Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa mai fac

am o relatie de un an eu sunt din alexandria iar el din bucuresti ne vedem sapatamanal il iubesc enorm dar insa lucrurile nu sunt nici pe de-o parte perfecte ,el a facut multe lucruri care mau ranit si nu ma refer la inselat pt ca stiu ca nu ar face asta .. ci compartamentul sau are toane cand este rece cand este tandru iar eu nu pot decat sa ma rog la dumnezeu sambata de sambata cand ma duc la el sa fie in toane bune ..avea obiceiuri(de 2 luni nu mai are) eu cand ma duceam ma duc cu trenu deoarece eu sunt o simpla eleva in clasa a 11 si doar bani de alocatie sunt ai mei asa ..ma duc in fiecare sambata ma trezesc la 4 30 dimineatza la 6 am tren la 10 ajung la el si in loc ca el sa ma astepta frumos el doarme vine imi deschide usa dupa care ne ducem amandoi in pat mai doarmea pana la 1 uneori inainte sa se culce faceam dragoste (dar va imaginati ca nu ma simteam cum ar fi trebuit sa ma simt) asa ii era lene si sa se rada .. injura , si nu e deloc tandru sa o faca si atat (dragoste) el este primul baiat din viatza mea din toate punctele de vedere si simt nevoie de tandrete nu am zis sa stea dupa fundul meu dar cat de cat sa fie mai tandru ..asa.. dupa ce se trezeste el vrea sa se pune la calculator
eu vreau sa stea langa mine sa il tin in brate .. sa facem dragoste ..dupa la 4 30 plec de la el ajung acasa la 9 30 seara eu platesc drumul sa ma duc la el pt ca o perioada a platit el si mam trezit intro zi cu reprosuri desi au fost spuse la suparare (care nu fusese provocata de mine) eu nu am putut trece peste asa ca ma chinui sa fac mereu rost de bani ca sa ne vede ..eu nu as avea nimic de ce sa ma plang dar ma doare ca el nu apreciaza asta sau daca aprecieaza nu imi arata eu una nu stiu ce sa mai fac ..iam spus ca daca nu se schimba nu cred ca voi mai putea ramane langa el si sa schimbat de 2 luni nu mai doarme se rade tandru ..se straduieste nu mai injura ..si mai facut multe pe plan intim ma facut sa ma simt prost ,ma facut sa ma simt cea mai detestabila fata de pe pamant desi eu nu am facut alceva decat sa ii ofer totul si il intelegeam de era asa dar nu este ca nu sunt eu :muma padurii" desi acum crede ca sunt frumoasa si imi spune mereu ca sunt totul pt el ca el fara mine el nu poate trai parca nu mai am aceleasi tresariri aceleasi reactii acum doar mie mila mai mult am vrut de multe ori sa ma despart de el dar de fiecare data mam dus la el convinsa ca vreau sa o fac si am plecat de la el foarte fericita ..am impresia ca el face totul bine doar atunci cand se simte in primejdie adica ca ii zic eu ca il las dar si eu cat sa mai suport plang zilnic .. ne certam din orice eu una recunosc sunt geloasa da dar si el este foarte si desi stiu ca nu mar insela nu pot sa imi tin gura atunci cand el zice ceva de alta fata ..nu stiu ce sa mai fac nu stiu daca mai are rost acum vineri facem un an am sa ma duc la el o sa fac un tort si am sa ma comport frumos desi in sufletul meu sunt cam distrusa pt ca ne am certat aproape zilnic saptamana asta si numai din nimicuri
imi cer scuze daca vam plictisit ..daca cineva poate sa imi dea un sfat este binevenit deoarece nu stiu daca mai are rost sa lupt eu pt amandoi



ochelari
Postat pe 28 Ianuarie 2009 19:42
parerea mea despre relatiile la distanta e ca nu prea rezista in timp.

n-am stat sa-ti citesct tot postul.
anderson
Postat pe 29 Ianuarie 2009 13:43
Si eu am o relatie la distanta de 3 ani de zile si am facut amandoi drumurile, nu doar unu se plimba si altu asteapta.Eu cred ca ar trebui sa cauti pe altcineva mai bun,care sa te merite cu adevarat.Daca el isi arata afectiunea fata de tine doar facand dragoste,eu zi k nu e de-ajuns. O relatie la distanta cere sacrificii din partea amandurora.
bombonica22
Postat pe 30 Ianuarie 2009 14:46
da stiu .. acum sunt si mai suparata am fost la el azi si in afara se dragoste care a fost superb mam certat cu el non stop pe tema drumului am facut 10 ore pe tren si el cica ii e lene sa mearga cu mine cu metroul 4 stati ....
ochelari
Postat pe 30 Ianuarie 2009 21:59
Clar...asa am avut si eu un fost iubit...ii era lene sa ma conduca pana la maxi....crede-ma k nu se merita...Poti gasi si dragoste,intelegere si afectiune la altul care te merita. E greu dar mai tarziu o sa te bucuri.
bombonica22
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:02
as vrea sa fiu tare si sa pot pune punct dar nu sunt mereu zic lasa :( stiu toti imi spun ca nu merita eu vad asta dar nu pot renunta la el .asta este am sa incerc sa il schimb asa cum zice lui ca e lene sa ma duca la tren o sa ii zic si eu ca mie lene sa ma duc la el deja iam zis si sa cam panicat
ochelari
Postat pe 31 Ianuarie 2009 15:27
si eu sunt de aceasi parere... trebuie sa il lasi se vede clar ca asta iti doresti si ca te retine ceva dar ar fi mai bine pentru tine sa gasesci baiatul potrivit pentru tine cu adevarat.

Postat pe 1 Februarie 2009 14:52
Cel mai bine ar fi sa iti iei inima in dinti si sa realizezi ca meriti mult mai mult... majoritatea barbatilor sunt nenorociti dar poate mai exista si vre-un Fat Frumos pe undeva.... care va fi al tau... ai incredere in tine si mergi mai departe!
IoanaFlorentina
Postat pe 13 Februarie 2009 19:45
CUM POTI SA TE MULTUMESTI CU ATAT DE PUTIN????
butterfly_sound_of_love
Postat pe 17 Februarie 2009 10:16
DA L NAIBILOR.....NU TE MERITA.ALL BANDI SCRIE PE EL.
butterfly_sound_of_love
Postat pe 17 Februarie 2009 10:19
FATA! Ce-i al tau,,e pus deoparte! Renunta la el! Daca,, te-ar iubi,, ar veni la tine! Are nevoie, doar sa si ;; goleasca,, undeva ,,instrumentul din cand in cand,,si-a gasit ,,o fraiera,, care -l ajuta! Sa nu calci, pe bec!! Sa ramai ;,insarcinata; sa faci avort,, la primul e ,,ffff, riscant, risti sa ramai sterila si ,,peste ani cand ve-i gasi ,,adevaratul barbat ,care, sa -ti fie alaturi, risti sa nu ai copii! Asa ca;; pazea;; Nu merita sa-ti strici alocatia ,,pt, el1 Cautati ,,un baiat din ,,orasul tau,!! SAU NU M-AI SUNT ACOLO??!!
Rodri
Postat pe 19 Februarie 2009 10:57
parerea mea...nu te mai duce in fiecare simbata la el... dak il suni...nu il mai suna asa des...fi mai rece...vezi....se schimba?dak dupa toate astea e la fel de lenes....... NU TE MERITA..... LASA-L !!!!!! exista altii care te asteapta.Tie ti-e greu sa-l lasi k e primul.....
patrascuioana
Postat pe 25 Februarie 2009 19:44
frumos ceea ce faci tu pentru el,niste sacrificii...dar NU MERITA!!!!
SweetHappyButterfly
Postat pe 25 Februarie 2009 19:51
De la: ochelari, la data 2009-01-28 19:42:26am o relatie de un an eu sunt din alexandria iar el din bucuresti ne vedem sapatamanal il iubesc enorm dar insa lucrurile nu sunt nici pe de-o parte perfecte ,el a facut multe lucruri care mau ranit si nu ma refer la inselat pt ca stiu ca nu ar face asta .. ci compartamentul sau are toane cand este rece cand este tandru iar eu nu pot decat sa ma rog la dumnezeu sambata de sambata cand ma duc la el sa fie in toane bune ..avea obiceiuri(de 2 luni nu mai are) eu cand ma duceam ma duc cu trenu deoarece eu sunt o simpla eleva in clasa a 11 si doar bani de alocatie sunt ai mei asa ..ma duc in fiecare sambata ma trezesc la 4 30 dimineatza la 6 am tren la 10 ajung la el si in loc ca el sa ma astepta frumos el doarme vine imi deschide usa dupa care ne ducem amandoi in pat mai doarmea pana la 1 uneori inainte sa se culce faceam dragoste (dar va imaginati ca nu ma simteam cum ar fi trebuit sa ma simt) asa ii era lene si sa se rada .. injura , si nu e deloc tandru sa o faca si atat (dragoste) el este primul baiat din viatza mea din toate punctele de vedere si simt nevoie de tandrete nu am zis sa stea dupa fundul meu dar cat de cat sa fie mai tandru ..asa.. dupa ce se trezeste el vrea sa se pune la calculator
eu vreau sa stea langa mine sa il tin in brate .. sa facem dragoste ..dupa la 4 30 plec de la el ajung acasa la 9 30 seara eu platesc drumul sa ma duc la el pt ca o perioada a platit el si mam trezit intro zi cu reprosuri desi au fost spuse la suparare (care nu fusese provocata de mine) eu nu am putut trece peste asa ca ma chinui sa fac mereu rost de bani ca sa ne vede ..eu nu as avea nimic de ce sa ma plang dar ma doare ca el nu apreciaza asta sau daca aprecieaza nu imi arata eu una nu stiu ce sa mai fac ..iam spus ca daca nu se schimba nu cred ca voi mai putea ramane langa el si sa schimbat de 2 luni nu mai doarme se rade tandru ..se straduieste nu mai injura ..si mai facut multe pe plan intim ma facut sa ma simt prost ,ma facut sa ma simt cea mai detestabila fata de pe pamant desi eu nu am facut alceva decat sa ii ofer totul si il intelegeam de era asa dar nu este ca nu sunt eu :muma padurii" desi acum crede ca sunt frumoasa si imi spune mereu ca sunt totul pt el ca el fara mine el nu poate trai parca nu mai am aceleasi tresariri aceleasi reactii acum doar mie mila mai mult am vrut de multe ori sa ma despart de el dar de fiecare data mam dus la el convinsa ca vreau sa o fac si am plecat de la el foarte fericita ..am impresia ca el face totul bine doar atunci cand se simte in primejdie adica ca ii zic eu ca il las dar si eu cat sa mai suport plang zilnic .. ne certam din orice eu una recunosc sunt geloasa da dar si el este foarte si desi stiu ca nu mar insela nu pot sa imi tin gura atunci cand el zice ceva de alta fata ..nu stiu ce sa mai fac nu stiu daca mai are rost acum vineri facem un an am sa ma duc la el o sa fac un tort si am sa ma comport frumos desi in sufletul meu sunt cam distrusa pt ca ne am certat aproape zilnic saptamana asta si numai din nimicuri
imi cer scuze daca vam plictisit ..daca cineva poate sa imi dea un sfat este binevenit deoarece nu stiu daca mai are rost sa lupt eu pt amandoi





Cand eu eram in clasa a 11-a am inceput o relatie la distanta cu un baiat care locuia atunci in Bucuresti. A durat 7 ani relatia. Dar 2 ani cat eu eram inca la liceu nici nu mi-ar fi trecut vreodata prin cap sa ma pun pe tren si sa plec la el in Bucuresti. Venea el aproape in fiecare weekend, statea cu chirie o zi in Timisoara, apoi pleca inapoi.
Tu esti foarte matura pentru varsta ta, in loc sa te lase sa te comporti conform varstei pe care o ai, el te obliga sa iti iei responsabilitati si sa te maturizezi prea devreme. N-ar fi nici o problema cu treaba asta doar ca in momentul in care te maturizezi, descoperi ca viata nu prea mai e atata de roz. La 18 ani vrei sa stii asta? Eu zic sa mai astepti macar vreo 4 ani...
Deci nu, nu e normal cum se comporta respectivul "barbat". II e bine asa ca faci tu mare parte din treaba lui. Vrea sa fie cu tine?? Sa munceasca pentru asta. Daca nu o face, n-ai pierdut nimic, o sa ajunga sa fraiereasca o alta toanta pana se prinde si aia. Te pup, fa ce crezi ca e mai bine pentru tine.
liliana2005
Postat pe 10 Martie 2009 15:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Relatia dentist medic stomatolog 24 De la: Shhh 23 Iulie 2010 17:12
deja nu mai stiu ce sa fac... 29 De la: geo_x 2 Octombrie 2009 14:42
confuzie maxima 5 De la: angel_de_la_noche 1 Mai 2010 17:23
Iubesc un baiat cu probleme psihice! Cum l-as putea ajuta? 9 De la: blue_moonbutterfly 21 Septembrie 2009 09:24
barbatul-partener/relatia paralela a partenerei 1 De la: intrebatorul 17 Octombrie 2015 13:02