Cum poti sa iti dai seama ca zice adevarul,atunci cind spune:TE IUBESC?

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent Cum poti sa iti dai seama ca zice adevarul,atunci cind spune:TE IUBESC?: (5 din 3 voturi)

Ladywind Avatarul lui Ladywind

24 mesaje
Oras: bucuresti

Am si eu o intrebare,care mamacina de foarte mult timp,prietenul meu de muklte ori imi zice ma iubeste,ca nu poate trai fara mine..
dar citeodata am senzatia ca se joaca doar cu cuvintele.. ...numai ca sa imi fie placut sa aud aceste doua cuvinte...deoaceea am nevoie de un sfat...
sau opiniile vostre...
thx
Raporteaza abuz de limbaj
danaf_dana Avatarul lui danaf_dana

25 mesaje
Oras: braila

Draga mea, unui barbat ii face placere sa faca complimente, de cele mai multe ori iubita lui ii raspunde inzecit...si nu prin vorbe. In general EI sunt tare priceputi, folosesc cu mare usurinta vorbele..DAR numai tu poti sti daca este si adevarat, asta simti TU, simti cind te stringe in brate, cum face asta, at cind te saruta...sunt gesturi care-i tradeaza si pe ei, in momentele de intimitate. Sa fii iubita !
Fosta membra Kudika.ro
stii se zice ca nu te iubeste acel care te tine de mina, sau acel care cind de vede vb necontenit de dragoste!! dar te iubeste acel care te admira in tacere si te soarbe din priviri!! ei.sigur nu toti pot fi la fel!! deja credca tu poti observa cel mai bine!! ORICUM E PLACUT SA AUZI CUVINTE DE DRAGOSTE MEREU LA ADRESA TA!! IUBESTE SI VEI IUBITA!!!
Ladywind Avatarul lui Ladywind

24 mesaje
Oras: bucuresti

problemutza mea...e ca actualul meu e plecat in Austria de un anisor si mai treb sa stea pina in 2010 din cauza unor documente,...
demulte ori am vrut sa zic..GATA...nu vreau sal ma chinui si sa ma mai chinui...dar cedez...
atunci cind imi zice,,pui eu te iubesc ca un nebun...si nu te vreau alaturi de cineva...esti a mea...si mereu vei fi asa...Nu te amagesc cu cuvinte....Te iubesc....
si iata atunci apare dilema
Fosta membra Kudika.ro
uff...am auzit de atatea ori fraza "te iubesc si nu pot sa traiesc fara tine" asa aiurea...incat daca cineva mi-ar spune asta din suflet nu as crede :D... in fine,in legatura cu voi...nu cred ca poate cineva sa te lamureasca daca sunt doar vorbe sau chiar simte ce iti spune,poate chiar simte ce spune,cine stie...la intrebarea asta iti vei raspunde singura in timp,vazand ce anume face pt tine sa-ti demonstreze lucrul asta.eu una st de parere k dak nu simti ceva pt cineva nu spui te iubesc aiurea dar din pacate multi o spun aiurea...doar sa dea bine...e usor sa spui cuvinte,e mai greu sa demonstrezi,asa ca vei vedea daca iti demonstreaza sau raman doar vorbe...numai bine!
yumy Avatarul lui yumy

26620 mesaje

uneori e mai simplu cand spui te iubesc doar atunci cand simti nevoia sa zici acest lucru
"Orice lucru pe care îl faci în viață va fi nesemnificativ, dar este foarte important să îl faci. Deoarece nimeni nu îl va mai face", Mahatma Gandhi.
Kinki_Shadow Avatarul lui Kinki_Shadow

10 mesaje

da... din pacate asa e..
Life Fast ... Die Young!
Diavolyta_ Avatarul lui Diavolyta_

7696 mesaje
Oras: iasi

Dragostea nu se spune... se simte
Sweet Little Devil
cristi_nne Avatarul lui cristi_nne

1173 mesaje
Oras: slatina

De la: Diavolyta_, la data 2009-05-27 02:10:05Dragostea nu se spune... se simte

Fosta membra Kudika.ro
De la: Ladywind, la data 2009-01-25 16:45:37Am si eu o intrebare,care mamacina de foarte mult timp,prietenul meu de muklte ori imi zice ma iubeste,ca nu poate trai fara mine..
dar citeodata am senzatia ca se joaca doar cu cuvintele.. ...numai ca sa imi fie placut sa aud aceste doua cuvinte...deoaceea am nevoie de un sfat...
sau opiniile vostre...
thx

pe o parte ar trebui sa te simti bine k nu sunt multi barbatii care spun des ,,,te iubesc ,,, cuvintele magice da acu nici s-o faca incontinuu si in orice situatia ca deja da in superficialitate si parca nu mai are nici farmec in momentele cand ti-o spune din toata inima
cami_goanga10 Avatarul lui cami_goanga10

335 mesaje

Faptul ca te iubeste ar trebui sa reiese si din comportamentul sau.Daca te jigneste,te ignora,uita de tine,este indiferent etc. nu mai are loc: "te iubesc".