Setari Cookie-uri

Nu vrea sa muncesca!!!

Ce fac in aceasta situatie? Pur si simplu nu mai vrea sa lucreze....
Innebunesc cand ajung acasa de la munca si il gasesc in fata calculatorului....facand cine stie ce...Nu se joaca, lucreaza la niste site-uri, dar sincer, e frustrant....Nu se gandeste deloc la viitor...traieste doar pentru ziua de azi! Eu chiar imi doresc un viitor cu el....sa ne casatorim...un copil...dar el pare sa traiesca doar pentru el...

Da-ti-mi un sfat va rog!
cookie-tatata
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:23
Nu-l mai alimenta cu bani.
Kathara
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:25
anunta-l ca ti-ai dat demisia si vezi ce reactie are,daca este nepasator paraseste-l pana nu este prea tarziu,eu il intretin de 5 ani
wdy
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:35
De la: cookie-tatata, la data 2009-01-21 11:23:04Ce fac in aceasta situatie? Pur si simplu nu mai vrea sa lucreze....
Innebunesc cand ajung acasa de la munca si il gasesc in fata calculatorului....facand cine stie ce...Nu se joaca, lucreaza la niste site-uri, dar sincer, e frustrant....Nu se gandeste deloc la viitor...traieste doar pentru ziua de azi! Eu chiar imi doresc un viitor cu el....sa ne casatorim...un copil...dar el pare sa traiesca doar pentru el...

Da-ti-mi un sfat va rog!

schimba-l...........sau incearca sa ii explici...sa sta de vb...........
portitza_Maria
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:37
Draga mea urasc barbatii care traiesc pe spinarea femeii.........adica femeia munceste pina pica si el sta la vrajeala pe net ..........sfatul meu:RENUNTA LA ACEST PARAZIT! nu se va schimba si ai sa vezi ca va gasii alta care sa munceasca pentru el! daca va lucra prin absurd o luna ,doua se va vaita ca este greu si il chinuie seful care are ceva personal cu el.......se va agata de orice ca sa stea acasa! parca ar fi un fenomen in ultima vreme femeile muncesc iar barbatii freaca menta.........unii mai trimit si copii la munca ca sa aiva bani de bautura si tigari! ai grija ca nu un asa tata doresti pentru copii tai..........si in fond are balta peste:NEXT!
FRANNNCE
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:47
Pai ai vazut parerea unanima................

La casat cu el si altul................. ca daca mai ai si un copil cu el atunci e jale.....

E genul de om care va gasi mereu o scuza numai sa nu munceasca si apoi ce fel de viata e asta??

sun_shine
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:52
Sincer, eu nu traieste pe carca mea...mai face din cand in cand niste bani....incat sa ma mai sustina la cheluielile casei...
Dar e frustrant pt mine k femeie....eu sa lucrez si el nu!
Cel mai tare ma deranjeaza k n-are perspective de viitor...pur si simplu nu-l intereseaza! Am discutat cu el pe aceasa tema....si mi-a zis k daca nu-mi mai convine, pot sa plec.
cookie-tatata
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:19
Si parca si relatia sexuala nu mai e pe roze...credeti ca are vreo legatura?
cookie-tatata
Postat pe 21 Ianuarie 2009 16:24
daca il iubesti il accepti asa cum este. altfel vei ajunge la despartire
softexia
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:43
De la: softexia, la data 2009-01-21 18:43:16daca il iubesti il accepti asa cum este. altfel vei ajunge la despartire
deci... cand iubesti trebuie sa accepti orice?? si.. daca iti doresti si tu ceva sa ti se spuna '' nu ti convine poti pleca''??? asta e deja umilinta...bataie de joc!! si.. normal ca poti pleca!!(si asta e cea mai corecta decizie!! ) atat timp cat nu exista reciprocitate...nici n are sens sa continui asa o relatie!!
IonykMiru
Postat pe 21 Ianuarie 2009 18:59
De la: softexia, la data 2009-01-21 18:43:16daca il iubesti il accepti asa cum este. altfel vei ajunge la despartire


Mai betivan, mai curvar .. ca de-aia este femeie, sa accepti!
Kathara
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:13
super!! si daca le are pe toate!! ce mai conteaza?? doar il iubim nu?? //
IonykMiru
Postat pe 21 Ianuarie 2009 19:15
IonykMiru si Deep_Bite ati inteles totul gresit. daca nu vrea sa se desparta il accepta asa cum e. daca nu il accepta se desparte si gata. ce atita filozofie? stati linistiti ca femeile care scriu pe forum nu se despart ca zice cineva de pe aici sa o faca
softexia
Postat pe 22 Ianuarie 2009 13:56
De la: softexia, la data 2009-01-22 13:56:18IonykMiru si Deep_Bite ati inteles totul gresit. daca nu vrea sa se desparta il accepta asa cum e. daca nu il accepta se desparte si gata. ce atita filozofie? stati linistiti ca femeile care scriu pe forum nu se despart ca zice cineva de pe aici sa o faca


Tocmai asta e problema ca marea majoritate a femeilor ajung intr-un moment in care se apuca sa ceara sfatul altora , cistesc raspunsurile dar fac tot ce stiu.
Isi doresc sa schimbe ceva dar le e frica de schimbare si se multumesc cu gandul ca ....odata si odata vor avea curaj sa puna piciorul in prag ,cand asta ? nici ele nu stiu dar continua sa spere

Am inteles si eu acelasi lucru ca si miru si deep bite asa ca fetele nu filozofeaza aiurea.

Nu stiu daca esti femeie sau barbat si oricum nu conteaza prea mult , faza e ca sunt multe femei care gandesc la fel ca tine :,,daca-l iubesti il accepti asa cum este''

Intr-un fel iubirea asta a devenit o scuza , patetica de-a dreptul dar de,e cea mai usor de acceptat.

Nu e adevarat ca daca iubesti accepti orice ,scuza asta o folosesc cei care nu-s in stare sa recunoasca ca noutatea schimbarii le sperie , e mai usor sa accepte magariile LUI si sa se lamenteze ca vai ce viata naspa au decat sa plece .

iris_4_ever
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:12
iris nici tu nu ai inteles. "daca il iubesti il accepti asa cum este" era pentru oamenii care se pling aiurea dar nu fac nimic !!! gindirea aia nu imi apartine. eu sint de parere ca daca omul de linga tine nu corespunde te desparti si gata ! toleranta zero ! sper ca acum ai inteles ideea
softexia
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:22
De la: softexia, la data 2009-01-21 18:43:16daca il iubesti il accepti asa cum este. altfel vei ajunge la despartire


nu zau asa...................... pai il, accepti pe parazit ca apoi sa ce???

este revoltator ............ hai sa isi faca si nevoile in capul nostru si sa il acceptam ca de il iubim


de ce nu face el ceva daca tot iubeszte???.............
am uitat e ocupat cu statul toata ziua......................

ala nu e barbat in puiii mei........................faptul ca are scula in panatloni nu il face barbat nu e decat un mare RATAT ...............
sun_shine
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:30
De la: softexia, la data 2009-01-22 14:22:19iris nici tu nu ai inteles. "daca il iubesti il accepti asa cum este" era pentru oamenii care se pling aiurea dar nu fac nimic !!! gindirea aia nu imi apartine. eu sint de parere ca daca omul de linga tine nu corespunde te desparti si gata ! toleranta zero ! sper ca acum ai inteles ideea


da.. ai mare drepteta!! adevarul e ca...la teorie ne pricepem multi!! insa... nici cu toleranta zero nu stiu daca am avea vreodata o relatie grozava!! cert e ca pana la urma fiecare face cum simte si cat il duce mintea!
IonykMiru
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:30
De la: softexia, la data 2009-01-22 14:22:19iris nici tu nu ai inteles. "daca il iubesti il accepti asa cum este" era pentru oamenii care se pling aiurea dar nu fac nimic !!! gindirea aia nu imi apartine. eu sint de parere ca daca omul de linga tine nu corespunde te desparti si gata ! toleranta zero ! sper ca acum ai inteles ideea


Cum sa nu-ti apartina gandirea asta de vreme ce mai sus asta ai spus ?
Daca esti de parere ca daca omul de langa tine nu mai corespunde te desparti si gata puteai spune asta de prima data , era mai la obiect decat primul mesaj .

Ma rog , poate faptul ca am auzit de nenumarate povesti de genul : ,,ma bate zilnic dar il iubesc si il accept asa cum este '' sau ,,nu-s de acord sa se culce si cu alte femei dar el o face '' si apare x care da acelasi sfat ca si tine ....m-a scos din pepeni acum
iris_4_ever
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:33
De la: cookie-tatata, la data 2009-01-21 11:23:04 Eu chiar imi doresc un viitor cu el....sa ne casatorim...un copil...dar el pare sa traiesca doar pentru el...

Da-ti-mi un sfat va rog!


Intreaba-l si pe el daca-si doreste un viitor alaturi de tine si apoi ia decizia corecta !

Cred ca defapt la asta se rezuma totul

Daca zice da ....fa un calcul , vezi cat castiga el din statul acasa si daca castiga okay ,nu vad cu ce te deranjeaza ca-l gasesti in pijama cand vii tu acasa dupa o zi intreaga de munca atata timp cat nu aveti probleme financiare din cauza asta !
iris_4_ever
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:38
voicu_monica2001 femeie tu nu citesti mai departe???
softexia
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:42
De la: softexia, la data 2009-01-22 14:42:57voicu_monica2001 femeie tu nu citesti mai departe???


Chiar asa femeie ,tu nu ai observat ca defapt el nu gandeste asa ?
iris_4_ever
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:45
De la: softexia, la data 2009-01-22 14:42:57voicu_monica2001 femeie tu nu citesti mai departe???


DA FEMEIE......citesc mai departe................... dar daca vrei sa intealaga tot omul exact ce ai vrut sa spui formuleaza cum trebuie si nu ma lua pe mine cu femeie....................

am inteles exact ce ai scris acolo..
sun_shine
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:46
Concluzia ar fi ca suntem 4 tute care nu au inteles nimic din ce a vrut domnul sa spuna
iris_4_ever
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:49
iris ti-am zis odata ca fraza era pentru oamenii care se pling aiurea dar nu fac nimic !!! nu am spus parerea mea din prima pentru ca eram plictisit de astfel de povesti. ce raspuns poti sa ii dai unei femei care zice ca barbatul e un nemernic dar nu poate sa il paraseasca pt ca il iubeste??? explic acum ca pt aia mici:ori il accepti asa cum e,ori te desparti si nu mai vii aici pe forum sa te plingi fara sens! in rest pofta buna la pepeni
softexia
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:51
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-22 14:49:41Concluzia ar fi ca suntem 4 tute care nu au inteles nimic din ce a vrut domnul sa spuna


da si culmea ati ramas blocati pe textul meu. e bine ca pe final v-am pus neoronii in miscare
softexia
Postat pe 22 Ianuarie 2009 14:56
De la: softexia, la data 2009-01-22 14:51:43iris ti-am zis odata ca fraza era pentru oamenii care se pling aiurea dar nu fac nimic !!! nu am spus parerea mea din prima pentru ca eram plictisit de astfel de povesti. ce raspuns poti sa ii dai unei femei care zice ca barbatul e un nemernic dar nu poate sa il paraseasca pt ca il iubeste??? explic acum ca pt aia mici:ori il accepti asa cum e,ori te desparti si nu mai vii aici pe forum sa te plingi fara sens! in rest pofta buna la pepeni


Si eu sunt satula de toate povestile de genul asta dar niciodata nu ma apuc sa dau sfaturi care nu ma reprezinta.
Daca am chef sa zic ceva zic daca nu ....trec mai departe

Raspunsul tau il vazusem de ieri si chiar te citasem si aveam de gand sa iti zic ceva dar ....mi-a trecut cheful subit asa ca am inchis fereastra si am facut altceva.
iris_4_ever
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:15
Nu e vorba de faptul ca nu-l parasesc ca il iubesc...ci de faptul ca o prietena a zis k n-am motive sa ma plang atata timp cat el participa efectiv la cheltuielile casei.
Dar eu sunt o tipa care se gandeste mai departe de ziua de azi....la a realiza ceva in viata! Dar e greu cand vad k eu ma zbat sa-mi platesc rata la masina, si ma gandesc la o casa, iar pe el nu-l intereseaza....k zice k sta bine la ma-sa, si de masina n-are nevoie...k si asa nu prea iese!
cookie-tatata
Postat pe 22 Ianuarie 2009 16:25
De la: cookie-tatata, la data 2009-01-22 16:25:09Nu e vorba de faptul ca nu-l parasesc ca il iubesc...ci de faptul ca o prietena a zis k n-am motive sa ma plang atata timp cat el participa efectiv la cheltuielile casei.
Dar eu sunt o tipa care se gandeste mai departe de ziua de azi....la a realiza ceva in viata! Dar e greu cand vad k eu ma zbat sa-mi platesc rata la masina, si ma gandesc la o casa, iar pe el nu-l intereseaza....k zice k sta bine la ma-sa, si de masina n-are nevoie...k si asa nu prea iese!


Mda...............misto concluzie si este cat se poate de specifica unui tip bolnav de LENE cronica.........
sun_shine
Postat pe 22 Ianuarie 2009 20:32
De la: cookie-tatata, la data 2009-01-21 11:23:04Ce fac in aceasta situatie? Pur si simplu nu mai vrea sa lucreze....
Innebunesc cand ajung acasa de la munca si il gasesc in fata calculatorului....facand cine stie ce...Nu se joaca, lucreaza la niste site-uri, dar sincer, e frustrant....Nu se gandeste deloc la viitor...traieste doar pentru ziua de azi! Eu chiar imi doresc un viitor cu el....sa ne casatorim...un copil...dar el pare sa traiesca doar pentru el...

Da-ti-mi un sfat va rog!

nu imi plac parazitii!una este cand omul ramane fara loc de munca sau nu isi gaseste, nu e vina lui.dar sa stai degeaba sa te intretina partenerul pt ca asa vrei....hmmmmmm....nu imi place deloc!!!!!!! nu inteleg cum poate cineva sta asa......eu nu as putea, nici in ruptul capului!nu inteleg cum gandesc astia......
mkdisk
Postat pe 9 Februarie 2009 14:39
De la: cookie-tatata, la data 2009-01-22 16:25:09Nu e vorba de faptul ca nu-l parasesc ca il iubesc...ci de faptul ca o prietena a zis k n-am motive sa ma plang atata timp cat el participa efectiv la cheltuielile casei.
Dar eu sunt o tipa care se gandeste mai departe de ziua de azi....la a realiza ceva in viata! Dar e greu cand vad k eu ma zbat sa-mi platesc rata la masina, si ma gandesc la o casa, iar pe el nu-l intereseaza....k zice k sta bine la ma-sa, si de masina n-are nevoie...k si asa nu prea iese!

nu putem sa iti spunem ce sa faci cu viata ta, asta tu hotarasti.dar daca tu vrei mai mult de la viata si el te trage in jos.....solutia o stii si tu................daca nu aveti aceleasi teluri, aceleasi ganduri impreuna, ca un tot uitar, atunci.......partenerii trebuie sa fie uniti, sa isi doreasca aceleasi lucruri.poate el nu vrea un angajament serios.........
mkdisk
Postat pe 9 Februarie 2009 14:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii casatoriti in varsta de 40 de ani mai fac sex cu nevestele lor in varsta de 40 de ani? 160 De la: geo_reincarcat_iara 29 Septembrie 2010 19:26
cum sunt barbatii varsator in pat :) si cat de zgomotosi sunt? 16 De la: kudika010627 11 Iulie 2012 08:59
Lucruri care se intampla si care nu le spune nimeni....E subiect TABU 0 De la: 18 Septembrie 2010 14:34
o opinie va rog . 23 De la: iacinta 26 Noiembrie 2009 16:05
bani-iubire sau altceva? 12 De la: 1dana2 5 Septembrie 2009 20:42