Setari Cookie-uri

As vrea o parere sau un sfat .. am nevoie .. va rog sa ma ajutati

fetelor sfatuiti-ma si pe mine va rog eu mult .. sper sa imi raspundeti :( ca nu mai suport .... m-am saturat sa tot stau suparata si sa plang cand ma apuca. . de ma deregleaza de tot .. am avut o relatie cu un baiat timp de un an si 11 luni .. am facut-o .. si a fost si primul .. dar nu m-a meritat .. si nu am vrut sa stau de mila langa el .. mai bine sa mor de dorul lui si sa fiu cu altcineva care sa ma merite .. acuma cand ma gandesc la acest baiat ma gandesc cu sila ..
dupa 5 luni de zile .. mi-am zis sa imi refac viata .. sa ma combin cu un baiat .. pe care il cunosc de vreo 3 ani .. eram amici .. ne-am combinat .. si ..(bine ca el nu stie ca am facut-o cu acesta .. dar cred ca ar fi bine sa nu se stie ca cum v-am zis nici nu imi mai pasa de ala .. mi-a distrus viata aproape)..asa .. si ne-am despartit din orgoliul pe care il are .. s-a suparat pe mine ca am fst plecata 2 zile din localitate .. desi stia .. a vrut sa punem capat relatiei .. dar eu as vrea sa ne impacam .. si nu stiu cum as putea sa fac asta .. fiindca e orgolios ..spune c nu mai da inapoi .. eu una il ador. . nu am mai intalnit baiat ca el ..e prea baiat.. mi-a spus niste lucruri care normal ca mi se parea firesc sa le pun la suflet .. ca o sa avem relatie serioasa .. si lumea deja ne invidia cand ne vedea impreuna si imi spunea ca sa nu ascult de gura lumii ca acelasi lucru va face si el .. ca suntdulcica. . simteam ca imi spune vorbele astea din suflet .. si na mi-e greu sa il uit .. nu-i vina mea ca m-a facut sa tin al el in 2 luni de zile desi nu pare mult .... dar m-am atasat de el ..dupa ce ne-am despartit ... la 2 zile a fost la un majorat si .. s-a imbatat .. si cineva i-a pus piedica si a cazut cu dintii in gheata .. foarte aiurea .. e suparat .. i-am zis k as vrea sa ne impacam si ca vreau sa fiu langa el sa ii fie mai usor sa treaca peste astea mai repede.. cu toate ca s-a suaprat din cauza ca am fost plecata 2 zile ..el acuma nu mai are 2 dinti din fata .. si mi-a spus ca e suparat ca nu-i mai ii trebuie nimic nu ii sta gandu la fete .. mi-a zis ca macar prieteni buni sa ramanem.. il inteleg..dar .. a trecut o luna i-am dat un beep nu mi-a raaspuns .. pe mess nu stiu n-as vrea sa ma bag in seama mi-e frica sa nu cumva sa reactioneze urat ..nici nu stiu .. oare ce a simtit cat timp a stat cu mine ??aceleasi lucruri care le-am simtit si eu?? sunt multe intrebari si multe nelamuriri .. ce m-ati sfatui sa fac ?? pe langa asta am si probleme cu familia ... satula ...

Postat pe 1 Februarie 2009 21:31
parerea mea sa-l lasi in pace....dc e atat de orgolios...in moment ce stia ca pleci n-avea motive de supareala....si ar tr sa ai si tu un pic de mandria....
hortenziahorti
Postat pe 1 Februarie 2009 21:37
Draga mea, spui ca primul nu te merita, ce te face oare sa crezi ca cel de-al doilea te merita?
Tie ti se pare ca meriti asa ceva? E normal sa se desparta de tine fara nici un motiv? pentru ca presupun ca motivul pe care l-ai spus tu era unul inventat de el...
Eu cred ca baiatul asta nu te iubeste, nu ii pasa de tine deloc, si tu nu trebuie sa te rogi de el, sa il cauti, pentru ca nu merita. La ce bun sa te injosesti pentru el? (asta inteleg eu ca ai face daca spui ca iti e frica sa nu iti vb. urat)
my_melody
Postat pe 1 Februarie 2009 21:54
va multumesc la amandoua chair nu ma asteptam sa -mi raspundeti ... aveti dreptate ... poate ca daca nu as fi avut eu aceasta problema si aveati una din voi 2 aceasta problema sigur acelasi lucru as fi spus si eu .. dar mi-e greu sincer ... puneti-va oleaca in pielea mea

Postat pe 1 Februarie 2009 22:05
Cat a durat ,,relatia'' ta cu el incat sa poata avea dreptul sa se supere ca pleci din localitate ?

Nu ca ar conta foarte mult durata relatiei tale cu el dar as fi curioasa sa aflu cat timp ii trebuie unui tip sa ajunga la concluia ca x fata ii apartine ?

Ma rog , am citit eu pe undeva de 2 luni dar imi vine greu sa cred ca in 2 luni cineva pune stapanire pe o fata.

Asta in conditiile in care i-ai spus cumva ca pleci pentru 2 zile intr-o alta localitate sa-l vezi pe fostul sau sa cunosti nush ce tip de pe internet ceea ce nu se pune problema nu ?
iris_4_ever
Postat pe 2 Februarie 2009 12:55
intelelge-l si te va intelege si el pe tine...da-i timp sa se reflecte mai nibine lucrurile...si el cred ca se simte jenat......ca nu mai are dintiii din fata si ii e greu sa recunoasca

Postat pe 5 Mai 2009 12:56
De la: sexy_divizia_a, la data 2009-02-01 22:05:37va multumesc la amandoua chair nu ma asteptam sa -mi raspundeti ... aveti dreptate ... poate ca daca nu as fi avut eu aceasta problema si aveati una din voi 2 aceasta problema sigur acelasi lucru as fi spus si eu .. dar mi-e greu sincer ... puneti-va oleaca in pielea mea


cred ca toate am fost intr-un fel in pielea ta, la un moment dat, mai mult sau mai putin....e normal sa-ti fie greu acum si sa ai senzatia ca-i un capat de lume....dar o sa descoperi ca nu e asa...o sa mai intalnesti destiu baieti, mai buni sau mai rai decat el, si asta face parte din procesul normal de formare, invatare, maturizare....in urma caruia o sa inveti sa-i cunosti mai bine pe cei de langa tine....so, fruntea sus si nu-ti mai irosi energia cu unii care nu merita.
ralukutya
Postat pe 21 Mai 2009 14:40
nu cred ca exista vreo fata care sa nu fii trecut prin ce ai trecut tu,dar cati ani ani?eu zic ca mai mult de18 nu ai,dar mai sunt baieti ,toate suferim,incearca sa iti gasesti pe altcineva ,sa fii mai indiferenta si sa ai mai multa incredere in tine,si sa vezi altfel,si eu am iubit si nu o data si in toate relatiile am avut de suferit si vroiam sa ma razbun pe toti barbatii ,dar nu toti sunt la fel ,si nici unul cu care am fost nu a scapat sa imi de-a o explicatie "de ce?"nu mai vrea sa fie cu mine
poate el in astea 2 zile in care u ai lipsit a fost influentat de prieteni ,sau chear de fostul tau prieten
Cel mai bine e ,sa iesi cu altcineva sa vezi cum reactioneaza ,dar asta nu sa o faci doar ca sa il faci pe el gelos ,ci pt tine in felul asta o sa il uiti mai repede
pop si ai grija de u ca o sa ami iubesti si poate o sa mai si suferi ...sau nu
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 27 Mai 2009 17:20
l_diana_c
Postat pe 27 Mai 2009 17:21
De la: l_diana_c, la data 2009-05-27 17:21:25


tu nu sti sa vorbesti pe toate subiectele ai postat acelas lucru
mai spune si altceva sau doar sa te impusti sti
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 28 Mai 2009 22:07
te bagasi si tu in seama. te simti mai bine acu???
l_diana_c
Postat pe 28 Mai 2009 22:12
De la: l_diana_c, la data 2009-05-28 22:12:16te bagasi si tu in seama. te simti mai bine acu???



ma bagas in seama inaintea ta pe acest topic
si cred ca aici scrie cine crede ca are de dat un sfat ,sau cine are nevoie de ajutor asa ca......
brunettalore_yahoo_com
Postat pe 30 Mai 2009 08:13
foarte iesit din comun ceea ce ai trait
yumy
Postat pe 30 Mai 2009 08:45

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Trucuri de slabire ale vedetelor 2 De la: DariaMih 21 Iulie 2013 12:35
Dieta disociata = slabeste sanatos 10 De la: ninuta20 24 Martie 2010 16:19
Solutii pentru o dieta echilibrata 1 De la: TEAM21 19 Iulie 2009 16:10
Are cineva vreun tratament pt vitiligo???? 8 De la: kudika226898 31 August 2010 18:13
S.O.S !!! Vreau sa slabesc!! Ajutati-ma va roooog!!! 125 De la: dyana2412 31 Decembrie 2012 13:49