Setari Cookie-uri

ce parere aveti de anticonceptionalele Karissa??

buna
am luat yasmin akum 6-7 ani..6 luni le am luat si au fost ok(parca mi au crescut si sanii)..
am mai luat karissa o luna,cand am renuntat mi a fost foarte rau inainte sa mi vina si de atunci nu mai iau deloc anticonceptionale!!!

pentru reglarea menstruatiei iau complex de vitamin B-uri care te regleaza hormonal si incerc akum s beau ceai de matase de porumb..sa vad daca are vreun effect!

am mai luat mastodynon-tratament homeopat care era cat de cat bun...a mai luat cineva mastodynon?
kudika_956573
Postat pe 27 Februarie 2014 13:31
Am o parere foarte buna. Eu mananc zilnic din astea...
alegro6543
Postat pe 27 Februarie 2014 21:49
rondina
Postat pe 27 Februarie 2014 21:50
E ceva de ras ?
Doctorul mi-a recomandat : zice-se ca ajuta la memorie...
alegro6543
Postat pe 27 Februarie 2014 21:53
De la: alegro6543, la data 2014-02-27 21:53:41E ceva de ras ?
Doctorul mi-a recomandat : zice-se ca ajuta la memorie...

rondina
Postat pe 27 Februarie 2014 21:56
Nici un "no way"!
Mi-a zis clar : iei cate doua din sase in sase ore si... iti amintesti imediat ca mai tre'sa mergi si pe la toaleta... nu mai uzi pantalonii degeaba ... E doctor, stie dumnealui ...
alegro6543
Postat pe 27 Februarie 2014 21:59
Am si o nelamurire...Vreau un anticonceptional care sa ma si ingras...:-S..ca sunt slabuta rau...si mi s-a recomadat Karissa...am citit pe prospect k trebuie sa le incep in prima zii de menstruatie...are ceva daca le incep acum....mentionez ca ultima menstruatie am avut`o pe 20 februarie
kudika_957060
Postat pe 4 Martie 2014 22:37
anticonceptionalele pot sa le iei de cand ti-a venit menstruatia..idiferent de varsta
kudika228239
Postat pe 16 Mai 2014 14:39
Buna fetelor . Eu am început sa iau Karissa de o sãptãmana in urma unui control ginecologic ! Doctora mi le-a recomandat ca si tratament pentru cele 2 chisturi pe care le am pe orarul drept ( unul hemoragic si unul "curat") , împreuna au 6 cm . Sunt îngrijoratã sa continui tratamentul sau sa recurg la operație ??? Deja dupã o sãptãmana am luat in greutate 2 kg ! Nu as vrea sa m-a îngrãș! Este prima oarã când iau anticonxeptoonale ! Nu sunt de acord cu ele, dar ca si tratament pt chisturi:(
kudika_966196
Postat pe 24 Mai 2014 12:39
Buna.Am incercat sa ma interesez despre Karissa si am vazut tot felul de comentarii. Mi le-a recomandat si mie doctorul chiar azi , care mi a mai descoperit un chist . mai am unul pe partea stanga. care din ianuarie nu mi s-a micsorat. si nu am luat anticonceptionale . doar pe tratament naturist am mers , dar nimic. Si as dori din suflet, mai ales am vazut ultimul mesaj de la tine , din luna mai KUDIKA _966196 , sa- mi dati detalii daca se poate. ce ati facut pana la urma ? si eu sunt foarte ingrijorata !! nu stiu ce sa fac..am vazut ca depinde de fiecare organism. unele se ingrasa, altele nu. pe tine cum a parcurs ? ati mers cu tratamentul ? s-a micsorat ? esti bine ? slaba? te-ai ingrasat si mai tare ? sau ati parcurs la operatie ?

sper mult sa vedeti mesajul !! si multumesc aniticipat pentru raspuns
kudika_971076
Postat pe 16 Iulie 2014 21:06
Am intrat pe acest forum din curiozitate si pentru a vedea ce se scrie despre aceste "minunate" anticonceptionale Karissa.Vreau sa va spun ca din punctul meu de vedere sunt o mare prostie.Eu nu mai iau niciun fel de anticonceptionale.Am luat timp de 8 luni Logest(acum 7 ani) si am avut de suferit de pe urma lor. Ideea este alta, revenind la Karissa, am avut socul vietii mele cand am aflat recent ca o prietena a murit in urma administrarii acestor pastile. A facut un cheag de sange, dureri puternice de cap, tomografii etc si in final infract.Lua Karissa pentru ca tinea la silueta(acestea nu ingrasa)si a sfarsit la 26 de ani!!!!
Nu vreau sa sperii pe nimeni, dar am vrut sa va spun ceea ce stiu. Decizia va apartine.
kudika_973428
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:45
De la: kudika_973428, la data 2014-09-07 19:45:51Am intrat pe acest forum din curiozitate si pentru a vedea ce se scrie despre aceste "minunate" anticonceptionale Karissa.Vreau sa va spun ca din punctul meu de vedere sunt o mare prostie.Eu nu mai iau niciun fel de anticonceptionale.Am luat timp de 8 luni Logest(acum 7 ani) si am avut de suferit de pe urma lor. Ideea este alta, revenind la Karissa, am avut socul vietii mele cand am aflat recent ca o prietena a murit in urma administrarii acestor pastile. A facut un cheag de sange, dureri puternice de cap, tomografii etc si in final infract.Lua Karissa pentru ca tinea la silueta(acestea nu ingrasa)si a sfarsit la 26 de ani!!!!
Nu vreau sa sperii pe nimeni, dar am vrut sa va spun ceea ce stiu. Decizia va apartine.


dumnezeu sa o ierte


asa cum am zis nu mai luati nici un anticopil,,fac crau
kudika_950728
Postat pe 7 Septembrie 2014 19:49
Eu am luat vreo 5 ani Karissa fara absolut niciun efect secundar. Nici nu m-am ingrasat, nici nu am avut vreo durere. Am facut pauza 6 luni, am ramas insarcinata, acum bebe are 1 an si voi relua Karissa ..pana la urmatorul bebe :) Pt mine au fost ok.
Florryyy
Postat pe 9 Decembrie 2014 16:35
nu mai relua ca nu s bune
kudika_976884
Postat pe 9 Decembrie 2014 16:45
kudika_977601
Postat pe 9 Decembrie 2014 20:42
Buna fetelor, si eu ma aflu intr-o situatie dificila.... Am inceput sa iau Kaissa in urma unui control ginecologic ca si tratament pentru chistul de 4x5 cm pe ovarul stang.
Doctorul mi la transcris fara sa mi se faca analize de sange.
Le iau de mai mult de o saptamana, si au inceput sa ma doara sanii, ma mai doare si capul, dar asta nu stiu daca de la ele, pentru ca ma mai dura ocazional si inainte. E prima oara cand iau anticonceptionale, si pana acuma l=am luat regulat, aproape de fiecare data la aceeasi ora. Am vazut mesajul tau kudika_971076, si asi dori sa te intreb, la tine cum am decurs lucrurile? sa micsoat ceva chistul? ai ajunj la operatie? Te rog ajuta-ma dc poti, sunt foarte ingrijorata. Multumesc din suflet si va urez un An noi fericit si multa sanatate pt toata lumea!!!
kudika_978626
Postat pe 31 Decembrie 2014 08:39
Si eu folosesc Karissa de aproximativ doi ani,si nu am nimic de la ell,insa orice anticonceptonal are nevoe de o intrerupere de o luna doua pentru organism,nu trebuiesc luate in kontinuu.Si nu neparat la aceasi ora,de preferinta seara kand te pui la somn.Ka sa nu ai probleme in timp ce iei anticonceptionale obijnuitiva si mai faceti o pauza de 2 sau 3 lui pentru organism.Eu am luat si iasmin si sunt foarte bune sar au hormoni prea multi
kudika_989664
Postat pe 27 Iunie 2015 23:32
Si nu va mai luati dupa ce spunn uni,fa o pauza mereu de 2 sau 3 luni si o sa fie totul bine si o sas poti face copii,cati vrei
kudika_989664
Postat pe 27 Iunie 2015 23:35
De la: kudika_989664, la data 2015-06-27 23:35:23Si nu va mai luati dupa ce spunn uni,fa o pauza mereu de 2 sau 3 luni si o sa fie totul bine si o sa poti face copii,cati vrei
kudika_989664
Postat pe 27 Iunie 2015 23:36
buna!

eu am luat yasmine timp de 7 ani si faceam pauza de o luna pe an,adica 6 luni luam anticonceptionale si o luna pauza...nu am avut nimic cat le-am luat.problema a aparut cand le-am lasat...m-am ingrasat 20 kg...mai nou mi-a prescris medicul karissa...acum sa vad ce mare breanza fac si cu aceste medicamente...Multa sanatate!
Tudorache_Cristina_1
Postat pe 8 Octombrie 2015 23:14

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Gemenii 101 De la: kudika002015 12 Octombrie 2009 20:37
eu varsator - el pesti...ce iese? 4 De la: cryss088 7 Noiembrie 2009 16:19
Absorbaante cu ioni negativi 3 De la: kudika052198 27 Iulie 2011 12:55
barbatii varsatori 91 De la: morenaseria 3 Octombrie 2016 21:16
femeia pesti si barbatul balanta 29 De la: 17 Octombrie 2013 14:20