Setari Cookie-uri

baieti v-ar place sa aveti in pat o tipa kre stie sa faca de toate dar kre a invatat totul cu voi???

As vrea sa stiu ce ii atrage cel mai mult pe barbati si ce ii leaga de o femeie...si cum cred ei k este femeia ideala ...:D
bebelusha89
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:46
Pai din punctul tau de vedere se pare ca atractia de care vorbesti se rezuma la fix ....titlul topicului deschis de tine .

Sau vrei sa apara baietii si sa-ti spuna ca asta e secretul ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:50
vreau sa fie cineva care sa-mi zica ce-i place cel mai mult la o femeie si ce-i cel mai imp pesntru un barbat intr-o relatie...oare se rezuma totul la sex sau sexul este un +
bebelusha89
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:54
Din punctul meu de vedere sexul este un plus .....ramane de vazut cum gandesc barbatii desi ...mi se pare putin probabil sa se indragosteasca de o femeie doar DUPA ce au facut sex
iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:57
sexul este cea mai importanta veriga din ceea ce inseamna comunicare
idealul e ceva relativ si daca vor raspunde 100 barbati vei avea 100 idealuri diferite
idealul este existenta reciprocitatii in cuplu
poparemus_a
Postat pe 24 Ianuarie 2009 13:58
[quote name=\'iris_4_ever\' date=\'2009-01-24 13:57:31\']Din punctul meu de vedere sexul este un plus .....ramane de vazut cum gandesc barbatii desi ...mi se pare putin probabil sa se indragosteasca de o femeie doar DUPA ce au facut sex [/quote]

Imi pare bine ca ai ,,rostit\'\' asta Iris4ever. Iti urmaresc postarile de ceva vreme si am vazut ca ai eficacitatea unui razboi de guerilla, postezi...intepi si fugi!
Referitor la cele scrise mai sus, te contrazic si afirm cu toata taria ca... da, barbatii se indragostesc frecvent si dupa ce fac sex. Din pacate mult mai des, decat inainte de-a o face. Am trecut prin asta si nu mi-e rusine s-o marturisesc.
Cristian_Q
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:09
De la: Cristian_Q, la data 2009-01-24 14:09:41[quote name=\'iris_4_ever\' date=\'2009-01-24 13:57:31\']Din punctul meu de vedere sexul este un plus .....ramane de vazut cum gandesc barbatii desi ...mi se pare putin probabil sa se indragosteasca de o femeie doar DUPA ce au facut sex


Imi pare bine ca ai ,,rostit\'\' asta Iris4ever. Iti urmaresc postarile de ceva vreme si am vazut ca ai eficacitatea unui razboi de guerilla, postezi...intepi si fugi!
Referitor la cele scrise mai sus, te contrazic si afirm cu toata taria ca... da, barbatii se indragostesc frecvent si dupa ce fac sex. Din pacate mult mai des, decat inainte de-a o face. Am trecut prin asta si nu mi-e rusine s-o marturisesc.[/quote]

Inseamna ca nu m-ai urmarit suficient de mult incat sa observi ca fuga nu a fost niciodata calea aleasa de mine .
Faptul ca mi-am exprimat parerea si ca tu ai luat-o ca pe o intepatura nu ma deranjeaza cu nimic desi chiar nu a fost cu intentie .

Sexul este unul dintre cele mai importante ingrediente dar nu este principal,el doar te poate ajuta sa-ti amplifici sentimentele fata de cealalata persoana pentru ca de ....te poti exprima mult mai bine prin mangaieri ,saruturi si tot tacamul.

Am precizat si motivul , sunt foarte multe cupluri care s-au indragostit fara sa ajunga in pat asa ca nu poti spune ca nu am dreptate.

iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:21
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-24 14:21:10
De la: Cristian_Q, la data 2009-01-24 14:09:41[quote name=\'iris_4_ever\' date=\'2009-01-24 13:57:31\']Din punctul meu de vedere sexul este un plus .....ramane de vazut cum gandesc barbatii desi ...mi se pare putin probabil sa se indragosteasca de o femeie doar DUPA ce au facut sex


Imi pare bine ca ai ,,rostit\'\' asta Iris4ever. Iti urmaresc postarile de ceva vreme si am vazut ca ai eficacitatea unui razboi de guerilla, postezi...intepi si fugi!
Referitor la cele scrise mai sus, te contrazic si afirm cu toata taria ca... da, barbatii se indragostesc frecvent si dupa ce fac sex. Din pacate mult mai des, decat inainte de-a o face. Am trecut prin asta si nu mi-e rusine s-o marturisesc.


Inseamna ca nu m-ai urmarit suficient de mult incat sa observi ca fuga nu a fost niciodata calea aleasa de mine .
Faptul ca mi-am exprimat parerea si ca tu ai luat-o ca pe o intepatura nu ma deranjeaza cu nimic desi chiar nu a fost cu intentie .

Sexul este unul dintre cele mai importante ingrediente dar nu este principal,el doar te poate ajuta sa-ti amplifici sentimentele fata de cealalata persoana pentru ca de ....te poti exprima mult mai bine prin mangaieri ,saruturi si tot tacamul.

Am precizat si motivul , sunt foarte multe cupluri care s-au indragostit fara sa ajunga in pat asa ca nu poti spune ca nu am dreptate.

[/quote]
Atent punctat, dar as nuanta: nu intentionam sa te deranjez prin afimatia intepi si fugi...era o metafora.
2. Cuplurile in ziua de azi, rar, extrem de rar, nu mai intra repejor in pat. Cat despre a nu fi sexul ingredient principal...studiile arata ca ce le mai multe divorturi de la asta se produc.
Cristian_Q
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:50
chiar multzi se indragostesc dupa sex asa am patit cu actualul meu iubit...deci pt el sexu chiar a fost un + kre a venit fff repede nu stiu din ce motive dar a venit initial parea o aventura dar acum avem aproape 2 ani ....si sincer din cate vad adora sexul si s-a indragostit dupa ceva timp pt k este genul d barbat nu prea sentimental si kre nu se lasa usor cucerit
bebelusha89
Postat pe 24 Ianuarie 2009 14:58
Indiferent ce se zice aici sexul e important intr-o relatie, ca intervine inainte sau dupa ce persoanele respective se indragostesc nu e foarte important.
important e ca cei doi sa fie capabili sa pastreze ce au, iar sexul sa fie de calitate pe parcursul relatiei, pe linga celelalte componente importante ale comunicarii
poparemus_a
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:01
De la: bebelusha89, la data 2009-01-24 14:58:21chiar multzi se indragostesc dupa sex asa am patit cu actualul meu iubit...deci pt el sexu chiar a fost un + kre a venit fff repede nu stiu din ce motive dar a venit initial parea o aventura dar acum avem aproape 2 ani ....si sincer din cate vad adora sexul si s-a indragostit dupa ceva timp pt k este genul d barbat nu prea sentimental si kre nu se lasa usor cucerit


EXACT !
Cristian_Q
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:07
De la: Cristian_Q, la data 2009-01-24 14:50:43
Atent punctat, dar as nuanta: nu intentionam sa te deranjez prin afimatia intepi si fugi...era o metafora.
2. Cuplurile in ziua de azi, rar, extrem de rar, nu mai intra repejor in pat. Cat despre a nu fi sexul ingredient principal...studiile arata ca ce le mai multe divorturi de la asta se produc.


Nu m-ai deranjat deloc

Sunt de acord la partea cu ,cuplurile care ajung in pat extrem de repede ....de sa pierzi timpul cand oricum se va ajunge la asta nu ?

In privinta divorturilor ...nush ce sa zic ....se presupune ca se casatoresc dupa ce au facut sex deci se iubesc ca doar de ....au facut sex nu ?

Bun , daca se iubesc inseamna ca au parte de sex de buna calitate ....atunci ...de ce divorteaza lumea din cauza sexului ? pe parcursul casatoriei uita sa mai faca sex de calitate si de aia se ajunge la divort ?
iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:17
De la: bebelusha89, la data 2009-01-24 14:58:21chiar multzi se indragostesc dupa sex asa am patit cu actualul meu iubit...deci pt el sexu chiar a fost un + kre a venit fff repede nu stiu din ce motive dar a venit initial parea o aventura dar acum avem aproape 2 ani ....si sincer din cate vad adora sexul si s-a indragostit dupa ceva timp pt k este genul d barbat nu prea sentimental si kre nu se lasa usor cucerit


Deci ....

Tu erai virgina sau neinitiata in tainele amorului , el te-a invatat sa faci de toate dupa care cand si-a dat seama ca ai bagat bine la cap ce te-a invatat a inceput sa te iubeasca nu ?
S-a indragostit de tine pentru ca adora sexul , tu stiind deja ce ai de facut si fiind la indemana si-a zis ca isi poate lasa sentimentele sa zburde in voie asa-i ?

Nu pentru ca ar fi inceput sa te cunoasca , sa te iubeasca pentru felul tau de a fi ....doar pentru ca esti buna la pat
iris_4_ever
Postat pe 24 Ianuarie 2009 15:22
nu deci probabil m-am exprimat gresit ma refeream k sexul in relatie a fost un + atata tot si cum ziceam nici unu dintre noi nu se gandea la o relatie dar intalnirile au continuat am inceput sa ne indragostim sa zik asa ...si dupaia au inceput sa treaca lunile ...deci ma iubeste pt ceea ce sunt si eu si-mi suporta uneori toate toanele kre altu nu le-ar suporta ne-am obijnuit unu cu altu si ne acceptam asa cum suntem dar intotdeauna am considerat k si sexul este important u n barbat cu kt este mai satisfacut cu atat 4este mai fericit...
bebelusha89
Postat pe 25 Ianuarie 2009 12:15
De la: bebelusha89, la data 2009-01-25 12:15:14nu deci probabil m-am exprimat gresit ma refeream k sexul in relatie a fost un + atata tot .


pai ....acelasi lucru l-am spus si eu !!!! mesajul tau aparut dupa al meu a lasat de inteles ca nu esti de acord cu mine si mi-ai dat motive sa fiu ratacioasa degeaba
iris_4_ever
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:39
eh nu este nimik se mai intampla lucrurile astea nu ?:D
bebelusha89
Postat pe 25 Ianuarie 2009 19:39
De la: poparemus_a, la data 2009-01-24 13:58:39 1. sexul este cea mai importanta veriga din ceea ce inseamna comunicare


2. idealul este existenta reciprocitatii in cuplu

M-ai spart ! La rozeta m-ai spart cu frazele astea doua.
Esti bun.

Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:30
Amin!
Lucia1971
Postat pe 25 Ianuarie 2009 20:32
De la: Roco, la data 2009-01-25 20:30:54
De la: poparemus_a, la data 2009-01-24 13:58:39 1. sexul este cea mai importanta veriga din ceea ce inseamna comunicare


2. idealul este existenta reciprocitatii in cuplu

M-ai spart ! La rozeta m-ai spart cu frazele astea doua.
Esti bun.


Si tu m-ai dat pe spate cu raspunsul tau si nu ma pot abtine sa nu te intreb daca ti-a placut sau nu
iris_4_ever
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:32
De la: bebelusha89, la data 2009-01-25 19:39:33eh nu este nimik se mai intampla lucrurile astea nu ?:D


Se intampla atunci cand lasi loc de interpretari , in general nu-s chiar muma padurii cu noii veniti ....cred
iris_4_ever
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:33
De la: Lucia1971, la data 2009-01-25 20:32:59Amin!


Amin la ce a zis Roco ?
iris_4_ever
Postat pe 25 Ianuarie 2009 21:34
De la: iris_4_ever, la data 2009-01-25 21:32:38
De la: Roco, la data 2009-01-25 20:30:54
De la: poparemus_a, la data 2009-01-24 13:58:39 1. sexul este cea mai importanta veriga din ceea ce inseamna comunicare


2. idealul este existenta reciprocitatii in cuplu

M-ai spart ! La rozeta m-ai spart cu frazele astea doua.
Esti bun.


Si tu m-ai dat pe spate cu raspunsul tau si nu ma pot abtine sa nu te intreb daca ti-a placut sau nu

Cum sa nu-mi placa !?!
Vorba lui Cursalius "La mai mare !"
(stiu si pe latineste si doream sa o pun asa... stii tu, dar suna porcos, nu-mi dau seama de ce !)

Postat pe 26 Ianuarie 2009 18:33
hmmm...eu nu prea sunt de acord cu voi...eu am avut aproape 2 ani de zile un fuckbuddy,il adoram,ne intelegeam perfect si in afara dormitorului,eram ca 2 prieteni buni,insa niciodata nu s a pus problema unei relatii...din partea lui...cu toate k ii placea sex ul cu mine,chiar foarte mult,s a rezumat decat aici... cu toate k pentru el eram o tipa desteapta,frumoasa,glumeata,care il facea tot timpul sa rada, cu care vorbea despre orice,a ramas decat atat...o relatie doar bazata pe sex...si acum va intreb,credeti k dupa atata timp nu au intervenit sentimente si din partea lui???adik nu ma refer la iubire sau altcv,dar macar afectiune...adik poti sa faci sex 2 ani de zile,sa ti placa de cineva si sa nu ajungi sa tii macar putin la pers respectiva????mi e greu sa cred...ink ma mai vad cu el,ne intelegem la fel de bine dar doar atat...
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:16
si tu bebelusa,ai fost o norocoasa...
SweetHappyButterfly
Postat pe 26 Ianuarie 2009 20:16
msik da intradevar ai dreptate chiar am fost norocoasa....de la o chestie de`o seara s`a ajuns la o relatie serioasa ....si chiar ne iubim si el ma adora si vreau sa specifik k este la ambii prima relatzie serioasa si de durata :D
bebelusha89
Postat pe 26 Ianuarie 2009 23:10
pe barbati sau pe unii ii atrage dorinta
pe unii pasiunea
pe altii curiozitatea
pe unii nr de fete
pe altii skimbarea

depinde de la caz la caz
pe mine de exemplu
cind merg cu cineva
ma intereseaza in primul rand
ca ea sa se simpta bine sau ffff bine
eu ofer si ea imi intoarce serviciul
asa m-i s-a intimplat mie
acum la cite bordeie atitea obicee
dar fiecare simpte in felul lui
nino_caniggia
Postat pe 20 Februarie 2009 20:00
nino_caniggia
Postat pe 20 Februarie 2009 20:01
De la: nino_caniggia, la data 2009-02-20 20:00:06 pe barbati sau pe unii ii atrage dorinta
pe unii pasiunea
pe altii curiozitatea
pe unii nr de fete
pe altii skimbarea

depinde de la caz la caz
pe mine de exemplu
cind merg cu cineva
ma intereseaza in primul rand
ca ea sa se simpta bine sau ffff bine
eu ofer si ea imi intoarce serviciul
asa m-i s-a intimplat mie
acum la cite bordeie atitea obicee
dar fiecare simpte in felul lui


Draga Nino, am citit parerile, si cred ca tu ai raspuns cel mai corect. Mi-au mai placut si raspunsurile clare si la obiect ale lui Iris, pentruca oamenii (atat barbatiii cat si femeile) sunt foarte diferiti. Sigur ca pasiunea, curiozitatea, schimbarea au rolul lor, dar eu as spune ca mai ales caracterul, ca sa nu spun personalitatea. Si n-as vrea sa supar pe nimeni, dar uneori si varsta are rolul ei.Asta lasand la o parte ca primul lucru cand iti place o persoana este aspectul fizic; abia dupa asta, intra in joc celelalte. Mai conteaza si cum ajungi sa faci cunostinta, imprejurarile, ambianta, primele priviri, etc.
Si pana la urma sigur ca se ajunge la...sex, oricum a-i lua-o... Este o proba f. importanta, in care fiecare da maximum a ce poate fi capabil, constient (mai ales barbatul) ca satisfacerea celuilalt inseamna trecerea sau nu a examenului. In timp, totul poate deveni o rutina placuta, si fiecare trebuie sa-si faca timp pentru celalalt pentru ca relatia sa se mentina. Sigur, se intampla uneori ca totul sa se termine printr-o casatorie, dar se poate intampla ca unul dintre parteneri, (de regula barbatul) sa nu aprecieze in deajuns farmecele celuilalt pentru a face pasul...
Pana la urma, toti suntem actori pe scena vietii, iar timpul petrecut este timpul vietii noastre, esential este sa nu ne para rau pentru felul cum ne-am trait acest timp.

Si-acum as adresa si eu o intrebare: Vi s-a intamplat sa iubiti pe cineva la maximum posibil, nebuneste, sa va uscati ca o iasca, sa nu dormiti, sa n-aveti astampar, sa nu va puteti concentra la nimic, si sa nu va ganditi decat la ce face ea (sau el) acum, in fiecare clipa, ora, in fiecare zi?
Ndrusu
Postat pe 21 Februarie 2009 09:29

da
mi s-a intimplat
e nebunie curata
e placut
eeeee
dar cuvintele sunt mici mici mici
pe linga ce traiesti atunci
nino_caniggia
Postat pe 21 Februarie 2009 19:39
Multumesc pentru raspuns Nino, n-am pus intrebarea chiar intamplator, si vazand raspunsul tau nu ma pot abtine sa nu spun: Da asa este, ai mare dreptate, e nebunie curata pur si simplu, atunci chiar ca viata bate filmu' de la mare distanta. Si eu am avut fericirea (???) asta. Pana la urma s-a terminat (a durat peste trei ani) ca sa zic asa din motive independente, fara amanunte, am sa spun ca n-a fost din vina noastra... Acum sunt convins c-a fost destinul.
Dar degeaba as spune cuiva despre ce e vorba; trebuie s-o traiesti tu, pe pielea ta, asta-i pretul.
Si-acum cand mi-aduc aminte, ma gandesc: oare cum am putut fi atat de transformat?Si ea la fel.
Pentru ca firea mea, ca si a ei, pareau a fi de oameni... normali(???)
Ndrusu
Postat pe 22 Februarie 2009 03:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
"Țin" un pic mai mult fațã de partenerã 1 De la: benalul 20 Decembrie 2016 14:18
VA CER O PARERE 26 De la: Boca 28 Ianuarie 2010 18:59
ce parere aveti ma de tupeul lui Stephen Hawking 402 De la: pickard 11 Iunie 2011 15:34
locuri...locuri si iar locuri 103 De la: Kudicul 20 August 2009 15:25
Fantezie cu sotia 71 De la: kudika_6711 16 Iunie 2012 21:16