Setari Cookie-uri

ce lipseste in viata mea ca sa ma simt implinita cu adevarat/?

haideti sa ne spunem oful,ce simtiti ca lipseste vietii sau relatiei pt a va simti cu adevarat impliniti.
eu am o mare dilema simt ca nu sant pe deplin implinita si multumita de viata pe care o duc.cu ceva anii in urma eram singura adica nu imi intemeiasem o familie dar cu toate astea ma simteam implinita,aveam un servici bun,aveam multi prieteni sau daca nu prieteni macar multe cunostinte,ieseam in oras,vara la munte,ma simteam fericita dar totusi parca lipsea ceva,imi doream o familie,un copil.m-am casatorit am avut si un copil.era totul schimbat,m-am trezit f singura nu mai aveam pe nimeni,imi era f greu cu copilul fara nici un ajutor au trecut aproape 3 ani de atunci si eu nu ma mai regasesc in viata asta care o duc,singura mea bucurie este copilul care este frumos ,sanatos si destept.cat despre sot este rece ,distant,nu comunica si nu avem prieteni,eu stau toata ziua in casa si ma ocup de casa,de trei ani asta deja m-am saturat as vrea sa imi iau un servici si sa dau copilul la o gradinita sa fiu mai activa ,sa ies ,sa cunosc oameni ,sa comunic.imi lipseste f mult comunicarea si o viata mai activa.problema este si educatia copilului care ma chinui sa io dau.in acest sens sotul nu ma ajuta deloc,daca eu cert copilul si si spun ca nu e bine sa faca cutare lucru el o ia copilul in brate ,in felul acesta nu pot sa educ copilul.mai rau este ca si tipa la mn si ma jigneste mereu.simt ca nu mai am nici un rost ,este totul pe dos,ma simt f singura si trista ,ar fi f multe de spus dar ma opresc aici nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu problemele mele.va rog unn sfat ,o incurajare.de despartire nu poate fi vb nu asta imi doresc.

Postat pe 26 Ianuarie 2009 13:36
nu-mi raspunde nimeni?

Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:12
cum merge comunicarea voastra? crezi ca ai putea sa vb deschis cu el? a remedia o relatie in care s-au acumulat multe frustrari necesita rabdare din partea ambilor. copilul cati ani are? abia de la 3 ani in sus in poti inscrie la o gradi de stat. dak vrei particulara, poti orcand. ar fi o solutie varianta cu gradinitza deoarece te-ai mai elibera.
job iti trebuie neaparat. e un mod de a socializa si de a te detasa de pb de aks chiar dak si acolo intampini dificultati si multe femei si-ar dori sa fie casnice. poate acele femei nu stiu ce inseamna viata de familie, de ingrijire a casei.
ar mai fi o pb aici....
cum se prezinta in ultima vreme viata voastra sexuala? conflictele din pat se transpun intr-o maniera cotidiana si multe "rautati" le comite deoarece are frustrari din viata sexuala.
nu ar fi vb numai de frustrari, dar sunt importanti si hormonii fericirii pe cre nu ii mai ai dak faci sex ft rar, rar sau in si mai rau caz - deloc.
da mai multe amanunte cu privire la comportam lui.
dienutza_bulinutza
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:23
De la: dienutza_bulinutza, la data 2009-01-26 17:23:09 cum merge comunicarea voastra? crezi ca ai putea sa vb deschis cu el? a remedia o relatie in care s-au acumulat multe frustrari necesita rabdare din partea ambilor. copilul cati ani are? abia de la 3 ani in sus in poti inscrie la o gradi de stat. dak vrei particulara, poti orcand. ar fi o solutie varianta cu gradinitza deoarece te-ai mai elibera.
job iti trebuie neaparat. e un mod de a socializa si de a te detasa de pb de aks chiar dak si acolo intampini dificultati si multe femei si-ar dori sa fie casnice. poate acele femei nu stiu ce inseamna viata de familie, de ingrijire a casei.
ar mai fi o pb aici....
cum se prezinta in ultima vreme viata voastra sexuala? conflictele din pat se transpun intr-o maniera cotidiana si multe "rautati" le comite deoarece are frustrari din viata sexuala.
nu ar fi vb numai de frustrari, dar sunt importanti si hormonii fericirii pe cre nu ii mai ai dak faci sex ft rar, rar sau in si mai rau caz - deloc.
da mai multe amanunte cu privire la comportam lui.
[/quot
buna!comunicarea nu merge si asta pe mn ma doare f mult ,eu chiar am nevoie de comunicare ca de aer ,pt ca eu stau acasa si nu vb decat cu copilul(copilul anul acesta va implini 3 anisori).programul lui este ubul f flexibil adica lucreaza pe cont propriu,nu are un program fix,se urca in masina si pleaca dimineata si vine seara.el intra in contact cu f multe persoane asa ca nu-i lipseste comunicarea si am vazut ca cu alte persoane comunica f bn adica e f vorbaret,in schimb cu mn deloc.ba mai mult cand doresc sa vb ma respinge imi spune ca de ce ai cer sa tot vorbeasca si asta e tot.viata sexuala sa rarit f mult daca pot sa spun asa.uneori trec saptamani si nu se intampla nimic.atunci cand se intampla e totul bn dar dupa aceia nu se da in laturi sa ma jigneasca.ma doare ca nu pot sa-mi educ copilul asa cum trebuie,pt ca daca cert copilul ca a facut ceva el imi vb f urat nu are rost sa reproduc aici si ia copilul in brate in loc sa-i spuna ca nu e bine ce face...

Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:29
nu e chiar usor sa dai sfaturi unei persoane aflate in situatia ta..
Nu se poarta bine cu tine , are un comportament nu tocmai pe placul tau ...Pai daca dupa 3 ani te trateaza asa ,ar trebui sa-ti pui niste semne de intrebare .
Si sa-ti si raspunzi,
Am simtit ce simti tu acum,si am refuzat sa ma despart.Eu...
Nu stiu ce-ti lipseste tie ca sa te simti implinita...unii se multumesc cu putin ,altii cu nimic...


ella_c
Postat pe 26 Ianuarie 2009 19:46
da..unii se multumesc cu putin eu de exp ar trebui oare sa ma multumesc cu nimic?daca nu mai primesc afectiune,lipseste comunicarea,de cateva zile nici nu mai vb cu el deloc,pt ca daca vb se ajunge la cearta,nu stiu daca e cel mai bn ce fac eu ca am hotarat sa nu mai vb cu el.dar macar asa stiu ca evit certurile.chiar nu mai stiu cum sa procedez.am atata nevoie sa comunic cu cineva...dar nu am cu cine stau in casa ...ies doar la cumparaturi....doamne cum sa mai salvez ceva ,cum sa imbunatatesc aceasta situatie....oare????

Postat pe 27 Ianuarie 2009 13:09
looool. a nu comunica cu el e si mai rau!!!!!!! pt ca el si asa e putin comunicativ si ii e si mai comod... lui.. si se raceste de tot relatia.
tot tu trebuie sa ii zici" avem copil, trebuie sa avem o discutie sa o lamurim" nu e numai viata ta in joc, e si a copilului.
vezi ce are in cap: avem copil - trebuie sa-l educam.. cum facem acest lucru? putem noi sa ne refacem relatia? vrei asta? cum poti sa te implici - ii zici lui.
pb nu se va grabi sa iti raspunda... se va infuria, te va jigni... gaseste momentu si zi-i ce ai pe suflet, macar te racoresti si afli ce e in mintea lui. mai rau nush ce ar putea sa se intample.poate divort.. dar dak lucrurile merg asa.. divortu ar veni oricum,... ca acum sau peste 3 ani,....ar fi o amanare si nicio rezolvare.
e necesar sa vb despre sentimentele voastre, despre cum vedeti casnicia, cum te vede pe tine. ar trebui sa discutati chiar si ipotetic varianta divortului.
prima etapa dak intelegi ar fi provocarea discutiei, a doua etapa ar fi participarea ta.. ca el probabil se va retrage.. sa incerci sa fi si mai amabila si vorbareata, nu astepta prea multe de la el ca nush dak le va face. apoi vezi cum se limpezesc gandurile. veti relua discutia.
lasa-l iar o perioada.. incerci discutia in nenumarate randuri pana ceva tot iese, de o situatie concreta ai si u nev.
ar fi bn sa ii preg o atmosfera calda chiar dak tu esti ceqa care iti calci pe suflet. mancare preparata special pt el, activitate in week-en cu familia in oras, prajitura lui preferata preparata in week-end.
aaa.. si cauta si job ca dup-aia o sa te vada si altfel decat.. cea care ma asteapta cu mancarea calda si care spala copilu. vei capata incredere in vortele tale si el va simti inconstient ca esti o femeie puternica.
ce parere ai? ce ai putea face din toate astea?
dienutza_bulinutza
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:33
De la: xena11, la data 2009-01-26 13:36:23haideti sa ne spunem oful,ce simtiti ca lipseste vietii sau relatiei pt a va simti cu adevarat impliniti.
eu am o mare dilema simt ca nu sant pe deplin implinita si multumita de viata pe care o duc.cu ceva anii in urma eram singura adica nu imi intemeiasem o familie dar cu toate astea ma simteam implinita,aveam un servici bun,aveam multi prieteni sau daca nu prieteni macar multe cunostinte,ieseam in oras,vara la munte,ma simteam fericita dar totusi parca lipsea ceva,imi doream o familie,un copil.m-am casatorit am avut si un copil.era totul schimbat,m-am trezit f singura nu mai aveam pe nimeni,imi era f greu cu copilul fara nici un ajutor au trecut aproape 3 ani de atunci si eu nu ma mai regasesc in viata asta care o duc,singura mea bucurie este copilul care este frumos ,sanatos si destept.cat despre sot este rece ,distant,nu comunica si nu avem prieteni,eu stau toata ziua in casa si ma ocup de casa,de trei ani asta deja m-am saturat as vrea sa imi iau un servici si sa dau copilul la o gradinita sa fiu mai activa ,sa ies ,sa cunosc oameni ,sa comunic.imi lipseste f mult comunicarea si o viata mai activa.problema este si educatia copilului care ma chinui sa io dau.in acest sens sotul nu ma ajuta deloc,daca eu cert copilul si si spun ca nu e bine sa faca cutare lucru el o ia copilul in brate ,in felul acesta nu pot sa educ copilul.mai rau este ca si tipa la mn si ma jigneste mereu.simt ca nu mai am nici un rost ,este totul pe dos,ma simt f singura si trista ,ar fi f multe de spus dar ma opresc aici nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu problemele mele.va rog unn sfat ,o incurajare.de despartire nu poate fi vb nu asta imi doresc.


pai daca tu vrei sa iti iei un job si sa faci si altceva decat sa stai in casa ce anume te opreste???
cat despre educatia copilului,nu sunt in masura sa te ajut ce vreun sfat pt ca nu am copii stiu doar din citite ca ,pana pe la 5-6 anisori poti schimba destule in educatia copilului fara sa aiba repercursiuni mai incolo deja este mai greu.
daca sotul tau tipa urla si te jigneste... parerea mea e ca ceva e subred la mijloc intre voi ,ar trebui luata in considerare putin mai serios relatia dintre voi...
cu putin curaj probabil ca vei reusi sa ii comunici faptul ca nu esti servitoare in casa ci femeie .....

dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:39
chiar nici nu stii cata nevoie aveam sa discut cu cineva pe acest subiect.imi place cum gandesti si ceia ce spui tu nu e rau.nu stiu daca pot sa fiu asa amabila cu el si draguta dupa tot comportamentul lui,ma tem ca nu-l vad pe el tocmai cu ochi buni.ma gandesc ca tot ce ma mai leaga de el este copilul.copilul ne iubeste f mult pe amandoi mi-ar fi greu sa il despart de el pe copil mai ales ca asta ar insemna sa fie la o distanta f mare de sute de km.nu inteleg de ce cu mine ii este atat de greu sa comunice si cu alte persoane nu.ma doare cand el tipa la mn si imi spune cuvinte care dor...aseara am stat treaza pana la 3 dimineata rascolindu-mi trecutul,plangand.am trecut prin multe sacrificii ca sa avem tot ce avem mie greu sa renunt la tot si sa o iau de la zero,dar pe de alta parte ma gandesc ca totusi nu am nimic in prezent.ma facut sa ma simt inutila,sa-mi fie teama,sa nu mai am incredere in mine.simt tot timpul o frica...si ce ma mai doare este ca decand sant cu el nu mai am pe nimeni.familia mea este f departe nu sant din acelasi oras cu mn.nu imi vine sa cred cum am ajuns.cred ca i-am acordat prea multa libertate,niciodata nu l-am intrebat unde se duce,nu i-am controlat viata ,nu am fost posesiva.se urca in masina si pleaca el stie unde ,vine cand vrea.eu stau acasa si al astept cu casa curata,mancare calda si copilul ingrijit.nu stiu ce mai vrea de la mine mai mult.nu stiu de ce ma trateaza asa.dar stiu ca in sufletul meu este multa suferinta,nu stiu daca cineva ma intelege,numai cine a trecut prin asa ceva poate sa inteleaga.

Postat pe 27 Ianuarie 2009 16:02

pai daca tu vrei sa iti iei un job si sa faci si altceva decat sa stai in casa ce anume te opreste???
cat despre educatia copilului,nu sunt in masura sa te ajut ce vreun sfat pt ca nu am copii stiu doar din citite ca ,pana pe la 5-6 anisori poti schimba destule in educatia copilului fara sa aiba repercursiuni mai incolo deja este mai greu.
daca sotul tau tipa urla si te jigneste... parerea mea e ca ceva e subred la mijloc intre voi ,ar trebui luata in considerare putin mai serios relatia dintre voi...
cu putin curaj probabil ca vei reusi sa ii comunici faptul ca nu esti servitoare in casa ci femeie .....

[/quote]


iata un raspuns mai direct.
Si ca sa-ti spun parerea mea.. se poarta cu tine ca si cum l-ai incurca,il enervezi , si face tot posibilul sa te simti prost.Numai ca tu ori te faci ca nu vezi...ori chiar nu vezi .Nu sunt agresiva de felul meu si nu vreau sa-mi dau cu presupusu' pe viata ta ,dar cred ca daca vrei sa schimbi ceva ar trebui sa incepi sa iei in considerare varianta divortului sau/si sa-ti cauti un job.
Dar ce nu stiu eu este daca ai cu cine lasa copilul ...parinti,socrii.Copilul trebuie sa-l stii in siguranta .






ella_c
Postat pe 27 Ianuarie 2009 17:52
De la: ella_c, la data 2009-01-27 17:52:05
pai daca tu vrei sa iti iei un job si sa faci si altceva decat sa stai in casa ce anume te opreste???
cat despre educatia copilului,nu sunt in masura sa te ajut ce vreun sfat pt ca nu am copii stiu doar din citite ca ,pana pe la 5-6 anisori poti schimba destule in educatia copilului fara sa aiba repercursiuni mai incolo deja este mai greu.
daca sotul tau tipa urla si te jigneste... parerea mea e ca ceva e subred la mijloc intre voi ,ar trebui luata in considerare putin mai serios relatia dintre voi...
cu putin curaj probabil ca vei reusi sa ii comunici faptul ca nu esti servitoare in casa ci femeie .....




iata un raspuns mai direct.
Si ca sa-ti spun parerea mea.. se poarta cu tine ca si cum l-ai incurca,il enervezi , si face tot posibilul sa te simti prost.Numai ca tu ori te faci ca nu vezi...ori chiar nu vezi .Nu sunt agresiva de felul meu si nu vreau sa-mi dau cu presupusu' pe viata ta ,dar cred ca daca vrei sa schimbi ceva ar trebui sa incepi sa iei in considerare varianta divortului sau/si sa-ti cauti un job.
Dar ce nu stiu eu este daca ai cu cine lasa copilul ...parinti,socrii.Copilul trebuie sa-l stii in siguranta .






[/quote]



asta e marea problema...............
nu am cu cine lasa copilul pt ca parintii mei nu sant aici unde locuiesc eu.
iar socrii nu ne-au tinut copilul nici o data si nici nu o vor face.
gradinita nu stiu cand o sa-i gasesc ca mai intai trebuie inscris si apoi din toamna daca ai gasesc un loc....asta e problema si stiu ca tot ce face face ca sa ma enerveze pe mn doar vad si eu asta si atunci eu ce sa fac sa ma injosesc sa-i vorbesc frumos nu stiu ce as rezolva eventual sa ma ia si mai de fraiera...!!!

Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:24
cum nu stii cand o sa gasesti gradinita?ai cautat?
Daca incepi sa te interesezi,sa cauti ,o sa te simti mult mai bine.De la sine nu se rezolva problema.
In alta ordine de idei ..sotul tau nu-si va revizui atitudinea daca tu nu schimbi ceva.Incearca sa-ti largesti orizontul un pic..



ella_c
Postat pe 27 Ianuarie 2009 18:53
De la: dienutza_bulinutza, la data 2009-01-27 14:33:40 looool. a nu comunica cu el e si mai rau!!!!!!! pt ca el si asa e putin comunicativ si ii e si mai comod... lui.. si se raceste de tot relatia.
tot tu trebuie sa ii zici" avem copil, trebuie sa avem o discutie sa o lamurim" nu e numai viata ta in joc, e si a copilului.
vezi ce are in cap: avem copil - trebuie sa-l educam.. cum facem acest lucru? putem noi sa ne refacem relatia? vrei asta? cum poti sa te implici - ii zici lui.
pb nu se va grabi sa iti raspunda... se va infuria, te va jigni... gaseste momentu si zi-i ce ai pe suflet, macar te racoresti si afli ce e in mintea lui. mai rau nush ce ar putea sa se intample.poate divort.. dar dak lucrurile merg asa.. divortu ar veni oricum,... ca acum sau peste 3 ani,....ar fi o amanare si nicio rezolvare.
e necesar sa vb despre sentimentele voastre, despre cum vedeti casnicia, cum te vede pe tine. ar trebui sa discutati chiar si ipotetic varianta divortului.
prima etapa dak intelegi ar fi provocarea discutiei, a doua etapa ar fi participarea ta.. ca el probabil se va retrage.. sa incerci sa fi si mai amabila si vorbareata, nu astepta prea multe de la el ca nush dak le va face. apoi vezi cum se limpezesc gandurile. veti relua discutia.
lasa-l iar o perioada.. incerci discutia in nenumarate randuri pana ceva tot iese, de o situatie concreta ai si u nev.
ar fi bn sa ii preg o atmosfera calda chiar dak tu esti ceqa care iti calci pe suflet. mancare preparata special pt el, activitate in week-en cu familia in oras, prajitura lui preferata preparata in week-end.
aaa.. si cauta si job ca dup-aia o sa te vada si altfel decat.. cea care ma asteapta cu mancarea calda si care spala copilu. vei capata incredere in vortele tale si el va simti inconstient ca esti o femeie puternica.
ce parere ai? ce ai putea face din toate astea?



buna!revin cu vesti bune!aseara m-am hotarat sa discut cu calm cu el fara reprosuri si chestii impuse,ne-am spus fiecare ce ne deranjeaza si el a fost intelegator,mi-a dat de inteles ca nu vrea sa ne despartim ,ne-am impacat si dupa asta al vedeam ca radia de fericire....ce sa mai spun femeile care cred ca se pot impune si ai pot dicta sotului se inseala,barbatii sant f orgoliosi si incapatanati de exp al meu asa este.si nu se lasa dus de nas sau sa fiu eu cea care canta si el danseaza,el vrea sa se simta barbat ...dar pana la urma si el este om si are sentimente si nu e chiar de piatra.oricum vom mai avea neintelegeri totul este sa stim sa le rezolvam impreuna.si majoritatea discutiilor intr-o casnicie pleaca de la copil.va pop si va multumesc ca ati ost alaturi de mn in aceasta problema.
bn ca am discutat cu el pt ca nu mai puteam asa sa ma consum in mn.

Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:33
doamne cat ma bucur. app vezi ca nu e adevarat ca trebuie sa iti inscri copilul doar din toamna . asta e vrajeala pentru parinti spuse de directoare ca sa ii faca pe acestia sa simta importanta pozitiei lor acolo, sa ii faca sa "dea" si ei ceva ca sa le mai "faca un loc". oricum ele au un val de inscrieri din vara .. in toamna incep ei gradinita, dar nu toti copiii inscrisi vor merge mai departe mai ales cei de grupa mica. abandoneaza foarte repede. in acest caz educatoarea are nevoie de copii la grupa pt ca ajung prea putini, iar directoarea abia asteapta sa mai vina un copil.
poate iti pui intrebarea de ce multi parinti abandoneaza si nuisi mai duc copiii la gradinita. e primul lor an de socializare si racesc frecvent, multi inca plang dupa mama... in astfel de cazuri, unii parinti prefera sa ii tina acasa. asta depinde de familie si de cat de sensibil este copilul, cat de incurajat e.
ft bn ca ai discutat cu el, de acum sa va rez mereu pb in felul asta ca e cel mai bn. barbatii au orgoliu si e bn sa fie un pic manevrati din umbra, ca si cum doar ei stiu cel mai bine... cu toate ca tu le-ai modelat raspunsul ;)
cel mai bn le rez pe toate intr-o maniera pozitiva si calma. mai ales ca exemplul tau pozitiv si blandetea ta il fac si pe el sa isi dea seama ca greseste afisand indiferentza.
in continuare mare grija la relatia sexuala - imbunatatiti-o si nu uitati de ea
ai grija la aspectul tau fizic - un aspect ingrijit, altfel decat simpla pijama - denota optimism, entuziasm si incredere in sine
dak nu iti place sa stai motzata imbracata in haine de zi prin casa, alege cateva pijamale intre sexy si practice, papuci cu toc comod, de casa, un pic de fard, un strop de parfum si o pieptanatura ingrijita ;)
bafta si fel;icitari pentru primul tau pas
dienutza_bulinutza
Postat pe 28 Ianuarie 2009 14:49
De la: dienutza_bulinutza, la data 2009-01-28 14:49:55 doamne cat ma bucur. app vezi ca nu e adevarat ca trebuie sa iti inscri copilul doar din toamna . asta e vrajeala pentru parinti spuse de directoare ca sa ii faca pe acestia sa simta importanta pozitiei lor acolo, sa ii faca sa "dea" si ei ceva ca sa le mai "faca un loc". oricum ele au un val de inscrieri din vara .. in toamna incep ei gradinita, dar nu toti copiii inscrisi vor merge mai departe mai ales cei de grupa mica. abandoneaza foarte repede. in acest caz educatoarea are nevoie de copii la grupa pt ca ajung prea putini, iar directoarea abia asteapta sa mai vina un copil.
poate iti pui intrebarea de ce multi parinti abandoneaza si nuisi mai duc copiii la gradinita. e primul lor an de socializare si racesc frecvent, multi inca plang dupa mama... in astfel de cazuri, unii parinti prefera sa ii tina acasa. asta depinde de familie si de cat de sensibil este copilul, cat de incurajat e.
ft bn ca ai discutat cu el, de acum sa va rez mereu pb in felul asta ca e cel mai bn. barbatii au orgoliu si e bn sa fie un pic manevrati din umbra, ca si cum doar ei stiu cel mai bine... cu toate ca tu le-ai modelat raspunsul ;)
cel mai bn le rez pe toate intr-o maniera pozitiva si calma. mai ales ca exemplul tau pozitiv si blandetea ta il fac si pe el sa isi dea seama ca greseste afisand indiferentza.
in continuare mare grija la relatia sexuala - imbunatatiti-o si nu uitati de ea
ai grija la aspectul tau fizic - un aspect ingrijit, altfel decat simpla pijama - denota optimism, entuziasm si incredere in sine
dak nu iti place sa stai motzata imbracata in haine de zi prin casa, alege cateva pijamale intre sexy si practice, papuci cu toc comod, de casa, un pic de fard, un strop de parfum si o pieptanatura ingrijita ;)
bafta si fel;icitari pentru primul tau pas

rsi mult ca mi-ai fost alaturi chiar mai ajutat si mi-ai dat curaj.te poop si iti doresc numai bn poate mai vb.pupici

Postat pe 28 Ianuarie 2009 16:19
asi fi chiar interesata cum decurg lucrurile in casnicia ta daca este totul bine!!!te pup!!
crystina24
Postat pe 15 Martie 2009 16:39
e tare greu sa traiesti ani intregi doar in casa,ajungi sa faci calatorii in gand,ajungi sa-ti formezi o lume a ta,ireala,in care te refugiezi tot mai des.nu rezolvi nimic daca ramai cu el,nu se va schimba nimic.viata va trece pe langa tine...si atat.
dana_mv
Postat pe 17 Martie 2009 10:29
Buna!
M-am despartit de sotul meu cand fetita noastra avea trei anisori. am trait o situatie asemanatoare si stiu ce greu iti este. inainte de a divorta, trebuie sa vorbesti cu sotul tau. daca te-ai hotarit sa divortezi - si cred ca este hotararea la care vei ajunge in cele din urma, pentru ca este de neacceptat comportamentul sotului fata de tine (este foarte putin probabil ca el si-l va schimba) -
- primul pas este sa-ti gasesti un serviciu, pentru a avea posibilitatea sa te intretii, pe tine si copilul, adica sa-ti acoperi cheltuielile administrative privind locuinta si cele legate de gradinita copilului;
- al doilea pas este sa gasesti obligatoriu o gradinita - vei vedea ca vei gasi;
- cere ajutorul parintilor tai - in orice privinta ei te vor ajuta, pentru ca asa sunt parintii: isi iubesc copiii si ii ajuta;
Cu Credinta in DUMNEZEU - roaga-te sa te ajute in tot ceea ce vrei sa faci si vei vedea cat de mult te iubeste si cum iti va netezi toate drumurile tale si cum iti va da solutiile cele mai bune pentru tine si copilul tau, - cu Speranta ca totul va fi bine si, mai ales, cu Iubirea fata de EL si de aproapele tau - incepand cu familia ta si terminand cu cersetorii de pe strada, vei vedea ca VEI REUSI!
Te rog sa ai incredere in cuvintele mele caci am trait o situatie asemanatoare si acum, numai cu ajutorul lui DUMNEZEU si al oamenilor pe care EL ni-i scoate in cale, viata mea este din nou frumoasa!
CREDINTA, SPERANTA si, mai ales, IUBIRE!
Doamne ajuta!
Te pupic si te rog sa ma cauti, poate te pot ajuta si altfel!
E-mail-ul meu este catalinanicoletamarin@yahoo.com. Astept vesti!
kudika002942
Postat pe 22 Martie 2009 17:06
in viata mea au lipsit si lipsesc multe.Imi lipsesc intamplarile hazlii neprevazute, excursii cu cortul, imi lipesc prietenii, fete si baieti cu care sa iesim cu totii cu gasca la plimbare, imi lipseste siguranta si increderea pt partenerul meu de viata, lucru care imi ingrauneaza fiecare bataie a inimii fiecare clipa doar cand ma gandesc daca am fost inselata si imaginile in mintea mea, imi lipseste o prietena femeie, una mai invarsta cu care sa ma sfatui mereu.Imi lipseste uneori curajul si vointa .Imi lipseste o masina cu care sa ma pot plimba relaxandu-ma din cand in cand sau ca sa pot ajunge mai repede undeva( de ex la servici ).imi lipseste un tata si un mama in adevaratul sens al cuvantului ( desi am , despartiti ) sa simt afectiunea si ajutorul lor. imi lipseste o suma anume de bani, ca sa imi indeplinesc o mica dorinta sa calatoresc in celelalte tari, sa ma plimb cu vaporul impreuna cu iubitul,imi lipsesteconstientizarea ca partenerul are incredere in mine, si pt ca nu are ma chinuie destul de mult lucrul asta, mai ales eu fiindu-i fidela.imi lipsesc multe si multe lucruri ..............fiecare om are dorinte si vise, acum depinde de fiecare si de norocul lui

Postat pe 21 Mai 2009 17:00
sigura ti-ai dat rasp,;treb sa-ti gasesti de lucru si sa duci copilul la gradi
kudika152053
Postat pe 26 Martie 2010 18:28
te inteleg perfect pt ca in aceeasi situatie ma aflu si eu
kudika101552
Postat pe 30 Martie 2010 14:55
Scuza-ma, dar ma amuza teribil chestia cu tinuta de casa:
"papuci cu toc comod, un pic de fard, un strop de parfum "

chiar crezi ca o femeie normala la cap se fardeaza si se parfumeaza in casa, doar de ochiul sotului?? plus papuci cu TOC
woman33
Postat pe 2 Aprilie 2010 01:37
De la: , la data 2009-01-26 13:36:23haideti sa ne spunem oful,ce simtiti ca lipseste vietii sau relatiei pt a va simti cu adevarat impliniti.
eu am o mare dilema simt ca nu sant pe deplin implinita si multumita de viata pe care o duc.cu ceva anii in urma eram singura adica nu imi intemeiasem o familie dar cu toate astea ma simteam implinita,aveam un servici bun,aveam multi prieteni sau daca nu prieteni macar multe cunostinte,ieseam in oras,vara la munte,ma simteam fericita dar totusi parca lipsea ceva,imi doream o familie,un copil.m-am casatorit am avut si un copil.era totul schimbat,m-am trezit f singura nu mai aveam pe nimeni,imi era f greu cu copilul fara nici un ajutor au trecut aproape 3 ani de atunci si eu nu ma mai regasesc in viata asta care o duc,singura mea bucurie este copilul care este frumos ,sanatos si destept.cat despre sot este rece ,distant,nu comunica si nu avem prieteni,eu stau toata ziua in casa si ma ocup de casa,de trei ani asta deja m-am saturat as vrea sa imi iau un servici si sa dau copilul la o gradinita sa fiu mai activa ,sa ies ,sa cunosc oameni ,sa comunic.imi lipseste f mult comunicarea si o viata mai activa.problema este si educatia copilului care ma chinui sa io dau.in acest sens sotul nu ma ajuta deloc,daca eu cert copilul si si spun ca nu e bine sa faca cutare lucru el o ia copilul in brate ,in felul acesta nu pot sa educ copilul.mai rau este ca si tipa la mn si ma jigneste mereu.simt ca nu mai am nici un rost ,este totul pe dos,ma simt f singura si trista ,ar fi f multe de spus dar ma opresc aici nu vreau sa plictisesc pe nimeni cu problemele mele.va rog unn sfat ,o incurajare.de despartire nu poate fi vb nu asta imi doresc.


Vad ca esti isteata si intr-adevar vrei sa faci ceva cu viata ta. E clar ca iti lipseste ceva, ceva ce doar tu stii (sau poate ca inca esti in descoperiri). Si am mai observat la tine ca spui multe, dar faci putine.

Ce-ar fi daca azi ai incepe o schimbare permanenta in viata ta, maine inca un lucru, poimaine altul s.a.m.d???? Daca crezi ca, trezindu-te intr-o buna dimineata si lucrurile se vor schimba, te inseli amarnic. O vorba mare spune ca ''asa cum iti asterni, asa dormi''. Cred ca tu ai facut in asa fel incat sa se ajunga in situatia descrisa de tine. Poate ca ai luat o hotarare care nu era exact cea mai buna optiune pt tine in acel moment din viata. Te-ai gandit ca, poate, nevoit, ai cam grabit lucrurile sa se succeada in viata ta?

Si mie imi lipseste uneori ceva... Dar incerc sa imi distrag atentia de la acel gand ca sa pot sa ies din starea aia de neliniste care mi-o provoaca. Si asta, doar pt a nu`mi complica si mai mult existenta.
Lisssa
Postat pe 9 Iulie 2010 16:15

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii de peste 25 dea ni...ce inca stau in casa mamei?!?!?!?! 95 De la: kudika095554 23 Decembrie 2009 10:27
prieteni tag la tine doar cand ai bani? 11 De la: l_diana_c 25 Mai 2009 17:08
diferenteee de varsta 3 De la: yumalai 28 Decembrie 2009 10:12
Pe cine aleg intre mine si el? 30 De la: scorpio67 26 Iunie 2009 07:26
Schimbari dupa mutarea impreuna 97 De la: kudika137672 4 Octombrie 2011 08:48