Setari Cookie-uri

TRAVERSEZ O PERIOADA URATA RAU DE TOT SI NU STIU CE SA FAC,VA ROG AJUTATI-MA CU PARERI,SFATURI,IDEI

Nu te mai plange...da-i papuci...sterge-l complet din viata ta....stai cateva luni sa-ti revi dupa despartire si pe urma.....traieste-ti viata.

Eu nu inteleg asta..daca nu ti-e bine intr-o relatie si vezi ca nu mai merge....de ce draku mai ceri sfaturi si te gandesti ce sa faci....e chiar asa de greu sa faci o lista pro si contra si vezi ce-ti iese cum ti-e tie mai bine.

Frate femeile astea
anderson
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:25
Nu exista relatie intima pe lumea asta intre doi parteneri barbat si femeie fara suisuri si coborasuri.Daca renunti la cel cu care esti acum vei da sigur peste altul cu care te vei confrunta tot cu probleme numai de alta natura.Ideea este ca probleme oricum vor fi indiferent daca te desparti de actualul sau nu.Totul tine de obisnuinta zic eu.
Baiat_Rezervat
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:33
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-23 12:33:19Nu exista relatie intima pe lumea asta intre doi parteneri barbat si femeie fara suisuri si coborasuri.Daca renunti la cel cu care esti acum vei da sigur peste altul cu care te vei confrunta tot cu probleme numai de alta natura.Ideea este ca probleme oricum vor fi indiferent daca te desparti de actualul sau nu.Totul tine de obisnuinta zic eu.

Se rezolva cu limbi ?
redshift
Postat pe 23 Ianuarie 2009 12:39
Se rezolva cu limbi ?


fiecare cu ce stie...poate chiar functioneaza

Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:26
eu stiu sa si dau cu limba pe pasarica.... si intradevar functioneaza si asa.... dar nu ma limitez numai la datul cu limba.......
Baiat_Rezervat
Postat pe 23 Ianuarie 2009 14:31
De la: danyela6, la data 2009-01-23 10:07:54aaaaaaa,si de unde sa stiu eu ca el nu are deja pe altcineva,nu am cum sa-l controlez.
locul lui de munca e in alta localitate si sta cate 24 de ore la servici.Oare cum as putea afla daca are sau nu pe cineva?Daca ar fi cineva,m-as agata de lucrul asta si as scapa usor,dar cum aflu?

Pai nu prea ai ce face! Deocamdata trebuie sa mergi pe incredere! Dar, daca vrei un sfat: nu te implica (cel putin deocamdata) prea mult.... pentru ca s-ar putea sa iesi sifonata si din povestea asta. Si cred ca dupa ce-ai trecut cu relatia aceea de 7 ani, ultimul lucru de care ai nevoie acum e inca o dezamagire. Ia lucrurile incet - iesi si cu el, daca te faci sa te simti bine, dar incearca pur si simplu sa te gandesti mai mult la tine, decat la el!! Bucura-te mai mult de viata, petrece timp cu tine insuti, iesi cu prietene vesele in oras si distrati-va, asculta-ti muzica preferata, du-te la aerobic, la teatru etc Sunt lucruri marunte, dar conteaza mult! :) Take care si duminica placuta!
amelia05
Postat pe 25 Ianuarie 2009 09:25
buna dimineata la toata lumea!Ainceput o noua saptamana,cu noi intamplari si noi provocari.Chiar daca vremea de afara este posomorata,sa incercam sa ne inveselim unii pe altii! Sa aveti o zi placuta,si sa treaca repede,ca e luni


danyela6
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:40
Sincer nu se merita sa mai stai, si ce daca au trecut 7 ani? Asta nu e o piedica pt care ar treebui sa ramai cu el. Eu am sat cu o pers 2 ani jum, si totul era ok adik sa vb de cast si toate cele, insa nu mai mergea de o vreme si am stat asa in certuri si reprosuri jum de an dupa care am spus stop. Si acum cred ca am facut o alegere buna, pt k am intalnit o pers extraordinara.

Mult succes si tie. Si nu uita in viatza treb sa fii egoista.
ramonik19
Postat pe 26 Ianuarie 2009 11:12
Chiar si dupa 7 ani eu zic ca nu are rost sa il lasi pe tipul respectiv deoarece daca te desparti si intalnesti pe altcineva tot va exista un moment in care vae ajunge sa dai inapoi.A renunta la relatia de 7 ani nu este o solutie a problemei.Eventual sa schimbati voi doi ceva la voi insiva pentru ca relatia sa reinvie si sa se indrepte pe drumul cel bun.
Baiat_Rezervat
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:27
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-26 13:27:05Chiar si dupa 7 ani eu zic ca nu are rost sa il lasi pe tipul respectiv deoarece daca te desparti si intalnesti pe altcineva tot va exista un moment in care vae ajunge sa dai inapoi.A renunta la relatia de 7 ani nu este o solutie a problemei.Eventual sa schimbati voi doi ceva la voi insiva pentru ca relatia sa reinvie si sa se indrepte pe drumul cel bun.


mai omule nu vreau sa fiu rea...dar ai avut pana cum vreo relatie mai lunga de un an de zile????
ce puii mei sa mai schimbe la ea sau la el dupa 7 ani in care ea a renuntat mereu la ce a vrut alergand dupa cai verzi pe pereti si d-l cu pricina nu face nici un efort sa observe macar ca fata a alergat dupa el 7 ani...

sincera sa fiu...cum ti-au spus atatia altii inaintea mea...treci la urmatorul dupa o perioada cuvenita de "doliu " dupa fosta relatie....

dandanaua_reloaded
Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:54
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-26 13:54:15
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-26 13:27:05Chiar si dupa 7 ani eu zic ca nu are rost sa il lasi pe tipul respectiv deoarece daca te desparti si intalnesti pe altcineva tot va exista un moment in care vae ajunge sa dai inapoi.A renunta la relatia de 7 ani nu este o solutie a problemei.Eventual sa schimbati voi doi ceva la voi insiva pentru ca relatia sa reinvie si sa se indrepte pe drumul cel bun.


mai omule nu vreau sa fiu rea...dar ai avut pana cum vreo relatie mai lunga de un an de zile????
ce puii mei sa mai schimbe la ea sau la el dupa 7 ani in care ea a renuntat mereu la ce a vrut alergand dupa cai verzi pe pereti si d-l cu pricina nu face nici un efort sa observe macar ca fata a alergat dupa el 7 ani...

sincera sa fiu...cum ti-au spus atatia altii inaintea mea...treci la urmatorul dupa o perioada cuvenita de "doliu " dupa fosta relatie....

da am avut o relatie de trei ani de zile si nici acuma nu stiu sigur daca a renuntat la mine sau nu pentru ca imi da de inteles ca nu ma lasat definitv.Oricum nu este o solutie sa schimbi barbatii ci sa schimbi caracterul unei persoane....si daca intalneste pe altcineva si face un copil este ok sa il lase si copilul sa ramana fara tata?.Cine o va lua dupa cu un copil dupa ea? Merita acel copil sa sufere o viata din cauza mamei?
Baiat_Rezervat
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:24
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-26 14:24:00
De la: dandanaua_reloaded, la data 2009-01-26 13:54:15
De la: Baiat_Rezervat, la data 2009-01-26 13:27:05Chiar si dupa 7 ani eu zic ca nu are rost sa il lasi pe tipul respectiv deoarece daca te desparti si intalnesti pe altcineva tot va exista un moment in care vae ajunge sa dai inapoi.A renunta la relatia de 7 ani nu este o solutie a problemei.Eventual sa schimbati voi doi ceva la voi insiva pentru ca relatia sa reinvie si sa se indrepte pe drumul cel bun.


mai omule nu vreau sa fiu rea...dar ai avut pana cum vreo relatie mai lunga de un an de zile????
ce puii mei sa mai schimbe la ea sau la el dupa 7 ani in care ea a renuntat mereu la ce a vrut alergand dupa cai verzi pe pereti si d-l cu pricina nu face nici un efort sa observe macar ca fata a alergat dupa el 7 ani...

sincera sa fiu...cum ti-au spus atatia altii inaintea mea...treci la urmatorul dupa o perioada cuvenita de "doliu " dupa fosta relatie....

da am avut o relatie de trei ani de zile si nici acuma nu stiu sigur daca a renuntat la mine sau nu pentru ca imi da de inteles ca nu ma lasat definitv.Oricum nu este o solutie sa schimbi barbatii ci sa schimbi caracterul unei persoane....si daca intalneste pe altcineva si face un copil este ok sa il lase si copilul sa ramana fara tata?.Cine o va lua dupa cu un copil dupa ea? Merita acel copil sa sufere o viata din cauza mamei?
Nici nu cred ca esti rea cred esti o persoana deosebita.
Baiat_Rezervat
Postat pe 26 Ianuarie 2009 14:25
Draga mea, mi se pare mie, sau nu ai scris nicaieri ca il iubesti si nu-ti imaginezi viata fara el? Daca nu te tin langa el niste sentimente curate, clipe frumoase din partea amanduroru, care e de fapt motivul pentru care te jertfesti cu pretul propriei impliniri sufletesti? De cand n-ai mai zambit, de cand nu ti-a mai facut un compliment, o supriza? Daca toate astea se intamplau cu multa vreme in urma, ia-ti inimioara in dinti si traieste-ti viata, ca nu te mai intalnesti cu anii frumosi, ofera-ti TOTUL, spune-ti ca meriti ce e mai bun in viata asta. Si eu am facut acelasi lucru, dar diferenta era ca eu il iubeam nespus de mult. Cu toate astea, comportamentul sau delasator m-a descurajat si am decis sa nu ma mai amgesc. Il iubesc si acum, va ramane mereu in sufletul meu, dar prefer sa pastrez partile bune si sa am astepatri, dorinte, vise mai inalte de la viitorul meu, sa imi pun si sufletul meu pe primul plan. Indiferent ce vei decide, eu iti doresc sa te simti impacata cu tine insati.Succes!
Tweety08
Postat pe 6 Mai 2009 17:29
pfff.. daca ma crezi ,sunt in aceeasi situatie cu tine.. dar macar asta cu care stau macar are anumite calitati pe care nu le gasesc prea usor la altcineva.. cel mai bine e sa iti vezi de viata ta fara el.. sa te gandesti macar o clipa cum ar fi daca ai fi casatorita cu el.. peste timp nu v`ati mai intelege deloc... asta e problema..


e bine sa`ti fie mila de altii dar INTOTDEAUNA MAI MILA SA`TI FIE DE TINE... si inca ceva ..incearca sa iti gasesti raspunsurile in tine.. sunt multe chestii care sunt esetiale pt decizia ta.. o sa vezi ca poti iubi mult mai mult decat atat.. nu conteaza cati ani au trecut.. (desi fac si eu o greseala de genu ) iesi cu prietenele fa ce iti place.. ceva ce nu puteai sa faci cu el.. o sa te simti mai bine.. si iti mai zic o vb de`a bunei mele..."unde ai scuipat niciodata sa nu mai lingi" te`am pupat
Raluca9002
Postat pe 6 Mai 2009 17:48
De la: danyela6, la data 2009-01-23 09:21:11Voi cum ati proceda,astfel incat sa aveti cat mai putin de suferit?Avand in vedere ca eu stau la el in casa acum,si lucrurile mele sunt toate acolo,si pe la parintii lui mai am cateva.


Fa-o pe-a petitoarea si gaseste-i o "bucatica buna" ( asta daca nu il mai iubesti) si apoi , cand o sa-l vezi fericit cu tipa, nu o sa-ti mai pese asa de mult si o sa te simti mai bine cu tipu' nou.
amr2009
Postat pe 6 Mai 2009 19:48
Si eu am fost cam in aceeasi situatie.Dar dupa 2 ani nu am mai rezistat si am hotarat sa vb. cu el despre toto ceea ce simt fata de relatia noastra. Defapt am hotarat sa vad adevarul...................relatia nu mai mergea, doar imi doream sa mearga.Sa stii ca toate relatiile care ajung in acest punct in care ai ajuns si tu in final se vor termina, daca el nu se schimba .Incearca sa discuti cu el despre ceea ce simti, ce iti doresti de la el si daca nu ia nici o masura in viitorul apropiat sa stii ca iti pierzi viata.Este dureroasa despartirea dar este si sanatoasa. Nu ai de unde sa stii unde este jumatatea ta si tu stai inchisa in aceasta relatie nefericita.Daca te iubeste vrea doar sa te faca fericita, ar merge cu tine peste tot unde ai vrea si tu sa mergi.
Dac mai ai probleme poti sa-mi scrii si am sa-ti raspund.
Bafta si curaj.Cum spun niste versuri

Sa ai curajul sa spui da
sa ai curajul sa spui nu
si-n fiecare clipa grea sa fii mereu acelasi tu
kudika022393
Postat pe 7 Mai 2009 10:54
ceva noutati,ai renuntat sau te complaci in continuare in situatie??
bruneagra25
Postat pe 7 Mai 2009 11:06
Hmm...Vad ca nu sunt singura pusa intr-o situatie la limita, intre ciocan si nicovala. Daca tot am dat peste topicul asta, sa-mi zic si eu offul.
Acum 3 ani si ceva de zile, am cunoscut un tip.Tipul - o dulceata de om, o bomboana. Din fetisoara naiva de 21 de ani, am ajuns una matura, cu experienta, ironica, sarcastica si nu mai las pe nimeni sa mi distruga sufletul. Relatia a mers destul de ok o perioada, a plecat din tara (peste o luna plec si eu). Dar de cand a plecat, parca ceva s-a rupt, nu ma pot rupe de el. Ma simt oarecum legata de el si nu pot sa zic "stop! Gata!! Aici si acum se termina totul". Il ador si il iubesc prea mult!!
Recunosc ca de cand a plecat, l-am inselat. Sunt genul de femeie care are nevoie de afectiune. Cum sa stai un an de zile fara sa vezi persoana iubita? Cum sa stai un an fara sa dormi langa persoana pe care o iubesti si o adori?? Relatiile "neoficiale" au fost bazate numai pe sex. Voiam sa experimentez si sa incerc lucruri noi. M-am complacut in situatia asta pana la sfarsitul anului trecut, cand mi-a venit iubitul acasa si am decis ca il iubesc si trebuie sa renunt la ceea ce ma lega de trecut.

Dar, acum o saptamana, am cunoscut pe cineva. Un om inteligent, frumos si care practic imi pupa picioarele de fiecare data cand ma vede. Ma simt extraordinar cu el, iesim destul de des impreuna, chiar daca amandoi avem cate o relatie "oficiala". Imi place tipul foarte mult. Dar sunt geloasa cand se duce si se vede cu prietena. Ne placem reciproc si asta e destul de vizibil. Mi-a adus zambetul pe buze, ceea ce mi-a lipsit in ultimii 2 ani. M-a facut sa tremur cum n-am tremurat niciodata. As vrea o relatie cu el, si daca mi-ar spune "ramai" - as ramane.
Mai am o luna pana trebuie sa plec din tara, la iubitul oficial, pe care il ador, dar fata de care ma simt vinovata, incat simt ca nu il merit. Nu pot sa-i zic "mami, te-am inselat", pentru ca stiu ca l-as jigni.
Cine ma ajuta cu un sfat?
Stiu ca merit sa fiu judecata!! Dar cine nu a gresit macar o singura data in viata?
Alinutzz
Postat pe 24 Mai 2009 18:59
Statisticile araa ca o casatorie / relatie tine de obicei sapte ani. Daca reusesti sa treci de aceasta



cumpana, ai toate sansele sa ramaneti impreuna ani ulti si buni. Daca nu, mult succes. Dar fii atenta cu cine te incurci, tinand cont ca ai mentionat referitor la baiatul care-ti place ca are o relatie ...

umblataprinlume
Postat pe 24 Mai 2009 19:08
astea sunt probleme????????? io ce sa mai zic ca am pierdut copilu? sa ma arunc de la balcon? sa-mi dau foc? sa ma internez la nebuni? nu mai pot cu astia cu probleme inchipuite!!!!!!!
l_diana_c
Postat pe 24 Mai 2009 19:13
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 19:13:25astea sunt probleme????????? io ce sa mai zic ca am pierdut copilu? sa ma arunc de la balcon? sa-mi dau foc? sa ma internez la nebuni? nu mai pot cu astia cu probleme inchipuite!!!!!!!



FIECARE vede problema lui mai grava decat a celuilalt?
ionia
Postat pe 24 Mai 2009 19:18
prin asa ceva trec si eu in momentul de fata numai ca la mine e o relatie de 3 ani si eu mam mai si maritat dar dupa nunta au inceput reprosurile si cred ca te inteleg f bine pai sincer pana acuma trageam cu dintii de relatie si nu ma gandeam deloc la mine asa ca te sfatuiesc sa lasi totul chiar daca o sa doara si sa mergi mai departe si sa te mai gandestii si la tine ptr k daka tu nu te gandestii la tine nu se gandeste nimeni si mai e si faza cu relatiile intime! am trecut si prin asta si dupa ce faceam dragoste ma simteam f naspa parca sar fii folosit de mine asa ca nu lasa sa ti se intample toate astea chiar daca doare o sa treaca si si o satii fie tie bine asa ca bafta!
abyby68
Postat pe 24 Mai 2009 19:31
De la: abyby68, la data 2009-05-24 19:31:56prin asa ceva trec si eu in momentul de fata numai ca la mine e o relatie de 3 ani si eu mam mai si maritat dar dupa nunta au inceput reprosurile si cred ca te inteleg f bine pai sincer pana acuma trageam cu dintii de relatie si nu ma gandeam deloc la mine asa ca te sfatuiesc sa lasi totul chiar daca o sa doara si sa mergi mai departe si sa te mai gandestii si la tine ptr k daka tu nu te gandestii la tine nu se gandeste nimeni si mai e si faza cu relatiile intime! am trecut si prin asta si dupa ce faceam dragoste ma simteam f naspa parca sar fii folosit de mine asa ca nu lasa sa ti se intample toate astea chiar daca doare o sa treaca si si o satii fie tie bine asa ca bafta!

pai tu dai sfaturi si nu personal nu le pui inpractica????
anca0704
Postat pe 24 Mai 2009 19:33


Nu vreau sa cred ca poti gandi asa .....adica vezi sunt 7 ani si ce fac! faci ce crezi ca e mai bine pentru tine.sa nu crezi ca el se va schimba in bine din contra va fi probabil si mai rau....este egoist mai ales ca spui ca te obliga sa faci si sex peste vointa ta...daca stie si de fosta ta relatie iti va reprosa tot timpul...draga mea,am ceva ani si ceva experienta...fugi cat poti si nu te uita in urma.daca tu simti ca nu mai exista acea atractie pentru el ,la ce stai ,din ce motive,ai ceva de castigat?viata e prea scurta ca s-o irosesti!!! urmeaza-ti instinctul....si nu tine cont niciodata decat de parerea ta...te sarut si multa bafta si curaj ...sa poti pune punct.
kudika001317
Postat pe 25 Mai 2009 15:21
draga mea, eu imi cunosc sotul de 21 de ani, ne-am casatorit de 17 ani. Si noi am avut o prietenie lunga, cu bune si rele, chiar cu despartiri, dar pina la urma destinul a facut sa fim tot impreuna. Tu trebuie sa te gindesti foarte bine daca mai vrei sa continui aceasta relatie, dar dupa cum spui tu ca merge, eu una nu as mai continua pentru ca este un chin. pune-i capat si pentru un timp nu te mai combina cu nimeni, traieste numai pentru tina si analizeaza-ti viata si ce vrei sa faci cu ea pentru ca este numai una si nu trebuie sa iti bati joc de ea. te sarut.
rg
Postat pe 20 Octombrie 2009 08:18
De la: danyela6, la data 2009-01-22 11:36:51buna la toata lumea,numele meu este Daniela si postez pt prima data aici.Pana acum nu am facut decat sa citesc ce scriau altii si mi se pare foarte buna ideea asta cu postatul,pentru ca e foarte important atunci cand ai o problema sa ai parte si de pareri din exterior.Pt mine conteaza f mult.Dar sa trec la subiect:am o relatie ce dureaza de 7 ani,cu o intrerupere de cateva luni,asta acum un an,cand am avut eu pe altcineva. Simt ca nu mai merge,sunt numai reprosuri,si de o parte si de alta,vorbe grele.El ma cam obliga sa avem si relatii intime,insa eu nu simt nevoia sa o fac,chiar nu imi face nici o placere,si daca o fac ,o fac doar ca sa scap de gura lui.Nu ii place pe parintii mei,refuza sa mearga cu mine la ei,si pe mine ma doare f tare.Sunt multe chestii,mi-ar tr mult sa scriu tot.Ideea e ca simt nevoia de liniste,el ma streseaza f tare,si vreau libertate.Si mai e ceva,dar nu simt ca asta ar fi un motiv in plus de nemultumire in relatia mea,nu ma influenteaza in nici un fel,cred:vorbesc de ceva vreme cu un tip(si el are relatie),despre orice,si ma simt bine in preajma lui.Pana acum nu prea m-am gandit la mine,sa-mi fie si mie bine si as vrea sa incep sa ma gandesc si la persoana mea.Ce ma sfatuiti,sa stau in relatia asta chiar daca nu prea mai simt nimic,dar este de 7 ani,sau sa-mi vad si eu de viata mea,sa fiu si eu implinita?

draga mea, ai deja raspunsul....unde te simti bine acolo te duci....."boala lunga moarte sigura!!!"
pacifista
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:11
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 19:13:25astea sunt probleme????????? io ce sa mai zic ca am pierdut copilu? sa ma arunc de la balcon? sa-mi dau foc? sa ma internez la nebuni? nu mai pot cu astia cu probleme inchipuite!!!!!!!


imi pare rau pt. tine! capul sus si vor mai fi ocazii!
greierash_is_back
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:46
De la: greierash_is_back, la data 2009-10-20 11:46:58
De la: l_diana_c, la data 2009-05-24 19:13:25astea sunt probleme????????? io ce sa mai zic ca am pierdut copilu? sa ma arunc de la balcon? sa-mi dau foc? sa ma internez la nebuni? nu mai pot cu astia cu probleme inchipuite!!!!!!!


imi pare rau pt. tine! capul sus si vor mai fi ocazii!

nuuu ca asta ar insemna ca tre sa ma arunc si eu!
one_size
Postat pe 20 Octombrie 2009 11:50
Eu nu as ramane,daca nu esti fericita....cauta pe alt cnv cu, care sa te simti implinita nu merita sa te sacrifci.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 20 Octombrie 2009 17:41
dar ce ai fãcut ºapte ani?
catalina69
Postat pe 21 Octombrie 2009 12:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cabinete ginecologice in IASI 5 De la: kudika084017 15 Noiembrie 2009 22:08
am o problema ? 17 De la: Ramyta 30 Aprilie 2009 12:51
Cand v-ati simtit femei pt prima oara? 33 De la: Ramyta 30 Aprilie 2009 12:47
Jucarii Sexuale 37 De la: ioanababy 2 Aprilie 2020 13:30
Sex, prima experienta, erectie 33 De la: anabriana 11 Septembrie 2010 21:54