Setari Cookie-uri

Despartire-Impacare..Ajutor!

Sunt un barbat de 24 de ani.Un copil zburda in mine cu toate ca sunt de ceva vreme in problemele vieti.Am fost cu o fata 5 ani si 6 luni.Bineinteles ca in toata aceasta perioada am avut parte de N momente bune dar si de certuri uneori chiar certuri exagerate.Dupa un craciun minunat o excursie la munte de revelion cu petreceri si aer curat si buna dispozitie ajungem in Bucuresti si park incep iar problemele.O problema este ca avem prieteni comuni si ma gandesc cum o sa fie cand iesim afara, cum o sa ne comportam, dar sa mai vina si cu un handralau dupa ea si eu sa zic ..mda buna..sa ne asezam!O pasiune de a mea e fotografia, deci se deduce k am vreo 10000 de poze pe putin in caclulator..desigur jumate cu noi/ea.Ne-am despartit pentru ca amandoi suntem incapatanati si nu a lasat nimeni de la el(cred eu).Ma gandesc la timpul ce l-am petrecut impreuna si parca nu pot sa renunt asa usor, am mai incercat noi sa ne despartim si nu am rezistat 2 zile departe unu de altu...Cum sa abordez subiectul si sa ajungem la un consens s ne Impacam?Nici nu a trecut o zi si deja ma simt rau.Pofta de mancare numai exista si numai am chef de munca.Un sfat ar fii binevenit din parte unei femei.
CICI72
Postat pe 29 Ianuarie 2009 08:43
dk o iubesti ce mai astepti?-caut-o

dk te gandesti doar la timpul care a trecut-renunta....orikm mai tarziu se va termina

patriciailiescu
Postat pe 29 Ianuarie 2009 08:55
Ai 24 de ani. Ai stat aproape 6 ani cu o femeie. Du-te si experimenteaza, traieste-ti viata. O sa ai tot timpul de relatii, compromisuri, rutina si probleme mai tarziu.
E normal sa iti fie putin greu la inceput. Dupa atata timp obisnuinta te omoara. Dar dupa un timp scurt de acomodare sunt sigura ca o sa-ti placa o perioada single in care poti face tot ce vrei.
irinaandreia
Postat pe 29 Ianuarie 2009 09:09
intradevar am stat aproape 6 ani cu ea dar pot sa zic k mi-am trait si viata.Perioada single e binevenita dar ma sperie gandul ca tre s o iau de la cap cu toate cele...Nu pot sa ma laud cu un anturaj plin de femei dar cat timp am fost cu ea parca toate ma punea in patul lor din priviri si chiar uneori din vorbe.Nu sunt disperat dar aveam nevoie de o imbarbatare,sfat nush cum sa-i zic...
E normal inca sa tin la ea si sa pun mana pe telefon sa ii cer sa ne vedem sa ne impacam dar ceva din mine parca vrea si altceva nou sa ma faca sa uit trecutul!
sarut mainile pt. sfaturi!
CICI72
Postat pe 29 Ianuarie 2009 10:56
pana la urma totul se rezuma la raspunsul la intrebarea : O iubesti?
daca o iubesti, refa relatia, unul din amicii mei imi spunea ca regreta si acum, la 40 ani iubirea pierduta.
nu intalnesti dragostea adevarata pe toate drumurile, o pierzi, sansele sunt mari sa n-o mai gasesti niciodata.
deci doar tu detii raspunsul la dilema :)
googoodoll
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:16
stiu ca este fff greu...dar atata timp cat nu lasati nici unul atunci cand trebuie,nu cred ca relatia voastra va avea un viitor...
daca u crezi ca mai aveti sanse...atunci merita sa incerci sa stai de vorba cu ea si sa rezolvati problema...daca nu,incearca sa-ti traiesti viata pt ca esti tanar...
pupici si bafta
anaida_84
Postat pe 29 Ianuarie 2009 11:58
caut-o si impacativa.impacarea este dulce in dragoste,cand ambii iubesc.
dana_mv
Postat pe 29 Ianuarie 2009 19:15
Ne-am impacat.Suntem in probe.
Cum pot sa blochez/inchid/sterg subiectul!!!!!???!??!!
CICI72
Postat pe 30 Ianuarie 2009 07:37
daca esti sigur ca o iubesti caut o!marea dragoste nu se intalneste decat o data in viatza,daca u esti sigur ca ea este...fa tot posibilul sa va impacati....apoi invatati din greseli si nu le mai repetati. si eu ma chinui sa ma impac cu "iubitul",fostul,de ceva timp....dupa aproape 5 ani petrecuti impreuna....
crsfmv
Postat pe 20 Iulie 2009 19:24
si eu ma tot chinui sa ma impac cu fostul de vreo 4 luni dar tot nu reusec..ce sa mai fac...????
kudika029282
Postat pe 20 Iulie 2009 22:23
ce faci in situatia in care despartirea a avut loc acum 9 luni dupa o relatie de 2 ani, dar in astea 9 luni de la despartirea oficiala au mai fost intalniri intre parteneri si bineinteles ca a fost si sex (mult mai bun decat in timpul relatiei. niciunul din parteneri nu a putut renunta total la celalat. este insa chinuitor, iar suferinta in loc sa treaca parca a crescut mai mult. acum se face 1 luna de cand nu a mai fost nici un fel de contact (niciodata nu a trecut asa mult sa nu vorbim). mi-e tare dor de el (inca il iubesc)
oare mai exista sanse de impacare???
laurazw
Postat pe 26 Februarie 2010 21:44
uita-l,nu se merira sa te agati de o astfel de relatie.nu duce decat la mai multa suferinta.asta e parerea mea.si atata timp cat continui asa iti va fi mult mai greu sa iti intalnesti adevarata iubire.
iulli_a25_yahoo_com
Postat pe 26 Februarie 2010 21:51
Eu cred ca ar trebui sa o cauti, sa iesiti undeva, si sa va rezolvati problemele, sau sa plecati undeva un week-end, si sa va amintiti de ce stati de 6 ani impreuna, sa va impartasiti impresiile, si momentele bune si neplacute , sa vedeti unde a-ti gresit, ce nu va convine unu la altu si asa o sa fiti impacati cu voi insiva ...
ally_s
Postat pe 26 Februarie 2010 22:01
da, dar ea nu'si da seama ca tipul cand are nevoie de pu tza stie unde sa gaseasca, fara complicatii, gratis. pacat ca nu vede si ea lucrurile la fel ca el.
Shhh
Postat pe 26 Februarie 2010 22:02
De la: Shhh, la data 2010-02-26 22:02:01da, dar ea nu'si da seama ca tipul cand are nevoie de pu tza stie unde sa gaseasca, fara complicatii, gratis. pacat ca nu vede si ea lucrurile la fel ca el.




... ...
marco918
Postat pe 26 Februarie 2010 22:04
Un prim sfat , ar fi sa aveti o discutie mai serioasa, in care sa va spuneti calitatile si defectele, si sa va intrebati daca si unul si altul poate sa le tolereze si sa le acepte.Si in urma acestor discutii luati o hotarire dar definitiva .E clar ca va iubiti mult.Si inca ceva, daca ia nu poate incearca tu sa mai lasi de la tine.In caz ca ramineti impreuna.
kudika098645
Postat pe 26 Februarie 2010 22:09
De la: laurazw, la data 2010-02-26 21:44:08ce faci in situatia in care despartirea a avut loc acum 9 luni dupa o relatie de 2 ani, dar in astea 9 luni de la despartirea oficiala au mai fost intalniri intre parteneri si bineinteles ca a fost si sex (mult mai bun decat in timpul relatiei. niciunul din parteneri nu a putut renunta total la celalat. este insa chinuitor, iar suferinta in loc sa treaca parca a crescut mai mult. acum se face 1 luna de cand nu a mai fost nici un fel de contact (niciodata nu a trecut asa mult sa nu vorbim). mi-e tare dor de el (inca il iubesc)
oare mai exista sanse de impacare???
daca inca il mai iubesti merita sate impaci cu el si sa ii mai dai o sansa de impacare....
kudika029282
Postat pe 27 Februarie 2010 16:48

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Oare barbatii indragostiti pierd controlul si in business? 6 De la: alexalex241 5 August 2009 15:36
a trecut 1 an... 8 De la: DiavolytaTa 16 Aprilie 2009 13:46
fostul iubit si a gasit jumatatea in 3 luni?ce parere aveti 66 De la: anastasia_m 13 Octombrie 2010 21:36
sdsf 4 De la: fel 25 Mai 2010 21:01
a devenit o obsesie sau chiar tin la el? 7 De la: CiupsZ_ 14 Mai 2009 16:39