Setari Cookie-uri

Amicitie intre o fecioara si un rac?

Pfff..sunt curioasa sa aflu cum ar merge o prietenie intre fecioara si rac

PRIETENIE,repet,nu relatie sentimentala..

Cea mai buna prietena a mea este rac,eu fecioara,pana acum a mers de minune..are cineva experienta intr.o amicitie gen asta?
SimplePlan
Postat pe 14 August 2008 19:31
salut! eu sunt fecioara si ca o coincidenta prietena mea cea mai buna este rac...e super ok..au mai existat si momente tensionate sunt si ele incapatanate, nu iti acorda intotdeauna toata atentia ( asa cum am vrea noi fecioarele) dar te poti baza destul de mult pe ele plus ca te distrezi de minune cu o tipa rac...trebuie sa comunicati mult si sa va vedeti des pt ca altfel se poate intampla sa va distantati. cu baietii rac nu stiu cum e nu am avut ocazia sa-i cunosc ...stie cineva din experienta?
Dorysutza
Postat pe 19 August 2008 05:38
tipii din zodia rac sunt excelenti pt o prietenie, se poate discuta orice oricat oriunde cu acesti domni pasionati de dezbateri lungi in schimb o relatie cu unul dintre ei e ceva mai problematica pt ca tind sa fie deeestul de posesivi si gelosi, plus ca sunt ceva mai domestici decat restul deci tind sa devina putin prea comozi dupa o vreme, depinde de gust, in orice caz prietenia e excelenta, si de durata
dgirl
Postat pe 19 August 2008 10:27
Am avut si eu o prietena Rac.....destui ani, am fost si colege de banca in liceu....totul a durat pana s-a vazut cu sacii in caruta.....de obicei racii sunt oameni care dau inapoi si uita, se sperie si fug.....iar in ceea ce priveste barbatii raci....sunt intradevar foarte deschisi! De relatie sentimentala nu vreau sa intru in amanunte.....e prea mult de descris!
cecilia1
Postat pe 21 August 2008 18:27
eu sunt rac...si sincera sa fiu.... am avut o gramada de fecioare care au incercat sa imi fie prieteni prietene... nu merge ...pt ca feciaora este tipologia omului critic si foarte direct pe cand racii sunt de-a dreptul "sensibilosi" si se ataca din orice....
proprie experienta.....
dandanaua_reloaded
Postat pe 21 August 2008 18:31
eu am incercat o prietenie cu o fata care e rac.....si nu a mers deloc......era mai tot timpul invidioasa pe mine(si chiar nu avea dc)...am incercat sa pastram o rel cordiala cat timp am fost colege...dar ma ataca tot timpul..si eu lasam de la mine..ce era sa fac......................mie nu mi-a mers in relatia de prietenie cu ea(sau ma rog in incercarea de afi prietena cu ea)....dar asta nu inseamna ca toti racii sunt asa...eu cred ca tine si de educatie..si de auto-educatie..........dar eu zic ca atunci cand te imprietenesti cu cineva nu cred ca conteaza ft mult ce zodie are ..sau chesti deastea....o relatie de prietenie merge sau pur si simplu nu.....va pup
butterly
Postat pe 10 Septembrie 2008 20:13
asa este cum a zis dgirl..racii intr-o relatie sunt complicati,eu d e2 ani ma chinui cu prietenul meu rac, care e foarte ciudat si trebuie sa inveti sa il cunosti ca altfel nu rezisti
carlaa858
Postat pe 10 Septembrie 2008 20:18
stiu cä relatia dintre o fecioarä si un rac(sexe opuse9este o relatie super.de ce n-ar functiona si una de prietenie intre...douä prietene?
cony017
Postat pe 10 Septembrie 2008 23:09
salut,eu sunt rac iar prietena mea fecioara si suntem prietene bune de mai bine de 10 ani.deci eu zic ca merge de minune.ne intelegm ff bine,acum cred ca depinde de la caz la caz.
soryanca
Postat pe 24 Octombrie 2008 11:50
sunt in zodia fecioara si am avut o relatie mai lunga cu o pers din zodia rac acum ne-am despartit si prefer sa il am prieten nu iubit desi mai are momente cand imi da de inteles altceva nu ne potrivim si nu am mai putea fi iubiti dar nu stiu daca asta tine neaparat de zodii,tine mai mult de caracterul fiecaruia ce vrea de la viata de la pers de langa el/ea. in schimb am mai avut pers din zodia rac care si-au dorit o relatie dar nu a mers eu asta am patit poate la altii este altfel
Lady_Gaga9
Postat pe 15 Decembrie 2008 18:48
sunt rac si prietene fecioara am..hmm zero.am avut in liceu o tipa in grupul de prieteni ce era in zodia fecioara,era ok,dar nu ne-am apropiat f tare.eu le vad ffff critice si ma calca usor pe nervi.dar oricum nu ma iau dupa zodie..am o colega de facultate cu care ma inteleg super ok..strict amical..dar avem ce povesti ..depinde de om nu treb sa ne luam dupa zodii.
DeeaCatalina
Postat pe 16 Decembrie 2008 12:13
buna!interesanta tema de discutie!relatia dintre o fecioara si un rac(de orice sex/feminin/masculin)poate fi una minunata atata timp cat fecioara stie si doreste sa se inteleaga bine cu un rac.fecioarele sunt critice,prea obiective si poate uneori prea realiste(din pacate) fata de raci care sunt mai visatori,mai sensibili,dar tot o data plini de viata si dornici de experimentat orice domeniu aparut in viata.e o relatie super atata timp cat stii cand,tu,ca fecioara,stii cand sa te opresti din criticat si spus,,lucrurilor pe nume din privinta ta".eu zic ca relatiile dintre o fecioara si un rac esueaza doar din cauza criticilor fecioarelor...si poate a incapatanarii raului:Dvoi c parere aveti?
one_girl
Postat pe 8 Ianuarie 2009 12:08
sunt f.curioasa la cest subiect deoarece eu sunt in zodia feciara si sora mea e nascuta in aceelasi ani ,zi ,luna cu prietena mea cea mai buna in zodia racului...iar cu sora mea nu am mai nimic in comun si ne cam certam.....deci cateodat zodia nu conteza ..conteza omul
dumitru_cristina50
Postat pe 27 Martie 2009 16:54
De la: dgirl, la data 2008-08-19 10:27:33tipii din zodia rac sunt excelenti pt o prietenie, se poate discuta orice oricat oriunde cu acesti domni pasionati de dezbateri lungi in schimb o relatie cu unul dintre ei e ceva mai problematica pt ca tind sa fie deeestul de posesivi si gelosi, plus ca sunt ceva mai domestici decat restul deci tind sa devina putin prea comozi dupa o vreme, depinde de gust, in orice caz prietenia e excelenta, si de durata


Subscriu Am cunoscut un tip in zodia rac , si mi s-a parut extrem de interesant personajul...
cckitty
Postat pe 27 Martie 2009 17:05
ESTE SUPER OK.DOAR ATAT ITI SPUN...SI EU SUNT FECIOARA...AI INCREDERE IN RACI,MAI MINT EI UNEORI,DAR NU CU INTENTIE REA,SUNT BUNI LA SUFLET, MAI RELE SUNTEM NOI FECIOARELE.
micutadaria
Postat pe 4 Aprilie 2009 07:21
Eu sunt rac , am acasa multi" raci " si am si "fecioare", ne intelegem ;De fapt, in familia mea, "fecioarele "au grija de "raci"; trebuie sa stii ca racii sunt sensibili si sufera daca sunt raniti ;poti sa ai incredere in ei ,sunt oameni statornici si sa mai stii ca nu te lasa la nevoie;
alina02
Postat pe 4 Aprilie 2009 07:34
Dusmanie intr-o fecioara si un rac...
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:45
intre, pardon
Aphrodite
Postat pe 29 Septembrie 2009 17:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
femeia taur si barbatul sagetator 5 De la: kudika_nikole 13 Decembrie 2011 22:40
trasaturile barbatului rac le stie ceva?? 11 De la: 16 Aprilie 2012 12:12
EA SCORPION EL VARSATOR :(( 24 De la: kudika349012 6 Ianuarie 2011 00:33
ea leu el capricorn 9 De la: AdrianaR 26 Ianuarie 2011 00:18
Buna tuturor 1 De la: Mely11 28 Martie 2009 10:35