COMPATIBILITATE

Subiect nou
Alege alt forum  
Voteaza:
Rating curent COMPATIBILITATE: (5 din 1 vot)

iasomya Avatarul lui iasomya

11 mesaje

EU LEU CU ASCENDENT IN RAC,EL TAUR CU ASCENDENT IN RAC

STIE CINEVA CEVA DESPRE O ASTFEL DE RELATIE???
Raporteaza abuz de limbaj
Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: tony_blue_ice, la data 2009-01-26 19:25:59

NU AM AUZIT IN VIATA MEA CA AR MERGE ASA O RELATIE
mucky Avatarul lui mucky

858 mesaje

www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22442/eu-leu-cu-ascend...

cate topicuri o sa deschizi pe tema asta?

Full_Metal_Jacket Avatarul lui Full_Metal_Jacket

3550 mesaje

De la: mucky, la data 2009-01-26 19:40:16

www.kudika.ro/comunitate/forum/view_topic/22442/eu-leu-cu-ascend...

cate topicuri o sa deschizi pe tema asta?

E UN FORUM LIBER SI DESCHIDE CATE VREA
DESCHIDE ATATEA OPICURI PANA GESESTE RASPUNSUL PE CARE VREA SA-L AUDA
_dulcik_ Avatarul lui _dulcik_

4147 mesaje
Oras: constanta

Leu - Taur

Leu si Taur. Īn doua cuvinte? Conflicte conflicte. Adica prea multe conflicte de personalitate.

Taurul trebuie sa faca totul ca el. Este īncapatānat ca un taur si mai este si semn fix, ca si tine, nu? Ha, pai se īncapatāneaza si el, ce credeai? Cheltuiesti prea mult pe chestii prea luxoase? Taurul nu e dintre cei care tac si īnghit. Iar tie, toate ca toate, dar criticile chiar ca nu-ti plac. Ai o idee nemaipomenita si vrei sa faci ceva īndraznet? Lasa ca vine Taurul si asa-ti taie aripile, de nu te vezi, cu prudenta lui. Ca sa nu mai spunem ca refuza constant sa-ti recunoasca adevarata valoare, sa te admire asa cum trebuie sa o faca orice muritor de rānd (vorbim de regele Leu, nu? e normal sa stralucesti oriunde te-ai duce!), si are nevoie el īnsusi de prea mult devotament, pe care tu nu-l poti da unei persoane asa de nerecunoscatoare. De ajuns ca sa īntelegi de ce nu merge?

4147 mesaje

Leu - Taur

Dar s-o luam si altfel... Luam un ceaun, facem un Foc mare si puternic (Leul) si punem īn ceaun o bucata de Pamānt (Taurul). Ce iese? O bucata de Pamānt si mai tare decāt īnainte : poti sa spargi pietre cu ea! Taurul nu poate fi īnmuiat de Focul tau. A, daca stii sa reglezi intensitatea Focului si daca Pamāntul nu e chiar asa de tare, ci are si ceva Apa prin el (sau chiar Aer), desigur, se poate. Dar oricum dureaza muuuuult, fiindca Taurul este foarte īncet si greu de urnit. Ai rabdare? Merita? Asta trebuie sa fie īntrebarea.

Nimic, dar nimic pe lumea asta nu irita mai mult un Leu decāt ignorarea. Toate ca toate, dar sa te ignore cineva, sa nu-ti dea atentie, asta e peste puterile rabdarilor tale! Va trebuie niste planete bine puse prin semne de Apa, ca sa faceti relatia asta sa reuseasca. Desigur, cu putin efort... numai cine nu vrea nu poate! Dar aici īti va trebui mai mult efort. Sa nu mai cheltuiesti atāta, ca Taurul e zgārcit, ca s-o spunem pe-a dreapta, si chiar daca ARE bani, tot se uita cam lung cānd tu faci cea mai buna investitie īntr-o chestie mai scumpa decāt trebuie (el nu prea īntelege proverbul cu "sunt prea sarac sa-mi iau lucruri ieftine", nu īntotdeauna).

4147 mesaje

Leu - Taur

Taurul are nevoie de multa multa dragoste, de afectiune, de emotii intense... Dragoste si emotii ai tu, dar afectiune constanta, pe termen lung, sentimentalisme zi de zi, hai sa fim seriosi, ce, alta treaba n-ai?

Sexual... da, probabil ca DE AICI trebuia sa īncep! Fiindca aici, īntr-adevar, toate barierele cad si eul se dizolva : atractia fizica dintre voi este foarte mare si amāndurora va place sa faceti dragoste la fel de mult. Taurul este foarte senzual si un maestru al artei de a face dragoste (pai da, mersi, guvernat de Venus, cine n-ar fi un maestru īn asa ceva?). Nu va fi foarte atent la tot ce spui : este foarte practic si nu se īncrede prea mult īn ce spune lumea. Dar daca stii sa-l iei īncet, ai sa vezi ca toate par sa mearga mai bine. De fapt, acesta este si secretul īn privinta Taurului : ia-l īncet.

O relatie care probabil ca ori nu va merge, ori te va pune serios pe gānduri. Īn ambele cazuri, n-ar fi rau sa devii mai realist : iata ca nu chiar toata lumea este la picioarele tale. Poate īncerci o zodie de Aer.
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

si eu sant in aceiasi situatie si santem casatoriti de 6 ani !
necunoscut Avatarul lui necunoscut

1 mesaj

De la: kudika001771, la data 2009-03-09 20:48:47si eu sant in aceiasi situatie si santem casatoriti de 6 ani ! eu leu si el taur.

4147 mesaje

exista google.... cauta acolo
kudika015856 Avatarul lui kudika015856

10 mesaje
Oras: timisoara

vad ca esti foarte in tema cu zodiile..poate imi dai si mie un sfat....eu sunt sagetator...el pesti..ce parere ai?chiar am nevoie de un sfat....nu mai stiu ce sa fac.....relatia in care sunt implicata acum ma consuma enorm......
Amora Avatarul lui Amora

237 mesaje

Focul cu apa nu e o combinatie foarte buna dar depinde si in ce zodie ai ascendentul.Barbati PESTI sunt duali si manipulatori , vor apela la orice metode pentru a face situatia sa fie in favoarea lor. Sunt oameni sensibili cand iubesc cu adevarat dar in acelasi tmp foarte razbunatori daca le gresesti cu ceva. Pestii sunt foarte alunecosi si niciodata nu stii ce gandesc cu adevarat.
Spune-mi pe cine iubesti ca sa-ti spun cine esti!
Amora Avatarul lui Amora

237 mesaje

Taurii dupa parerea mea sunt poate cei mai de casa barbati ai zodiacului , au foarte mare nevoie de o famie si un camin si sunt excesiv de gelosi si sufocanti cu persoana iubita, o femeie Leu imi vine greu sa cred ca i-ar putea tolera.
Spune-mi pe cine iubesti ca sa-ti spun cine esti!