Setari Cookie-uri

Cat de important e mararul intr-o relatie?

Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 13:37
mda e complicat rau... da'i juma de sos sa'si puna cat marar vrea...
DieMann
Postat pe 26 Iulie 2009 13:41
E simplu: Faceti 2 feluri de sos, doua feluri de placinte.......
honeyko
Postat pe 26 Iulie 2009 13:41

iti zic eu ce sa faci.
lasi sa creasca mararul de pe picioare, si i-l pui in bors, salata ...ce vrea!!
....n-o sa mai vrea sa auda pe urma de marar...

daca mai ai dileme, imi zici :)))
morticia_adams
Postat pe 26 Iulie 2009 13:41
Nu am rezistat sa nu raspund unui subiect atat de profund. Hmmmmmmmm... Eu zic ca e important, totusi, nu numai in placinte... Incearca sa vizualizezi prin profunzimea privirii tale, cat de frumos arata o vaza cu trandafiri, in jurul carora se unduiesc usor niste frunze de marar. Imagineaza-ti o ikebana plina cu frunze de marar... Imagineaza-ti cum ar sta pe peretele din dormitor un tablou cu marar inflorit... Iar in momente de tandrete, impleteste-i sotului tau o cununa de marar. Cu siguranta l-ai face fericit! Doamne, ce parfum suav, ce aroma!!!!!
Lucia38
Postat pe 26 Iulie 2009 13:43
De la: Lucia38, la data 2009-07-26 13:43:58Nu am rezistat sa nu raspund unui subiect atat de profund. Hmmmmmmmm... Eu zic ca e important, totusi, nu numai in placinte... Incearca sa vizualizezi prin profunzimea privirii tale, cat de frumos arata o vaza cu trandafiri, in jurul carora se unduiesc usor niste frunze de marar. Imagineaza-ti o ikebana plina cu frunze de marar... Imagineaza-ti cum ar sta pe peretele din dormitor un tablou cu marar inflorit... Iar in momente de tandrete, impleteste-i sotului tau o cununa de marar. Cu siguranta l-ai face fericit! Doamne, ce parfum suav, ce aroma!!!!!


Eu am incercat din rasputeri sa-i fac pe plac....dar nu am reusit.....of viata mea
am si o fobie la planta asta.....nu stiu cum i se zice...o fi mararofobie?
Am incercat sa urmez sfatul tau....si sa vizualizez profund....ikebana aia .....dar mi s-a ridicat mararu' in cap
off.....am vrut sa zic paru' in cap.......vezi? ce imi face mararul asta...
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 13:54
Mi se pare firesc. Cum am putut pomeni de ikebana cand mararul se poate cultiva in ghiveci normal. Oups... Asta mi-a scapat fara sa vreau. Ca daca afla dumnealui, te pomenesti ca se apuca de gradinarit... Sugestie: trimite-ti sotul pe la vecinii care fac placinte cu marar sau baga marar in salate... Vezi, sa nu fie vecine ca alea pun prea mult marar...
Lucia38
Postat pe 26 Iulie 2009 14:05
Aia nu-i bai daca se apuca de gradinarit......dar de mers la vecine....asta nu
Sti tu...ti-am zis cu ce se ocupa vecinele mele..
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 14:20
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....



muta-te undeva unde nu creste planta asta
catastrofa mai esti vorba ta
blue_angel79
Postat pe 26 Iulie 2009 20:37
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....


si eu urasc mararul....in casa la mine nu se papa marar.....E LEGE DATA DE TATA...iar noua ne convine....
monaq
Postat pe 26 Iulie 2009 20:41
De la: blue_angel79, la data 2009-07-26 20:37:03
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....



muta-te undeva unde nu creste planta asta
catastrofa mai esti vorba ta


auzi domnisorica...tu vorbesti?nu cumva tu ai fost aia care i-a zis lui alex ca trebuia sa puna marar in sarmale....cand ai fost aici?hmm?
catastrofa esti tu
mersi de sfat....da nu tine

pupici si tie
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 20:57
De la: monaram, la data 2009-07-26 20:41:59
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....


si eu urasc mararul....in casa la mine nu se papa marar.....E LEGE DATA DE TATA...iar noua ne convine....



facem clubul anti marar?
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 20:58
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 20:57:35
De la: blue_angel79, la data 2009-07-26 20:37:03
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....



muta-te undeva unde nu creste planta asta
catastrofa mai esti vorba ta


auzi domnisorica...tu vorbesti?nu cumva tu ai fost aia care i-a zis lui alex ca trebuia sa puna marar in sarmale....cand ai fost aici?hmm?
catastrofa esti tu
mersi de sfat....da nu tine

pupici si tie


scuze
daca iti dau o visinata ma ierti?
blue_angel79
Postat pe 26 Iulie 2009 21:01

Incerci sa ma corupi?
Daca dai o bere cu lemon.....ma mai gandesc
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 21:05
dau eu o lada de bere , andreiutza ce zici ?
blue07scorpion
Postat pe 26 Iulie 2009 22:24
De la: blue07scorpion, la data 2009-07-26 22:24:11dau eu o lada de bere , andreiutza ce zici ?


oki doki
andreea1976
Postat pe 26 Iulie 2009 22:26
yeyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy , msmsmsmsmsmsmsmsmsm
blue07scorpion
Postat pe 26 Iulie 2009 22:34
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....



cata rautate!
sa strici salata!!



andreea, sa nu carecumva sa o lasi pe elaine_D sa citeasca p-aci, ca e in stare sa-ti dea sfaturi si retete de salate cu marar inclus!
geo_x
Postat pe 27 Iulie 2009 00:03
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....


eu merge pe principiul: MARAR SAU NIMIC !
Tazmanian
Postat pe 27 Iulie 2009 00:05
Andreea draga, n-am inchis un ochi toata noapte gandindu-ma cum ai putea sa rezolvi problema mararului. Si... cred ca am gasit ceva... Te duci la magazin de articole medicale si cumperi o pensa fina, fara dinti, atraumatica, de preferinta un Pean de max 10 cm lungime. Faci placinta cu marar, dupa care iei placinta care ti se cuvine tie si incepi sa o cauti de marar, iar cu ajutorul pensei, extragi firele vegetale unul cate unul. Acuma-i drept ca pana termini ti se raceste placinta si nu mai are niciun Dumnezeu, dar cel putin o mananci fara marar. Nu uita sa speli pensa dupa acest exercitiu de rabdare demn de calugarii shaolin...
Daca nici asa nu merge, ia-l pe sotul tau si ada-l la mine. Ca-i fac eu clatite cu urda si marar. Tie iti dau cu dulceata.
Lucia38
Postat pe 27 Iulie 2009 09:25
tai placinta pe din doua intr-o parte pui marar in alta nu
yumy
Postat pe 27 Iulie 2009 09:31
De la: Lucia38, la data 2009-07-27 09:25:53Andreea draga, n-am inchis un ochi toata noapte gandindu-ma cum ai putea sa rezolvi problema mararului. Si... cred ca am gasit ceva... Te duci la magazin de articole medicale si cumperi o pensa fina, fara dinti, atraumatica, de preferinta un Pean de max 10 cm lungime. Faci placinta cu marar, dupa care iei placinta care ti se cuvine tie si incepi sa o cauti de marar, iar cu ajutorul pensei, extragi firele vegetale unul cate unul. Acuma-i drept ca pana termini ti se raceste placinta si nu mai are niciun Dumnezeu, dar cel putin o mananci fara marar. Nu uita sa speli pensa dupa acest exercitiu de rabdare demn de calugarii shaolin...
Daca nici asa nu merge, ia-l pe sotul tau si ada-l la mine. Ca-i fac eu clatite cu urda si marar. Tie iti dau cu dulceata.


Draga mea, iti multumesc de sfat.....am incercat sa-l urmez...dar....mi-am rupt penseta in nenorocitul ala de marar planuim sa iti facem o vizita.....te rog ascunde mararul de mine
andreea1976
Postat pe 27 Iulie 2009 15:57
De la: geo_x, la data 2009-07-27 00:03:35
De la: andreea1976, la data 2009-07-26 13:37:39Dap....ati citit bine
Am si eu o dilema....cat de important e mararul intr-o relatie? si sa va zic de ce....
Mi-am suparat sotul cand nu l-am lasat sa puna marar in sosul de salata a zis ca i-am stricat salata.
Eu urasc planta asta......
El adora placintele cu urda si marar....eu nu
Nu mai stiu ce sa fac......ajutati-ma cu un sfat......please....



cata rautate!
sa strici salata!!



andreea, sa nu carecumva sa o lasi pe elaine_D sa citeasca p-aci, ca e in stare sa-ti dea sfaturi si retete de salate cu marar inclus!


ai dreptate....sunt rea rusinica mie......mi-as da doua palme....da am mainile ocupate
andreea1976
Postat pe 27 Iulie 2009 15:59
HA! Bine ca stiu! Daca nu esti cuminte, iti flutur pe la nasuc o legatura cu marar.
Lucia38
Postat pe 27 Iulie 2009 17:47
Iuuuuuiii da cand n-am fost eu cuminte? ( a se citi cu minte)
daca iti dau dunakavics.....uiti ce ai scris?
andreea1976
Postat pe 27 Iulie 2009 18:32
maaare problema. cand am citit titlu primul gand s-a dus la mararul de pe picioare, maini, etc al tau sau al lui.. si cand colo..chiar era vorba de marar... ai incercat sa-l inlocuiesti cu alta verdeata? sau niste condimente...
lil_mariuk
Postat pe 27 Iulie 2009 18:34
daca nu marar atunci leustean ?
Tazmanian
Postat pe 27 Iulie 2009 18:36
Nu.....lui ii place mararul..... si ce sa fac eu leusteanul sau alte verdeturi?....
Imi vine sa ma dau cu capul de pereti fiinca nu pot rezolva aceasta drama existentiala
andreea1976
Postat pe 27 Iulie 2009 18:40
De la: andreea1976, la data 2009-07-27 18:40:47Nu.....lui ii place mararul..... si ce sa fac eu leusteanul sau alte verdeturi?....
Imi vine sa ma dau cu capul de pereti fiinca nu pot rezolva aceasta drama existentiala


ai grija cu "datul cu capul de pereti" sa nu cumva sa iasa mararul din tine
Tazmanian
Postat pe 27 Iulie 2009 18:45
De la: Tazmanian, la data 2009-07-27 18:45:20
De la: andreea1976, la data 2009-07-27 18:40:47Nu.....lui ii place mararul..... si ce sa fac eu leusteanul sau alte verdeturi?....
Imi vine sa ma dau cu capul de pereti fiinca nu pot rezolva aceasta drama existentiala


ai grija cu "datul cu capul de pereti" sa nu cumva sa iasa mararul din tine
yumy
Postat pe 27 Iulie 2009 18:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
un spuper concurs pt logica:coquiztador 6 De la: anutzzaa 25 Octombrie 2010 20:27
buna la toata lumea 13 De la: rockk 22 Februarie 2011 16:19
Iubire sau..interes? 37 De la: free_to_be_happy 7 Iunie 2010 10:20
relatie discreta 98 De la: 8 Iunie 2018 15:06
Braila 3 De la: Cassey 15 Mai 2009 13:55