Setari Cookie-uri

supa/ciorba de varza....cum si ce?

salut:)....tot citesc p aici cu supa vietii....de varza...io am tinut mai demult si ..GROAZNICA!!n-am rezistat nici o zi.......stie cineva reteta buna si cum se tine acaesta cura?ms :*
irinuku
Postat pe 20 Septembrie 2009 15:45
pai eu stiam ca-i zice ciorba de varza si i nici un caz nu se face cura de slabire cu ea
precizez ca nu am chef de slabit deci s-ar putea sa vorbim de lucruri diferite
dandanaua_reloaded
Postat pe 27 Septembrie 2009 01:01
o gasesti pe orice site cu cure de slabire....daca o faci cu mult zarzavat si pui si un cub Knorr...de costita afumata..o s-o poti manca mai multe zile la rand...E o cura prin care slabesti usor, dar dupa ce termini cu ea trebuie sa te abtii sa mananci din nou in cantitati mari sau la ore nepotrivite

andra_ale
Postat pe 29 Septembrie 2009 20:46
e buna daca pui in ea si iaurt cand o mananci
eu am slabit 4 kg intr-o saptamana dar mare grija ...se pun la loc foarte repede kilogramele!
emiliabeatrice
Postat pe 30 Septembrie 2009 10:40
De la: emiliabeatrice, la data 2009-09-30 10:40:25e buna daca pui in ea si iaurt cand o mananci
eu am slabit 4 kg intr-o saptamana dar mare grija ...se pun la loc foarte repede kilogramele!

Exact!Si in afara de faptul ca pui rapid la loc,nu e deloc sanatoasa pt stomac si pt organism in general,e saraca in calorii si te simti slabita si cu senzatie de lesin.
Sustin inca o data o dieta echilibrata prin care sa slabesti dar sa ramai sanatoasa!
Pastile si alte prafuri si ceaiuri sau diete minune te dezechilibreaza si cand nu le mai consumi e posibil ca organismul sa fie deja dat peste cap si sa nu te mai ajute .
luyyzz
Postat pe 30 Septembrie 2009 12:22
De la: irinuku, la data 2009-09-20 15:45:35salut:)....tot citesc p aici cu supa vietii....de varza...io am tinut mai demult si ..GROAZNICA!!n-am rezistat nici o zi.......stie cineva reteta buna si cum se tine acaesta cura?ms :*


incearca sa te hranesti sanatos, mancand multe legume si fructe, si reducand cat mai mult posibil carnea, lactatele si dulciurile.

o dieta monotona nu va face decat sa-ti streseze corpul, iar corpul se va razbuna pentru asta, intrerupand procesul de slabire.
franziska_eu
Postat pe 9 Octombrie 2009 11:27
hello ! of, vesnica problema... sunt atat de satula si eu de kg in plus...

nu sunt eu experta, dar o sa va impartasesc experienta mea, pt.ca sunt sigura ca sunt foarte multe printre voi care v-ati apucat de o cura, at vazut ca nu da rezultate in prima saptamana si ati lasat-o balta sau sunteti prea pofticioase sa tineti o cura...cunosc,si eu sunt una din voi...

acum doi ani (pe vremea cand aveam 48-50 de kg) am facut o "excursie" la mama acasa, de Craciun...si cred ca banuiti deja ca m-am ingrasat ca o "purcica" de la "face mama o mancare buna"...am pus vreo 8 kg in 2 saptamani... si ui asa am continuat, spre nerusinarea mea pana cand intr-un final an ajuns la 67 ...

anul curent in ianuarie s-a intamplat minunea, ca sa ii zic asa...am hotarat, pentru prima data in viata sa tin cura de slabire. cum probabil stiti, exista milioane de retete de curete de slabire, care mai de care...pana si cu inghetata am vazut, care, daca ma intrebati pe mine, e o mare abureala... repet si sustin, daca vrem sa slabim sa nu o facem pentru o luna sau doua doar ca sa revenim apoi la macatul obsesiv...e cea mai mare prostie, ca sa nu mai zic ca ne dam metabolismul peste cap...

asta, unu la mana...ceea ce nu inseamna ca daca ati inceput in regim / dieta, toata viata mergeti cu ea...ar fi o prostie...

eu, personal, am incercat dieta disociata: 1 zi nush ce, cealalta alceva....si nush daca am dat deja jos sau nu ca nu am tinut mai mult de 3 zile...

apoi am tinut dieta cu supa de varza....e minunata (am o cunostiinta care a dat intr-un an de la 100 la 47 kg)...
danieline
Postat pe 22 Noiembrie 2009 12:23

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
obezitatea o problema majora 14 De la: luchianramona 18 Septembrie 2013 17:26
HELP ! 4 De la: pissy 26 Aprilie 2010 18:12
Daca slabesti iti scade si bustul?? 25 De la: Artemis25 20 Iunie 2010 21:28
Am 15 ani si vreau sa urmez dieta Nicoletei Luciu ce ziceti ? 163 De la: girl_andree2000 5 August 2012 23:55
Ce sa fac? 6 De la: mimi_ca29 4 Februarie 2011 09:26