Setari Cookie-uri

METODE ALE BARBATILOR DE A-TI DA PAPUCII

Ciao!
Cu toate am trecut macar o data prin faza extrem de dura a despartirilor. Ce metoda au adoptat barbatii cand "v-au dat papucii"?
dangerous
Postat pe 23 Septembrie 2008 00:43
Eu am fost cea care am hotarat ca este cel mai bine sa incheiem relatia si le-am spus asta intr-un mod civilizat si sincer.
Insa a fost un singur caz cand baiatul a fost cel care a spus stop.Eram de aproape doua luni impreuna,m-a sunat ca in fiecare zi si mi-a spus ca avem programe diferite si ca ma cam tine in loc,timp in care eu as putea sa cunosc pe cineva care sa ma merite.Am vrut sa discut cu el fata in fata asa cum mi se pare corect dar a refuzat.L-am intrebat daca asta este motivul pentru ca am presupus ca are pe altcineva,desi nu mi-a dat de banuit nimic.Am acceptat varianta sa si am mers mai departe.Un prieten de-al lui cu care am tinut legatura mai departe,mi-a spus dupa un timp care a fost motivul real:cunoscuse o fata si ultima saptamana a relatiei noastre incepuse o relatie cu ea.A ales sa ramana cu ea.
Nu pot spune ca nu mi-a parut rau atunci ca ne despartisem dar incet,incet am realizat ca de fapt nu era persoana potrivita,chiar daca nu m-ar fi inselat.Ii sunt recunoscatoare ca totusi nu a continuat sa aibe o relatie si cu mine si cu ea mai mult timp pentruca poate ajungeam sa ma atasez f mult de el,asa mi-a facut un favor.Doar ca trebuie sa imi spuna adevarul,nu sunt genul care sa faca scandal sau sa incerce sa tina pe cineva cu forta...
despinarose
Postat pe 23 Septembrie 2008 03:40
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:22
anul asta.... sms pe telefon....


anul trecut hmmmm

cearta la telefon

acu 2 ani.... aaaaa

nu imi mai amintesc oricum au un fetis cu telefoanele....

de ce????

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:24
mie nu mi-a dat nimeni papucii!!!

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:24
mai.. nici eu nu am primit ,,papuceii,, vreodata..
ori i-am daruit eu ori i-am impartit de comun acord ( de musai ca de voie buna )

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:24
de musai bucuros,nu oana?

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:25

cam asa ceva..

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:27
eu ..,i-am dat in Gara de Nord si stiti ce a urmat..

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:46
De la: stef80, la data 2008-09-24 18:46:11eu ..,i-am dat in Gara de Nord si stiti ce a urmat..





dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 18:47
eeeeeeeeeeeee... mi-am amintit!!
cand eram in clasa a 3-a aveam un coleg pt care facusem o adevarat pasiune. Imi tot trimiteam prietenele sa-i spuna ca-mi place de el .. mi-a scris baiatul cateva biletele dar pana la urma mi-a comunicat ( prin intermediul prietenelor) ca sunt prea copilaroasa si vb prea pitigaiat.. si ca daca as avea vocea mai groasa as dovedi ca sunt mai matura

of cat am mai plans atunci.. degeaba mi-am dres eu vocea (am vrut si sa ma apuc de fumat ca sa mi se ingroase).. tot nu m-a bagat in seama..

pe la 20 de ani ne-am intalnit in oras si ne-am amuzat copios amintindu-ne de acea perioada.. mentionez ca vocea mea nu mai este absolut deloc pitzigaiata

Postat pe 24 Septembrie 2008 18:54
confirm....

ca nu ai vocea piticaiata maaaaa
da ce credeai????

dandanaua_reloaded
Postat pe 24 Septembrie 2008 19:32
stiu ema scumpa.. a vazut si baiatul ca m-am ,maturizat,,.. si inca cum!!

Postat pe 24 Septembrie 2008 19:34
Ferice de cele carora nu le-au fost dati papucii.Dar niciodata sa nu spuneti niciodata.Unul a facut-o prin retragere.Pur si simplu s-a facut invizibil pe vremea cand inca nu erau telefoane.Ultimul a devenit brusc,foarte ocupat,ma suna din ce in ce mai rar cu toate ca "ma iubea la nebunie".Asa ca mi-am luat papuceii si ...am plecat.N-a venit dupa mine.Asta e.Se mai intampla.
ana_lili36
Postat pe 28 Septembrie 2008 14:36
Ooo, mie mi s-au dat papucii o data si atunci foarte smechereste - a inceput sa se comporte aiurea, ceea ce m-a facut pe mine sa il parasesc. Mai tarziu am inteles ca o facuse dinadins. Nu-mi am dat seama daca a fost un comportament de gentleman sau de mujic nici pana in ziua de astazi.
Kathara
Postat pe 2 Octombrie 2008 22:17
mmm.. eu am fost pur si simplu lasata cu onchii-n soare fara nici un fel de explicatie.. ca mai tarziu, respectivul sa vina sa insiste pe langa mine sa ne intalnim.. si s-a intalnit cu mine asa cum m-am intalnit si eu cu el cand "mi-a dat papucii" a fost super tare faza cand i-am dat unuia papucii printr-un mesaj: "Sa nu ma mai cauti niciodata!!!" la care el imi trimite raspuns: "Nici tu pe mine!!!" apoi la cateva zile ma suna ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat..
arina_rbk
Postat pe 19 Octombrie 2008 13:46
Nu mi s-au dat papucii, dar ii detest pe acei barbati care considera ca o metoda de a da papucii este sa nu mai fie de gasit fara nicio explicatie. Ce oameni penibili

Postat pe 19 Octombrie 2008 13:56
Din fericire mie inca nimeni n-a reusit sa-mi dea papucii.Si stiti de ce?Sunt prea buna spioana si am o intuitie buna cind ceva nu merge,sau ceva miroase ...,valeleu...ma grabesc sa-i dau EU papucii.Asta din cauza ca stiu ce penibil este ca unei fete sa i se dea papucii.Dar pina acum niciodata nu m-am precipitat,vreau sa zic ca toti acei si-au meritat papucii.Si n-au mai avut curajul de a se intoarce inapoi pt ca eu cind le dau papucii le dau si o buna explicatie,le mai arat si probele pe care le am ,le spun toate defectele pe care le au si-i fac in toate formele de-i mai trimit si la mama dracului.Un sfat va dau :nu va lasati sa ajungeti pina la punctul asta,de a fii parasite.Asta va poate face traume psihologice si sa va simtiti cu complexe de iferioritate.NU VA LASATI UMILITE!!!Oricat l-ati iubi de mult,daca presimtiti ceva ...cautati,cercetati adevarul si accionati voi primele.SUCCES

Postat pe 31 Octombrie 2008 22:26
De la: dragon, la data 2008-10-31 22:26:20Din fericire mie inca nimeni n-a reusit sa-mi dea papucii.Si stiti de ce?Sunt prea buna spioana si am o intuitie buna cind ceva nu merge,sau ceva miroase ...,valeleu...ma grabesc sa-i dau EU papucii.Asta din cauza ca stiu ce penibil este ca unei fete sa i se dea papucii.Dar pina acum niciodata nu m-am precipitat,vreau sa zic ca toti acei si-au meritat papucii.Si n-au mai avut curajul de a se intoarce inapoi pt ca eu cind le dau papucii le dau si o buna explicatie,le mai arat si probele pe care le am ,le spun toate defectele pe care le au si-i fac in toate formele de-i mai trimit si la mama dracului.Un sfat va dau :nu va lasati sa ajungeti pina la punctul asta,de a fii parasite.Asta va poate face traume psihologice si sa va simtiti cu complexe de iferioritate.NU VA LASATI UMILITE!!!Oricat l-ati iubi de mult,daca presimtiti ceva ...cautati,cercetati adevarul si accionati voi primele.SUCCES



sa stii ca un barbat destept...+ o femeie desteapta, la propriu+figurat, iese si ce ai scris tu mai sus
te lasa pe tine sa o faci ca sa ramai cu egoul intact...dar de fapt hotararea fusese luata de mult


mie asta mi se pare mai dureros
sa acepti ca nu ai viitor cu omul ala , ca ai ales prost, ca ai dat gres, ca te calca prea mult pe nervi si ca "iti consuma " sentimentele prea repede...
nu punerea in practica...
clara1972
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:35
Unul singur a avut ocazia sa-mi dea papucii si tin minte cat de ingrozitor m-am simtit ...nu intelegeam cum isi permite sa faca el asa ceva cand eu eram aia de dadeam papucii mereu

Tipul aflase de la un ,,prieten'' ca am fost vazuta in statia de masina impreuna cu un coleg de scoala.acelasi coleg care ma conducea de mana pana la locul de intalnire cu el si ii spunea ceva de genul :,,ti-am adus-o in siguranta,acum ai grija de ea''

Pe tip in cheama Gabriel si eram cu el de o luna jumate iar pe coleg George.
In seara aia cand asteptam masina era un frig de crapau pietrele iar george m-a luat in brate ca sa ma incalezeasca moment in care am fost vazuti de prietenul lui gabriel

Cand m-am intalnit cu Gabriel care avea o fata grava si imi explica faptul ca el nu mai este de acord sa fie bataia noastra de joc ....nu intelegeam la ce se refera ,eu chiar eram nevinovata.

Degeaba i-am explicat ca nu e nimic intre noi ca si-a dat el seama mai demult de legatura noastra dar avea nevoie de probe

Uite asa mi-am luat papucii degeaba...ca dupa aceea i-am povestit lui george de ce sunt suparata si am avut o relatie de 2 ani jumate cu el asta e alta treaba
iris_4_ever
Postat pe 1 Noiembrie 2008 11:40
Mie acum un an...logodnicul meu,adica fostul,mi-a dat papucii...pur si simplu...eu am vazut un sms pe tel pe care el il primise de la fosta lui prietena de acum 5 ani,venita in tara...el a bagat pretext ca nu ne intelegem..desi nu era deloc asa...am vazut sms-ul...a plecat la cafea cu prietenii,eu am plecat la mine acasa,eram la el acasa...si cand am incercat sa il mai sun,nu mi-a raspuns ... ca a doua zi sa-l vad cu aia in oras,tin sa precizez ca tipa era maritata...timp de doua luni cat ea a stat in tara,el a uitat complet de mine,logodnica lui...ea a dormit la el,mergeau peste tot impreuna,si intr-o zi mi-a zis ca vroia sa vada daca mai simte ceva pt ea,de aia s-a desp.de mine,daca nu era sigur de sentimentele lui,nu trebuia sa ma ceara de sotie...si dupa ce a plecat ea...m-a cautat...nu am acceptat sa ne impacam,dupa aceea el s-a implicat intr-o alta relatie...dupa care a vrut iar sa ne impacam,si cand eu am cedat,nu a mai vrut el...si acum e un an de cand tot o lungim,de cand ma tot minte...si imi pare rau ca nu pot sa pun punct si din cauza asta am pierdut pe cineva cu care as fi putut sa am o relatie de vis...
anais
Postat pe 1 Noiembrie 2008 13:56
Sa va ajut cu informatii ? ...lasa...

Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:45
Sarscu GABRIEL...nu cred ca si-a revenit nici azi de fapt...

Postat pe 1 Noiembrie 2008 14:46
De la: clara1972, la data 2008-11-01 11:35:13[quote

sa stii ca un barbat destept...+ o femeie desteapta, la propriu+figurat, iese si ce ai scris tu mai sus
te lasa pe tine sa o faci ca sa ramai cu egoul intact...dar de fapt hotararea fusese luata de mult


mie asta mi se pare mai dureros
sa acepti ca nu ai viitor cu omul ala , ca ai ales prost, ca ai dat gres, ca te calca prea mult pe nervi si ca "iti consuma " sentimentele prea repede...
nu punerea in practica...

pt clara1972:ai perfecta dreptate,dar sunt putini acei care te lasa pe tine sa iei hotarirea si sa pui punct relatiei.Majoritatea cred ca inca pe linga actuala mai pot fii si altele.Ei un timp incearca sa fie cu amandoua de exe.Cand una dintre ele descopera cit de fals este si-i spune in fata ca este un porc, atunci da, iti da rapid papucii.Dar ei sunt in stare sa aibe relatia cu amandoua ,sa profite cit mai mult,sa se simta importanti(asta din cauza orgoliului barbatesc).Din pacate sunt putini acei sinceri si umili care se gandesc ca daca te parasesc ei,te distrug inima.Multora nu le pasa de suferintele noastre.Se gandesc doar la ei,egoistii.Referitor la durere,ai mare dreptate ,eu nici n-am mai vb de asta,durerea si suferinta e cam greu de controlat.Dar e bine sa ignoram propria noastra durere ,sa ne iertam pe noi insine pt ca am ales omul necorespunzator,tragem concluzia si invatam lectia ,a doua oara vom avea mai mare grija in alegerea partenerului.Independent de cine da papucii 1º data,e bine sa uitam rapid si sa nu suferim pt ca nu merita.Oricum,relatia nu avea viitor.

Postat pe 2 Noiembrie 2008 02:03
Mda, mie mi s-a intamplat o chestie ciudata pe care nu mi-o explic in zi de azi cand sunt clar detasata(dar sincer nu ma mai intreb deja de mult timp), cu atat mai putin atunci n-am inteles-o. Acum cativa ani, ma curta un tip, alta localitate, telefoane zilnic, sms, ne-am si intalnit in Buc.la un moment dat, amandoi fiind in acelasi moment in delegatie de servici. Eu tocmai stateam prost in relatia mea si eram pe punct de iesire. Ceea ce am si facut, dupa. Dar nu din cauza lui, in sfarsit... Aveam o perioada proasta, ca tot omul care vrea sa se desparta ca nu e fericit dar aia nu inseamna ca face petrecere, si ii spuneam mereu ca inca nu sunt pregatita pentru alta relatie. A durat vreo luna asaltul lui, dar de cunoscut ne stiam de mai bine de 1 an. Credeam ca suntem chiar prieteni. Ne cunoscusem si intalnisem ocazional prin intermediul serviciului. Mai imi stia unele din probleme si stiam ca asteapta sa fiu disponibila. La un moment dat, am zis "ok, sa incercam". Si acum vine socul:in ziua in care urma sa merg la el in localitate la nunta prietenei mele (pura coincidenta, dar eram fericita ca era si un prilej sa ne vedem), cu cateva ore inainte sa ma urc in tren mi-a trimis un sms sec :"ai dreptate, n-o sa mearga". Va imaginati cu ce stare de spirit m-am dus la nunta respectiva, proaspat despartita si "aruncata" de respectivul fara drept de apel si in acelasi oras cu el, la cativa metri. Acum, sa ma ierte Dzeu, dar ce nu inteleg eu, va e clar voua? Putea foarte bine s-o faca in alta maniera SAU cu alta ocazie ca de exemplu de miile de ori cand am pus EU problema SAU dupa ce ajungeam la el in oras o discutie fata in fata mi se parea mai mult decat rezonabila (la un om cu o inteligenta cat de cat si statut de director) avand in vedere ca nu se astepta la scene din partea mea ca doar stia ca voi fi de acord SAU...veniti voi cu idei ca eu m-am epuizat. Insa am invatat ceva atunci, chiar sunt barbati carora le face placere sa faca rau si asta m-a inspaimantat. Vorba prietenelor mele "ajungi sa nu mai accepti o iesire la o cafea cu nimeni, pentru ca nu stii ce nenorocit se poate ascunde in spatele unei masti de barbat aparent educat, fin, inteligent, cult, prietenos,ma credeti ca chiar n-as fi zis... Ca daca era genul de baiat de cartier "de dupa blocuri"ma intelegeti ce vreau sa zic, sa nu se atace nimeni va rog, macar nu ma miram, e drept, nici apropiam. Si am mai inteles ceva, indiferent cum te porti cu cineva, iti va raspunde inapoi asa cum e facut, nu cum meriti, pentru ca un TV alb-negru nu va vedea niciodata decat culorile alb, negru si nuante de gri, oricat ai fi de colorata. Asa ca fetelor, nu mai credeti ca-i schimbati si nici nu va mai invinovatiti ca de ce a facut aia sau aialalta. E simplu. Fiecare face atata cat poate.
tally_weijl
Postat pe 2 Noiembrie 2008 02:52
De la: anais, la data 2008-11-01 13:56:31Mie acum un an...logodnicul meu,adica fostul,mi-a dat papucii...pur si simplu...eu am vazut un sms pe tel pe care el il primise de la fosta lui prietena de acum 5 ani,venita in tara...el a bagat pretext ca nu ne intelegem..desi nu era deloc asa...am vazut sms-ul...a plecat la cafea cu prietenii,eu am plecat la mine acasa,eram la el acasa...si cand am incercat sa il mai sun,nu mi-a raspuns ... ca a doua zi sa-l vad cu aia in oras,tin sa precizez ca tipa era maritata...timp de doua luni cat ea a stat in tara,el a uitat complet de mine,logodnica lui...ea a dormit la el,mergeau peste tot impreuna,si intr-o zi mi-a zis ca vroia sa vada daca mai simte ceva pt ea,de aia s-a desp.de mine,daca nu era sigur de sentimentele lui,nu trebuia sa ma ceara de sotie...si dupa ce a plecat ea...m-a cautat...nu am acceptat sa ne impacam,dupa aceea el s-a implicat intr-o alta relatie...dupa care a vrut iar sa ne impacam,si cand eu am cedat,nu a mai vrut el...si acum e un an de cand tot o lungim,de cand ma tot minte...si imi pare rau ca nu pot sa pun punct si din cauza asta am pierdut pe cineva cu care as fi putut sa am o relatie de vis...
catch_a_fire
Postat pe 2 Noiembrie 2008 08:02
ANAIS, viata e prea scurta ca sa o traiesti asa!!! ehe, mie nu mi-a dat nimeni papucii pana acum din simplu motiv ca nu imi cunosteau numaru!!!!! pupici la toti si toate
catch_a_fire
Postat pe 2 Noiembrie 2008 08:11
cred k majoritatea dau papucii prin simplu fapt k nu ti mai rasp la tel sau sunt de negasit cd vrei sa te intl cu ei.in ultima relatie nu mi a dat papucii doar k am simtit k nu mai are nici un rost sa continuam si ne am detasat ca dupa o sapt 2 de cand nu mai vb sa mi zica de ce nu l am mai sunat
si acum cd stie k am o relatie ma suna si vrea sa ne iintl si nu stiu cum sa scap de el pt k inca il iubesc dar relatia n are nici un rost.
madyna89
Postat pe 2 Noiembrie 2008 08:44
pai mai bine mai devreme decat mai tarziu.viata si asa e scurta.daca persoana simte ca nu esti pentru ea sau invers cel mai bine sa se incheie rapid ce folos ca trec 100 de ani si sti ca te inseala sau ii zboara fanteziile la cine stie cine,cel mai corect e din start sa spui adevarul chiar daca doare.va pup si nu uitati ca femeile poarta tocuri cui:)dragilor masculi.
xandra79
Postat pe 2 Noiembrie 2008 10:12
si mie mi-a dat papucii un baiat si knd l-am intrebat daca ma iubeste a spus k iubire este ce simte ptr mama si ptr sora lui. a vrut sa-si termine facultatea si se pare ca eu nu ma potriveam cu el si de aceea a hotarat ca este mai bine sa ne despartim.
florentinaiosub
Postat pe 2 Noiembrie 2008 10:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nu mai suport! 6 De la: deelisha 22 Aprilie 2009 19:43
povestea mea 2 De la: etta 9 Iulie 2009 01:55
Am nevoie de un sfat.... 13 De la: emy36_bv 24 Septembrie 2009 09:35
Help! 4 De la: scump 29 Septembrie 2014 07:59
buna seara 6 De la: miss_darine 21 Decembrie 2009 17:12