asta... acum cateva zile, am facut ceva ce n-as fi facut niciodata ... poate ca e o prostie, dar trebuia sa ma conving de ceva...
Mi-am facut un profil pe un alt site, cu un alt nume si alte poze si... l-am contactat. Faza urata este ca el ... a raspuns. :( Nu stiu, dar parerea mea este ca daca el ar fi tinut la mine, ar fi refuzat sa vorbeasca cu acea persoana, i-ar fi zis ca are pe cineva etc. In schimb, el acum o cauta si ii lasa mesaje...
E ciudat... Acum dupa ce am scris toate astea si am citit ceea ce am scris, imi pare a relatie fara viitor :(
Adevarul este ca eu tin la el, m-am atasat de el... mi-e drag...
Ce sa fac?????
Astept sfaturile voastre.
Multumesc anticipat.

daca dupa 3-4 luni face asa,imagineaza-ti calvarul in care vei trai mai tarziu... de ce va legati la cap fara sa va doara? nu mai stati cu oameni din astia care nu fac decat sa va arate ce putin insemnati pt ei...ok..corect,toti gresim,dar trebuie sa inveti din greselile astea..desparte-e de el si continua-ti viata
steffy91
Postat pe 6 Decembrie 2011 20:14
De la: noemianya, la data 2011-12-06 11:08:00intoarce capul dupa altele si mai spune si "Ce buna e aia!!!

Las faza cu profilul fals, ca nu spui exact ce ii zice acelei fete (ma rog, tie fara sa stie)
Dar asta de mai sus e chiar nesimtire. Si mai spui ca va certati mereu. E clar ca nu sunteti unul pentru celalalt. Las-o balta.
kudika_pudika
Postat pe 6 Decembrie 2011 21:20
Uneori legatrile din dragoste esueaza in lipsa de maturitate a partenerilor.
Acest baiat careia i-ai incedintat sunt sigur puritatea ta nu te-a meritat, a fost prea devreme, el nu s-a maturizat si culmea inca copilareste. Narcisimul cred ca il impiedica sa devina barbatul tau ! E trist dar asta este! Cum as proceda eu?
Esti tanara, ai invatat ce este casnicia si nu e inca prea tarziu sa te reinventezi ! Va trebui sa incerci sa il intelegi si sa il modelezi. Asta nu se face brutal sau cu lupta pe fata fara menajamente.
Va trebui sa lupti cu obiceiurile lui contrare unei casnicii morale.
Va trebui sa incerci sa il atragi in infaptuiri comune, in lucruri care il atrag si astfel sa ii canalizezi
atentia si eforturile cate casa, catre realizari ce si le doreste. Un exemplu ar fi :
- construrea unui camin al vostru, invata-l ce insemna sacrificiul , adunand bani pentru un teren, pentru o gradina unde sa faceti ceve folositor spre un proiect care acum pare imposibil, dar care il va incita.
_ nu te juca cu viitorul tau cautand sa ramai gravida, nu inca ! ramai asa cum esti si mai ales pastreaza-te proaspata si cu zambetul pe buze tot timpul.
Daca vei ajunge la concluzia ca nu il poti modela, paraseste-l fara regret, redai libertatea la care tine atat de mult si tu reconstruieste-ti viata. Te asigur ca vei invata din asta si vei gasi barbatul care sa te respecte si sa te iubesca.
Uke
ukesitori
Postat pe 20 Decembrie 2011 21:27
ce sfat pot sa-ti dau cand tu ai deja propria solutie,dar te lasi dusa de ale valuri vietii?!draga mea,ascultati sufletul din si din nou,treci peste prejudecati ca nimeni nu este perfect,iar daca sufletul iti spune ca e al tau asa este,ai un pic de rabdare,daca nu e bine ca ai facut o calatorie frumoasa si poate sa_ti deschida noi orizonturi!la multi ani!!!
Paul_Luca_1
Postat pe 25 Decembrie 2011 12:49
Ia-o acasa frate!!!!Va remodelati reciproc....
ramoness
Postat pe 25 Decembrie 2011 15:12
Mesajul anterior ii este adresat lui UKE-psihologul de serviciu....
ramoness
Postat pe 25 Decembrie 2011 15:13
Ti-ai dat seama ca nu merge , asta e bine, iti mai trebuie curaj sa iesi din relatia ta .
Din cite spui tu prietenul tau e genul care culege polen din floare in floare ,nu e stabil deci nu merita sa-l mai astepti ,mai fidel de atit nu v-a fi.Pleaca de linga el si fii fericita.
kudika125148
Postat pe 28 Decembrie 2011 14:17

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa-i atrag atentia? 6 De la: razz 29 Decembrie 2008 00:45
Help!!! 1 De la: unreal17 14 Septembrie 2009 21:35
ptr toti barbatii de pe forum si amicii lor.. :D 50 De la: lempika 4 Noiembrie 2009 10:35
Barbatii sunt....CIUDATI? 37 De la: kudika347830 11 Februarie 2013 17:15
te place sau doar se joaca? 9 De la: pink_lipi 27 Iulie 2009 23:24