Setari Cookie-uri

nu il iubesc asa mult precum cred?

mai am un topic pe aici dar am zis sa incep altul,sa zic mai multe,poate ma fac mai inteleasa si ma ajutati mai mult.deci,dupa 4 ani de zile cu certuri foarte multe care din certuri mici nevinovate au crescut pe parcurs din ce in ce mai grav..la inceput,eu 16 ani virgina,el 22 de ani,mi-a parut cel mai frumos si mai dragut baiat(nu k nu ar fi),a plekt in spania dupa un an,s-a intors-am terminat liceul si am plekt amandoi in italia dupa 6 luni,nu ne-a mers bine am venit in uk unde ne merge foarte bine.nu asta conteaza dar poate ma intelegeti mai bine.si certurile astea mici au crescut pentru k de fiecare data eu repetam acelasi lucru,si acela sa ma enervez si sa ma supar pentru k lui nu-i convenea ceva sau se enerva el.ne certam si eu nu vorbeam cu el,tot el venea la mine,pana s-a saturat si n-a mai venit,dar vazand k nu ajunge nikieri venea si ne certam,pana ne impacam..acuma vrea 2 ani de zile am avut un episod urat.am fost la un mic chef fiind ziua cuiva,el a baut foarte mult wiskey si la un moment dat nu mai stia ce vorbeste,s-a contrzis vreo ora cu un alt baiat care nu vroia decat sa termine si sa o lase asa,al meu nu si nu,el incerca de fapt sa-l faca sa inteleaga k nu au de ce sa o lase asa k nu s-a intamplat nimica k sa o lase asa,in fine.nu s-au inteles.in tot timpul asta stateam si ma intrebam ce are si de ce se face de ras asa si nu ziceam nimica...knd am plecat cu greu k nu vroia sa plece si sa o lase asa...el extraordinar de nervos s-a luat de mine,eu am icneput sa merg inainte,si venind foarte nervos in spatele meu injurandu-ma urat k de ce nu am zis nimica si de ce nu i-am luat apararea sau ceva de genu,m-a tinut afara vreo 10 minute,eu icnercam sa-i explic k nu am nicio vina,el nu si nu..intr-un final am intrat in casa dar nu a icnetat.am mers in kmera m-a facut cu nervi si in kmera pe acelasi subiect pana nu am mai rezistat si am ridicat vocea la el,atunci mi-a tras o palma peste cap,dar nu tare,asa mai stearsa..a2a zi nu stia ce a facut,de ce si de unde pana unde.eu distrusa l-am inteles k nu era el,era numai alcoolu.k nu gandea ce face,ne-am impakt,el a treqt mai greu peste asta decat mine,s-a invinovatit foarte mult timp...dupaia,acum vreo 2 luni de zile,am fost acasa in vacanta..dintr-o prostie ne-am certat venind de la iarba verde,el era baut..si mi-a pus mana pe fatza si m-a impins(a nush cata oara knd ma impinge),nu am mai suportat si i-am tras o palma foarte tare,k am simtit si eu..a ramas socat.eu,tot eu aia suparata k de ce ma- impins k de asta am ajunsa aici,k ma impinge de fiecare data knd ne certam mai tare.imi faceam bagaju,intra mama lui si ne intreaba ce avem,k se aud tzipete,el nu a apukt sa zik nimic,k i-am zis sa i-am tras o palma k m-a impins,mama lui a inceput sa planga,pe el l-a ranit foarte tare asta,tine imens la mama lui.pana la urma ne-am impakt,am jurat k nu mai dau niciodata in el indiferent ce se intampla.mi-a trecut nervi,si lui.peste cateva zile,se intalneste cu o fosta colega,mie mi s-a aprut k isi zambeau si faceau ochii dulci,m-am enervat si i-am zis cu nervi,el era din nou un pic baut si s-a enervat f tare(adevarul este k mi s-a parut mie,plus k mai era si un alt prieten de fatza),mi-a zis sa ma duc acasa,m-am enervat si am plecat,stiam k vine dupa mine.a venit foarte nervos si m-a impins iara(era a nuhs cat oara knd plekm,si el venea dupa mine,k d efapt nu trebuia sa plec)iara am vazut negru k m-a impins si iara i-am tras o palma foarte puternica,dar de data asta mi-a intors-o.........m-am dezechilibrat..niste oameni au vazut scena,au venit si l-au luat la palme..eu urlam sa-l lase in pace.am plecat amandoi,el plnagea disperat..imi zicea k ce i-am facut,k a data in mine!k el nu poate sa uite asa ceva,k a dat in mine.k nu se mai poate..k ma lasa in pace..eu eram foarte constienta dintr-o data si mi=am dat seama k a dat in mine numai pt k am mai dat o data si am jurat k nu mai dau in el si totusi am facut-o..i-am zis k nu,k e vina mea,k nu trebuia sa dau in el,k il inteleg,l-am convins greu k nu e hmai vina lui,si sa trecem peste.acum peste tot ce am zis aici,o sa ziceti toti k vai a dat in tine da-l dracu..dar nu e chiar asa,cam toate astea s-au intamplat din cauza mea,plus k el e foarte iubitor si mi-a demonstrat printr-o mie de feluri,si ptrin-un miliard de gesturi,si intotdeauna ma pune inaintea lui,mereu e tandru si ma saruta,ma ia in brate,eu nu prea,cel putin in ultima vreme...si km asa am fost mereu..intodeauna m-a urcat pe un piedestal..eu sunt printesa lui si nu isi vede viata fara mine,am vb de casatorie,de planuri mari de viitor impreuna...eu am icneput sa ma indoiesc...sa ma gandesc altii baieti,sa ma intreb cum e cu altuk(din moment ce el a fost primul meu in toate)...si sa ma intreb daca nu cumva eram prea mica si acuma m-am maturizat si nu ma mai vad cu el toata viatza..dar stiu k il iubesc foarte mult si daca stau sa ma gandesc mai bine ma ingrozeste viatza fara el...sunt foarte confuza si nu stiu ce sa fac... ...nu stiu daca ma intelegti...
inloveangel
Postat pe 27 Septembrie 2009 03:47
eu inteleg ca voi formati un cuplu in care el are probleme cu alcoolul si amandoi va manifestati prin violenta.
si din moment ce incepi sa te gandesti cum ar fi cu alti baieti, e clar ca nu il mai iubesti ca la inceput.
Madalina2808
Postat pe 30 Septembrie 2009 13:46
Din experienta pot sa spun ca asa se intampla cand partenerii formeaza un cuplu foarte tineri.Si am un concept..in momentul in care,unul dintre parteneri se gandeste la altcineva,din start acea relatie nu mai merge.Te-as sfatui sa iei o pauza,raspunsurile doar in tine le gasesti..
emilion
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:51
daca vrei pareri.....eu as fugii mancand pamantul de barbatii care au probleme cu alcoolul. De la alcool se indreapta spre minciuna, infidelitate, neglijenta si sfarseste princerturi si bataie. esti tanara ai viata inainte, crezi ca merita sa te ingropi de acum? timpul vindeca, uitarea exista, dar anii nu se mai intorc
strainger_s_dream
Postat pe 3 Octombrie 2009 08:59
chiar nu va inteleg... tu ai pb grave de comportament,draga mea daca nu ai atata respectla adresa iubitului tau.sa tot il palmuiesti??.asta crezi ca e iubire?iti spun eu ce e..e obisnuinta..atata tot.cat despre adoratul tau..el..cam are pb cu bautura.pana si eu am observat ca nu merge relatia asta a voastra.din toata treaba asta..singurul pe care il compatimesc e prietenul tau.cat despre tine...nu mai e ceea ce vrei?lasa-l..si gata
amondineeee
Postat pe 4 Octombrie 2009 15:32
" Nu il mai iubesc asa mult precum cred? " .... te mai intrebi?
Normal ca nu il mai iubesti, nici nu mai ai ce iubi : un om mereu baut care te palmuiesti in mijlocul strazii!! Asta vrei tu sa mai iubesti?
Tu ai spus-o , a fost primul, de aceea te rupi mai greu de el, dar nu e imposibil! Incearca sa cunosti si alte persoane, schimba-ti putin anturajul. Prietenele tale ce spun? Sau mai ai timp si de asa ceva. Mama ta stie ce se intampla?
Sper sa nu mi-o ieie in nume de rau, dar desparte-te cat mai repede de el, asemenea om nu merita dragostea ta si nu-i mai cauta atatea scuze, ca era baut, si s-a enervat...nimeni nu are dreptul sa dea in tine sau sa te impinga. Gandeste-te bine si ia o decizie!
Bafta multa si sper sa intalnesti dragostea adevarata!
andrushca20
Postat pe 5 Octombrie 2009 16:22
De la: andrushca20, la data 2009-10-05 16:22:25" Nu il mai iubesc asa mult precum cred? " .... te mai intrebi?
Normal ca nu il mai iubesti, nici nu mai ai ce iubi : un om mereu baut care te palmuiesti in mijlocul strazii!! Asta vrei tu sa mai iubesti?
Tu ai spus-o , a fost primul, de aceea te rupi mai greu de el, dar nu e imposibil! Incearca sa cunosti si alte persoane, schimba-ti putin anturajul. Prietenele tale ce spun? Sau mai ai timp si de asa ceva. Mama ta stie ce se intampla?
Sper sa nu mi-o ieie in nume de rau, dar desparte-te cat mai repede de el, asemenea om nu merita dragostea ta si nu-i mai cauta atatea scuze, ca era baut, si s-a enervat...nimeni nu are dreptul sa dea in tine sau sa te impinga. Gandeste-te bine si ia o decizie!
Bafta multa si sper sa intalnesti dragostea adevarata!



si palmile pe care i le-a dat ea?asta nu iti spune nimic..?faptul ca nu se poate controla pur si simplu nu conteaza?ei uite..nu vreau sa jignesc pe nimeni..dar ceea ce oferi..aia si primesti.iar ea e exact genul de femeie pe care si eu daca as fi barbat as mai abtigui-o din cand in cand..asa..nu mai mult decat imi face ea.
amondineeee
Postat pe 6 Octombrie 2009 20:46
....multumesc pentru toate sfaturile...ink ma mai gandesc la despartire...dar e greuuuuu...e ffffffff greuuuuuuuu sa te rupi de cineva alaturi de care practic ai crescut,mai ales k imparti absolut totul cu el,casa,masa,totul...si nici nu sunt aksa in rom sa zic k gata plec acasa....si el nu merita asta...chiar nu merita..el face orice sa-mi fie mie bine,si sa fiu eu fericita...dar mi-am zis...data viitoare knd se mai intampla ceva de genu,cu palme...o sa ne despartim,k nici eu,nici el nu meritam o relatie care sa ne faca sa suferim mai mult decat trebuie....
inlove_angel
Postat pe 8 Octombrie 2009 04:21

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
retete pt aniversare 8 De la: DON_LUCIANO 11 August 2009 14:26
Nu-mi mai inteleg sentimentele! 5 De la: Eu_love 14 Aprilie 2009 13:26
Vrea sa se desparta de mine :( 235 De la: remus22 17 August 2013 23:50
cand partenerul e de nerecunoscut... 13 De la: hystria1 13 Octombrie 2010 02:33
Am nevoie de ajutor.! 14 De la: zuraluca 7 Octombrie 2009 18:06