Setari Cookie-uri

Te iubesc

Azi imi aplec gandurile spre miezul existentei tale. Asa cum nu am mai facut o niciodata. Pentru ca venele tale imi dau putere sa merg inainte. Pentru ca linistea pasilor tai sunt sprijinul meu cel mai puternic. Te iubesc si nu mi- e teama sa te gust in fiecare ceas al vietii mele. Ultimii patru ani au fost anii fericiri mele. Clepsidra timpului isi imprastie firele bucuriei peste noi doi. Peste faptul ca am stiut sa ne imprietenim, sa ne certam , sa ne impacam in tunete si fulgere de ploaie.
Eram in nori fara tine. Eram cu aripi zburand doar printre nori. Asa era lumea mea. Numai culoare, dar monotonie. Mi te-a adus in viata o seara de aprilie, in care amandoi sufeream de durerea deceptiilor. Ne-am intalnit la un suc in Golfo Di Napoli si asa a ramas. Sa fim impreuna. Sa ne innecam in pieile noastre. sa ne iubim, sa depasim orice durere, sa strigam lumii ca noi doi, impreuna suntem cei mai puternici, cei mai frumosi. Ca suntem...UNICI.

Si da. Azi esti numai al meu. Sunt doar a ta. Inca un prilej sa iti spun ca vreau sa iti fiu sotie, sa iti cresc copii in sanul meu,i sa le dam impreuna din seva familiei.

Pentru eternitate,

Floricica ta
florioll
Postat pe 28 Ianuarie 2009 11:59
Frumos.
Pune-l la blog sau la concursul celor mai frumoase declaratii.
Dor_a
Postat pe 28 Ianuarie 2009 12:24
in numele LUI... si eu iti spun: TE IUBESC!!!

Casa de piatra si copii baieti!!! :)



StrangerInAStrangeLand
Postat pe 3 Iunie 2009 23:57
De la: florioll, la data 2009-01-28 11:59:34 -Ne-am intalnit la un suc... si asa a ramas... Sa ne innecam in pieile noastre.
-sa iti cresc copii in sanul meu,
-si sa le dam impreuna din seva familiei

In pieile voastre, ma Floricica inecata !
Pai din ce material de piele e pielea voastra, de va intra copiii IN san ?
Dati-le impreuna copiilor din seva familiei, sa creasca mari si sanatosi, dar si pielosi,ca voi !!!

Bine ca sunt sanatos, altfel ma ca cam pe mine, ca Arghezi !

Postat pe 4 Iunie 2009 00:22
De la: Roco, la data 2009-06-04 00:22:34
De la: florioll, la data 2009-01-28 11:59:34 -Ne-am intalnit la un suc... si asa a ramas... Sa ne innecam in pieile noastre.
-sa iti cresc copii in sanul meu,
-si sa le dam impreuna din seva familiei

In pieile voastre, ma Floricica inecata !
Pai din ce material de piele e pielea voastra, de va intra copiii IN san ?
Dati-le impreuna copiilor din seva familiei, sa creasca mari si sanatosi, dar si pielosi,ca voi !!!

Bine ca sunt sanatos, altfel ma ca cam pe mine, ca Arghezi !



___LL___
Postat pe 4 Iunie 2009 00:58
daca am incepe cu totii sa ne declaram pe aici
oare nu e mai usor sa ii trimiti prietenului tau un e-mail cu ceea ce simti
oricum pe noi nu prea ne intereseaza ,pe el cu siguranta da....
bestiutza_relouded
Postat pe 4 Iunie 2009 01:05
Asynia
Postat pe 27 Iunie 2009 00:46
De la: gabi84, la data 2009-06-04 00:22:34
Bine ca sunt sanatos, altfel ma ca cam pe mine, ca Arghezi !


Daca nu pot, vin...daca pot, nu vin (asa zicea Arghezi)
lonely_soul
Postat pe 27 Iunie 2009 10:27
Si da. De ce nu-i scrii un mail? Ca nu prea cred ca se uita pe forumul asta.
lonely_soul
Postat pe 27 Iunie 2009 10:29
Mai rautaciosilor, sunteti asa din invidie, sau din imposibilitatea de a intetege asemenea sentimente care ,spun altii ,innobileaza sufletul! E minunat sa ai parte de asemenea trairi, sa-ti fie recunoscute si in acelasi timp recompensate pe masura! Ma bucur mult pentru tine Florioll, si iti doresc tot binele din lume! Sa fie intr-un ceas bun!
Dolcys
Postat pe 28 Iunie 2009 13:55
De la: florioll, la data 2009-01-28 11:59:34Azi imi aplec gandurile spre miezul existentei tale. Asa cum nu am mai facut o niciodata. Pentru ca venele tale imi dau putere sa merg inainte. Pentru ca linistea pasilor tai sunt sprijinul meu cel mai puternic. Te iubesc si nu mi- e teama sa te gust in fiecare ceas al vietii mele. Ultimii patru ani au fost anii fericiri mele. Clepsidra timpului isi imprastie firele bucuriei peste noi doi. Peste faptul ca am stiut sa ne imprietenim, sa ne certam , sa ne impacam in tunete si fulgere de ploaie.
Eram in nori fara tine. Eram cu aripi zburand doar printre nori. Asa era lumea mea. Numai culoare, dar monotonie. Mi te-a adus in viata o seara de aprilie, in care amandoi sufeream de durerea deceptiilor. Ne-am intalnit la un suc in Golfo Di Napoli si asa a ramas. Sa fim impreuna. Sa ne innecam in pieile noastre. sa ne iubim, sa depasim orice durere, sa strigam lumii ca noi doi, impreuna suntem cei mai puternici, cei mai frumosi. Ca suntem...UNICI.

Si da. Azi esti numai al meu. Sunt doar a ta. Inca un prilej sa iti spun ca vreau sa iti fiu sotie, sa iti cresc copii in sanul meu,i sa le dam impreuna din seva familiei.

Pentru eternitate,

Floricica ta




MAI SUNT SI OAMENI FERICITI.....MA BUCUR PT VOI....FOARTE FRUMOS TOT CE AI SCRIS....si pt ca esti din acelasi oras cu mine.....
monaq
Postat pe 28 Iunie 2009 14:03

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
va rog un sfat 112 De la: elly_postolache 27 Ianuarie 2009 23:52
familia pe care (nu) o avem 14 De la: kudika_956490 16 Martie 2014 15:56
Îmi plac femeile, îmi place sã mã lupt cu ele..... 16 De la: kudika_27846 28 Ianuarie 2013 23:59
complex are barbatul asta? dar c am eu de nu l las o data? c sa fac?????????? 22 De la: cami_goanga10 26 Martie 2010 19:00
Comportament ciudat 41 De la: evelyne15 25 Octombrie 2010 22:23